Forum Dragon Ball Nao

» Alternatywna rzeczywistość, czyli kanon w kanonie

Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.570
Posty: 667
Jak powszechnie wiadomo oryginalnie Goku miał sobie umrzeć w linii czasowej Trunksa, a świat stał się przepełniony chaosem wywołanym atakiem androidów. W celu zmienienia przynajmniej jednej linii wydarzeń Trunks cofnął się w czasie co spowodowało że Goku został wyleczony, ale zmarł dopiero w innym terminie z powodu Cella, oraz tym że reszta androidów oprócz martwego Cella przystosowały się do standardów ziemskich i się ustatkowały, oraz został przebudzony C16.

Skoro oryginał to linia czasowa Trunksa, to znaczy że wszelkie wydarzenia od przybycia Trunksa to alternatywa, a kanonem wydarzeń powinien być świat Trunksa.

Czy w takim razie cała obecna rzeczywistość świata DB to jedno wielkie WHAT IF?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Alkis napisał(a):
Skoro oryginał to linia czasowa Trunksa, to znaczy że wszelkie wydarzenia od przybycia Trunksa to alternatywa, a kanonem wydarzeń powinien być świat Trunksa.
Oryginałem może być linia Trunksa (a raczej linia Cella, a jeśli zgłębić się w temat, to możliwe, że jeszcze inna), ale to nie ma żadnego związku z kanonem, bo to dwa zupełne różne pojęcia opisujące inne rzeczy. Wszystkie są kanonem.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 24.07.2022, 17:24
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.570
Posty: 667
W sensie kanonem dla danej linii czasowej, niż o pojęcie które wykorzystuje się ogólnie w fandomie.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
No to napisałeś, że oryginałem jest linia Trunksa. To oczywiste. Jak ktoś pierwszy raz poznaje tę historię, to może się zdziwić, że główna linia tak naprawdę nie jest "prawdziwa", ale tak poza tym to każdy to wie.

Jedynie wielu zapomina, że Cell jest z jeszcze innej linii, a przybył on do świata Goku jeszcze przed Trunksem.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.162
Plusy: 12
Posty: 663
Śmieszne jest to, że Cell jest jakby drugim podróżnikiem w czasie, ale przybył do głównej linii jako pierwszy.
Ale fakt, główna linia wcale nie była pierwsza.
Ciężko tu mówić o what if, skoro nie tyle coś się zmieniło (np. Goku nie umarł na serce sam z siebie), co pojawił się gość z innej rzeczywistości.

Nowości od grupy DBmangi
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.734
Plusy: 5
Posty: 2.022
Shounen napisał(a):
Oryginałem może być linia Trunksa (a raczej linia Cella, a jeśli zgłębić się w temat, to możliwe, że jeszcze inna),
A kto zabił Siedemnastkę i Osiemnastkę z tej linii czasowej Cella? Czyż nie jego epoka byłaby tą „oryginalną”, cokolwiek by to nie znaczyło?


Ja bym tu tylko pooftopował, jak zwykle, i powiedział, że Toriyama to naprawdę świetnie wymyślił i tyle plot twistów i ciar nie ma chyba żadna saga. Pierwszy raz oglądałem wątek sztucznych ludzi po niemiecku na RTL II, co w moim odczuciu dodawało jeszcze tajemniczości i egzotyki tym wydarzeniom. Mając te 6-7 lat mało co kumałem z niemieckiego, ale wystarczająco, by móc na to patrzeć. Motyw wehikułu czasu, potwór wysysający życie z ludzi, to wszystko połączone z przykutym do łóżka Gokū, a później z rozterkami Kurilína. Specjaliści od znajdowania roleksów na nadgarstkach Piratów z Karaibów pewnie wydaliby kilka opasłych tomów na temat nieścisłości, dziur i błędów w samej tej historii, ja jednak łykam jak pelikan.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
colar999
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 562
Posty: 27
Popełniacie błąd, biorąc Sage Cella zbyt poważnie.
Akira po prostu wymyślił sobie Trunksa i wehikuł czasu, ale nic takiego oryginalnie nie było w DB.
Tak wiem, całe DB jest wymyślone ale mówimy tutaj o pewnym uniwersum, które było kompletne.
Choroba Goku to też kpina, jak takiej klasy wojownik może na cokolwiek chorować? To się kupy nie trzyma.
Akira zamiast trzymać się oryginalnego świata DB, sayian i rasy Freezera, po prostu zaczął przekombinowywać.
Owszem, to wciąż było fajne anime, ciekawe, no ale odbiegające od oryginalnych założeń.
O wiele ciekawsza byłaby eksploracja wszechświata i poznanie rasy Freezera.
Można by za pomocą kryształowych kul odnowić planetę Vegeta i wkrzesić wszystkich sayian.
Nikt oczywiście o tym nie pomyślał, w DB w sumie nikt nie myśli, więc nie ma co się dziwić.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Alternatywna rzeczywistość, czyli kanon w kanonie
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook