Forum Dragon Ball Nao

» [Soundtrack] Muzyka filmowa

Strony: 1, 2  
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Jakimi cechami dysponuje film, okrzyknięty dziełem. Wspaniałą grą aktorską, fabułą, efektami specjalnymi, zdjęciami, tak, to wszystko przemawia za wielkim dziełem. Jednakże, często zdarza się, że film może być płytki, lecz staje się rozpoznawalny dzięki wspaniałej muzyce, która wprowadza nas w nastrój filmu. Czy macie jakieś filmy, z których muzyka odcisnęła na was takie piętno, iż nawet bez oglądania filmu, powracacie do niej ? Jacy są wasi ulubieni kompozytorzy ? Co według was daje muzyka w filmie ?. Czekam na odpowiedzi.

Dla mnie osobiście filmami, które posiadają najwspanialszą muzykę są:

- Braveheart (bezapelacyjnie najlepsza muzyka jaką słyszałem)
- Gladiator
- Piraci z Karaibów
- Requiem dla snu
- Helikopter w ogniu

Zaś za najlepszego kompozytora uważam Hanza Zimmera (co można dostrzec choćby po tytułach filmów )

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Najwspanialsza ta muzyka nie jest, ale spodobała mi się, a mianowicie mówię o OST ze Step Upa. Tak to raczej nie zwracam uwagi na muzykę w filmach, chyba że zaliczają się seriale. Jeśli tak, to bardzo podoba mi się muzyka Ramina Djawadi i Alexi Murdocha w PrisonBreak, a także utwory z Grey's Anatomy, czy Cold Case. A co do kompozytora... trudno mi wybrać, jest ich wielu, a szkoda mi czasu nad zastanawianiem się o ich wadach i zaletach.
Muzyka w filmie nadaje klimat, klimat, którego nie dadzą nam efekty specjalnie. Do tego świetnie dopasowana do akcji filmu, daje nam coś niepowtarzalnego, co sprawia, że moglibyśmy oglądnąć ten film jeszcze kilka razy i wciąż czuć ten dreszcz jak za pierwszym razem. Podsumowując, film bez muzyki lub źle wpasowanej, jest zazwyczaj, za przeproszeniem, do dupy.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
John Williams

Swietna muzyka jest m.in. w Gwiezdnych Wojnach i Wladcy Pierscieni.
No i w Piratach z Karaibow tez jest przyjemna. Ale nie slucham jej jakos specjalnie... jest dobra i tyle. Wiecej tytulow teraz jakos nie pamietam, wiec nie wymienie...

Jednakże, często zdarza się, że film może być płytki, lecz staje się rozpoznawalny dzięki wspaniałej muzyce
Jaki np.? Bo ja takiego nie znam.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Gotenkskun napisał(a):
Jednakże, często zdarza się, że film może być płytki, lecz staje się rozpoznawalny dzięki wspaniałej muzyce

Jaki np.? Bo ja takiego nie znam.
Takim przykładem jest choćby James Bond ... muzyka jest bardzo rozpoznawalna, jednakże filmy o agencie 007 uchodzą za przeciętne ...

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Było mi dane obejrzeć film bez muzyki, było to dziwne przeżycie. Film był ciekawy, ale nic nie wprowadzało odpowiedniego nastroju. Trudno opisać taki film. Muzyka wnosi do filmu tak dużo, że dosłownie go tworzy. Jego klimat, emocje bohaterów.. Wszystko to przekazuje( w równym stopniu co mimika) muzyka i jej odpowiednie "wpasowanie".
Co do filmów, których muzyka mi się podobała..
-jakiś czas temu przestałam słuchać soundtracku z "Tokio Driftu", bardzo mi się podobał, ale się znudził po prostu
-"High School Musical"- w szczególności utwór "Masz w sobie wiarę"- piękna piosenka z ciekawym tekstem
-Piosenka Briana Adamsa, promująca film "Robin Hood- książę złodziei", "Everything I do"- wspaniała.
-Zgadzam się z Bartkiem i Adamem, muzyka towarzysząca przygodom kapitana Sparrowa jest świetna. Może ktoś nie wie, ale to kompozycja DJ. Tiesto, który jest jednym z moich ulubionych DJ-ów To tak dla informacji

Edit do postu poniżej:
Seji mi przypomniał:
-piosenka E. Górniak z "Pocahontas". Nie znam tylko tytułu.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Kyasarin: 29.08.2007, 16:09
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Soundtracki to coś takiego, bez którego czasem w życiu nie mogę się obyć. Dlaczego? Jest to muzyka która podlega interpretacji własnej, zazwyczaj nie jest zamknięta w słowach. Niekiedy także działa jako silny bodziec twórczy. Najlepszy z nich niestety nie zalicza się do filmów. Lecz drugi jest czymś bez czego praktycznie trudno się obyć i nieraz włączam film tylko dla muzyki. Jest to Król Lew. Ktoś może powiedzieć, że to dziwne ale jakby nie patrzeć jest to film, tyle że animowany. Scieżka... praktycznie nie można wiele powiedziec, bo trudno to wyrazić... jest cudowna. Za tą muzykę twórcy dostali Oscara, to chyba wystarczajaco tłumaczy. Ogółem muzyka Disneya zalicza się do bardzo dobrych. To, że jest taka wspaniała zawdzięcza w dużej mierze Phillowi Colinsowi (Tarzan oraz Mój Brat Niedźwiedź).
Następny soundtrack to 300. Film znam tylko z migawek i gdzieniegdzie obejrzanych scen, ale muzykę posiadam w całości i często ją odtwarzam. Udanie skomponowana, czuć wiejącą grozę. Nie muszę mówic, że po odsłuchaniu paru kawałków pomysły przychodzą do głowy jak szalone.
Idźmy dalej - Pan Tadeusz. Wojciech Kilar dokonał cudu, a Polonez to już perełka.
Dalsze ścieżki to Władca Pierścieni oraz Harry Potter. Co do tego ostatniego film nie jest tworem dobrym, ale muzyka należy przyznać, że została dobrze stworzona. Nalezy raczej do zabawnych, ale mimo to warto posłuchać. Jeżeli o Władcę chodzi... cóż... Idealna.
Ostatnie miejsce to Prison Break. Czasami i hip-hop coś daje.

Rola muzyki w filmie... Zgodzę się, że nadaje klimat, ostatecznie to jej zadanie. Ale jednocześnie pomaga konkretniej zrozumieć i w pełni ujrzeć dane nam sytuacje. Czasami niektóre elementy można interpretować na wiele sposobów. Muzyka niejako naprowadza na właściwy trop. I za to należy ją cenić.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Kyasarin napisał(a):
Może ktoś nie wie, ale to kompozycja DJ. Tiesto, który jest jednym z moich ulubionych DJ-ów To tak dla informacji
Pomyłka. Dj Tiesto jest odpowiedzialny za remixy, zwłaszcza za najbardziej znany He's a pirate. Oryginalna kompozycja jest twórczości Hanza Zimmera i to w nim powinno się dopatrywać geniuszu tych utworów.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Roza Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Roza
Wiek: 31
Dni na forum: 6.156
Posty: 403
Skąd: NS
Dla mnie szczególne znaczenie ma muzyka, którą dobieramy do spektakli w k. teatralnym. Zawsze tworzymy spektakle do muzyki i nieraz efekt jest znakomity. A zawdzięczamy to właśnie muzyce. Samo działanie nie było by tak efektowne. Ostatni spektakl opierał się na muzyce z "Piraci z Karaibów". Muzyka naprawdę zniewalająca, a najlepsze jest to, że działanie i muzyka sie 'zlewały'. Dlatego bardzo chętnie powracam do soundtracku z piratów, tylko że teraz przed oczami mam sceny ze spektaklu i raczej się to nie zmieni.
Kolejny soundtrack....oczywiście Requiem. Niepodważalnie najbardziej porywająca muzyka. Sam film....cud miód. Jeden z naprawdę małego grona filmów na których się popłakałam. Do Requiem wystawialiśmy "Ułudę"
Na koniec - film pt. "Bandyta" bodajże z 1997 roku. Kiedyś ściągnęłam (z zamiarem oglądnięcia oczywiście) ale przejrzałam z grubsza i zapomniałam o nim. Natomiast o muzyce nie zapomnę. W szczególności "Taniec Eleny" utkwił mi najbardziej w pamięci. A tytuł spektaklu "Rodzisz się by kochać".
Dodam jeszcze Amelie. Nie udało mi się ogladnąć filmu do końca, ale ta muzyka....mmm. Bardzo dobrze mi znana. Po części "oklepana' bo na każdym festiwalu teatralnym jedna z grup ma muzykę z Amelii.

Od b. dawna 'mam zamiar' ściągnąć ścieżkę dźwiękową z "Pachnidła", wiele osób zachwalało. Do listy 'mam zamiar (ale mi się nie chce)' muszę dodać Harry'ego i z Władcy (tu w sumie już coś ściągnęłam. I rzeczywiście cudo)
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Focus napisał(a):
Kyasarin napisał(a):
Może ktoś nie wie, ale to kompozycja DJ. Tiesto, który jest jednym z moich ulubionych DJ-ów To tak dla informacji


Pomyłka. Dj Tiesto jest odpowiedzialny za remixy, zwłaszcza za najbardziej znany He's a pirate. Oryginalna kompozycja jest twórczości Hanza Zimmera i to w nim powinno się dopatrywać geniuszu tych utworów.
a to w takim razie zwracam honor Fakt, "He's a pirate" sie trochę słuchało
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.117
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Muzyka z filmow ktora najbardziej przypadla mi do gustu to tak z:
-Star Wars'ow
-Władcna pierścieni ;P
-Scarface - człowiek z blizną
-Piraci z Karaibów
-

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Jeżeli chodzi o soundtracki z filmów to muszę przyznać, że wiele przypadało mi do gustu, głównie Hansa Zimmera mi imponowały, ta osoba potrafi komponować. Moje ulubione soundtracki z filmów to:

Star Wars - z tym zetknąłem się już dosyć dawno i na prawdę mi zaimponowały, ta wyniosłość, dostojność, za razem niektóre harmoniczne a inne brutalne, szybkie i doniosłe. Na prawdę pobudza wyobraźnie, a same soundtracki doskonale zostały dopasowane i stworzone do filmu o tej tematyce.

Braveheart - ahh ta Szkocja, bardzo ciekawy soundtrack, szczególnie gdy w tle muzyki możemy usłyszeć dudy, widać w rytmie dynamikę, melodię pobudzającą do walki, odważna itd.

The Lord Of The Rings - ten soundtrack jest jednym z moich ulubionych, jak zwykle podzielony na dwie strony, tą przyjemniejszą i mroczniejszą, doskonale wpasowane w tło filmu, przepadam bardziej za tymi spokojniejszymi, radośniejszymi i hulackimi.

The Pirates Of Caribbean - Hanz Zimmer! To jest to, dynamika, doniosłość, wyniosłość i doskonale skomponowane utwory i wpasowane w tło filmu.

Jeszcze parę, za którymi przepadam to:
- Romeo Must Die
- Blade
- Fast & Furious
- Scareface

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Podam tylko te filmy które zrobiły na mnie pod względem muzyki największe wrażenie , i które akurat pamiętam:
-Wszystko Tarantino
-Piraci z karaibów
- Czas Apokalipsy
- Goodfather
- Reqiem for a dream
- cannibal the musical
- Down by law
- Romance & cigarets
- Team America
- Planet terror
- LOTR
Pewnie jakbym się skupił to jeszcze bym wymyślił tego od cholery

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Focus napisał(a):
filmy o agencie 007 uchodzą za przeciętne ...
Mi się wszystkie podobają, no tylko te ostatnie są nie tego... Ale co do OSTów to od ostatniego czasu wiele się zmieniło

Bardzo mi się spodobała muzyka z Zatoichi Keiichiego Suzuki.

Poza tym muzyka Joe Hisaishiego, głównie soundtracki do filmów Takeshiego Kitano (Hana-bi, Kikujiro no natsu, Dolls (było w kinach parę lat temu)), i anime Hayao Miyazakiego (Mononoke hime, Tonari no Totoro, Hauru no ugoku shiro, Spirited Away), i cała masa innych jego kompozycji.
Piękne są, polecam

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 01.06.2008, 20:53
marszal42 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
marszal42
Wiek: 30
Dni na forum: 5.867
Posty: 72
Dla mnie najlepsza muza jest w Władcy pierścieni.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
A ja ogólnie kocham musicale. "Moulin Rouge" to jest istne dzieło sztuki, tak samo zresztą jak "Hair".
Oprócz tego uwielbiam tak jak większość soundtracki z Piratów z Karaibów i Władcy Pierścieni.
No i to dzięki "Notting Hill" zakochałam się w "Ain't no sunshine when she's gone"

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Az się dziwię, ze nikt nie wymienił muzyki z Draculi, Coppoly, rewelacyjna, klimatyczna muzyka, skomponowana prze naszego rodaka Wojciecha Kilara, nawiasem mówiąc, Kilar był nominowany za nią, do Oscara, polecam, naprawdę warto posłuchać tej pięknej muzyki. Co do innych filmów, które pod względem muzyki zrobiły na mnie wrażenie, to na pewno cała saga Star Wars i Indiana Jonesa, ogólnie kompozycje John Williams, do tych filmów rządzą, a marsz imperialny ze Star Warsów, czy marsz zdobywców z Indiany Jonesa, stały się integralną częścią tych filmów, a nie jeno dodatkiem do akcji. Bardzo podobała mi się również, muzyka z dwóch pierwszych Batmanów Burtona, mroczne, niepokojące brzmienie, muzyka została skomponowana przez mistrza mrocznych klimatów, Dannyego Elfmana, a motyw przewodni z Batmana, jest znany wzdłuż i wszerz również duże wrażenie, zrobiła na mnie muzyka z Braveheart, Gladiatora, Piratów z Karaibów i LOTR

Co do moich ulubionych kompozytorów, to są nimi: John Williams, Danny Elfman, Wojciech Kilar i Hanz Zimmer.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Właśnie jestem po przesłuchaniu OSTa z filmu The Dark Knight. Panowie odpowiedzialni za to dzieło - Hans Zimmer oraz James Newton Howard - stanęli na wysokości zadania, co zresztą było do przewidzenia. Czuć ten mroczny, ciężki klimat. Muzyka jest niespokojna, rwana... Po prostu cud, miód i orzeszki. That's Hans Zimmer for you.
Polecam.
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
theEND napisał(a):
Właśnie jestem po przesłuchaniu OSTa z filmu The Dark Knight.
Właśnie skończyłem słuchać soundtracku, i muszę przyznać ze muzyka jest świetna, ale trzeba sie wbić w klimat, wsłuchać. Jak już wspomniał theEnd, muzyka jest niespokojna, rwana, i bardzo mroczna. Hans Zimmer i James Newton Howard spisali sie na medal, gorąco polecam, jako zakąskę przed filmem.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Ostatnio wielkie zrażenie zrobiły na mnie soundtracki do dwóch westernów za które to odpowiedzialny jest Nick Cave. Chodzi mi o "The proposition" , oraz "Zabójstwo Jessiego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda". Polecam zarówno muzykę jak i same filmy. Zwłaszcza ten pierwszy robi !? wrażenie.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
meredith Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
meredith
Dni na forum: 5.741
Posty: 68
Według mnie najlepszą oprawę dźwiękową miały te filmy:
-Meet Joe Black
-Gladiator
-Braveheart
-Apocalypto ( może nie piękne, ale ciekawe)
-Harry Potter
-Władca Pierścieni
-Ojciec Chrzestny
-Piraci z Karaibów
-na Polsacie leciała swego czasu najnowasza adaptacja "Wojny i Pokoju". Jan A.P.Kaczmarek komponował.
-Shrek
-Ogniem i Mieczem

Ogółem muzyka Disneya zalicza się do bardzo dobrych.
Faktycznie taka jest. Najlepszy Król Lew był (ale pierwsza część), Alladyn, Mulan i Mój brat niedźwiedź.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » [Soundtrack] Muzyka filmowa
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook