Forum Dragon Ball Nao

» Quiz Historyczny- jak powinien wyglądać ?

Strony: 1, 2  
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Otóż dziś wieczorem, niewielka grupa wtajemniczonych osób rozpoczęła rozpatrywać bardzo interesujący pomysł z Quizem, na którym występować będą pytania nawiązujące do historii. (Pomysłodawcą pomysłu był Legolas, pomysł spotkał się z uznaniem administratora, moderatora - Focusa, oraz garstki obecnej w tym czasie użytkowników.

A więc jak powinien wyglądać ?
Przedstawię propozycję wstępne:

Za pytania przyznawane będą pkt., ilość pkt. zależy od dokładności odpowiedzi, oraz od trudności pytania, czas nie powinien mieć żadnego znaczenia (tzn. czas, który minął od zadania pytania).

Nagrodą mogłaby być nowa ranga "historyk" (?), ten pomysł zatwierdzić musi jednak nasz "cudowny pan" Administrator.

W Quizie powinny występować również obrazy/ portrety, zadane jako pytania.

Na co się więc zgadzacie, a na co nie ?
Dodawajcie również swoje propozycję (zresztą wszystkich pomysłów użytkowników, wypisać chyba mi się nie udało).
W temacie tym, powinniśmy również napisać regulamin, a po ustaleniu wszystkich zasad powinniśmy zacząć naszą zabawę .
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Myślę, że quiz znajdzie dużo wielbicieli, gdyż z tego co mogłem zauważyć, na forum jest bardzo dużo osób, których interesuje historia, jak choćby nawet moderator Dai Kaiosama ... Co do stawiania punktów ... jestem za, ale mówię, ja bym dał coś w rodzaju 2 punktów, jeżeli odpowiedź padnie szybciej, niż 5 min po zadaniu pytania (co będzie widać przecież po poście). Mogłoby to oznaczać (choć nie musiałoby), że dana osoba posiada wiedzę na bieżąco, na dany temat i nie musi latać po książkach, czy internecie, by odpowiedzieć. Taką osobę moim zdaniem należałoby docenić większą ilością punktów ... mogę nad tym czuwać, lub być jednym z czuwającym w punktacji, a także osobiście tę punktacje prowadzić. Co do rangi historyk ... uważam, ze jest to zły pomysł ; nie ma sensu stwarzania nowej rangi, wprowadzi to tylko niepotrzebny zamęt. Może w zamian np przy nicku, Gotenks umieścił by jakiś symbol zwycięstwa ? np mały wieniec laurowy ?. Pozdrawiam.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Moja propozycja wygląda następująco:
ustala się jakieś konkretne kategorie za określoną liczbę punktów, przykładowo historia Polski 1 pkt, historia świata 2pkt i tym podobne, jest to jeszcze do przemyślenia
za poprawną odpowiedź dostaje sie ww liczbę punktów przy czym jeżeli odpowiedź będzie zawierać jakieś szczególne walory można dodać dodatkowe punkty (np. wskazanie źródłosłowu, zdjęcia, barwny opis, ciekawostka związana z pytaniem)
ranga historyka jest ciekawa, ale jeżeli forum ma taką opcję proponuję wstawić tzw. nagrody-cos podobnego do ostrzezeń tyle, że zawierałoby pochwały; lub też wstawić obok nazwy użytkownika, rangi, ewentualnie klany symbol medala lub czegoś podobnego
co się tyczy samego pisania pytań i udzielania odpowiedzi zasady podobne jak w quizie DB czy też quizie Naruto
podsumowanie wszystkich punktów byłoby (powiedzmy) co miesiace, okres w sam raz
należałoby też wyznaczyć jedną osobę, która sama nie brałaby udziału w quizie, ale nadzorowała cały proces.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Focus napisał(a):
Co do stawiania punktów ... jestem za, ale mówię, ja bym dał coś w rodzaju 2 punktów, jeżeli odpowiedź padnie szybciej, niż 5 min po zadaniu pytania (co będzie widać przecież po poście). Mogłoby to oznaczać (choć nie musiałoby), że dana osoba posiada wiedzę na bieżąco, na dany temat i nie musi latać po książkach, czy internecie, by odpowiedzieć.
Już mówiłem Ci, że nie każdy odwiedza forum na bieżąco i właśnie taka osoba nie będzie wstanie wygrać, gdyż nie trafi akurat na moment gdy ktoś zadaje pytanie.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nowa ranga - wypchajcie sie, Admin to Wama mowi

Reszty nawet mi sie czytac nie chcialo, bo mam braki w ilosciach wolnego czasu.

Ale nie ma w tym quizie byc, jak juz w SB (Sluzba Bezpieczenstwa) mowilem, postow typu "dobrze" co tam innego.
Tylko - odpowiedz, pytanie, potwierdzenie, jak w tamtych dwoch.

Może w zamian np przy nicku, Gotenks umieścił by jakiś symbol zwycięstwa ? np mały wieniec laurowy ?
Moze, nie wiem, czy da rade, a teraz nie mam czasu sprawdzic :p

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
seji_san napisał(a):
należałoby też wyznaczyć jedną osobę, która sama nie brałaby udziału w quizie, ale nadzorowała cały proces.

To ja się zgłaszam ... mam jakieś pojęcie o historii ... ponoć ... a teraz mam okres matury, więc nie mogę brać czynnie udziału. Z chęcią samemu w duchu będę odpowiadał na pytania, by sprawdzić się przed maturą. Ogólnie propozycje Sejiego, są całkiem sensowne.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
seji_san napisał(a):
za poprawną odpowiedź dostaje sie ww liczbę punktów przy czym jeżeli odpowiedź będzie zawierać jakieś szczególne walory można dodać dodatkowe punkty (np. wskazanie źródłosłowu, zdjęcia, barwny opis, ciekawostka związana z pytaniem)
Wszystkie propozycje podobają mi się, prócz tej jednej . To ma być odpowiedź na pytanie nie referat, jeżeli miałby to być referat, to ja nie mam czego szukać i tak mam za dużo zadań, by nawet tą recenzję dla Gotenksa poprawić
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Jeżeli podliczenie faktycznie by nastąpiło, a ten wieniec, bądź medal wejdzie w życie, to podsumowania będą gdzieś po ok. 3 miesiącach. Można jeszcze wprowadzić, coś typu punkt za pytanie. Czyli, jeżeli pytanie, nie obraz, czy portret, będzie trudne i nikt nie znajdzie na nie odpowiedzi, zadający dostaje 1 pkt. (będzie to też tyczyło się wiedzy). Aha, ja jestem jeszcze za tym, aby pytania były zadawane tylko i wyłącznie z historii Polski.

P.S. Jeżeli obok nazwy użytkownika nie da rady "wlepić" medalu, będzie można go przecież wkleić na avatar . O to nie ma strachu.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Legolas napisał(a):
Czyli, jeżeli pytanie, nie obraz, czy portret, będzie trudne i nikt nie znajdzie na nie odpowiedzi, zadający dostaje 1 pkt. (będzie to też tyczyło się wiedzy).
Dobry pomysł .

Aha, ja jestem jeszcze za tym, aby pytania były zadawane tylko i wyłącznie z historii Polski.
Tu najlepszym rozwiązaniem byłaby propozycja Seji'ego.
Ale wiem czemu, chciałbyś pytania z historii Polski . (II gim. ma teraz materiał z tym związany, bądź wyłącznie o tym . )
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Ja z kolei, także mogę zadawać pytania, lecz jako osoba nadzorująca, w przypadku braku odpowiedzi, nie będę dostawać punktów.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Jack Sparrow
Nameczanin
Nameczanin
Jack Sparrow
Wiek: 34
Dni na forum: 6.173
Posty: 50
Skąd: zza siedmiu mórz
A ja chętnie już bym zaczął . . . cho za historią nie przepadam

Pozdrawiam
.N
Rivion Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Rivion
Wiek: 34
Dni na forum: 6.477
Posty: 685
Skąd: Skaryszew/Radom
Pomysł z tym quizem jest super - pomoże mi w nauce historii,na której zależy mi,bo za rok bede z niej zdawał mature.Przyda sie dodatkowa wiedza w połączeniu z rozrywką. Jeśli chodzi o kategorie i punktacje,to pomysł Seji'ego jest dobry - historia Polski 1pkt,a świata 2pkt.

Jeśli chodzi o treściwość odpowiedzi,to wolałbym zostać przy suchych faktach,bez żadnych barwnych,rozległych opisów. Podanie odpowiedzi,jakieś dwa,trzy zdania wyjaśniające w razie potrzeby i tyle wystarczy.

Co do odpowiadania w jak najszybszym czasie,to jestem przeciw,gdyż jak Old powiedział nie każdy może spędzać cały dzień na forum i śledzić z minuty na minutę,czy ktoś przypadkiem nie zadał pytania.Sam wchodzę na forum jedynie wieczorami,podobnie pewnie wielu innych użytkowników ma ulubioną porę (bądź jedyną możliwość) przesiadywania na kompie.

If you want to kill me,hate me...detest me...
-----------------------------------------------------
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwencji."
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Legolas napisał(a):
Aha, ja jestem jeszcze za tym, aby pytania były zadawane tylko i wyłącznie z historii Polski.
Tyle ciekawych rzeczy na swiecie sie dzialo, ze to nie moze przejsc

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Historia to obszerny temat i grzechem byłoby ograniczać się tylko do historii Polski. Jednak jeżeli nie wszyscy czują się mocni z historii ogólnej można wprowadzić tak jakby jakiś podział, że np. Pierwszy Etap Quizu to: Starożytna Grecja, potem po podsumowaniu drugi etap to np. Mezopotamia itp. A etapy najlepiej byłoby by wybierał po prostu zwycięzca danego etapu.

Tyle moich pomysłów, czekam na rozpoczęcie quizu.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Jack Sparrow
Nameczanin
Nameczanin
Jack Sparrow
Wiek: 34
Dni na forum: 6.173
Posty: 50
Skąd: zza siedmiu mórz
Jest jeszcze coś, żeby quiz naprawdę uczył, zabronione jest kopiowanie jakichkolwiek opisów czy informacji z np. wikipedii. Bo to zwyczajnie suche fakty które niekiedy ciężko się czyta. Po prostu wchodzi się w net, otwiera książkę albo pyta starszych potem sie przetwarza we łbie i pisze co wie, nie chodzi o to zeby odpowiedz była szczegółowa czy naprawdę oparta na określonych założeniach. Odpowiedź ma by od siebie . . .

Pozdrawiam
.N
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Historia to obszerny temat i grzechem byłoby ograniczać się tylko do historii Polski.
Masz absolutna rację.
Uważam jednak, że wytaczanie konkretnych działów, a których można zadawać pytania, jest niepotrzebne.
Ptania łatwo podzielic na dwie kategorie: Historia POlski i Hostoria Powszechna.
Co do systemu oceniania, to wydaje mie się być niezbędny ku temu oddzielny temat-tabela wyników. Żeby nie zaśmiecac Quizu niepotrzebnymi inforacjami.

Jeśli chodzi o treściwość odpowiedzi,to wolałbym zostać przy suchych faktach,bez żadnych barwnych,rozległych opisów. Podanie odpowiedzi,jakieś dwa,trzy zdania wyjaśniające w razie potrzeby i tyle wystarczy.
Zdecydowanie tak. Choć naturalnie czasem nalezy napisac nieco więcej, by wyjaśnić sens odpowiedzi. Ale pytania typu- kto wygrał wojnę peloponezką? czy w którym roku skonstruowana fortepian? obszrnych odpowiedzi nie będą wymagały. Wszystko zależec będzie od postawionego pytania.

Czyli, jeżeli pytanie, nie obraz, czy portret, będzie trudne i nikt nie znajdzie na nie odpowiedzi, zadający dostaje 1 pkt. (będzie to też tyczyło się wiedzy)
Pomysł raczej nietrafiony. Zdaje się, że sensem tematu miałoby byc rozwijanie wiedzy historycznej- choćby w najmniejszym stopniu. A zadawanie pytań, na któe niekt niezanłby odpowiedzi, chyba mijałoby się z celem.

I na moniec:
Jest jeszcze coś, żeby quiz naprawdę uczył, zabronione jest kopiowanie jakichkolwiek opisów czy informacji z np. wikipedii
Bezwzględnie popieram.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Czekajcie, a moze zalozymy to podforum o nazwie 'Nauka', o ktorym pisalem juz kiedys?

Tam by sie chocby ten quiz wrzucilo ;p

I w ogole fajnie <lol>

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Czekajcie, a moze zalozymy to podforum o nazwie 'Nauka', o ktorym pisalem juz kiedys?

Tam by sie chocby ten quiz wrzucilo
Może być.

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Masz kompleksy Gotenks z tymi podforami, przecież zawsze można odznaczyć quiz od innych tematów. Tak jak w przypadku survivalu czy innych quizów...
Teraz pozostaje zebrać wszystko do kupy i jedziemy z tym koksem.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Shiro napisał(a):
Pierwszy Etap Quizu to: Starożytna Grecja, potem po podsumowaniu drugi etap to np. Mezopotamia itp. A etapy najlepiej byłoby by wybierał po prostu zwycięzca danego etapu.
Świetny pomysł! Jestem za! Tylko jeśli przejdzie do historii Polski, ten temat jest znacznie obszerniejszy ( oczywiście w Quizie, możemy zastosować również epoki). Więc jeśli przejdzie to ja jestem za tym aby rozpocząć quiz z historii starożytnej Grecji i Włoch ( Rzymian:P)

P.S. Jak zauważyłem, ten quiz który powstanie, będzie pomysłem większej grupy użytkowników , co świadczy, że jednak potrafimy się ze sobą zgadzać
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Quiz Historyczny- jak powinien wyglądać ?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook