Forum Dragon Ball Nao

» Zabawa w Detektywa =) ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 17, 18, 19  
Amidala Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amidala
Dni na forum: 6.307
Ostrzeżenia: 1
Posty: 219
Skąd: Kraków
mnie zawsze zastanawiała przemiana son-gohana w ussj.
Na każdej stronie o db w dziale przemiany (czy coś takiego ;p) jest napisane, że gohan osiągnął ssj, ssj2 i mistic. Zastanawia mnie to dlatego, że wszyscy bohaterwoiew db mówili, że nie można osiągnąć ssj 2 bez ussj
a po drugie podczas walki z cellem gdy cell zabił c16 i gohan zaczął nabierać sił najpierw cell powiedzia ze gohan skupil sie tylko na miesniach..a dopiero potem sie przestraszył

co o tym mysli cie

Gdy ktoś umiera wszponach Gniewu
Rodzi się klątwa..krąży w Okół miejsca Śmierci
Gdy zabłądzisz w to miejsce...
...:::ZNISZCZY CIĘ JEJ GNIEW:::...
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.156
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Amidala napisał(a):
Na każdej stronie o db w dziale przemiany (czy coś takiego ;p) jest napisane, że gohan osiągnął ssj, ssj2 i mistic.
Bo tak bylo

Amidala napisał(a):
Zastanawia mnie to dlatego, że wszyscy bohaterwoiew db mówili, że nie można osiągnąć ssj 2 bez ussj
Gdzie na przyklad!?

Amidala napisał(a):
cell powiedzia ze gohan skupil sie tylko na miesniach..a dopiero potem sie przestraszył
Komorczak pomylil sie

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Roza Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Roza
Wiek: 31
Dni na forum: 6.179
Posty: 403
Skąd: NS
w 4 filmie kinowym z Lordem Slugiem Piccolo miał piąty palec
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.112
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Mnie intryguje pare spraw
1) Gdyby wszystko potoczylo sie bez ingerencji future trunksa to frezer i jego ojciec wyladawali by na ziemi zastajac vegete tiena yamche itd, a songo zjawilby sie chyba ponad 3 godziny pozniej, Vegeta byl slabszy od frezera gdyz nie osiagnal wtedy poziomu ssj to ciekawe co sie dzialo do przybycia songa , kto pokonal frezera i jego paczke z tej walki nikt z teamu Z wtedy nie zginal gdyz zostana oni zabici przez cyborgi. Myslac racjonalnie frezer w tym czasie powinien juz zniszczyc cala planete, co macie na temat do powiedzenia...
2) w anime jest powiedziane ze komorczak w swojej rzeczywistosci nie mogl znalezc cyborgow,ciekawe dlaczego?
3) skoro komorczak zabil future trunksa zeby wehikulem czasu wrocic do przeszlosci to czemu tego samego trunksa widzimy pozniej
Amidala Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amidala
Dni na forum: 6.307
Ostrzeżenia: 1
Posty: 219
Skąd: Kraków
danevert napisał(a):
2) w anime jest powiedziane ze komorczak w swojej rzeczywistosci nie mogl znalezc cyborgow,ciekawe dlaczego?
bo Trunks już je zabił...tak mi się wydaje;p


na pozostałe pytanie nie moge ci odpowiedzieć bo sama nie wiem ;p

Gdy ktoś umiera wszponach Gniewu
Rodzi się klątwa..krąży w Okół miejsca Śmierci
Gdy zabłądzisz w to miejsce...
...:::ZNISZCZY CIĘ JEJ GNIEW:::...
Obraz
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.041
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Co do drugiego pytania, to uważam, że Cell był za słaby by próbować swoich sił z dwoma cyborgami, może z jednym by sobie jakoś poradził, ale nie z dwoma. A wiadome było, że nie miał jak zdobyć tej siły skoro cyborgi niemal wszystko zniszczyły. A, że potem pojawił się FT i je zniszczył to inna bajka, wtedy Cell nie miał wyboru i pozostało mu tylko jedno wyjście, cofniecie się wstecz.

Co do 3 to w sumie jest trochę dziwne, ale wydaje mi się, że Cell pochodził jeszcze z innej przyszłości, bo wiadome było, że zabił tego słabszego FT, który pojawił się gdy Freezer miał zjawić się na Ziemi.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.112
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
chyba chodzi o to ze gdy trunks po pokonaniu cella przez gohana przenoszac sie do swojej rzeczywistosci stworzyl druga, W pierwszej pokonuje cyborgi i cella a w drugiej (ktora mialaby miejsce gdyby trunks nie przenosil sie w czasie i nie wzmocnil sie) sam zostaje przez cella zabity, a sam cell wraca do stadium larwy i cofa sie w przeszlosc

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.260
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
danevert napisał(a):
1) Gdyby wszystko potoczylo sie bez ingerencji future trunksa to frezer i jego ojciec wyladawali by na ziemi zastajac vegete tiena yamche itd, a songo zjawilby sie chyba ponad 3 godziny pozniej, Vegeta byl slabszy od frezera gdyz nie osiagnal wtedy poziomu ssj to ciekawe co sie dzialo do przybycia songa , kto pokonal frezera i jego paczke z tej walki nikt z teamu Z wtedy nie zginal gdyz zostana oni zabici przez cyborgi. Myslac racjonalnie frezer w tym czasie powinien juz zniszczyc cala planete, co macie na temat do powiedzenia...
Goku znał technikę teleportacji, sam rownież zdawał sobie sprawę z jego podróży w kierunku Ziemi. Po wylądowaniu stwierdził, że wyczuł dużą moc(Mirai Trunksa, którą uznał za Vegety, bo pierwszego nie znał). Uznał, że jego teleportacja będzie niepotrzebna, więc tego nie zrobił.
Amidala napisał(a):
danevert napisał(a):
2) w anime jest powiedziane ze komorczak w swojej rzeczywistosci nie mogl znalezc cyborgow,ciekawe dlaczego?



bo Trunks już je zabił...tak mi się wydaje;p
Niemożliwe, gdyby Trunks pokonał cyborgi, pokonałby też słabszego od nich Cella, a wiemy, że to właśnie od niego zdobył wehikuł czasu.

danevert napisał(a):
chyba chodzi o to ze gdy trunks po pokonaniu cella przez gohana przenoszac sie do swojej rzeczywistosci stworzyl druga, W pierwszej pokonuje cyborgi i cella a w drugiej (ktora mialaby miejsce gdyby trunks nie przenosil sie w czasie i nie wzmocnil sie) sam zostaje przez cella zabity, a sam cell wraca do stadium larwy i cofa sie w przeszlosc
Niemożliwe, nikt w DB nie tworzy nowych rzeczywistości.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.632
Plusy: 2
Posty: 1.408
Niemożliwe, nikt w DB nie tworzy nowych rzeczywistości.
Dlaczego niemozliwe?
Wszak cała akcja DBZ, po pokonaniu Frezra na Nameck, to niec innego, jak tworzenie nowej rzeczywistości.
Trunks nie przybył z alternatywnej przyszłosci.
Wydarzenia, które opowiedział, były jego przeszsłżością i miały stać się przyszłością bohaterów.
Wydarzenia, które mielismy okazję oglądać w DBZ sa nieczym innym, jak stworzona przez bpohaterów alternatywa przyszłości, a zatem nowa rzeczywistoscią czasową.

Skoro więc mozna to zrobic w teraźniejszości, noc nie stoi na przeszkodzie, aby zrobic to także w przyszłości.

Dlaczego Cell nie mógł odnaleźc cyborgów w przyszłosci?
Być moze najlepszą odpowiedzią jest odpowiedx najprostrza.
Cell, podobnie jak Team Z, lokalizował ludzi za pomoca KI.
W związku z tym, że cyborgi nie miały KI, nie dało sie ich namierzyc...
Podobnie było w teraźniejszości DB.
Cyborgów nie dało sie namierzyc tą metodą...
A być moze było tak, jak przypuszczał Cell i Piccolo. Trunks w jakis sposób pokonał cyborgi...


skoro komorczak zabil future trunksa zeby wehikulem czasu wrocic do przeszlosci to czemu tego samego trunksa widzimy pozniej
Dobre pytanie.
Ale i w tym przypadku odpowiedź jest prosta.
Skoro istaniał alternatywna przyszłośc Trunksa, równie dobrze mogła istniec Alternatywna przyszłość Cella.
Wersji przyszłości mogło być wiele, a do stworzenia jednej wystarczyo proste wydarzenie, takie jak trening w KOmnacie Ducha i Czasu.
Żeby pełniej wyjasnieć sprawę śmierci Trunksa, trzeba zadać sobie pytanie- kiedy Cell zabił Saiya-jina?
Piccolo pzypuszczał, z ew chwili, w ktorej Trunks chciał wrócic z przyszłosci do teraźniejszości by przekazac wiodomoś o zniszczeniu cyborgów.
Wechikół czasu ustawiony był na datę 3 lat przed pojawieniem sie Cella a więc w momencie pierwszego przybycia Trunksa.
W przyszłości Cella nie było cyborgów.Choć trudno jednoznacznie stwierzdic, dlaczego. Trunks prawdopodobnie nigdy nie cofnął się w czasie, gdyz Cell zabił go zanim jeszcze Trunks tego dokonał.
Te wydarzenia mogą dowodzic istniena Alternatywnej przyszłości Cella, innej niz ta, z korej przybył Trunks.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.112
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Możesz mi wytłumaczyc jak przebywanie w sali ducha moze stworzyc alternatywna rzeczywistosc, mysallem ze tylko cofniecie sie w przeszlosc da rade ja stworzyc. W taki sposob nie da sie ustalic jak powstala rzeczywistosc z ktorej przybyl cell. Alternatywn a przyszlosc trunksa powstala w chwili kiedy cofnal sie w przeszlosc, pokonal frezera , wreczyl songoku lek itp. Jednak powstania rzeczywsitaosci cella nie da sie ustalic, a przecież [ ort! ] dwie rzeczywistosci nie majac nic wspolnego nie mogly rownolegle istniec.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.632
Plusy: 2
Posty: 1.408
Jednak powstania rzeczywsitaosci cella nie da sie ustalic, a przecież [ ort! ] dwie rzeczywistosci nie majac nic wspolnego nie mogly rownolegle istniec.
Dwie rzeczywistości moga ze sobą istniec bez żadnego [ ort! ] wzajemnego konfliktu.
Trunks sam stweirdza, że może istnieć wiele wesrji przyszłości.
W przyszłości, z której przybył Trunks, nie znano wydarzeń związanych z Cellem. A te przeciez miały miejsce na teraźniejszości DB...
Na zmiane przyszłosci może wpłynąc wiele czynników.
takim był chocby wspomniany pzreze mnie trening w ROSAT.
Po tymtreningu Trunks mógł bez problemu pokonac Cyborgi i Cella w przyszłosci.
Zatem łatwo można przyjąc założenie, ze Cell w alternatywnej przyszłości Trunksa nigdy nie cofnął się w czasie, bo Trunks go zabił. Skoro Cell nie cofnął sie w czasie, nie było Cell Game...
Problem z czasem rozbija sie o zaożenie p. Toriyamy, ze nie da sie zmienic wydarzeń, które nastapiły w pzreszłości, bo skutki nie mogą wyprzedzic przyczyn.
Można jednak swobodnie zmieniac przyszłość, a na jej kształt wpływ ma każde wydarzenie z teraźniejszości.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.112
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Ale po treningu w ROSAT Trunks nie mogl zmienic przyszlosci. Mogl tylko i wylacznie ja zmienic gdyby przybyl wehikulem wczesniej niz wtedy kiedy polecial nim w podroz w czasie, Wtedy spotkało by sie 2 trunksow. Ale jak przylecial do Bulmy pozniej niz wtedy kiedy polecial w przeszlosc to nie stworzyl zadenej alternatywnej przyszlosci, tylko ta sama rzeczywistosc ciagnela sie dalej. Smierc cella w rzeczywistosci future trunksa i tak byla przeszadzona.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.632
Plusy: 2
Posty: 1.408
Ok.
Przeanalizujmy sprawę Cella jeszcze raz.
Cell pochodził z przyszłosci. W przyszłosci zabił Trunksa i cofnął sie w czasie do teraźniejszości DB. I jest to fakt, który wystepuje w DB i nie ma co do niego wątpliwosci.
Pytanie brzmi czy była to ta sama przyszłość, z kórej przybył Trunks.
W alternatywnej przyszłości Trunksa , syn Vegety zabija Cella, a zatem potwór nie mógł sie cofnąć w czasie.
Wiemy jednak, z eCell przybył z przyszłości. Skoro nie mogła byc to przyszłośc Trunksa, nalezy przyjąc założenie, z emusiała istnieć inna przyszłośc, z której przybył Cell.
Jednoczesnie nie da sie jednoznacznie stwierdzic, kiedy ta wersja przyszłosci powstała.
A powtsac musiał, bo jak powiedizałem, przybycie Cella z przyszłości ma charalter faktu.
POdobnie jak jego śmerc z rąk Trunksa.
W związku z tym, ż eskutki ne moga wyprzedzac przyczyn, nie dało sie zmienic wydarzeń, które nastapiły w przeszłosci.
Jedyne, co było możliwe, to stworzenie nowej wersji przyszłosci.
Ile tych wersji jest? Tez ie da sie powiedzieć. Wystepowania kilku rzeczywstosci czasowych jednoczeńie nie da sie wykluczyć.
A podróze w czasie mogą tę tezę jedynie potwierdzić.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.112
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Myślę Dai, że na tym można by zakończyć te rozważania bo nic dokładnie na temat powstania rzeczywistosci cella nie wiadomo [ ort! ], a stawianie blednych lub nie potwierdzonych hipotez nie ma sensu.
Dyzio_USSJ Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Dyzio_USSJ
Dni na forum: 6.084
Posty: 31
No w końcu znalazłem temat gdzie moge zadać swoje pytanie a nie chciałem tworzyć nowego tematu. Dobra detektywi otóż zastanawia mnie pewien fakt w odcinkach 110 i 111 a mianowicie kto pobił żołnierzy Freezera i kogo Vegeta widział na wyjałowionej planecie. Żołnierze mówią że pobił ich Super Wojownik według polskiego tłumaczenia wychodzi, że to niby Songo a poza tym Vegeta na sąsiedniej planecie wyczuwa doskonale moc innego wojownika i teraz moje pytanie. Czy to na pewno jest Songo który po opuszczeniu Yardat trenuje i poluje na żołnierzy Freezera czy może to był Brolly. Nie były to omany Vegety bo skoro wyraźnie poczuł energie KI to bardzo wątpie żeby mu się przewidziało. Czekam na wyjaśnienia.

Co do Gohana USSJ zmienia się tylko przez krótką chwilę gdy zamieniał się w SSJ2 kiedy Cell wyraźnie mówi że naprężając wyłącznie mięśnie nie jest w stanie go poknać dopiero wtedy widzimy dalszą transformacje właśnie w SSJ2.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.260
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Dyzio_USSJ napisał(a):
Czy to na pewno jest Songo który po opuszczeniu Yardat trenuje i poluje na żołnierzy Freezera czy może to był Brolly.
Widzisz Goku w roli huntera, bo ja nie. Po prostu przyleciał na planetę trenować, a ci chcieli go zgładzić. A Brolliego to nie należy brać pod uwagę, to byly kinówki.
Dyzio_USSJ napisał(a):
Nie były to omany Vegety bo skoro wyraźnie poczuł energie KI to bardzo wątpie żeby mu się przewidziało.
Nie były to omamy, masz rację, tam był Goku, sam Vegeta to stwierdził.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.140
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
heh...ale jakim cudem Goku znalazl sie na tych planetach skoro ciagle cwiczyl na planecia Yardrat ??

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Dyzio_USSJ Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Dyzio_USSJ
Dni na forum: 6.084
Posty: 31
Miał kapsułę, zresztą nie wiemy czy Songo był tam cały rok mówił, że na krótko, możliwe że opanowywał technike transmisji i przy okazji przemianę w SSJ.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.156
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Dyzio_USSJ napisał(a):
zresztą nie wiemy czy Songo był tam cały rok mówił, że na krótko
Mowil, ze caly rok zajelo mu opanowanie techniki teleporacji.

I byc moze w ramach nauki przenosil sie tu i owdzie, i najwyrazniej akurat byl na planecie, na ktora trafil Vegeta.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
cotlet
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.081
Posty: 15
A mnie zaciekawiła jeszcze jedna żecz, Goku podzczas Cell Game powiedział, że przed waką z Piccolo na 23 TB spędził miesiąc w ROSAT. Jak to możliwe, że był tak słaby przeież jeżeli przebywał tam miesiąc to musiał przyczajić się do tamtejszej grawitacji. Wydaje mi się, że samo to wydażenie wzmocniło by go na tyle, że poradził by sobie bez najmniejszego problemu z Piccolo

http://www.otwieramy.pl/?p=65962
kilknij żeby chociaż zobaczyć co to jest
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 17, 18, 19  

Forum DB Nao » » » Zabawa w Detektywa =)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook