Rok 2015 :: Premiera filmu "Dragon Ball Z: Fukkatsu no F" (9 lat temu)

» Marcin Bruczkowski - Bezsenność w Tokio

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.154
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Czytał może ktoś z Was tę książkę?
Autorem jest Polak - Bruczkowski Marcin, opisuje tam swoje przeżycia z pobytu w Japonii trwającego 10 lat.
Słyszałem, że bardzo dobra, ale jeszcze nie czytałem, a nawet jeszcze u mnie na półce nie leży, ale to kwestia czasu

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 29.02.2008, 16:00
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.701
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Książki nie czytałem , ale od razu mi się temat skojarzył z filmem Sophii Coppoli "Lost in translation" , oraz piosenką Toma Waitsa pt. "Big in Japan". Oba tytuły na pewno są godne uwagi , bo i sam temat jest wdzięczny.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.154
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Książka okazała się być bardzo fajną.
W zasadzie pisana trochę w stylu autobiografii, ponadto raczej mało aktualna (Japonia sprzed 15-25 lat :p), ale jest OK. Polecam,bo dobrze się czyta, wciąga, i można zaczerpnąć wiedzy o Japonii i Japończykach, tych sprzed 15-25 lat
Trzeba będzie zamówić Zagubieni w Tokio xD

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.832
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Oglądając "Pytanie na Śniadanie" natrafiłam na tego pana. Był tam z trójką młodych ludzi i prezentował swoja nową książkę. Nie pamiętam tytułu, chyba "Radio Yokohama", czy coś w ten deseń. Gościu gra japońskie kawałki, respect

Po obejrzeniu oczywiście napaliłam się na jakiekolwiek jego książki. Oczywiście na "napaleniu" się skończyło, a raczej poprzestało. Wpadłam na Allegro (w Łukowie nie ma co nawet szukać ) i ceny takie sobie. Mam nadzieję, że po wypłacie zostanie mi nieco grosza i zakupię sobie coś.


Naoista napisał(a):
Polecam,bo dobrze się czyta, wciąga, i można zaczerpnąć wiedzy o Japonii i Japończykach, tych sprzed 15-25 lat
Skoro polecasz, to tym bardziej się postaram

[ Dodano: 05.04.2009, 22:18 (po 1 minucie) ]
PostDzisiaj, 3:21
O_o kiedy nie spojrzę, jesteś na gg i dbnao. Jesteś robotem czy nie potrzebujesz dużo snu??

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Mafefka Kobieta
Wojownik
Wojownik
Mafefka
Wiek: 32
Dni na forum: 5.532
Posty: 39
Skąd: Theatre of Kissu
ja mam wszystkie (cztery xD) książki Bruczkowskiego a aktualnie już chyba po raz 6 (takie dziwne stworzenie ze mnie, iż kocham czytać jedną książkę 1000 razy xD) czytam "Bezsenność" i bardzo ją polecam. Lektura ciekawa, lekko autobiograficzna i pisana z dużą dozą tak zwanego "jaja".

mini-słowniczki na końcu każdej książki czy treści ocierająca się mocno o klimaty muzyczne też bardzo umila czytanie ^^

Obraz
wiem, że nie będę się martwić gdy zabraknie powietrza...
muzyką też się świetnie oddycha...
mitsuyo Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
mitsuyo
Wiek: 33
Dni na forum: 5.261
Posty: 4
ja powiem tak..
ksiazka jest ciekawa, ale napisana niezbyt dobrze. Przypominała mi troche czytanie bloga, ale sama zawartość warta przeczytania
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Marcin Bruczkowski - Bezsenność w Tokio
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook