Forum Dragon Ball Nao

» Prawdziwe imię Wszechmogącego

driopitek
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 34
Dni na forum: 5.980
Posty: 20
cze jak mial na imie wszechmogoncego ? bo w bajce to ciagle do niego gadali wszechmogoncy a wszechmogoncy a na bank mial jakies imie bvo jak to. wiec jak wiecie to jakie on mial imie ? bo chyba jak jeszcze nie byl wszechmogoncym to nie gadali do niego wszechmogoncy na przykład [ ort! ] na namek co nie ?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jakies pewnie mial, ale nie ma o tym nigdzie (ani manga, ani anime, ani zadna ksiazka dot. DB autoryzowana przez Akire) zadnej wzmianki.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.816
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Szczerze mowiąc też się czasem nad tym zastanawiałem. Doszedłem do wniosku iż prawdziwe imię Kamiego, to po prostu ... Piccolo. Dlaczego? Otóż chyba z tego co mi jest wiadomo, to w bajce zostało to przetłumaczone jako serduszko, zaś jego złe ja nazwano Szatan Serduszko (tak jakby chciano wyrazić słowem szatan, jego złe ja). Ponadto jest to nadal ta sama osoba ... tylko w 2 różnych "odmianach". Dodatkowo zastanawiającym faktem jest to, iż statek na którym Kami przyleciał na Ziemie, posiadał hasło, które go otwierało, a brzmiało ono ... no właśnie Piccolo. Takie są moje przypuszczenia.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nie nie...
"Piccolo" nie znaczy w nameczanskim "serduszko" ani nic podobnego. To Francuzi sobie wymyslili. Oznacza to "inny swiat", takie wlasnie bylo haslo do statku.

Ale rzeczywiscie, mozliwe, ze Kami nazywal sie Piccolo, jednak niestety nic tego nie moze potwierdzic.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.154
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Na namk pewnie jakieś mu imie dali, ale może je zapomniał gdy się rozbił na Ziemi . Moze miał zanik pamięci , a może akirze skończyła się wena

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
BartHan Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 32
Dni na forum: 6.099
Posty: 25
Bardziej interesującą kwestią jest, kto był Wszechmogącym na Ziemi przed Kami-Samą i co się z nim potem stało ?

Dragon Ball.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.610
Plusy: 2
Posty: 1.408
Hmmm...
Manga rzeczywiście nie mówi nam, jak miał na imię Nameczanin, którego wysłano na Ziemię. Wimy tylko tyle, że pochodził z Rodu Smoka i był genialnym przedstawicielem swojej rasy.
Jak miał na imię?
Według mnie imię tego Nameczanina brzmiało Piccolo. Dlaczego?
Namek dotknęła katastrofa klimatyczna, która zniszczyła planetę niemal doszczętnie. Zdziesiątkowała też populację, by w końcu niemal zupełnie ją unicestwić. Jedynym ratunkiem był inny świat- Piccolo.
Dalszą drogę interpretacji łatwo można odgadnąć.
Ale nie jest moim celem kreowanie teorii. To tylko propozycja interpretacji.
Tak naprawdę nie wiadomo, jak miał na imię ani Kami-sama, ani Nameczanin, który opuścił swoja rodzinną planetę.
Kiedy po fuzji Piccolo i Kmaiego, ten Nameczanin powraca, mówi o sobie, że zapomniał swojego prawdziwego imienia.

Ja z sympatii do imienia Piccolo, tak go nazywam. Zatem mamy Piccolo Kami-sama i Piccolo Daimao, który odradza się jako Piccolo Ma Junior.
Ale to tylko subiektywna propozycja.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Kuba J. alias Gohan
Wojownik
Wojownik

Wiek: 40
Dni na forum: 6.059
Posty: 43
Skąd: Gogolin
Prawdziwe imię Wszechmogącego to oczywiście Piccolo, proste Ba, uważam że na większości serwisów internetowych błędem jest omawianie Kamiego i Piccolo oddzielnie. To w gruncie rzeczy jedna i ta sama osoba o imieniu Piccolo. Po oddzieleniu jedna część mogła dostąpić zaszczytu zostania Wszechmogącym, a druga jako Piccolo-Daimao zaczęła siać zamęt i zniszczenie. Podobnie z problemem relacji między "starym" Piccolo-Daimao, a Piccolo. To nie jest relacja ojciec - syn. Piccolo jest jedynie młodszą reinkarnacją ojca, zachował przynajmniej na początku wszystkie jego cechy i pamięć. Czyli Piccolo był sobą, a równocześnie swoim "ojcem". To wydaje się może trochę pogmatwane, ale to tylko pozory

"I love Bulma's feet" - Vegeta
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.092
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Kuba J. alias Gohan napisał(a):
Prawdziwe imię Wszechmogącego to oczywiście Piccolo, proste
LOL nie, imienia Boga nie znamy, zapewne pan Katatz (jego rodzic) nazwał go od jakiegoś ślimaka (jak każdy Nameczanin)
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Prawdziwe imię Wszechmogącego
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook