Forum Dragon Ball Nao

» Ostatni odcinek DBGT

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.344
Posty: 157
Skąd: Siemianowice
No a ten temat jest po to abysmy się mogli wykazać kreatywnością i pozastanawiać sie co sie z nim stało więc nie "zahamowuj" tego.

Wiem ze nameczański smok był najpoteżniejszy. Ale skoro jego moc nie wykraczała poza umiejętnosci jego twórcy to wytłumach mi w jaki sposób wskrzeszał ludzi. Widziałeś zeby Piccolo albo wódz nameczan robili takie rzeczy? Bo ja nie. Takze twierdze ze ich moc umiejętności nie były adekwantne do ich stwórcy i dlatego Goku razem z smokiem mogli się udać w jakiś inny wymiar lub cokolwiek w co wierzysz.

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
Seba1993
Ziemianin
Ziemianin
Seba1993
Dni na forum: 6.444
Ostrzeżenia: 1
Posty: 24
No Piccolo umial sie regenerowac puki jego glowa jest cala Piccolo polaczyl sie z kami sama to wtedy zyskal jego sile (nameczanska fuzja) a nie zdolnosci. Wiec Kami-Sama mogl miec zdolnosc do ozywiania tak jak wodz nameczan A Goku do jakiego wymiaru odszedl lub w ogole gdzie odszedl? Wszystko to jest troche pwalone... Na koncu Pan go zauwaza ale nikt po za nia wiec tu moze miec urojenia, a raczej na pewno. Ja mysle ze Goku jest wszedzie... GDzie ktos bedzie potrzebowal pomocy lub bedzie zagrozenie wtedy Goku sie pojawi... Tak samo jest z Bogiem. Pytanie Gdzie jest Bóg? Bóg jest wszędzie, czuwa nad nami, pozostaje w naszych sercach. Lecz Goku nie jest Bogiem poniewaz nie potrafi tego co Bóg.
Ramzes Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Ramzes
Wiek: 37
Dni na forum: 6.252
Posty: 119
Skąd: Kraków
Nie wiem dlaczego twierdzisz, że zabraniam wam przedstawiać na forum własne teorie.
Każdy ma do tego prawo i jeśli rzeczywiście kogoś uraziłem to pokaż, w którym momencie, a jeśli nie to nie wypisuj takich nie stworzonych rzeczy.
Pisząc "umiejętności" miałem na myśli wiedzę i mądrość Nameczan (w tym przypadku wodza).
Może przekona Cie fakt, że na początku smok mieszkańców Namek mógł spełniać 3 życzenia ale pojedyncze i tym różnił się od ziemskiego.
Na przykład mógł on wskrzeszać osobę która zginęła kilka razy jednak pojedynczo, natomiast nasz smok mógł przywracać tysiące stworzeń jednak tylko tych którzy pierwszy raz znaleźli się w zaświatach (I dlatego nasi bohaterowie polecieli na Namek)
Oczywiście możemy się dać ponieść wyobraźni i wymyślać teorie o tym gdzie udał się Goku.
Albert Fish napisał(a):
Także twierdze ze ich moc umiejętności nie były adekwatne do ich stwórcy i dlatego Goku razem z smokiem mogli się udać w jakiś inny wymiar lub cokolwiek w co wierzysz.
Jeśli wg. Ciebie istnieje jakiś nowy inny świat gdzie żyją smoki (w tym wypadku Ziemski i Nameczański) to ciekawe dlaczego nigdzie nie ma o nim nawet wzmianki.
Doskonale rozumiem Twoją kreatywność i chęć dowiedzenia się co tak na prawdę stało się z Goku.
Jednak opierając się na faktach (bo przecież o to chyba chodzi, przynajmniej mi) powiedzieć o dziwnym zniknięciu Songa wiele nie możemy
Seba1993 napisał(a):
Ja mysle ze Goku jest wszedzie... GDzie ktos bedzie potrzebowal pomocy lub bedzie zagrozenie wtedy Goku sie pojawi... Tak samo jest z Bogiem. Pytanie Gdzie jest Bóg? Bóg jest wszędzie, czuwa nad nami, pozostaje w naszych sercach. Lecz Goku nie jest Bogiem poniewaz nie potrafi tego co Bóg.
Coś w tym stylu Seba

Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.344
Posty: 157
Skąd: Siemianowice
No może troche przesadziłem z tym hamowaniem.
Nie twierdze ze poszedł do innego wymiaru.
Po przemyśleniu tego twierdze, że Goku na własną prosbe udał się na tą planete gdzie trafiali wszyscy herosi po śmierci by tam trenować i spędzać czas z innymi prawymi ludźmi.
A Pan miała urojenia. Jak już pisałem jej podeszły wiek i środki przeciwbólowe zrobiły swoje:]

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
Ramzes Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Ramzes
Wiek: 37
Dni na forum: 6.252
Posty: 119
Skąd: Kraków
Po przemyśleniu i przeanalizowaniu pewnych sytuacji doszedłem do wniosku że son Goku nie mógł przebywac w innym wymiarze.
Idąc za tym tokiem rozumowania musiałby też istniec wymiar dla zaklętych w mieczach, bo przecież senior Bogów został w tym ostrzu uwięziony i to na bardzo długo...
Takich przypadków znalazło by się wiele, a to chyba zaczęłoby nie miec sensu
No chyba, że macie jakie kontrargumenty to chętnie wyslucham

Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Po przemyśleniu i przeanalizowaniu pewnych sytuacji doszedłem do wniosku że son Goku nie mógł przebywac w innym wymiarze.
Idąc za tym tokiem rozumowania musiałby też istniec wymiar dla zaklętych w mieczach, bo przecież senior Bogów został w tym ostrzu uwięziony i to na bardzo długo...
Takich przypadków znalazło by się wiele, a to chyba zaczęłoby nie miec sensu
No chyba, że macie jakie kontrargumenty to chętnie wyslucham
Nie chcę bronić teorii o "nowym" wymiarze, bo to tylko hipoteza.
Fakt- dość cieawa, ale nie dająca się poprzec dowodami.
Nie mniej jednak próba wyjaśnienia jej nidorzeczności w wyżej cytowany sposób domaga się podjęcia dyskusji:)

Hipoteza, że istynieje wymiar, w którym miałyby "zyć" smoki nie musi pociągać za sobą tak daleko idącego wniosku jak koniecznośc istnienia wymiaru dla zakletych w świętych mieczach itp.
Piewrszym i najłatwiejszym do postawienia argumentem jest odwieczne "bo tak".
Z faktu że istnieją kaloryfery nie wynika fakt, że istnieją lody pistacjowe.
Zalezność miedzy obu wymiarami mogłaby być taka sama, jak zależność między popołudnowa kawą cappucino(którą, nota bene, pić siępowinno jedynie o poranku), a śniegiem w Australii. Czyli żadna.

Zdaję sobie jednak sprawe z tego, ze powyższy argument ma znikomą wartośc dowodową. Ale taka własnie miał mieć.
Bo nie chodzi o to, aby czegoś dowodzić, bo w podejmowanym temacie udowodnić nie da sie niczego.
Ale przejdźmy do wazniejszej sprawy.

Smoki były istotami zywymi- umierały, ginęły i wracały do zycia. A skoro byłwy istotami żywymi, to musiały istniec w jakiejś rzeczywistości czasoprzestrzennej. I nie był nią ani wszechsiwat ani znane z teści DB zaświaty.
I choć ani manga ani anime nie próbuje nawet podjąc tego zagadnienia, co nie jest złym pomysłem, można się zastanawiać nad tym, czy nie jest to rozwiązanie jeśłi nie bliskie prawdy to choc w jakims stopniu prawdopodobne.
Poza tym treść Db omija wiele ważnych kwestii dotyczących świata Smoczych Kul, a na których temat toczyło się sporo dyskusji.

Nie jestem ani zwolennikiem ani pzreciwnikiem teorii o "nowym wymiarze".
Ale podyskutować na jej temat z cała pewnością warto.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Dai Kaiosama: 05.03.2007, 9:52
Ramzes Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Ramzes
Wiek: 37
Dni na forum: 6.252
Posty: 119
Skąd: Kraków
Miło jest analizować i przytaczać swoje hipotezy co do zakończenia DBGT
Jednak wypadałoby rozdzielić dwie rzeczy. Mianowicie, Nasze teorie co do zakończenia serii, których może być wiele, w zależności od wyobraźni i twórczości forumowaiczów, jak i fakt, że zakończenie Dragon Balla w taki sposób sprawia, iż tak naprawde nie wiemy co stało się z Son Goku i gdzie udał się ze smokiem. W ten sposób umożliwiono kontynuację w późniejszym czasie.

Pamiętajmy, że to tylko Anime, które ma nie wiele wspólnego z rzeczywistoscią dlatego interpretacja możebyćdowolna

Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.
Sprite18 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 6.234
Ostrzeżenia: 4
Posty: 100
songo pod koniec DBGT odleciał
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.344
Posty: 157
Skąd: Siemianowice
No Sprite18 to zaskoczyłes teraz wszystkich. Najwieksi fani w tej chwili analizuja fakty, oglądają ostatni odcinek DBGT po 10 razy i zastanawiaja sie w jaki sposób doszłeś do takich wnisków.

A co Wy na teorie ze Goku stał sie smokiem albo raczej opiekunem smoczych kul. A smoki podczas gdy nie były wzywane mogły przemierzać swiat ale nie w postaci widzialnej a duchowej. Dopiero zebranie wszystkich kul materializowało jego postać. A co do wymiaru z mieczem to ten bóg który był w nim zaklety mógł albo być w stanie takiej jakby śpiaczki albo oglądał wszystko z wnetrza miecza.

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
No Sprite18 to zaskoczyłes teraz wszystkich. Najwieksi fani w tej chwili analizuja fakty, oglądają ostatni odcinek DBGT po 10 razy i zastanawiaja sie w jaki sposób doszłaś do takich wnisków.
Albercie Rybo:)
Mówiąc szczerze jestem, podobnie jak Ty, zszokowany ta wypowiedzią.
Pełnia geniuszu tkwiąca w jej porażającej prostocie zwyczajnie musi olśniewać. I zdecydowanie olśniewa.
Z tak błyskotliwą w swoim przekazie wypowiedzią nmie spotkałem się już dawno na naszym Forum i zastanawiam się, jak uczcić to wydarzenie.
I zachodze w głowę w jaki sposób autorka tej wypowiedzi mogła dojść do tak wstrząsających wniosków.
I naprawde nie wiem. Obawiam się, ze moje horzonty myślowe nie sięgają az tak daleko:(
Jak widzę- dużo pracy pzrede mna. Ale ciesze się niezmiernie, z ekiazdego dnia mam sznase nauczyc się czegoś nowego i przezyć tak niezwykłe doświadzcenie.

A co Wy na teorie ze Goku stał sie smokiem albo raczej opiekunem smoczych kul
Goku smokiem?
Chyba raczej nie.
Opiekun Smoczych Kul?
Kule doskonale radziły sobie pod opieką Nameczan.
Problem chyba zostaje nie rozwiązany. Chyba ze przyjąć wypociny Sprite za odpowiedx ostateczną, która ostatecznie zamyka tę dyskusję

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Ramzes Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Ramzes
Wiek: 37
Dni na forum: 6.252
Posty: 119
Skąd: Kraków
Sprite18 napisał(a):
songo pod koniec DBGT odleciał
Tak!
To ja produkuje się ile sił, analizuje fakty, historie, czytam fora, opinie użytkowników forów poświęconych DB, by dopasować najlepszą wersję do jakże interesującego tematu:
Co się stało z Goku na koniec DBGT?? a odpowiedź jest taaaaka prosta i banalna. "songo odleciał". Jak forumowicze mogli nie wpaść na ten pomysł? Muszę chyba jeszcze raz wszystko obejrzeć i przeczytać by dojść do tak trafnego stwierdzenia jak Ty

Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.
Zychu89 Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Kutang ]
Zychu89
Wiek: 35
Dni na forum: 7.035
Posty: 118
Skąd: Kielce
Hehe, widze że temat się ma dobrze po tych 2 latach odkąd go założyłem. Tyle dni mineło, a ja nadal nie mam swojej odpowiedzi...Goku po prostu [ ort! ] odleciał. Takie to proste a zarazem skąplikowane. Prawda jest taka, że nic nie wiemy o tym gdzie poleciał. A tak na marginesie dodam iż twórcy DBGT specialnie zrobili takie zakończenie aby mogli "kiedyś tam" jeśli im przyjdzie ochota, kontynuowac legendarną serię.
Sprite18 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 6.234
Ostrzeżenia: 4
Posty: 100
Ramzes napisał(a):
Sprite18 napisał(a):
songo pod koniec DBGT odleciał
Tak!
To ja produkuje się ile sił, analizuje fakty, historie, czytam fora, opinie użytkowników forów poświęconych DB, by dopasować najlepszą wersję do jakże interesującego tematu:
Co się stało z Goku na koniec DBGT?? a odpowiedź jest taaaaka prosta i banalna. "songo odleciał". Jak forumowicze mogli nie wpaść na ten pomysł? Muszę chyba jeszcze raz wszystko obejrzeć i przeczytać by dojść do tak trafnego stwierdzenia jak Ty

bardzo mi miło


ale do tematu to Songo odleciał z smokiem zostła po nim szmatka i nikt nie widział go więcej


jakie to wzruszające ...
Gogeto Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Gogeto
Wiek: 30
Dni na forum: 6.223
Posty: 53
Skąd: okolice Włocławka
Oczywiście Son Goku odleciał na grzbiecie Smoka i podczas lotu a dokładniej podczas snu wchłonął Smocze Kule. Prawdopodobnie poleciał on trenować do świata smoków czy gdzieś tam w pobliżu.......
Sunflower Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Sunflower
Dni na forum: 5.961
Posty: 2
Mam takie pytanie... Nie do końca zrozumiałam zakończenie DBGT. Goku odleciał na smoku, wchłonął dragon balls i zniknął... Skąd wiemy co się z nim dalej stało? Dlaczego zniknął? Skąd wiemy, że nie wrócił już więcej?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Sunflower napisał(a):
Skąd wiemy co się z nim dalej stało?
Nie wiemy

Sunflower napisał(a):
Dlaczego zniknął?
Bo poprosił go o to Shen Long.

Sunflower napisał(a):
Skąd wiemy, że nie wrócił już więcej?
Bo był to ostatni odcinek Dragon Balla, więc nie miał nawet okazji wrócić.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
andran89
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 5.962
Posty: 5
on odlecial zeby trenowac a smocze kule zwiekszyly jego moc

ale jakbys ogladal dokladniej wiedzialbys ze on wrocil po wielu latach bo Pan go widziala na turnieja z Songo i Vegeta Juniiorami
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
andran89 napisał(a):
on odlecial zeby trenowac
Nie wierz byle komu.

andran89 napisał(a):
ale jakbys ogladal dokladniej wiedzialbys ze on wrocil po wielu latach
Ta... Pan po prostu miała jakieś urojenia na starość, a nie żaden Goku wrócił.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Z tego i z innych powodów właśnie nie uznaję DB GT, jako zakończenia dzieła pana Akiry.
Shenlong stwierdził, (to brzmiało jak coś oczywistego) że Goku leci z nim. Podczas lotu ku niebiosom nasz bohater wchłania smocze kule, jednakże nie wiemy, co to może dokładnie oznaczać.
Następnie widzimy pod koniec odcinku, jak stara już Pan zrywa się z miejsca, bo zauważyła swojego dziadka, jednakże szybko zdaje sobie sprawę, że to niemożliwe, ponieważ zniknął on lata temu. Chwile później widzimy uradowanego Kakarotto spacerującego sobie wzdłuż drogi prowadzącej na arenę Tenkaichi Budokai.
Interpretacji tego jest tyle samo ile ludzi, a może jeszcze więcej. Tak naprawdę, to producenci stworzyli takie zakończenie, aby ewentualnie w łatwy sposób można było kontynuować przygody w nowej serii, jednakże po stwierdzeniu pana Toriyamy, iż nie będzie już współpracował i chce odpocząć od DB nic nie dało się już z tym zrobić i tak to zostało.

Tyle ode mnie.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.023
Posty: 283
A nie przyszło wam do głowy, że Akira zakończył DBGT tak, a nie inaczej, żeby dać właśnie fanom pewien "impuls" do kontynuowania jego dzieła? (nie mówię tu akurat o DBAF, bo to ..... nie ma słów na to, tylko ogólnie). Ja tak przynajmniej uważam i tego się trzymam
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  

Forum DB Nao » » » Ostatni odcinek DBGT
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook