Forum Dragon Ball Nao

» Komentarze: Dragonballowy park rozrywki - powstanie w Arabii Saudyjskiej

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」

Dni na forum: 7.163
Posty: 15.257
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.742
Plusy: 5
Posty: 2.022
Zaraz mi się przypomina arabski opening xD



Pamiętam, jak miałem z tego bekę, jak odkryłem internet. Ale po latach brzmi to całkiem, całkiem. Wpada w ucho.

Pomysł ciekawy, szkoda, że w takim miejscu. Zastanawia mnie popularność DB u Saudów. Czy to jest park typowo pod turystów? Aż tylu turystów tam się buja?

[Edit].

Wygląda na to, że sporo animu się im tam przewinęło przez rynki arabskie. Link1, link2, link3.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.163
Plusy: 73
Posty: 15.257
Skąd: ふざけた時代
Nawet jeśli dużo tubylców lubi DB (a lubi), to takie inwestycje zawsze są bardziej pod turystów. Arabia to też chyba takie centrum świata arabskiego.

Arabski od dawna jest wśród języków dostępnych na Crunchyroll, więc anime tam musi być popularne.

Dragon Ball Z
This series was aired on numerous Arabic channels, but in 2004, only 54 episodes were dubbed. Later in 2010, episodes 54 until 104 were dubbed and released.
Z dubami mają śmiesznie, bo tam chyba żadna seria nie została zrobiona w całości

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.163
Plusy: 73
Posty: 15.257
Skąd: ふざけた時代
Jeszcze do powyższego:
- Anime jest bardzo popularne w Arabii Saudyjskiej - powiedział reporterom w Tokio Abdullah bin Nasser Aldawood, dyrektor zarządzający Qiddiya Investment Co. - 80 proc. mieszkańców oglądało anime, w tym aż 40 proc. zachwyciło się "Dragon Ballem" - dodaje cytowany przez Nikkei Asia. Szacuje się, że około 13 mln Saudyjczyków są fanami gatunku, a około 85 mln w całym świecie arabskim.
Taka inwestycja ma się zwrócić przede wszystkim dzięki turystom i fanom, którzy tłumnie będą go odwiedzać. Docelowo w 2030 roku ten kraj nad Zatoką Perską ma odwiedzać nawet 150 mln turystów rocznie. Czy jednak nie przejadą się na tak ambitnych planach? W końcu nie od dziś kraj jest krytykowany za nieprzestrzeganie podstawowych praw człowieka.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Dragon-Ball ... 16672.html

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.742
Plusy: 5
Posty: 2.022
bankier.pl napisał(a):
W końcu nie od dziś kraj jest krytykowany za nieprzestrzeganie podstawowych praw człowieka.
https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art40075251-komisja-statusu-kobiet-onz-pokieruje-panstwo-gdzie-zona-ma-byc-posluszna-mezowi

banker:
Cały ten artykuł niechlujny jak jakiś wyrzyg z Czerskiej. Ja wiem, że nie mają pieniędzy na korektę, ale jakieś fundamentalne minimum mógłby sobą reprezentować. Zastanawia mnie, czy ktoś to w ogóle czyta przed wrzutką. Momentami czyta się to, jak wypracowanie z podstawówki, po czym następuje paragraf, który wygląda jak wypluty przez Google Translate 10 lat temu. Dodatkowo risercz mają niczym polski wywiad, co o rakietach na naszym terytorium dowiaduje się od Amerykanów.


bankier.pl napisał(a):
hot dogów z Oolong?
bankier.pl napisał(a):
Qiddiya Inverstment Company
bankier.pl napisał(a):
Szacuje się, że około 13 mln Saudyjczyków fanami gatunku, 85 a około mln w całym świecie arabskim.

bankier.pl napisał(a):
Na swoim koncie mają m.in. part rozrywki przypominający platformę wiertniczą
bankier.pl napisał(a):
Rozmachu im więc nie brakuje, a wręcz jest to ich znak firmowy.
bankier.pl napisał(a):
Opowiada ona o chłopcu Son Goku, który zbiera magiczne smocze kule mogące dać mu supermoce.
bankier.pl napisał(a):
Seria sprzedała się w ponad 260 milionach egzemplarzy na całym świecie i zainspirowała liczne seriale anime, gry wideo i filmy wyprodukowane w Hollywood.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Komentarze: Dragonballowy park rozrywki - powstanie w Arabii Saudyjskiej
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook