Forum Dragon Ball Nao

» Radzenie sobie ze stresem

PatrykowaPani
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 309
Cześć..... Mam dość nietypowe pytanie, jak radzicie sobie ze stresem ? Mam wrażenie, ze nie radzę sobie z tym.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Dni na forum: 5.279
Plusy: 15
Swoje pytanie odnosisz do poziomu naszej podatnosci na stres, czy tez do metod jego zwalczania?

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
PatrykowaPani
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 309
Hayato napisał(a):
Swoje pytanie odnosisz do poziomu naszej podatnosci na stres, czy tez do metod jego zwalczania?
Cześć. Wiesz co.. i jedno i drugie. W zeszłym tygodniu byłam tak mocno zestresowana pracą i wszystkim, że mi się nawet wstawać nie chciało, co zawsze do pracy wstawałam z przyjemnością, bo ją lubię. Nagle zebrało się tyle zadań, pożar itd itp + kłótnie z mężem w domu i myślałam, ze pęknę. Siedziałam w domu i płakałam. W koncu przyszedł weekend i .... pierwsze co, to sie wyspałam. Potem pojechałam na narty i tak jakoś .. wyluzowałam .... po prostu.. A Wy jak tam ?
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Dni na forum: 5.822
Plusy: 10
Trudne pytanie, bo to ma wiele przyczyn, wymiarów i reprerkusji. Ale tak pierwsze z brzegu co mi pamaga i mogę polecić. Choć nie gwarantuję, że poskutkuje dla każdego. U mnie stres wzmaga się przez dodatkowe marnowanie czasu. Marnowaniem dla mnie jest takie jego wykorzystanie, że nic z tego nie mam. Powiedzmy, że miałem w planach się pouczyć i porobisobie notatki, a zamiast tego grałem w grę tylko po to, żeby nie robić tych notatek i potem miałem to sobie za złe i ilekroć wyrzucałem sobie, że nie probiłem notatek to winę ponosiłem właśnie tym, że straciłem czas na granie. Taki przykład.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Dni na forum: 5.532
Czasami przed trudnym pacjentem idę wypalić papierosa, to mnie odstresowuje. Jeśli wiem, że czeka mnie coś stresującego, to mało jem/albo wcale ze względu na problemy jelitowe. Robiłem tak np. na początku, kiedy zaczynałem prowadzić zajęcia na uczelni. Często też stresuje się z powodu jakichś codziennych problemów, wtedy po prostu staram się wziąć do kupy i dany problem rozwiązać lub zbliżyć się do jego rozwiązania. Jak jest lato i wiosna, kiedy moi pacjenci mieli znaczne pogorszenie — okazywało się, że niedługo umrą, lub umierali, to chodziłem na krótkie spacery w okolice, które przypominały mi moje rodzinne miejsce zamieszkania.

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Dni na forum: 5.822
To jaką zrobiłeś specjalizację, że dostajesz pacjentów w stanie terminalnym? Pamiętam, że szedłeś w fizjoterapię, ale nigdy nie uważałem, że dostają takich pacjentów.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.477
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Dosyć uniwersalnym sposobem na odstresowanie jest wysiłek aerobowy, czyli zdrowy ruch dla ciała, który pomoże dotlenić nasze swoje jak zresztą wszystkie komórki w ciele - w pani przypadku była to jazda na nartach.

Wiele osób stymuluje mózg do wyrzutu większych ilości dopaminy, tak jak Mati palący papierosy, czy osoby zajadające stres - system nagrody działa dobrze na krótką metę.
Ogólnie bazą są hormony, w tym przypadku hormony stresu, które najskuteczniej obniżyć odpoczywając.

Polecam duże ilości witaminy D3, zwłaszcza poza okresem letnim.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Dni na forum: 5.532
Al Ed Upek napisał(a):
To jaką zrobiłeś specjalizację, że dostajesz pacjentów w stanie terminalnym? Pamiętam, że szedłeś w fizjoterapię, ale nigdy nie uważałem, że dostają takich pacjentów.

Nie robiłem. W fizjoterapii obecnie są dwie specjalizacje: asystent chirurga i specjalista ogólny. Miały być kierunkowe, ale nie wyszło (zmienił się samorząd zawodowy). A takich pacjentów mam stąd, że prowadzę prywatną praktykę z dojazdem do pacjenta, więc zdarza się, że są to pacjenci z nowotworami, poważnymi chorobami serca, czy chorobami niezdiagnozowanymi. Nie każdy z tych pacjentów chce jechać do szpitala, a jak już jadą, to większość szpital odsyła do domu lub do ZOL-u. Kolejna rzecz to jak pracujesz z pacjentami 85 plus, to w każdej chwili taki może po prostu umrzeć ze starości.

Tych pacjentów, którzy umierają, to nie mam jakoś mega dużo. W tamtym roku pewnie koło 6.

Nigdy nie przydarzyła mi się taka sytuacja w trakcie ćwiczeń. I oby tak zostało.

Obraz

Forum DB Nao » » » Radzenie sobie ze stresem
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump