Forum Dragon Ball Nao

» [Technika] Zanzoken

Vasson Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Vasson
Wiek: 33
Dni na forum: 6.661
Posty: 186
Skąd: West City
Sobie tak myslę, czy Goku i inni zapomnieli tej techniki, była przecież świetna i można nią było walczyć z silniejszymi.

An nescis, mi fili, quantilla prudéntia mundus regatur? -Czyż nie wiesz, mój synu, jak mało trzeba rozumu do rządzenia światem?
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Hmm, napisz mi kiedy o niej zapomnieli, skoro była stosowana nawet na Cell Game??

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Hmm, napisz mi kiedy o niej zapomnieli, skoro była stosowana nawet na Cell Game??
dokładnie...
Nie wydaje mi się,, aby wojownikom Z doskwierała skleroza...
A co do samej techniki, to nie była jakąś spektakularnie skuteczną metodą walki. według mnie miała charakter defensywny. To technika do obrony i, ewentualnie, kontrataku.
Mimo to w walce dość przydatna.
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
hmmmm, ciekawi mnie co to za technika...
Podczas Cell game również o niej nie słyszałem...
Co ona dawała ?
Być może znam ją pod inną nazwą...
Jednak jestem pewien, że nikt nigdy nie użył słowa zanzoken... (nawet na stronie głównej nie ma...)
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
A czemu ma służyć ten temat?

Może pozakładamy inne typu - "kamehameha", "masenko", "keinzan", "Big Bang Attack", "Final Flash"?...

Ci do wątku, nie zapomnieli.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Old Shatterhand napisał(a):
hmmmm, ciekawi mnie co to za technika...
To jest technika uzywana glownie w DB. Koles porusza sie tak szybko, ze widac, jakby byl w kilku miejscach jednoczesnie.

A ze w pozniejszych walkach jej nie uzywano to troche prawda, bo stala sie malo skuteczna.

Szarak napisał(a):
A czemu ma służyć ten temat?
Autor tematu ma pytanie zwiazane z DB, wiec pyta, proste

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Późniejsi wrogowie byli za sprytni i mieli za szybkie oczy, by być oszukanymi przez tę technikę. Nie przydałaby się, a jedynie kosztowała wojownika sporo energii.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Freeman Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Freeman
Dni na forum: 6.256
Posty: 114
Przypominam sobie tą technike w pierwszej serii DB.SonGoku stosował ją przeciwko np:Tenszinowi.

skoro była stosowana nawet na Cell Game??
naprawde nie wiem kiedy była stosowana.Być może była ale inaczej to wygądało i dla tego nie moge się zorientować.Będe musiał przyjżeć się uwarzniej.
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Wiecie, wszystko przechodzi przez proces ewolucji, nawet techniki walki w DB. Zauważcie, Zanzoken to tylko jeden z przykładów. Nie można było przecież stosować tej techniki w nieskończonośc, gdyż jak ktoś już wspomniał, kolejni wrogowie byli zbyt bystrzy by dać się zrobić w konia. W przypadku Zanzoken'a, ewolucja, moim oczywiście zdaniem, polegała na tym, iż teraz wojownicy oruszali się na tyle szybko, że gdyby rysować ich w kilku miejscach naraz, sam Akira mógłby się w tym pogubić. Zresztą tak było w każdym innym przypadku, potrzeba jest matką wynalazku. Zauważcie, kamehameha, jak twierdził sam Genialny Zółw, by ją opanować, trza było doskonalić ruchy przez 50 lat. W ciągu całego DB Kamehameha przeszła wiele zmian. Np. na turnieju podczas walki z Piccolo Goku zastosował ją używając nóg. Spójrzcie, jakie było zdziwienie smego Genialnego Żółwia. Dalej, z upływem czasu, np. podczas Cell Game, Gohan wywołuje falę uderzeniową jedna tylko ręką.

Te proste przykłady dowodzą ogólnej teorii, że nie mozna wciąż trzymać się utartych schematów, gdyz zawsze znajdzie się ktoś silniejszy, kto zmusi Nas do jeszcze większego wysiłku, jak mawiał sam Zółw.

Pozdro
D_Corleone^^ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
D_Corleone^^
Wiek: 29
Dni na forum: 5.490
Ostrzeżenia: 1
Posty: 107
Skąd: オルシュティン
Moge tylko powiedziec to co moi poprzednicy. Czyli uwazam, ze z poczatku ta technika byla swietna i nawet zadziwiajaca dla przeciwnika , ale z czasem .. z czasem juz stracila na swojej swietnosci gdy pojawili sie tacy chojracy jak piccolo, vegeta & nappa , no i na frizerze chyba w ogole wyszla z uzycia. Ja jej nie pamietam na Cell Game, bo po co miala byc stosowana skoro to by byla tylko strata energii i ulatwienie dla przeciwnika. Po prostu mieli za dobry refleks i wzrok. To nie mialoby sensu..
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
to co poprzednicy ale dodam też coś swojego mianowicie, że z czasem zanzoken stawał się coraz szybszy. Nie było to tak efektowne jak na początku DB bo postać nie rozmazywała się i nie dzieliła na wiele tylko po prostu przebiegała z miejsca na miejsca z niesamowitą prędkością co dawało to efekt zniknięcia i teleportacji.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Technika] Zanzoken
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook