Forum Dragon Ball Nao

» Strony o tematyce DB i aktywność użytkowników

M4tthew
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 50
Posty: 1
Witam. Mam takie nietypowe i może trochę boomerskie pytanie. Pamiętam, że w latach 2005-2010 był wręcz wysyp stron o tematyce dragon balla i ogólnie anime. Była tego cała masa. Masa stron o db na darmowych hostingach pokroju yoyo.pl albo tych płatnych grosze jak boo.pl albo forall.pl. Były też takie "toplisty" gdzie można było sobie zobaczyć jakie strony są w danym momencie najpopularniejsze. Praktycznie na każdej takiej stronie udzielało się bardzo dużo osób. Ostatnio trochę z nostalgii chciałem zobaczyć jak to na ten moment wygląda i tak naprawdę udało mi się znaleźć jedynie dwie większe i nadal aktywne strony. Oczywiście DBnao i DBPolska. Z tym że DBPolska przypomina mi martwą stronę, na której udziela się chyba sam admin (zero jakichkolwiek komentarzy pod newsami i brak forum). W sumie pod tym względem na DBNao jest podobnie - zero komentarzy pod newsami - dlaczego?
Na DBNao jest lepiej, ale to i tak nie jest ta aktywność, ktorą zapamiętałem z dawnych lat. Regularnie aktywnych osób jest raptem garstka. Czegoś takiego jak shoutbox prawie nikt nie używa. Wiele działów na forum ma ostatnie aktywne tematy, w których ostatni raz ktoś pisał jeszcze w ubiegłym roku.

Stąd moje pytanie, a właściwie kilka pytań.

- Jak po prostu źle szukam, czy naprawdę przetrwało tak niewiele stron o tematyce DB, na których aktywnie udzielają się ludzie? Chodzi mi o strony posiadające normalne forum, a nie tylko artykuły i newsy.
- Da się jeszcze w jakiś sposób sprawdzić jakie strony były najbardziej aktywne w latach 2005-2010 i móc do nich wrócić? Mam na myśli obejrzenie chociaż screenów z tego jak to kiedyś wygladało.
- Dlaczego na wielu stronach forum już nie jest zintegrowane z główna stroną tak jak kiedyś? Mówię o tym, że dawniej na stronie głównej były takie panele jak "Najnowsze posty", albo "Najciekawsze tematy". Shoutbox też był na stronie głównej. Po prostu wchodziło się na stronę i widziało się od razu, że strona żyje, bo na samej górze widać było kto jest online, kto ostatnio dodał jakiegoś posta na forum. Po prawej bądź lewej stronie był shoutbox z ostatnimi wiadomościami. Teraz zostało to wszystko podzielone. Wyjaśni ktoś dlaczego tak się stało?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.163
Plusy: 73
Posty: 15.257
Skąd: ふざけた時代
Internet się zmienił i teraz ludzie wolą pisać o wszystkim w jednym miejscu na portalach społecznościowych, zamiast zakładać konta na niezależnych stronkach, dlatego jest na nich niska aktywność i jest ich mało.

Kopie starych stron można znaleźć na https://web.archive.org, a niektóre są nadal normalnie dostępne, choć od dawna nieaktualizowane (np. https://ssjpower.net czy https://cinekball.pl), są też różne inne z poprzedniej epoki, które do dzisiaj stoją na jakichś darmowych serwerach i można na nie trafić przez wyszukiwarki. Toplisty też ciągle stoją, choć nikt już tego nie używa.
AUTOR POSTA OTRZYMAŁ PLUSA
Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
lukoffic Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 403
Plusy: 1
Posty: 40
To nie są żadne kopie stron tylko wysrywy z przeszłości. Nie można wejść na strone która istniała 10 lat temu a teraz nie istnieje i założyć na niej konta, bo ta strona nie istnieje. To są tylko wysrywy z przeszłości. Tych stron nie ma.
AUTOR POSTA OTRZYMAŁ PLUSA
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.839
Plusy: 1
Posty: 1.206
Skąd: Kraków
W dzisiejszych czasach wszystko, ku mojej rozpaczy, przeniosło się na facebooka. Grupy dragonballowe całkiem nieźle stoją, a polskojęzyczny DragonWorld, zanim im skasowali fanpage z jakiegoś błachego powodu, miał chyba ponad 100 tysięcy lajków. Inną sprawą jest wygoda korzystania, szukanie treści czy w ogóle użytkowość. Nie ma to jednak jak stare dobre forum na php by Przemo.
Dlatego też w ogólnym rozrachunku takie fora jak DBNao to tylko piękny relikt czasów dawno, i niesłusznie, minionych.
Btw, Shounen, dzięki za przypomnienie o istnieniu Cinekball.

A DBPolska to nawet nie wiem czy kojarzyłem.
AUTOR POSTA OTRZYMAŁ PLUSA
Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.742
Plusy: 5
Posty: 2.022
Hidden napisał(a):
php by Przemo
<3 <3 <3 <3


Hidden napisał(a):
A DBPolska to nawet nie wiem czy kojarzyłem.
Pojechał jak StanoSki Nejmana

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Strony o tematyce DB i aktywność użytkowników
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook