Forum Dragon Ball Nao

» Czy powrót anime Dragon Ball Super to dobry pomysł

Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.547
Posty: 660
Dużo się pyta o powrót anime, i potencjalne adaptacje sag Więźnia Galaktycznego Patrolu i Niedobitka Granoli. Z tego powodu zastanawiam się czy to dobry pomysł jest, ponieważ mogły by stracić na jakości w potencjalnej adaptacji, ponieważ te sagi w wykonaniu Toyotaro mają swoje brutalne sceny, krew itd, czyli to co niektórym brakowało w anime Super. Przecież sceny ze zdjęć poniżej mogły by być ocenzurowane przez Toei, lub zastąpione mniej drastycznymi scenami, przez co historia by ucierpiała.

Wystarczy spojrzeć na obrazek przebijabia klatki piersiowej Goku, czy masowe mordowanie Nameczan, już nie wspominając o całym zakrwawionym Vegecie. Jakoś trudno mi jest sobie wyobrazić te sagi ocenzurowane, a obawiam się o taki stan rzeczy ponieważ już wcześniej Toei animation nie korzystało z krwi, i bardziej drastycznych scen.

A wy co myślicie o jakości możliwych adaptacji historii mangowych?
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Co by nie mówić, to koniecznie chcę je zobaczyć, nawet jeśli byłyby w jakiś sposób ocenzurowane.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Blisko 20 lat temu, kiedy oglądaliśmy Dragon Balla w wersji francuskiej, cenzura nam nie przeszkadzała. Fakt, może i w przeoranym materiale emitowanym na RTL7 było i tak więcej krwi, niż to ma miejsce w „Superce bez cenzury”, jednak obejrzawszy po latach pierwowzór kontrastując go z rodzimą wypuszczką, człowiek dopiero zauważał, co go omijało, i zaczynało się narzekanie. Gros widzów serialu nie zajrzy w ogóle do komiksu, pozostając w nieświadomości, póki „starsi i mądrzejsi” nie wyprowadzą ich z błędu. Już pomijając to wszystko, cenzura czy brutalność, czy naprawdę oglądamy Dragon Balla dla brutalności, czy owa „rzeźnia” to rdzeń tej serii? Krew tu i tam owszem może dodać pikanterii całości i pozbawić przypadkowego widza przeświadczenia, że ogląda fejkowy wrestling amerykański czy japońskie proresu w wersji animowanej, jednak komu to potrzebne? Dlaczego, po co? Od brutalności sensu stricto są inne serie, których w Googlu na pęczki. Nie rozumiem tej tęsknoty i perwersyjnego pragnienia krwi i brutalności. Jak chcesz pooglądać flaki, polecam hamburgerski serial Harley Quinn z 2019 roku

A tak już zupełnie obok, to ja tam wolę anime od mangi i chciałbym, by ostatnie sagi doczekały się serii telewizyjnej oraz, jak już materiał się wyczerpie, by Toei poszło z fabułą do przodu. Pożyjemy, zobaczymy.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Gdyby to była adaptacja mangi, a nie scenariusza Toriyamy, jak w przypadku pierwszego DBS, to krew i brutalniejsze sceny raczej by się pojawiły. Może trochę ugrzecznione, ale na pewno wszystkiego by tak prostu nie wycięli.

Już to kiedyś pisałem, ale samo dodanie krwi do starego DBS niewiele by zmieniło, jeśli chodzi o powagę serii. Goku nie stałby się od tego mądrzejszy, Gohan nie wróciłby do walczenia, a Vegeta nie zrezygnowałby z tańczenia. Analogicznie w drugą stronę.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.547
Posty: 660
ja tam lubię pajacerke Vegety i głupokowatość Goku, chodziło mi głównie o to że nie wyobrażam sobie złgodzonych wersji tych scen.
Vegoku Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 37
Dni na forum: 941
Posty: 16
Skąd: z kątowni
Sam nie wiem... po tym co zobaczyłem w Dragon Ball Super Heroes jestem bardzo zawiedziony i wolałbym, aby ta seria nigdy nie powstała. To na jaką łatwiznę poszli scenarzyści to szczyt szczytów
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
SDBH to jest krótkie anime promocyjne do gry i nie chodzi tam o fabułę.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
dicker Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō

Wiek: 36
Dni na forum: 662
Ostrzeżenia: 2
Posty: 23
DBS to zły pomysł, to jest parodia a nie anime, źle zrobili, i albo się przyznają, albo będą się kompromitować dalej...
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.547
Posty: 660
dicker napisał(a):
DBS to zły pomysł, to jest parodia a nie anime, źle zrobili, i albo się przyznają, albo będą się kompromitować dalej...
Tołej i cała szuejsza będzie błagać na kolanach i się kajać i błagać bo się jakiemuś ziomkowi bajka nie podoba
dicker Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō

Wiek: 36
Dni na forum: 662
Ostrzeżenia: 2
Posty: 23
Do śmietnika z tym czymś. Kontynuacja to było DBZ, to fakt, to była normalna kontynuacja DB, ale DBS? To nawet nie wiadomo [ ort! ] do czego odnieść. To jest kontynuacja pokemonów czy czego? Świnki peppe? Bo nie wiem...
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Czy powrót anime Dragon Ball Super to dobry pomysł
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook