Forum Dragon Ball Nao

» Manga Dragon Ball krótka i mało szczegółowa

eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Wiem, trochę dziwny temat, aczkolwiek zacząłem od nowa czytać mangę DB i co zauważyłem, wszystko jest krojone do maximum! Podczas np. walki Vegety z Goku, widzimy zaledwie kilka scen bijących sie Saiya-jin'ow, podczas gdy w anime jest to rozleeeeegła historia. Wszystko dzieje sie w bardzo szybkim tempie (patrz Saiya-jin saga), w przeciągu ok 20-30 kartek giną, az 3 osoby! Natomiast pół roku przygotowań do tej walki to zaledwie kilka stronic... Być może Akira bardzo sie spieszył z rysowaniem nowych tomów i musiał podzielić, aby ilość stron nie przekraczała tych 180, ale równie dobrze mógłby zrobić o te kilka tomów więcej ukazując nam duuużo więcej szczegółów. Tak czytając mangę, historia leci mi nieprzerwanie do przodu i gdy zaczyna sie cos ciekawego, po chwili praktycznie sie kończy (walki niestety nie są zbyt długie). Nie wiem czy sie z tym zgadzacie, ale taka jest moja opinia.

Ps. Nie nawiązujcie do 42 tomów, które oczywiście oznaczają dużą ilość, tu chodzi o coś innego;)
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.023
Posty: 283
Ja nie czytałem mangi, ale mam taką drobną uwagę. Manga była pierwsza, przed anime, to oczywiste prawda? I musieli dużo dorobić do anime, żeby lepiej się oglądało, a nie że w 3 minuty pokonają Freeze . Poza tym, słyszałem że w mandze i w anime nawet fabuła różni się w pewnych momentach. Ale oczywiste jest, że gdy oglądało się DB w TV, a potem czytało mangę, to odczuwa się niedosyt tego co było w anime . Pozdro

emate: manga to pierwowzór, ale odcinki robili w tym samym czasie.
MescimeK Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
MescimeK
Wiek: 32
Dni na forum: 6.024
Posty: 32
Skąd: Kraków
To prawda ale i tak opłaca sie przeczytać, sam jeszcze nie czytałem ale mam straszną ochotę
A poza tym nie wszystko jest idealne i nie można porównywać mangi do anime bo to dwie różne chociaż bardzo podobne rzeczy, a poza tym tak samo inaczej ogląda sie jakiś film na podstawie książki którą wcześniej sie czytało
Pozdro

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez MescimeK: 10.10.2007, 15:22
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Rysowanie mangi jest trochę pracochłonne i czasochłonne. Rozrysowanie wszystkiego bardziej obszernie zajęłoby dużo czasu. Tym bardziej, że Akira Toriyama preferował dosyć wolne tempo pracy. No i jak wspomniałem na początku eMate- pośpiech. Czytałem kiedyś jeden wywiad
z tym mangaką gdzie wspominał o tym, że co tydzień musiał oddać kolejny chapter mangi.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Nie mogę się zgodzić z eMate. Walki i fabuła w Mandze nie sprawia wrażenia "ściśniętej", albo odwalonej w trybie przyspieszonym, żeby team od anime mógł się wyrabiać z robotą. Manga idzie sobie własnym tempem- jak dla mnie- ani za wolnym, ani za szybkim. Mnie wcale nie brakuje w niej 15' minutowych walk pomiędzy- dajmy na to- Freezą i Goku, na których nic się nie dzieje, a właściwie dzieje się ciągle to samo. Może nie aż tak widoczne jak w "Naruto Shipuuden", ale zdażają się w MDB bezsensowne "przedłużki", gdzie wszyscy stoją i tylko się na siebie patrzą, albo widać same błyski, czy powtarzane sekwencje udeżeń (pamiętacie uniki Gohana SSJ2 przed ciosami Cella?). W Mandze brakuje mi tylko tych świetnych sparingów w "komnacie ducha i czasu" pomiędzy Gohanem a Goku.
W ogóle wolę Mangę.


Być może Akira bardzo sie spieszył z rysowaniem nowych tomów i musiał podzielić, aby ilość stron nie przekraczała tych 180
tak się składa, że DB było publikowane nie w tomach, ale w "Shonen Jump'ie" (jeśli przekręciłem nazwę- przepraszam, poprawcie mnie) w ilości jednego, 14 stronnicowego chaptera (z ilością bywało różnie, ale coś koło tego...) i dopiero później drukowano tomik "zbiorczy". Ale z tym, że Tori' musiał się sprężać, to sięzgodzę.

ps.: kiedy dorwałeś Mangę, że teraz założyłeś taki temat, eMate?
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Tak czy siak, było to później dzielone na tomy. Mangę mam od kilku już lat (gdy pierwszy raz czytałem- miałem wtedy 12 lat, więc DB mnie bardzo zauroczyło). Teraz założyłem temat, ponieważ dawno nie czytałem DB, a gdy już do niej zajrzałem, widzę właśnie to o czym wspomniałem, widocznie z czasem troszkę zmieniły mi się poglądy w tej kwestii.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez eMate: 10.10.2007, 16:52
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Tez ostatnimi czasy przeczytalem mange, i wcale nie uwazam, by byla za krotka czy malo szczegolowa... Jest tam wszystko to co potrzeba, a w anime jest dorobionych pare scen, ktore sa typowe dla anime, nie dla mangi. Poza tym manga to manga, anime to anime, musza one czyms sie roznic. Aha, i to w zadnym wypadku nie manga jest krojona, ale jedynie anime przedluzane.

eMate napisał(a):
Podczas np. walki Vegety z Goku, widzimy zaledwie kilka scen bijących sie Saiya-jin'ow, podczas gdy w anime jest to rozleeeeegła historia.
O ile dobrze pamietam, w anime jest dokladnie to samo, tyle ze bardziej rozwiniete i przedluzone, co zreszta do fabuly niczego nowego nie wnosi.

RemaZ napisał(a):
Poza tym, słyszałem że w mandze i w anime nawet fabuła różni się w pewnych momentach.
Rozni sie, ale tylko w sprawach bardzo nieistotnych.

Jeszcze cos - rysujac mange Akira stosowal "technike oszczedzania stron" ^^ i nigdy tez nie rysowal dwa razy tego samego.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Hmm...rzeczywiście lekki nie dosyt jest ...ale nie ma nad czym rozpaczać w końcu ogółem rzecz biorąc można sie do tego przyzwyczaić . Chociaż śmiem sadzić że te n jeden tom czy dwa by nie zaszkodziły , a wręcz przeciwnie , lecz np. ja nie mam z tym problemu , zasze zostają odcinki DB


PS: szkoda że w tomach nie byo Garlica Juniora

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Oczywiście, chyba każdy to zauważył, ale wydaje mi się, że większą uwagę zwróciłeś na to Ty.
Kiedy czytałem mangę widziałem w jednej chwili Vegete i Nappe walczących na Ziemii, a w następnej C17 i C18 zabijających dr. Gero. można by [ ort! ] więc rzec, że manga jest wbrew pozorom, krótka, a fabuła szybko się rozwija, jednakże ja widzę w tym inny powód. Otóż Dragon Ball jest mangą prostą, opartą na konkretnej fabule - dobro wygrywa ze złem, główny bohater jest dobry i silny, ma wielu przyjaciół i zawsze potężnych wrogów adekwatnych do jego obecnej siły, lub przewyższając ją, jednakże nasz bohater szybko zyskuje nową moc.
Dzięki temu wszystkiemu mangę czyta się bardzo łatwo i przyjemnie, przy czym wydaje się być ona krótka.
Osobiście nie porównywałbym mangi tworzonej jedynie przy pomocy ołówka pana Toriyamy, a anime tworzonej pod jego okiem przez innych rysowników, która posiada dużą ilość fillerów, przez co przeciąga się odcinkami (są to zazwyczaj zbędne rozmowy, z których nie dowiadujemy się niczego nowego).

Takie jest moje zdanie.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.117
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Mi jednak sie wydaje, ze manga jest za krotka i nie ma niektorych momentow ktore byly w anime i niektore sytuacje sa inaczej przedstawione...przyklad ?...Gdy Goku dostal łomot od Piccolo Daimao wrocil na wieze Karina by napic sie cudownej wody, i wypil ja na miejscu...Karin mial ja przy sobie...(manga)...W anime bylo inaczej Goku misial sie gdzies dostac (nie pamietam gdzie) i tam dopiero skosztowal wyzej wymienionej wody...Kolejna rzecz...nie bylo w mandze przedstawionego treningu Gohana gdzie kiedy to Piccolo go zostawil na pustkowiu...w anime bylo to bardziej rozbudowane i byly tam rozne jego samotne wedrowki, natomiast w mandze jest tylko chwile pokazany trening...jak Piccolo niszczy ksiezyc i ogolnie to to koniec treningu Gohana...W mandze nie bylo sagi Garlic jr !! a w anime tak...Kolejna rzecz, gdy nasi bohaterowie zabici przez Sayian trafili do Kaito ten sprowadzil do nich oddzial specjalny Freezera...w anime ten moment mial miejsce a w mandze nie...Mozna by znalesc jeszcze co najmniej [ ort! ] kilka takich przypadkowm, ale sadze, ze juz dosc sie rozpisalem ;p

Avensus: owe przypadki, które wymieniłeś, to tak zwane fillery, czyli dodatkowe sceny, które nie mają miejsca nigdzie indziej, jak w anime

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Boss napisał(a):
nie ma niektorych momentow ktore byly w anime
Manga powstala wczesniej, wiec trudno, zeby miala elementy z anime... nie?

Boss napisał(a):
niektore sytuacje sa inaczej przedstawione...przyklad ?
Z tych co wymieniles, to tylko ta z Przeboska Woda zostala w anime przeinaczona. A reszta Twoich przykladow to jedynie dodatki, niewiele wnoszace do fabuly.

Ale to nie od dzisiaj wiadomo, ze w bardzo wielu przypadkach w anime jest wiecej scen niz w mandze.

A saga Garlica Jr. jest uznawana za najgorsza ze wszystkich...

Ave: Affermative! Drugą jest Saga Freezera, gdzie przed walką ucinali sobie kilku odcinkowe pogawędki :p

Saga Freezy jest uznawana przez wielu za najlepsza

Ave: W czym taki Gotenks stanowi 90% tych "wielu", jeśli się nie mylę ;p

Ja nie mam swojej ulubionej sagi, mowie, co zaobserwowalem.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 11.10.2007, 19:52
Jack Sparrow
Nameczanin
Nameczanin
Jack Sparrow
Wiek: 34
Dni na forum: 6.173
Posty: 50
Skąd: zza siedmiu mórz
Lol.

DB krótkie?

Spoko, innym wyjściem byłoby rysowanie DB przez kolejne 40 lat tak, by każdy chapter ociekał walką, a same starcia ciągły się latami.

Matko, WTF? Jakbyś musiał czekać co tydzien na chapa w którym nie byłoby nic oprócz walki, usrałbyś się (patrz: Bleach).

A anime było wyjątkowo tworzone równocześnie z wydarzeniami z mangi (nie jak teraz, że anime Naruto jest 100 chapterów w tyle) przez co, żeby dostać nowy kawałek fabuły do anime, Sayianie tłuki się godzinami, zabijali wzrokiem latami i gadali wiekami.

Zresztą Anime < Manga, kogo nie zniesmaczyła zagłada Namek trwająca 5 godzin?
MescimeK Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
MescimeK
Wiek: 32
Dni na forum: 6.024
Posty: 32
Skąd: Kraków
Anime musi mieć te słynne przerwy by budować w widzach napięcie czego nie da sie zrobić w mandze bo inaczej była by baaardzo ale to baardzo długa a w anime take coś zupełnie nie przeszkadza i mogą sobie tak ztać i gadać podczas walki nawet przez 10 odcinkow a mi to i tak nie będzie przeszkadzało, aale no cóż taki jest właśnie jej urok
SSJ-ddkiller Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SSJ-ddkiller
Wiek: 29
Dni na forum: 6.133
Posty: 222
Skąd: Leszno
noo zauwazylem i tez sie dziwie
ale co mozna zrobic akira chcial jak najszybciej tworzyc nowe tomy
a i tak manga DB wydaje sie efektowna (bardzo)


walcz by zyskać Honor.
walcz by Awansować.
walcz by zostać wodziem.

@@@@@@@@@@
Dragon Ball
@@@@@@@@@@
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
SSJ-ddkiller napisał(a):
ale co mozna zrobic akira chcial jak najszybciej tworzyc nowe tomy
Niezupelnie. Akira nie chcial, wrecz nie lubil tworzyc mang w tak szybkim tempie. Ale wydawnictwo (czy cos w tym stylu) tego wymagalo, wiec nie mial wyboru.

a i tak manga DB wydaje sie efektowna (bardzo)
Otoz to

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Jak dotąd nie wiem jaka jest manga DB, ale to chyba lepiej, że akcja jest bardziej konkretna od tej w anime, gdzie pojedynki były wydłużane do niemożliwości...

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
ZameR napisał(a):
Manga była pierwsza, przed anime, to oczywiste prawda? I musieli dużo dorobić do anime, żeby lepiej się oglądało, a nie że w 3 minuty pokonają Freeze .
Dokladnie tak.

Ja natomiast nie mialam niedosytu, czytajac mange - przeciwnie, bawilam sie wybornie. Uwazam, ze im walki sa krotsze, tym wiecej miejsca zostaje na to, co poza mangami. Dlatego m.in. za najlepsza ekranizacje Bleacha uwazam musical - gdzie walki sa okrojone do minimum, wrecz do symboliki, a przez to na pierwszy plan wychodza interakcje miedzy bohaterami. W anime az sie chce rzygac od tych przeciaganych na sile i niezliczonych bijatek, podczas gdy musicale zawieraja w sobie sama esencje historii. I tak wlasnie sobie mysle, ze musical Bleacha jest chyba lepszy od samej mangi...

Tak czy siak, polskie tlumaczenie DB autorstwa Kabury jest swietne. Moim osobistym hitem pozostaje Pani Kluskowa i "Ino cosik mi sie widzi, dziolszko, ze ty sama rady ni dosz". xD

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Manga Dragon Ball krótka i mało szczegółowa
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook