Forum Dragon Ball Nao

» [Fantasy] Wasze top 3 najlepsze książki fantasty

Strony: 1, 2  
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
stworzyłem ten temat,aby dowiedzieć sie co lubicie i podstępnie pochwycić tytuły książek fantasty które mogę przeczytać.

Moje top 3 to:

seria dziedzictwo:
-tom 1 "Eragon"
-tom2 "Najstarszy"
-tom 3 jest w pisaniu ma sie ukazać pod koniec tego roku

seria Władca pierścieni łącznie z hobbitem

Na razie seria Harry Potter (za co niektórzy mnie potępią)

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
1.- sirmalinion
2.- władca pierścieni
3.- daleko hobbit

TNK: "Silmarillion" to Twoja ulubiona książka, a nie wiesz nawet, jak zapisać jej tytuł -_-' Chyba że celowo udajesz głupiego... Jeśli tak, wychodzi Ci to słabo...

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
moje ulubione to
Hobbit
władca pierścienia ale czytałam tylko 2 tom
i Harry Potter mam wszystkie cześci
Fenix Fable Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Fenix Fable
Dni na forum: 6.471
Posty: 189
Na pierwszym miejscu, zdecydowanie - Seria Jacka Piekary o Licencjonowanym Inkwizytorze Jego Ekscelencji Biskupa Hez-hezronu
O dziwo czytałem tą książke (młot na czarownice). I muszę przyznać, że jest całkiem ciekawa. Choć w pewnych momentach, trochę wkurza główny bohater i te jego dość śmieszne fanatyczne poglądy.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Fenix Fable: 02.08.2006, 18:28
Drake Phoenix Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 34
Dni na forum: 6.476
Ostrzeżenia: 1
Posty: 62
Skąd: Stąd stamdąd zewsząd i znikąd
Fantasy rządzi :
1. Władca Pierścieni (Tolkien wymiata)
2. Harry Potter (Rowling podobnie )
3. Opowieści z Narni (no Lewis też sie postarał i napisał ciekawe tomy)
Szalkie Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Szalkie
Dni na forum: 6.682
Posty: 54
Skąd: ::Gdańsk::
Widzę ludzie że macie małe doświadczenie, w literaturze fantasy ale cóż...
Eragon fajny, fajny lecz na pierwszy rzut oka widać że to książka dla dzieci;tradycyjna historyjka, chłopiec znajduje jajo smoka i przeżywa niesamowite przygody...
Harry Potter jeszcze gorszy, ja bym się wstydził nazywać to książką fantasy jednak nie mam dużego wyboru Komercyjny shit i tyla.
Władzio, stał się dopiero popularny gdy powstał film, ludzie zaczęli zakładać fancluby i w ogóle [ ort! ].
Moje ulubione, książki fantasy:
Świątynia Złych Żywiołów - na oko podobna do Władcy Pierścieni, lecz dużo lepsza i inteligentniejsza, przez co trudna do masowego rozpowszechniania w przeciwieństwie do Władzia. Ludzie z wytwórni filmowych myślął tylko o kasie więc tylko dlatego ekranizują Eragony, Pottery itp. Które mają wielką oglądalność ze względu na to że są łatwe i puste przez co łatwo wchodzą w łeb (nie trzeba przy nich dużo myśleć) Gdyby ktoś wpakował trochę kasy w ekranizacje tej książki, byłby to największy hit wszechczasów.
Kroniki Jakuba Wędrowycza - zarąbista opowieść o polskim bimbrowniku i cywilnym egzorcyście. Ukazuje realia panujące na wsi na wschodze Polski.
Krypta Grozy - sorki ale nie chce [ ort! ] mi się już opisywać
Marcin991 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Marcin991
Wiek: 32
Dni na forum: 6.482
Posty: 38
ja podobnie jak majin gogeta

eragon

wladca pierscienia + hobbit

harry potter
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Ostatnio czytam serię ziemiomorze , i muszę stwierdzić , że zejęła trzecie miejsce hobbita. Naprawdę polecam.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Nie będę rozpisywać się, ale jeżeli chodzi o książki fantasy to mało ich czystałem(głównie J.R.R Tolkiena), moimi ulubionymi są:

1. Silmarillion
2. Hobbit
3. Władca Pierścieni Drużyna Pierścienia

Kolejność jest z góry przypadkowa

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Jedyne co czytałem to Tolkiena, Sapkowskiego i Rowling, więc to moje najlepsze książki fantasy . . . pozdro
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Navaro napisał(a):
Jedyne co czytałem to Tolkiena, Sapkowskiego i Rowling, więc to moje najlepsze książki fantasy . . . pozdro
Cóż... to sa autorzy książek, ale wydali tylko po jednej serii ksiazek, wiec chyba kazdy wie o co chodzi. Co do ksiazek Sapkowskiego, czyli seria "Wiedźmin", to przeczytalem kilka tomow i moge przyznac, ze sa naprawde dobre. Z duma moge polecic goraco cala serie milosnikom ksiazek fantasy

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Iż znalazłem swój temat z długą wypowiedzą Szaraka i Fraka którzy zaszczycili mój temat swoim zdaniem... (Nie żeby drwi - doceniam to) To dołożę może na samą górę książkę, a właściwie dwie z tego samego cyklu. Książka mówi jak sie Jak dla mnie są inteligentniejsze niż te poprzednie w tym opowiadają wciągającą historię:

Michael A. Stackpole:

"Epoka Wielkich Odkryć: Tajna Mapa"

Książęcy kartograf Qiro Anturasi dzięki swym nadnaturalnym zdolnościom zdobył wielką władzę i ogromne bogactwa, ale tym razem ceną za nowe odkrycia może być życie jego wnuków, Kelesa i Jorima, którzy właśnie wyruszają w nieznane. To, co zobaczą oni podczas swych wypraw, może zatrząść posadami świata, grozi bowiem powszechną wojną i uwolnieniem niszczycielskiej magii, która wywołała przed wiekami apokaliptyczny kataklizm. Doprowadzi także do zbrodni wymierzonej w ród Anturasich, która zapoczątkuje łańcuch przerażających wydarzeń, rozwijających się tak szybko, że być może nie uda się ich już zatrzymać...

"Epoka Wielkich odkryć: Kartomancja"

Ludzie muszą stawić czoło temu, czego obawiają się nawet bogowie Zagrożone najazdem księstwo Nalenyru może ocalić tylko cud – interwencja mitycznych mistrzów miecza i włóczni, śpiących podobno na Pustkowiach, gdzie szaleje dzika magia. Porwany do wrogiego kraju kartograf Keles Anturasi kuszony jest bogactwem i wpływami. Jego brat Jorim odkrył za oceanem dziwne królestwo, gdzie został uznany za boga, a ich siostra Nirati z szalonym dziadkiem i czarownikiem, który wrócił zza grobu, szukając zemsty, żyje w krainie zawieszonej między życiem i śmiercią. Pustoszące ziemię wojny są odbiciem konfliktu w niebiosach. Ludzie muszą stawić czoło temu, czego obawiają się sami bogowie. Jak wielu przeżyje, skoro to, co widzą, rzadko jest tym, czym się wydaje?

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Po głębszej analizie i nie przespanych nocach wreszcie się zdecydowałem
więc jedziemy:
George R.R. Martin - Pieśń Lodu i Ognia , koleś spokojnie nakrywa mistrza Tolkiena , przeczytajcie bo warto, nie będę sie rozpisywał o fabule bo za dużo czasu by mi to zajęło

Marion Zimmer Bradley - Mgły Avalonu , najlepsza wersja sagi arturiańskiej jaką kiedykolwiek czytałem , również polecam.
Tolkien - Władca Pierścieni , tą sagę każdy fan fantasy powinien znać , obowiązkowo .
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Nie będę się rozpisywał, co do książek fantasy, ja preferuje trochę inny gatunek ( kryminały)
1. Harry Potter.
2. Władca Pierścieni.
3. ERagon.
4. Krypta Grozy.
To by było na tyle .
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
1.Harry Potter
2.Wrota Czasu
3. Hobbit

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.814
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Hobbit - zdecydowanie wyżej od Władcy. Nie wiem dlaczego, ale to właśnia ta książka, rozpoczeła moją wielką miłość do świata literatury(nie tylko fantasy)

Władca Pierścieni: Powrót Króla - najlepsza moim zdaniem z części kultowego Władcy.

Discworld - Terry P. sprawił, że nie ma dla mnie takiego słowa jak abstrakcja

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Moja trójka się trochę zmieniła, wiec wrzucam nowe pozycje;
- Mroczna Wieża, Kinga, świetna saga porównywalna z Władca Pierścieni. Ośmielam się powiedzieć że nawet lepsza, bardziej krwista, z żywszymi bohaterami.
- Saga o Wiedźminie, Sapkowskiego, za świetne teksty i niezłą fabułę.
Teraz sam siebie zacytuje i to będzie trzecia pozycja
Piechu napisał(a):
Marion Zimmer Bradley - Mgły Avalonu, najlepsza wersja sagi arturiańskiej jaką kiedykolwiek czytałem, również polecam.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Cóż Dostawiam na sama górę, jako że zaczynając temat, bo ciągle poszerzam się w temacie.

Wiedźmińska Saga - nie muszę chyba pisać.

Silmarillion + Hobbit + Władca Pierścieni

Cykl Epoka Wielkich Odkryć

Obecnie chce zakupić "Niedokończone Opowieści" J.R.R. Tolkiena

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
1. "Czarnoksiężnik z Archipelagu" Ursuli Le Guin. Za krótką, zwięzłą i treściwą opowieść, zawierającą głębsze przesłanie, a nie tylko chrzanienie o niczym jak to w większości fantastyki bywa.

2. Trylogia Tolkiena. Za przepiękny i misternie stworzony świat, który stał się wzorcem, dla większości potem tworzonych.

3. Wędrowycz ogółem, Andrzeja Pilipiuka. Za nieskomplikowany, pijacki i odmóżdżony obraz polskiej wsi. Mało ambitny, ale potrafiący rozśmieszyć. Prosty do bólu, ale tą prostotą nie rażący, bo do wsiowego uniwersum pasujący idealnie.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Minari Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Minari
Wiek: 31
Dni na forum: 5.340
Posty: 22
Skąd: W-wa
"Diuna" - najpiękniejszą książka SF jaką kiedykolwiek czytałam, klasyka gatunku. Prawdziwe arcydzieło gatunku, na dodatek oprócz rozrywki porusza sporo problemów filozoficznych. Kopalnia cytatów.

"Władca Pierścieni" - tak jak "Diuna", tylko to klasyka fantastyki. Uzasadniać chyba nie trzeba. Tolkien pokazał co to znaczy "wielki pisarz".

"Trylogia Bartimaeusa" - J. Strouda. Ma powstać film, może wtedy więcej ludzi dowie się o tych książkach. Naprawdę polecam. Fabuły streszczać nie będę - z resztą od czego są google. Powiem jednak - naprawdę warto.

Obraz
Igen, jött egy gyöngyhajú lány,
Álmodtam, vagy igaz talán,
Így lett a föld, az ég
Zöld meg kék, mint rég,
Igen, jött egy gyöngyhajú lány,
Álmodtam, vagy igaz talán.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » [Fantasy] Wasze top 3 najlepsze książki fantasty
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook