Forum Dragon Ball Nao

» Posty na Forum DB Nao

Strony: 1, 2  
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Za zgodą Go Tęxa, zamieszczam ten temat.

Po aktywacji forum, znowu możemy pisać posty. Jakkolwiek jakość tych postów, nieraz pozostawia wiele do życzenia.
Posty z błędami ortograficznymi. Posty z brakiem jakichkolwiek przecinków czy kropek, nie wspominając o apostrofach czy zmianie linijki przy nowym wątku. Nie dość, że takie posty źle się czyta, brak tych znaków, znacznie utrudnia zrozumienie właściwego sensu wypowiedzi. No i bardzo oszpecają forum.
Nie mówię tu o literówce. Mówię o całych postach, napisanych tragicznie, nie po polsku, i w ogóle.
Chciałbym, by od teraz, posty zaczęły być pisane lepiej. Nie jestem moderatorem, aczkolwiek, bardzo lubię to forum, i nie chciałbym by ludzie tu zaglądający, zniechęcili się do Nao, przez te wypowiedzi.
Przykład wyśmienitych postów, to wypowiedzi moderatorów, Go Tęxa, Xana, VegetZ’a, Megane, Shabrandino, czy Kakatotta no i takiego jednego gościa (że przez skromność, zamilczę o kim myślę… )
Znam wiele różnych for, na których takie posty jak te na Nao by nie przeszły. I nie chciałbym by te z naszej strony byłby inne.
Apeluję do moderatorów, by dawali upomnienia, za napisanie bardzo źle wyglądającego postu pod względem stylistycznym, ortograficznym, i interpunkcyjnym, a także wywalanie takowych postów.

Pozdrawiam
Szaruś

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Wlasnie! Brawo Szarak To mnie wlasnie boli, ze ludzie (oczywiscie nie wszyscy, ale wiekszosc) nie przestrzega podstawowych zasad interpunkcji, ortografii i stylizmu pisania. Zdania powinny byc skladne, czytelnie i bez bledow napisane, aby czytalo sie dobrze i przyjemnie. Z calego serca jestem za tym pomyslem. Popieram takze pomysl dodawania uzytkownikom forum ostrzezen za zla interpunkcje zdan w postach. Forum ma zachecac nowych userow, a nie na wspak.
Pozdrawiam

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Avensus: 10.02.2007, 17:18
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Zacznijmy od tego, jak sprawe pisania postów widzi regulamin Forum. Wspomne tylko jeden z punktów, który dotyka tematu bezpośrednio:

9. Należy starać sie pisać zgodnie z zasadami polskiej ortografii i nie używac żargonu kaleczącego język polski.
Jak widać pisanie(z premedytacją) w sposób wyraźny wykraczający poza granice wyznaczone przez zasady polskiej ortografii i gramatyki może bez przeszkód zostać uznane jako nieprzestrzeganie regulaminu.
Jednak nie wydaje mi się koniecznym karanie uzytkowników ostrzezeniami. Dużo lepszym rozwiązaniem są prośby lub ewentualnie upomnienia kierowane do userów za pomocą PW.
Oczywiście prawdą jest, że przekaz postu napisanego bez ładu i składu ortograficzno-gramatycznego jest trudny do uchwycenia i, co nie mniej ważne, taki post po prostu wyglada słabo.
Przyłączam się zatem do apelu o pisanie postów z zachowaniem zasad gramatyki i ortografii, jak również przekazuje wyrazy uznania osobom, którym po prostu [ ort! ] chce się pisać ładnie i składnie:)

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Ja już wielokrotnie wspominałem to niektórym osobom na priv i poprawiły się.
Nie mam ochoty ciągle upominać lub samemu zamazywać rażące błędy językowe.

Ludzie to nie jest normalna rozmowa, gdzie nie zwracamy uwagi na ortografię, gramatykę.

Stwórzmy coś przejrzystego jak zwierciadło, czystego i dobrego dla oka.

Szarak napisał(a):
Przykład wyśmienitych postów, to wypowiedzi moderatorów, Go Tęxa, Xana, VegetZ’a, Megane, Shabrandino, czy Kakatotta no i takiego jednego gościa
PS. Szarak nie wypominając tam mnie zesłałeś na siebie Dżumę

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Szarak (czyli ja =_= ) napisał(a):
Za zgodą Go Tęxa, zamieszczam ten temat.


Przykład wyśmienitych postów, to wypowiedzi moderatorów, Go Tęxa, Xana, VegetZ’a, Megane, Shabrandino, czy Kakatotta no i takiego jednego gościa (że przez skromność, zamilczę o kim myślę… )
Jesteś modem czy nie, Shiro? Hmmm....?

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Szarak napisał(a):
Szarak (czyli ja =_= ) napisał(a):
Za zgodą Go Tęxa, zamieszczam ten temat.


Przykład wyśmienitych postów, to wypowiedzi moderatorów, Go Tęxa, Xana, VegetZ’a, Megane, Shabrandino, czy Kakatotta no i takiego jednego gościa (że przez skromność, zamilczę o kim myślę… )
Jesteś modem czy nie, Shiro? Hmmm....?
Jestem, ale nie zmienia to faktu, że zasługuję na szerszą uwagę, samo słowo "moderatorów" niekoniecznie musiało być kierowane w moją stronę, a np. w stronę innych modów. Wiem, wiem pysznię się, ale to tylko tak po prostu [ ort! ]

Dziękuję i pozdrawiam.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
A co z przeklinaniem na forum? To jest po prostu chamstwo! Przecież to szpeci całkowicie wyglą postu i daj zły przykład o użytkowniku:P Pomyślcie o tym ... nie jestm moderatorem ale podpowiadam aby 1 Przekleństwo = 1 ostrzeżenie, za wiązanke natomiasta dawał bym 2 lub nawet trzy ost:) PRzemyślcie moją propozycje, bo nie stylistyka czy ortografia psują wygląd strony, ale właśnie przekleństwa (założę się że kilku gościom przycieło by to skrzydła)

Chyba się ze mną zgadzacie??
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Legolas_ssj4 napisał(a):
A co z przeklinaniem na forum? To jest po prostu chamstwo! Przecież to szpeci całkowicie wyglą postu i daj zły przykład o użytkowniku:P Pomyślcie o tym ... nie jestm moderatorem ale podpowiadam aby 1 Przekleństwo = 1 ostrzeżenie, za wiązanke natomiasta dawał bym 2 lub nawet trzy ost:) PRzemyślcie moją propozycje, bo nie stylistyka czy ortografia psują wygląd strony, ale właśnie przekleństwa (założę się że kilku gościom przycieło by to skrzydła)

Chyba się ze mną zgadzacie??
A podaj linków do tematów gdzie są bluźnierstwa?
Nie stylistyka czy ortografia szpecą forum? Jak ktoś napisze "Fuc* The System" czy "a ja, do ku*wy nędzy..." jest to normalne i moralne, tak samo jak cenzuruje się przekleństwa w piosenkach czy telewizyjnych programach.
Kolejnie - temat o przekleństwach na forum istneje! I jakoby się jakiemuś modowi chciało to by mógł przeniść post Legolasa_Ssj4 (swoją drogą, wybacz, ale imho nick głupi jak but ) do takowego tematu

Szaruś

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Szarak: 06.09.2006, 16:58
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
A co z przeklinaniem na forum? To jest po prostu chamstwo! Przecież to szpeci całkowicie wyglą postu i daj zły przykład o użytkowniku:P Pomyślcie o tym ... nie jestm moderatorem ale podpowiadam aby 1 Przekleństwo = 1 ostrzeżenie, za wiązanke natomiasta dawał bym 2 lub nawet trzy ost:) PRzemyślcie moją propozycje, bo nie stylistyka czy ortografia psują wygląd strony, ale właśnie przekleństwa (założę się że kilku gościom przycieło by to skrzydła)

Chyba się ze mną zgadzacie??Very Happy

na pewno [ ort! ] nie masz racji! Wulgaryzmy zdarzaja sie naprawde rzadko, a dawac za nie odpowiednie slowo ostrzezenie to bylaby naprawde glupota. W ciagu mojego calego przebywania na tym forum dojrzalem naprawde tylko kilka postow zawierajacych nieodpowiednie slownictwo. Przepraszam, ze to mowie, ale dobrze, ze nie jestes tu moderatorem, bo troche szkoda za cos takiego byloby dostac ostrzezenie (oczywiscie nie mowie o sobie, poniewaz ja nei uzywam tego typu slownictwa na forum). Tak naprawde to jednak bledy stylistyczne, ortograficzne i interpunkcyjne psuja i szkodza forum. Po prostu podtrzymuje moje wczesniejsze zdanie.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Legolas_ssj4 napisał(a):
PRzemyślcie moją propozycje, bo nie stylistyka czy ortografia psują wygląd strony
Tobie wielokrotnie zadarzało się robić rażące błędy

Zamiast pisać i wysyłać, napiszcie i przeczytajcie swój temat wyszukując błędów, ewentualnie piszcie post najpierw w Wordzie jeżeli macie problemy z gramatyką.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Do kogo mówisz w liczbie mnogiej?!

Haha, teraz ja zsyłam na Ciebie dżumę!

(Poscriptum - Ja piszę w Wordzie, aczkolwiek i on jest zawodny )

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Szarak napisał(a):
Do kogo mówisz w liczbie mnogiej?!
Do wszystki rzecz jasna, z tym, że niektórzy już to wiedzą, a niektórzy nadal żyją w swoich snach...

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shiro: 07.09.2006, 20:42
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Tobie wielokrotnie zadarzało się robić rażące błędy
No widzisz, ja jestem w połowie dyslektykiem i dysortografem, staram się jak najlepiej pisać nie waląc byków co drugie [ ort! ] słowo ale to nie jest takie łatwe w moim wypadku:) czytam teraz częściej i wyostrzam sobie mowę
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Ja JESTEM dyslektykiem i dysortografikiem a mimo to piszę z znacznie mniejszą ilością błedów. ALE, nawet dyslekcja, nie zwalnia Cię od ruszenia główką, i pisania w Wordzie.

EDIT - Ha, Dorianie wyprzedziłem Cię o sekundy

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Szarak: 06.09.2006, 18:34
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
No widzisz, ja jestem w połowie dyslektykiem i dysortografem, staram się jak najlepiej pisać nie waląc byków co drugie [ ort! ] słowo ale to nie jest takie łatwe w moim wypadku:) czytam teraz częściej i wyostrzam sobie mowęSmile

Rozumiemy to i dlatego stworzono programy typu word, ktore automatycznie poprawiaja lub podkreslaja jakiekolwiek bledy w zdaniu. Zachecam wszystkich dyslektykow, dysortografow itp. itd, aby uzywali tego typu programow

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Wszystkim, którzy maja problemy z pisaniem. polecam pisanie postów w edytorach tekstu umozliwiających sprawdzenie poprawności ortograficznej i gramatycznej pisanej treści. To powinno, w większości przypadków, zalatwić sprawę.
A co do pzekleństw. Nawet nie wspomne, co o nich mówi regulamin:P Poza tym zdarzają się one dość rzadko. I zdecydowanie w mniejszym stopniu rzucaja sie w oczy, niż rażące błędy ortograficzne.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Równie dobrze można by [ ort! ] zamątować jakiś poprawiacz błędów na forum, który podczas podglądu swego postu, którego mamy wysłac znajdzie wszystkie błędy i pomoże je nam zlikwidować.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.626
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Tutaj Szarak się produkuje, a wszyscy i tak bedą mieli go gdzieś...
Można by zacząć postępować perfidnie, tzn jak ktoś kaleczy naszą piękną polszczyznę skasować jego post
Jak zobaczę jakieś: sh, ch czy f to normalnie mnie coś strzela

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
VegatZ Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
VegatZ
Wiek: 40
Dni na forum: 6.598
Posty: 151
Skąd: Lincoln
Witajcie! Co to sie dzieje na forum ? Cicho... Głucho... A i nie zanosi sie na to zeby to byla cisza przed burza, a juz na pewno nie przed taka ktora sama, naturalnie sobie nadejdzie. Odeszlo kilka fajnych osob [szczegolnie boli mnie odejscie przyjaciela -Xan'a] i jakos tak d*piato sie zrobilo. Nie zebym kogos obwinial, bo ilez postow moga napisac jedne i te same osoby... Szczegolnie w temacie DB, gdzie chyba juz wszystko zostalo napisane. Heh, przynajmniej nie ma wiekszego problemu z bledami ort., tak znikoma ilosc postow sila rzeczy je minimalizuje. Moze trzeba by pomyslec o jakis przewrocie ? Rozszerzeniu forum, zmianie statusu... wiekszosc osob pozostawila juz DB za soba i mimo, iz zapewne dalej darza ten tytul sentymentem to zaglebiaja sie w inne, bardziej ambitne lub o innej tematyce. Nie wiem jeszcze co [choc mysle o tym nieustannie] ale cosik trzeba by zrobic nie uwazacie ? Hej ludzie, cos... no cos trzeba zrobic bo jak dalej tak pojdzie to forum zwyczajnie zdechnie! Czekam na opinie i Wasza inwencje, bo moja jak wydac cos kuleje [oby sie to zmienilo]. Pozdrawiam Was, tych ktorzy pozostali!

You seek a God to stand above you,
wrapping healing arms around you.
You'll find another God of pain,
a God of suffering and tears.
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Zgodze sie z Toba VegetaZ .. cos lipno jest. Jak byl boom na DB to forum sie rozkrecilo, ale teraz. Chociaz jest duzo osob zarejestrowanych, to znikoma czesc z nich postuje, czy w ogóle [ ort! ] wchodzi na to forum.
Moze jakis konkurs czy cos... tchnalby zycie....
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Posty na Forum DB Nao
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook