Forum Dragon Ball Nao

» Sesja RPG

Strony: 1, 2  
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Chciałabym złożyć wam propozycję poprowadzenia na naszym forum Sesji RPG. Na wstępie pytanie czy ktoś już brał udział w takiej sesji na real bądź na forum? Mnie się zdarzyło w rzeczywistości, na forum nigdy co koniecznie trzeba zmienić. Sesje to świetna sprawa dają popalić klimatem fantasy.

Kilka słów wstępu:
Mamy w sesji Mistrza Głównego - czyli, że tak powiem narratora piszącego całą sesję. Jeżeli MG ma już pomysł na sesję zaprasza do swej gry graczy - czyli innych forumowiczów. Forumowicze wraz z MG ustalają jaką postacią będą grali (rasa, profesja, charakter itp. jak w RPG).
Mając już graczy, przygotowaną przygodę, MG zakłada swój własny temat, w którym będzie się toczyła przygoda. (format: [Sesja] _nazwa sesji_)
Pierwszy post w tym temacie powinien wyjaśniać jego zawartość w następującym porządku:
- tytuł sesji (jeszcze raz, poza umieszczeniem go w tytule tematu);
- data rozpoczęcie sesji (najczęściej data zakładania tematu);
- wybór świata w jakim sesja ma miejsce;
- spis graczy biorących udział w sesji (w przypadku graczy dochodzących do gry później lista powinna być aktualizowana wraz z podaniem daty dołączenia nowego gracza), mogą być również umieszczone informacje na temat postaci odgrywanej przez gracza;
- zasady postowania (MG ustala zasady pisania postów, np. wg, jakiej kolejności gracze mają się wypowiadać lub "kto pierwszy ten lepszy" czy np turowo raz na tydzień, lub jeszcze inaczej);
- ewentualny komentarz MG dotyczący sesji;
- wprowadzenie do sesji (czyli ustalenie gdzie i w jakiej sytuacji znajdują się poszczególne postacie. Następnym krokiem są ich wypowiedzi wg regul ustalonych przez MG).

Przykład:
Tytuł: Ostrze Wichru
Data rozpoczęcia: 23 kiecień 2005
Świat: D&D, Faerun co kto woli
Gracze: Drizzt, Keldorn, itd
Zasady pisania: po wypowiedzi MG wypowiadają się gracze w dowolnej kolejności.
Wprowadzenie:
Drizzt: siedzisz w obskurnej tawernie zastanawiając się jakie licho skusiło cię do pozostania w takim miejscu... Co pewien czas czujesz na sobie podejrzliwe spojrzenie białowłosego wojownika z przepaską na lewym oku. Nie uczynił dotąd żadnego wrogiego gestu, coś Cię w nim jednak niepokoi.
Keldorn: ...

Ponadto przydatne są tematy wg formatu:
[Komentarze]_tytuł_sesji_ - tutaj można wyrazić swoją opinię na temat konkretnej sesji
[Tawerna]Rekrutacja na sesje - tutaj może ogłosić swój zamiar, a co za tym idzie - pozyskać graczy do swojej przygody. Umówić wstępnie co do świata i systemu, by szczegóły móc później dopracować np. na gg
[Pomoce sesyjne] - temat, w którym wypowiadać się mogą wszyscy gracze. Można tu podsuwać różne pomysły dla MG, niekoniecznie do wykorzystania na forum (z racji jawności). Pomysły na przygody, przedmioty, wymyślony przez siebie ciekawy potwór itp.

Nie wiem dokładnie kto z Was w jakim stopniu interesuje się fantasy, ale spróbować nie zawadzi. Tak więc oczekuję pytań i komentarzy
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Dla mnie sam pomysł jest po prostu [ ort! ] znakomity . Czytając to przychodzi mi od razu [ ort! ] do głowy wiele pytań, nie sposób ich tu wszystkich wypisać, ale myśle, że po jakiejś próbnej sesji miałbym już ogólne odpowiedzi. Doświadczenie w tego typu sprawach mam zerowe , ale na fantasy się znam i to by pewnie troche pomogło. Jestem za.

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.034
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Za, za, po trzykroć za! Co prawda w sesji tego typu jeszcze nigdy nie uczestniczyłem, ale może mi to dodać nowych doświadczeń przydatnych na bardziej 'tradycyjnych'.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Hmm w takim wypadku proponuję założyć tymczasowo temacior z próbną sesją. Mogę póki co robić za MG. Postacie sobie możecie już zacząc wymyślać, potem się to wszytko opisze. Najlepiej będzie jesli dostosuję póki co fabułę do nich nie na odwrót.

W każdym razie wstrzymajmy się poczekamy na opinie innych
-----
I jeszcze kwestia czasowa - mnie nie ma od poniedziałku do piatku wieczór, Xan też zdaje się ma trudności z dostaniem się na net także może to zawadzać, ale co tam...
-----
Gotenks ty mi tu złotko moje napisz czy zgodziłbyś się stworzyć nowy dział na sesje, jeśli się przyjmą. Zapychanie Hyde Parku ogromną ilością sesji, postaci itp., będzie niewygodne i niepraktyczne...
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Może być, choć za bardzo nie kumam tego wszystkiego, najpierw musze obczaic to
Frasek Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 7.092
Posty: 71
Skąd: Jarzębia Łąka
Dobra, wchodzę w to! Pomysł znakomity, tylko by się ten dział przydał .
Gotenks'a nie trzeba będzie tak długo namawiać, powinien się zgodzić . Tylko, żeby nie wyszło tak jak z FF, bo bym sobie nie darował. Ok, idę wymyślać swoją postać .
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jasne, ze sie zgadzam...

Podajcie tylko nazwe nowego dzialu Forum i jego opis. I kogo chcecie tam na moderatorow?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Proponuję tak jak na innych forach - tytuł działu: RPG sesja on-line.
Opis (coś w stylu): usiądź wygodnie i przenieś sie z nami w niesamowity klimat fantasy biorąc udział w mrożących krew w żyłach przygodach...
Trzeba tam przenieść temat z postaciami.
Co do moda - na pewno [ ort! ] będziesz nim Ty jako admin, a jeśli chcesz kogoś do pomocy to sam wybierz. Ewentualnie możemy zrobić konkurs
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Niech będzie Łasiczka, ona wie o co cho w tym 100%
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Jeszcze kilka uwag:
1. treść sesji układa MG po czym dopiero wtedy ogłasza to na forum, mówiąc jakich postaci potrzebuje. Wtedy mozna rozpocząć nabór ( w temacie tawerna). (Pierwszą sesję zrobimy na odwrót nie wiedzieć czemu ale spoko dostosuję się.). Po tym jak ma się już zgłoszonych graczy nalezy sesję rozpocząc wg powyższego.
2. MG też może brać udział w sesji jako postać. Wtedy dla pożądku osobno pisze kwestie swojej postaci, a osobno narrację.'
3. w czasie pisania sesji żadnych komentarzy itp. Piszecie tylko w osobie swojej postaci i planujecie tylko jej ruchy. Jeśli dojdzie do dialogu dwóch postaci najlepiej odegrać to na gg. Potem przesłać MG który wlepi to w jednym poście.Dialogi bywają uciążliwe, ale w tej kwestii nie ma przymusu.

Kamzo z eMatem zdecydowali się na świat Final Fantasy nie wiem jak inni, ale najwyżej pierwszą sesję zrobimy w trójkę - w takim wypadku będę robić za kogoś w stylu Tify i też będzie.
Majin_Vegeta Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Majin_Vegeta
Wiek: 67
Dni na forum: 7.040
Posty: 501
proponuje to ze załoze kanał na ircu i po sprawie łatwiej i szybciej...

END
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.034
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Nasz kochany zwierzaczek napisał(a):
Kamzo z eMatem zdecydowali się na świat Final Fantasy nie wiem jak inni, ale najwyżej pierwszą sesję zrobimy w trójkę - w takim wypadku będę robić za kogoś w stylu Tify i też będzie.
Mhm. Szkoda. Ja tego świata nie lubię i, co gorsza, nie znam za dobrze (w razie czego można zawsze polubić, prawda? ), wolałbym już Zapomniane Krainy. Mówi się trudno. Niech ktoś tylko wywali mojego posta z tematu o postaciach.

A tak poza tym: błagam, niech tylko całość nie opiera się o jakieś tabelki i turlanie kostuchami, a pojedynki niech nie będą jedynie praktycznym wykorzystaniem sztywnych, podręcznikowych zasad. Inaczej wszyscy zanudzą się na śmierć, jedna walka będzie trwała miesiące, a jeden dzień czasu gry – lata. Więcej storytellingu!

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Majin_Vegeta Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Majin_Vegeta
Wiek: 67
Dni na forum: 7.040
Posty: 501

END
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Co do irca to trzeba przeprowadzić jakieś głosowanie w tej sprawie. Ja na razie [ ort! ] wstrzymuje się od głosu.
A jeśli chodzi o świat w jakim miałaby się rozgrywać sesja... Zapomniane Krainy i żadne inne! A co do postaci z FF, wierzcie mi, one idelanie się dopasują, Auron i Sephirot to wojownicy, ale np używanie magii nie jest im obce
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
na razie [ ort! ] się wstrzymajmy z ircem. Zobaczymy jak nam pójdzie używając tylko forum. Ale myślę ze irc przyda sie na stworzenie walki miedzy kilkoma postaciami - nei bedziemy przynajmniej walic posta pod postem.
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.034
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Kamzo niedawno napisał(a):
A jeśli chodzi o świat w jakim miałaby się rozgrywać sesja... Zapomniane Krainy i żadne inne! A co do postaci z FF, wierzcie mi, one idelanie się dopasują, Auron i Sephirot to wojownicy, ale np używanie magii nie jest im obce
OK., wierzę Ci. Jest tylko jeden problem: jak na razie mamy TYLKO wojowników. Co prawda to magowie-wojownicy, ale podejrzewam, że zarówno Sephirot, Xeron jak i Auron będą się specjalizować w walce wręcz. Maga potrzeba! Albo kapłana, druida, psionika, alchemika czy kogo tam jeszcze się wymyśli. Ewentualnie Łasiczka może mi kiedyś podesłać jakiegoś dalekowschodniego trenera używania chi albo mogę się nauczyć wykorzystywać do swoich celów moc Tichondriusa. Wtedy przekształcę się w samuraja a'la Wizardry (grał ktoś w to cRPG?). Wiem z doświadśczenia, że coś takiego może (ale nie musi) zdawać egzamin.

A co do irca: pożyjemy, zobaczymy, jak będzie koniecznie potrzebny, to można go użyć. A walki może w razie czego rozstrzygać jejmość Mistrzowa Gry.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.034
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Nawet sobie nie wyobrażacie, jaka to typowa sytuacja. Kiedyś miałem nad sobą Mistrza, który za punkt honoru obrał sobie wybicie do nogi całej drużyny. Oczywiście gdy mu się udało, wywaliliśmy go z tej ciepłej posadki, a schedę po nim objąłem tymczasowo ja . Jako że w tym fachu byłem wtedy (i w sumie nadal jestem) bardzo początkujący, inni gracze znęcali się nade mną jak mogli, tworząc postaci gejów, lesbijek, szowinistów, feministek, erotomanów, seksoholików i zakochanych w samych sobie gości z rozdwojeniem jaźni, nie mówiąc już o tym, że połowa z nich dla lepszej pikanterii wybrała profesję kapłana/kapłanki. Zapewniam, sytuacja nie do pozazdroszczenia, po czwartej sesji podałem się do dymisji.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
A więc Mroczny Cień ulega zakończeniu, wychodzi na to że tylko ja wyszłam z całej zabawy w całości i to z happy endem Dobre duchy nade mną czuwają
W takim wypadku mam do Was pytanie: piszemy dalej takim stylu jak Mrocznego czy raczej bardziej 'po sesjowemu'?

I jesio tyle do was jesli wybierzemy opcję nr 2:
1.MG ma pełną kontrole nad światem (kontroluje co, gdzie i jak, oraz TYLKO on wprowadza BN-ów*). Jedyną rzeczą, która nie podlega mu są poczynania graczy, oni decydują jak ich postać zachowa się/powie/uczyni w danej sytuacji
2. co do systemów** - jest ich cała masa ja znam dobrze tylko D&D (czyli FR i Dragonlance), nieco kojarze Świat Mroku (Wampir osławiony się kłania), ale nie podejmuje sie gry w tym systemie.
3. Mechanike sesji z góry sobie, w żadne kości nie bede grala zajmuje t o za dużo czasu. Na real można się w to bawić na forum się po prostu nie opłaca. (chodzi tu o to, że kości pomagaja w bezstronnym określneniu wyników poszczególnych akcji. Kto grywa w RPG wie o co chodzi - losowania rzutów na trafiebnie i takie tam). Podarujemy to sobie ja myśle...

--------
* BN - bohaterowie niezależni, czyli wszyscy, którzy nie sa graczami
** system to najogólniej mówiąc świat w jakim sesja ma miejsce (kultura, religia, geografia itp danego światu)
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.034
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Err... Ja osobiście wolałbym opcję drugą, z tym że gracze też mieliby pewien wpływ na kształtowanie świata, dzięki czemu mogliby np. samodzielnie prowadzić walki, decydując o ich wyniku (MG jedynie sugerowałby, jak silne są potwory i jakie szanse mają gracze w walce z nimi). Co do systemu... na storytellingi chyba wszyscy mamy za mało doświadczenia (tzn. ja w nie grałem, ale mistrzowania już nie zaznałem i zdecydowanie się go nie podejmuję), kupię sobie jeszcze raz podręcznik do Forgotten Realms to się pobawimy...

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Kup przyda się. Cholerstrwo jest strasznie drogie w sumie ale myśle że też od kogoś zdobędę.

PS. Faktycznie Dziewięć piekieł nie siedem XD Skutki niewyspania wychodzą...XD
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Sesja RPG
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook