Forum Dragon Ball Nao

» Witam, tu Stokrot :)

Stokrot Kobieta
Wojownik
Wojownik
Stokrot
Wiek: 41
Dni na forum: 5.550
Posty: 44
Skąd: Łódź
Jako że jestem tu nowa, wypadałoby się pokrótce przedstawić. Zasadniczo nie bardzo umiem (i lubię) pisać o sobie, postaram się jednak ująć tutaj kilka podstawowych kwestii .

Mam lat jeszcze 26, na świat przyszłam 28 kwietnia 1982 roku (i jestem zodiakalnym Bykiem). Od dnia narodzin nieprzerwanie mieszkam w Łodzi, mieście powszechnie uznawanym za brzydkie i nieciekawe, a w mojej opinii przede wszystkim zaniedbanym. Z wykształcenia jestem filologiem polskim, a od dwóch lat pracuję jako nauczycielka. Jestem (tak podejrzewam) straszliwą indywidualistką: nie znoszę, gdy ktoś próbuje narzucić mi własne zdanie, gust czy poglądy; nie dam się „nawrócić” na drogę, którą ktoś uważa za jedynie słuszną, jeśli mi ona nie odpowiada. Nie lubię obłudy, hipokryzji i oportunizmu. Chamstwa takoż; podobnie jak bezzasadnej (lub przesadzonej) zjadliwej krytyki.

Jestem typem raczej samotniczym, który raczej spędzi spokojny wieczór w czterech ścianach niż da się wyciągnąć na miasto; jeśli już zaś weźmie udział w imprezie, to tylko w gronie zaufanych znajomych. Znajomości też nie nawiązuję zbyt łatwo: na ogół albo od pierwszej chwili nadaję z kimś na tych samych falach, albo nie dogaduję się zupełnie. Nie jestem zbyt ufna, a jeśli ktoś raz wbije mi nóż w plecy, to na odzyskanie zaufania nie ma najmniejszych szans.

Moje życiowe motto brzmi „nic na siłę”; staram się ze spokojem podchodzić do wszystkiego i rzadko kiedy panikuję. Rzadko też puszczają mi nerwy; gdy wszakże już się zezłoszczę to na całego (choć najczęściej szybko mi przechodzi). Najbardziej irytuje mnie szeroko pojęta głupota ludzka, choć staram się na nią uodparniać. Jako osobie spod znaku Byka zdarza mi się być leniem; bywa że niektóre z moich zamierzeń na zawsze pozostają w sferze planów (choć uważam, że przez ostatnie parę lat mocno się w tej kwestii poprawiłam i staram się kończyć to, co zaczęłam).

Jeśli idzie o moje zainteresowania, to od lat mniej więcej 13 (tak więc, można powiedzieć, przez pół życia) jestem zdeklarowaną miłośniczką literatury fantasy. Moja fascynacja tym gatunkiem zaczęła się mniej więcej w siódmej klasie podstawówki od opowiadań i sagi wiedźmińskiej Andrzeja Sapkowskiego. Następnie była Ursula LeGuin, Ewa Białołęcka, Marion Zimmer Bradley, Guy Gavriel Kay i oczywiście — J.R.R. Tolkien, z którym zapoznałam się co prawda już w liceum, ale w pełni doceniłam dopiero na studiach. Dość powiedzieć, że moja praca mgr poświęcona była różnym tłumaczeniom „Władcy Pierścieni” na język polski. Oprócz fantasy lubię tzw. klasykę („Mistrz i Małgorzata” Bułhakowa, „Zbrodnia i kara” Dostojewskiego), niektóre pozycje z literatury kobiecej (szczególnie Jane Austen) i młodzieżowej, dobre fanfiction i od czasu do czasu poezję (Leśmian!). Jeśli idzie o kino, to spośród wielu tytułów, które lubię, na czoło wybijają się dwie epickie sagi: ekranizacja „Władcy Pierścieni” i lucasowskie „Gwiezdne wojny”.

Za początki mojej (nie w pełni wówczas uświadomionej) znajomości z anime odpowiada, jak zapewne w wypadku wielu innych osób, stacja Polonia 1, jednak pierwszym anime, jakie pochłonęło mnie bez reszty była „Sailor Moon”, poznana w czasach licealnych. Potem miałam okazję obejrzeć — wybiórczo i na wyrywki — kilka innych pozycji; w całości lub prawie w całości miałam okazję zapoznać się tylko z „Irią” i „Record of Lodoss War”. Następnym krokiem były tytuły autorstwa grupy CLAMP, w szczególności „Chobits” i „X”. Potem obejrzałam jeszcze kilka tytułów (w tym „Samurai Deeper Kyo”) i nastąpiło parę lat posuchy, po których przyszło nawrócenie — a dokonała go wspaniała skądinąd seria „Wolf’s Rain”. A potem… potem Clio zaraziła mnie „Naruto” i wsiąkłam dokumentnie.

Jeśli idzie o muzykę, to na ostatnie kilka lat przypada moja wielka fascynacja fińskim Nightwishem — zespół ten sprawił też, że w swoim czasie z głową rzuciłam się na poszukiwania coraz to nowych zespołów spod znaku cięższych brzmień. Ostatnio jednak nieco mnie już to zmęczyło; pozostaję raczej przy kilku sprawdzonych kapelach, a ewentualne poszukiwania prowadzę w innych rejonach muzycznych. Ostatnimi czasy odżyła za to moja, datująca się od czasów liceum, miłość do muzyki filmowej. Stało się to m.in. za sprawą muzyki do „Naruto Shippuuden”, ale przypomniałam też sobie kompozycje między innymi Hansa Zimmera i Jamesa Hornera.

No i niejako na deser: moja sportowa pasja, czyli skoki narciarskie. Nie jest to bynajmniej jedyny sport, jaki oglądam, bo kibic ze mnie dość zapalony, ale zdecydowanie to tę dyscyplinę śledzę z największym zaangażowaniem i to od ładnych kilku lat (mniej więcej od 10, choć właściwie oglądam skoki od dzieciństwa).

Hmmm, miało być kilka kwestii, a wyszła mi powieść niemalże; może więc zakończę, zanim dojdę do objętości „Potopu”. Dodam jeszcze, że na forum znalazłam się dzięki Clio i że, biorąc pod uwagę moje ostatnie fascynacje, najczęściej będę się udzielać najpewniej w sekcji Narutowej.

Pozdrawiam wszystkim i mam nadzieję, że wytrzymacie w moim towarzystwie!
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.708
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Wierzysz w te astrologiczne pierdoły czy się tylko zgrywasz?

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
burger5 Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]

Wiek: 35
Dni na forum: 5.708
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 903
CZESC, również mam nadzieje że wytrzymamy ...
pozdrawiam
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.827
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Witaj.

Najbardziej irytuje mnie szeroko pojęta głupota ludzka (...)
To wiesz, tutaj będziesz miała jej pod dostatkiem

(...) zdarza mi się być leniem; bywa że niektóre z moich zamierzeń na zawsze pozostają w sferze planów.
Dokładnie jak u mnie.

Pozdrawiam.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Rivion Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Rivion
Wiek: 34
Dni na forum: 6.505
Posty: 685
Skąd: Skaryszew/Radom
Witam na forum i życzę miłego pobytu
Stokrot napisał(a):
Z wykształcenia jestem filologiem polskim, a od dwóch lat pracuję jako nauczycielka.
Ja zastanawiam się nad filologią angielską i nauczaniem tego przedmiotu w szkole. Jak się czujesz po dwóch latach pracy w tym zawodzie? Polecasz póki co taką karierę? Uczysz w gimnazjum,liceum,czy może w szkole podstawowej?
Stokrot napisał(a):
Jestem typem raczej samotniczym, który raczej spędzi spokojny wieczór w czterech ścianach niż da się wyciągnąć na miasto; jeśli już zaś weźmie udział w imprezie, to tylko w gronie zaufanych znajomych.
Ot co.

Hm,na podstawie tego co napisałaś dostrzegam wiele podobieństw do mojej osoby. Chciałbym mieć taką nauczycielkę Pół lekcji rozwodzenia się na jakże przyjemne tematy fantasy/anime/ciężkiej muzyki

If you want to kill me,hate me...detest me...
-----------------------------------------------------
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwencji."
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.265
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Fajnie, że jest ktoś z Łodzi. Jestem z Włocławka, a Włocławek to taka mała Łódź. Dworzec Główny i te brudne, obdrapane kamienice w jego okolicy są cudowne. Aż mi się przypomniała moja ulica Łęgska.
Interesujesz się piłką? ŁKS czy Widzew?
I powiedz jeszcze co sądzisz o przekłądzie Łozińskiego. Oryginalny, ciekawy, może awangardowy, czy też jest zwyczajną profanacją?

No i jeszcze takie bla bla, witam na forum, baw się dobrze.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.722
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Witam na forum. Pisz dużo, mądrze albo nie ,byle na temat. I nie przejmuj się opinią co niektórych. Jednym słowem baw się dobrze.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.889
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Stokrot napisał(a):
estem typem raczej samotniczym, który raczej spędzi spokojny wieczór w czterech ścianach niż da się wyciągnąć na miasto; jeśli już zaś weźmie udział w imprezie, to tylko w gronie zaufanych znajomych. Znajomości też nie nawiązuję zbyt łatwo: na ogół albo od pierwszej chwili nadaję z kimś na tych samych falach, albo nie dogaduję się zupełnie.
jakbym czytał o sobie xD

Witam pania nauczycielke,czuj sie jak u siebie,nie spamuj nie offtopuj i bedzie
dobrze^^

Stokrotnie witam;p

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Katz: 16.02.2009, 18:29
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.152
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Stokrot napisał(a):
Zasadniczo nie bardzo umiem (i lubię) pisać o sobie,
Podobnie jak ja.

Stokrot napisał(a):
Chamstwa takoż; podobnie jak bezzasadnej (lub przesadzonej) zjadliwej krytyki.
Ja właściwie też nie lubię chamstwa, a co do krytyki to czasem się przydaje.
Widzę, że lubisz anime, a mam pytanie oglądałaś może Dragon Ball'a?.

Stokrot napisał(a):
moja sportowa pasja, czyli skoki narciarskie
Witaj w klubie .
Witam myślę, że będziesz się tu dobrze czuła,

Ujio napisał(a):
I nie przejmuj się opinią co niektórych.
Święte słowa.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 31
Dni na forum: 5.829
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Cześć Stokrot. Jesteś z rocznika mojego brata.
Stokrot napisał(a):
i jestem zodiakalnym Bykiem).

Witaj w klubie.

Pisz mądrze, miłego pobytu,nie spamuj, itd.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Stokrot Kobieta
Wojownik
Wojownik
Stokrot
Wiek: 41
Dni na forum: 5.550
Posty: 44
Skąd: Łódź
Dzięki za miłe powitanie .

Ja zastanawiam się nad filologią angielską i nauczaniem tego przedmiotu w szkole. Jak się czujesz po dwóch latach pracy w tym zawodzie? Polecasz póki co taką karierę? Uczysz w gimnazjum,liceum,czy może w szkole podstawowej?
Czuję się zupełnie nieźle, co jest o tyle interesujące, że nigdy nie wyobrażałam sobie siebie w takiej pracy. A uczę w ognisku wychowawczym, jako że do pracy w szkole jeszcze nie mam uprawnień — potrzebny mi dodatkowy kurs pedagogiczny, który dopiero muszę zrobić. Jeśli idzie o studia anglistyczne, to szczerze polecam — moja znajoma takowe skończyła, pracuje teraz w szkole językowej i jest bardzo zadowolona .

Chciałbym mieć taką nauczycielkę Pół lekcji rozwodzenia się na jakże przyjemne tematy fantasy/anime/ciężkiej muzyki
A ja bym wiele dała za takich uczniów .

Interesujesz się piłką? ŁKS czy Widzew?
I powiedz jeszcze co sądzisz o przekłądzie Łozińskiego. Oryginalny, ciekawy, może awangardowy, czy też jest zwyczajną profanacją?
Co do piłki: tyle o ile. Ale Widzew, zdecydowanie (teraz albo mi się oberwie, albo nie ). Jeśli zaś idzie o przekład Łozińskiego: powiedziałabym, że silnie eksperymentalny ze wskazaniem na profanację. Więcej napiszę, gdy zlokalizuję temat o Tolkienie, co by tutaj nie robić offtopicu .

Ja właściwie też nie lubię chamstwa, a co do krytyki to czasem się przydaje.
Widzę, że lubisz anime, a mam pytanie oglądałaś może Dragon Ball'a?.
Wiesz, sensowna i konstruktywna krytyka niewątpliwie się przydaje. Mnie szło o tę odmianę, której jedynym celem jest mieszanie z błotem, niezależnie od tego, czy obiekt krytyki zasługuje na takie traktowanie, czy nie.
Co do Db, to przyznam, że nie oglądałam; a konkretniej, próbowałam kiedyś oglądać, ale mnie nie wciągnęło. Kto wie, może kiedyś...
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.152
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Co do Db, to przyznam, że nie oglądałam; a konkretniej, próbowałam kiedyś oglądać, ale mnie nie wciągnęło. Kto wie, może kiedyś...
Mam nadzieję, że kiedyś obejrzysz, Polecam, naprawdę interesujący tytuł .

Stokrot napisał(a):
Mnie szło o tę odmianę, której jedynym celem jest mieszanie z błotem, niezależnie od tego, czy obiekt krytyki zasługuje na takie traktowanie, czy nie.
Takiej odmiany krytyki to i ja nie lubię.
A często wstawiasz jedynki swoim uczniom?.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.824
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
A często wstawiasz jedynki swoim uczniom?
Tylko wtedy, kiedy uczeń powie, że nie lubi Sasuke

Witam i ja, i przede wszystkim - jako osoba odpowiedzialna za zaproszenie - mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze czuła. Jak pisałaś, parę tematów można rozkręcić, więc może jakaś ciekawa wymiana opinii się nawiąże Nie odniosę się do tego, co lubisz, a czego nie lubisz - bo wszystko wiem (a większość pokrywa się z moimi własnymi )

I dodam w deseń pozostałych: pisz dużo, ciekawie (to mamy jak w banku) i z serca; chamów ignoruj; z fajnymi ludźmi się przyjaźnij. Nie krytykuj, co najwyżej uprzejmie się dziw

A co do Dragon Balla... Na wszystko przychodzi czas, nie?

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.265
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Uprzejmie sie dziwie, ze jestes kibicem Widzewa.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.551
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
Uprzejmie sie dziwie, ze jestes kibicem Widzewa.
Uprzejmie xD ? Haha gdybyś Panią spotkał, to inaczej potoczylaby ta "uprzejmosc" kochany ŁKS'siaku ;p

Witam serdecznie. Po cześci takżę pochodzę z miasta Łódź, gdyż tutaj sobie studiuję Geografię przy ulicy Narutowicza - pierwsza rzecz związana tak jaby z anime ^ ^

Zapraszam Panią na kawkę, bo jako uczeń preferuję Pańską muzykę ^ ^

Co by tu jeszcze dodać ( cholera, pisanie nie wychodzi, bo już po 10 godzinach na tej uczelni ._. ), no jeżeli Cyc wróci, to nie szczypaj się z Nim, bo możę być ostro xD

Poza tym życzę miło spędzonych godzin przed monitorem i postowanie na wiele ciekawych tematów na tym forum. Do Ustępu raczej zbytnio nie zapraszam, chyba, jeżeli jest Pani pod wpływem alkoholu, wtedy można pokazać na co stać - tak zwany talent spamerski - ja taki często posiadam , nawet zarobiłem 4 osty, które niedawno wiatr rozwiał :p

Tak więc, kończąc - miłego pobytu.

ps. A, i ja także jestem za ŁKS , oczywiście.
Kiper Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 29
Dni na forum: 5.603
Plusy: 10
Posty: 618
Skąd: z przemytu
Witam serdecznie panią Stokrot! Czuj się jak w drugim domu. Pozdrawiam i życzę miłego pobytu.
Chwila Kobieta
autorka posta nr 100000
autorka posta nr 100000
[ Klan Tokugawa ]
Chwila
Wiek: 31
Dni na forum: 5.627
Posty: 308
Witaj
Zostań z nami jak najdłużej.

Pozdrawiam.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Witam, tu Stokrot :)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook