Forum Dragon Ball Nao

» III wojna światowa - koniec świata?

Czy III wojna światowa będzie ostatnią wojną na Ziemi?

Czy III wojna światowa będzie ostatnią wojną na Ziemi?
Nie 45,45% 5 45,45%
Tak 9,09% 1 9,09%
Nie wiem 27,27% 3 27,27%
W ogóle się nawet nie rozpocznie 18,18% 2 18,18%
Wszystkich głosów: 11
King
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.170
Ostrzeżenia: 3
Posty: 6
* zaloguj się, aby zobaczyć link *
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ale dlaczego miałaby być ostatnią wojną?
W ogóle to nie wydaje mi się, by wojna z użyciem atomówek miała prędko nadejść, gdyż żadna ze stron, czy nawet żaden sojusz, nie ma tak dużej przewagi w czymkolwiem nad pozostałymi, by odważyć się zaatakować.

Taki Hitler to były trochę inne czasy...

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
I wojna też miała zakończyć wszystkie wojny. A nastąpiła II. Nie sądzę też, by III, nawet gdyby doszło do użycia broni nuklearnej na wielką skalę miała być ostatnią. Po niej jedna strona będzie niezadowolona, będzie szukać rewanżu, do głosu dojdą fundamentaliści, demagodzy, bądź po prostu narodzi się całkiem nowy spór, co jest jak najbardziej możliwe.

o_OMGotenks napisał(a):
W ogóle to nie wydaje mi się, by wojna z użyciem atomówek miała prędko nadejść, gdyż żadna ze stron, czy nawet żaden sojusz, nie ma tak dużej przewagi w czymkolwiek nad pozostałymi, by odważyć się zaatakować.
Gdyby ktoś miał absolutną przewagę we wszystkim nie musiałby używać broni atomowej. Może wygrać ją w tradycyjny sposób, aczkolwiek mógłby użyć jej dla skrócenia wojny, ale wszyscy mają (chyba) na uwadze doświadczenia z
Japonii, toteż nie widzę wielkich szans na to. Mimo, wszystko cień zagrożenia zawsze istnieje ze strony krajów nie mających nic do stracenia, mogących kierować się jedynie agresją. W tej grupie znalazł, by się chyba jedynie Pakistan(nie wiem czemu, ale wydaje mi się, że ludzie lekceważą ten kraj jeśli chodzi o zagrożenie z jego strony, a podniecają się jakimś Irakiem), ewentualnie Korea północna, która jednak w wypadku wojny może być zależna od pomocy Chin(w tym militarnej i politycznej, jakby była bez wsparcia to by było moim zdaniem możliwe. Wątpię w to ze strony USA, UK, Francji, Izraela, Indii, a nawet Rosji i ChRL.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Joe Weider napisał(a):
Po niej jedna strona będzie niezadowolona
A o wielkiej wojnie, po której żadna ze stron nie pozostanie, to nie słyszałeś?
Tylko by trochę więcej atomówek trzeba spuścić.

Ech, co Ty tam wymieniasz za państewka? Korea? Irak? Pakistan?
Ja tu, cholera, Rosję ciągle mam na myśli! Kto, jak kto, ale Putin jest niebezpieczny

Aha, zgubiłeś gdzieś drugi nawias zamykający.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Rosja ma teraz nowego prezydenta ;p
A propos tematu:
Zastanawia mnie, dlaczego nie bierzecie pod uwagę zagrożenia ze strony USA? Przecież to właśnie Stany są największym agresorem i podjudzaczem ostatnich lat. Irak, Afganistan, teraz jeszcze wspieranie albańskich fundamentalistów w Kosowie i udział w rozbiorze Serbii. Państwa wymienione przez was straszą, Ameryka prężnie działa. Abstrahując od tego: III wojna światowa ukazana w takim świetle, jak na tym nieszczęsnym filmiku, nie ma racji bytu. Z tych potencjalnych "agresorów" tylko Chiny i Rosja dysponują odpowiednim arsenałem, tj. rakietami dalekiego zasięgu i wystarczająco dużą ilością, aby stać ich było na niszczenie metropolii wrogiego kraju. Co zresztą i tak jest praktycznie niemożliwe. Taka Korea, po odwaleniu takiego numeru, zniknęłaby z mapy światy (Korei Południowej w tym czasie pewnie już by nie było). Strzelanie dziesiątkami głowic przez morza i oceany raczej odpada. Jeżeli już doszłoby do jakiegoś globalnego konfliktu (w co nie wierzę i co według mnie jest praktycznie niemożliwe), to na pewno byłaby to wojna prowadzona metodami konwencjonalnymi. Po coś te wojska są szkolone i utrzymywane - nie tylko na pokaz. Nawet gdyby doszło do użycia ładunków nuklearnych, to nie byłyby to pociski strategiczne, a taktyczne, o małej sile rażenia, mające na celu eliminację dużych skupisk wrogich oddziałów oraz baz zaopatrzeniowych tychże. Teorie o wojnie, po której z cywilizacji zostaną strzępy są głoszone przez populistów i radykałów, żerujących na ludzkim strachu, a nieraz i głupocie.
Co do realnych zagrożeń, to myślę, że najbardziej trzeba się bać Iranu. O ich poczynaniach jest najmniej informacji, co może oznaczać, że dobrze się maskują. Przecieki, które mają miejsce co jakiś czas dobitnie pokazują, jaką nienawiścią pałają do Zachodu. Rosja... Rosja zna swoją siłę i będzie jej używać do straszenia - tylko i wyłącznie. To przynosi jej korzyści, a ryzykowanie utraty wpływów w dyplomatycznym światku nie jest warte świeczki. Co do Chin: swoje sprawy załatwiają po cichu i nie chcą, żeby ktoś się do nich mieszał. Nie zauważyłem, żeby ChRL z własnej inicjatywy prowokował jakieś konflikty z innymi krajami. Korea jest na pasku Rosji i sama też nic nie zrobi. Tak się złożyło, że o Pakistanie całkiem przypadkiem oglądałem niedawno na Discovery i z tego co było tam pokazane, to ludzie nie są tam zbyt radykalni. Wiadomo, są i fundamentaliści, ale póki co, nie mają szans na dorwanie się do władzy i mieszanie w świecie.
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
theEND napisał(a):
Jeżeli już doszłoby do jakiegoś globalnego konfliktu (w co nie wierzę i co według mnie jest praktycznie niemożliwe), to na pewno byłaby to wojna prowadzona metodami konwencjonalnymi. Po coś te wojska są szkolone i utrzymywane - nie tylko na pokaz. Nawet gdyby doszło do użycia ładunków nuklearnych, to nie byłyby to pociski strategiczne, a taktyczne, o małej sile rażenia, mające na celu eliminację dużych skupisk wrogich oddziałów oraz baz zaopatrzeniowych tychże.
Zgodzę się z tym co napisałeś. Używanie broni jądrowej o dużej sile rażenia na takim państwie jak USA czy Rosja mogłoby całkowicie wykluczyć znaczną część ich terenu do użytku gospodarczego. Nie uszykujmy się, wiele państw, nawet tych co posiadają broń nuklearną jest uzależnionych (mniej lub bardziej) gospodarczo od takich gigantów jak USA, Rosja, Chiny. Więc nawet w wypadku wygranej agresora, skutki zwyciężonej wojny wcale nie muszą być pozytywne.
Co do samej III wojny światowej, to na razie nie przewiduję jej wybuchu. Problemy mogą się zacząć, gdy zabraknie różnorakich surowców, czy to energetycznych, czy budowlanych, a jednocześnie nie powstaną niekonwencjonalne środki, które mogłyby je zastąpić, np silniki antygrawitacyjne, antymateria itp.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » III wojna światowa - koniec świata?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook