Forum Dragon Ball Nao

» Darker Than Black

Strony: 1, 2  
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Mamy sobie dwie frakcje. Kontraktorów i zwyczajnych ludzi. Ci pierwsi to osoby obdarzone nadprzyrodzonymi mocami, za które muszą płacić zawartym kontraktem. Dla niektórych jest to wypicie alkoholu, dla innych wypalenie papierosa, trzeci zaś poświęcają swoją krew. Tak oto mamy „wybryki natury”, których oczywiście zwykli ludzie strawić nie mogą. Do tego jest jeszcze „Brama Piekła”, wielki mur otaczający Tokio, który bezpośrednia wiąże się z przyczyną powstania Kontraktorów. Nie można zapomnieć o astrologii, ściśle wiążącej się z osobami tych na K. Gdy spada gwiazda, oznacza to, że jakiś Kontraktor zginą.
Mamy organizację zwaną Syndykatem, w której pracują osoby posiadające moc. Ich moc przeznaczana jest do celów eksterminacyjnych innych mocy, czyli zabijania niepożądanych Kontraktorów. Tworzy się swoista pentelka : Syndykat zabija Kontraktorów używających swoich zdolności do własnych celów --> policja ściga zarówno syndykat jak i tych drugich --> ci ostatni, źli, czyli samosiejki, uciekają przed jednymi jak i drugimi, przy okazji kradnąc i obrabiając banki. Koniec końców sytuacja staje się poważna, bowiem dochodzi do momentu w którym wszyscy Kontraktorzy mogą zginąć. Ot tak wielka zagłada, za jednym zamachem.

Zapomniałbym wspomnieć o głównych bohaterach :

Hei - Kontraktor na usługach syndykatu, główny bohater. Poszukuje swojej siostry (zabijając przy tym wielu Kontraktorów), która zaginęła podczas jednego z poważniejszych zdarzeń całego anime.

I reszta, czyli „przyjaciele”, wrogowie, policja, starzy znajomi, sąsiedzi, kot oraz wiele innych.

Ps. Jeśli ktoś oglądał Witch Hunter Robin i nie narzekał, to Darker Than Black, jest o wiele lepsze, zarówno graficznie, muzycznie jak i fabularnie. Czyli radzę się zainteresować.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Świetne anime, dużo akcji i wyśmienita muzyka. Genialne! Od czasów Naruto nic mnie tak nie wciągnęło. Nie wiem co mogę jeszcze napisać...po prostu świetne. Zdecydowanie polecam.

OVA raczej słaby, Li miał się zmienić, a jak widać pozostał taki sam.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Bardzo dobra seria, niczego nie brakuje. Dość wciąga, nie nudzi w ogóle, muzyka Yoko Kanno (fajny motyw przy detektywie), ładna grafika, humoru nie brakuje.
Poza tym da się słyszeć seiyu Kakashiego.

A już 8 października pierwszy odcinek drugiej serii.
Trailer:
-> http://www.youtube.com/watch?v=zMAD7bG4MMA
Jakoś mnie nie przekonuje ;p

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
FungaFuFu Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
FungaFuFu
Wiek: 26
Dni na forum: 5.397
Posty: 192
Skąd: Olsztyn :)
Właśnie skończyłam oglądać Darker Than Black i bardzo mi się spodobało. Muzyka i grafika zaprezentowały się świetnie. Lubię takie klimaty. Lecz pozostało wiele niewyjaśnionych spraw. Może na wszystkie pytania odpowie 2 seria która ma się wkrótce pojawić i już nie mogę się jej doczekać

Anime na zawsze !!!
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Naoista napisał/a
A już 8 października pierwszy odcinek drugiej serii.
Trailer:
-> http://www.youtube.com/watch?v=zMAD7bG4MMA
Jakoś mnie nie przekonuje ;p

Mnie też to nie przekonuje. Przypuszczam, że będzie to naciągana historia, bazująca na popularności pierwszej serii, co jak wiemy nie zapowiada wielu atrakcji. Niemniej jednak obejrzę z ciekawości kilka pierwszych odcinków.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Darker than BLACK - Ryuusei no Gemini, to druga seria Darker than BLACK. Liczyć będzie 12 odcinków. Na dzień dzisiejszy pojawił się jeden.

Odcinek spełnił moje oczekiwania, pojawił się Hei, jak zwykle tajemniczy.
W sumie to mi się pisać nie chcę. Kończę ;p

Obraz
Yoru1995 Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 28
Dni na forum: 5.275
Posty: 3
Skąd: A takie miasteczko ;]
Mam prośbę, nigdzie nie mogę znaleźć drugiej serii tego anime. Czy wiecie może, gdzie się ona znajduję. Anime mi się bardzo spodobało i wierzę, że druga część będzie równie dobra Proszę o pomoc
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec

Obraz
Yoru1995 Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 28
Dni na forum: 5.275
Posty: 3
Skąd: A takie miasteczko ;]
Bardzo dziękuję To jest torrent?
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Tak torrent. Jeśli nie masz programu to proponuję uTorrent'a.

Obraz
Yoru1995 Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 28
Dni na forum: 5.275
Posty: 3
Skąd: A takie miasteczko ;]
Moja siostra ma, więc spoko Na razie wyszedł tylko jeden odcinek?
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec

Obraz

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Mateusz: 18.10.2009, 13:55
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Yoru1995 napisał(a):
Czy wiecie może, gdzie się ona znajduję.
Na torrencie.
* zaloguj się, aby przeczytać wiadomość *
Zettai, będziesz tak za każdym razem link podawał? -.- to bez sensu, podaje się strony ;p

Obejrzałem pierwszy odcinek drugiej serii i na razie może być, najlepsza w nim była ta walka pod koniec, bardzo fajnych efektów tam użyli.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Przed sekundą skończyłem oglądać pierwszy odc. IMO jak na razie bardzo dobrze. Graficznie poziom wysoki, muzyka także spełnia moje oczekiwania. Postaci ciekawe i tajemnicze, czyli to co lubię. Boję się jedynie zbyt przekombinowanej fabuły, ale to są przedwczesne zarzuty. Świetny początek i monolog o papierosach. Klasyk jeśli chodzi o tę serie. Oświećcie mnie jeśli możecie, w jakim czasie, względem pierwszej serii rozgrywa się druga?

Ps. Hei zapuścił włosy.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Obejrzałem trzy odcinki i jedno mi przeszkadza - nie wiem, kto, po co, z kim i przeciw komu się bije, a biją się dużo. Reszta w porządku.

Thorik napisał(a):
Świetny początek i monolog o papierosach. Klasyk jeśli chodzi o tę serie.
Zgoła nudne to się już robi ;p

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Thorik napisał(a):
Oświećcie mnie jeśli możecie, w jakim czasie, względem pierwszej serii rozgrywa się druga?
W trzecim odcinku wspominają coś o dwóch latach, po tym jak ludzie dowiedzieli się o Kontraktorach.

Obraz
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Jedno co mi się nie podoba, to to, że już widzę jak ten typek, co nie mógł chodzić, bo w ten sposób płacił za swój kontrakt, będzie * wszystkich w promieniu 100 km.
Pokręcona fabuła nie przeczę, ale mam nadzieję, że w przeciągu kilku odc. coś się zmieni.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Skończyłem czytać mangę. Zamotka ogromna. Nie mogłem doczekać się końca, ale nie dlatego że była fajna tylko, dlatego, że była beznadziejna. Manga jest historią Hei'a przed tą w anime. Pojawia się młody November 11 itp.
8. i 9. chapter jest w normalnych kolorach, reszta w odcieniach niebieskiego. Ogólnie rzecz ujmując bardzo się zawiodłem w porównaniu do anime, nawet bardziej niż w Trigunie. Nie polecam.

Obraz
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Trochę obaw było, ale teraz druga seria Darker than Black prezentuje się całkiem dobrze. Od strony technicznej nie można mieć zastrzeżeń. Grafika świetna, muzyka także, a co najważniejsze krew eksponowana jest w bardzo dobry sposób. Odcinek 7 i sytuacja w której Suou rzuca kawałkami szkła, w swoją przeciwniczkę to istny majstersztyk. Odcinek 8 i odstrzelenie jelita grubego blondyneczce z Rosji też bardzo fajne. Fabularnie seria druga, może przewyższyć (o ile już tego nie zrobiła) serię pierwszą. Ostoją części 1, były zlecenia morderstw i walki z nowymi kontraktorami, czyli generalnie nic konkretnego. Tu natomiast jest doktor, dziewczynka z dziwną mocą, Hei bez mocy i chłopiec zagadka. W efekcie można liczyć na ciekawe rozwinięcie. Potencjał jest na pewno większy niż poprzedniczki, pytanie tylko czy zostanie wykorzystany.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Cóż, seria druga dobiegła końca. Jak dla mnie, tych 12 epków nie można inaczej ocenić jak na wielki plus. Wydawałoby się, że po pierwszej serii nie da się już nic nowego, a tym bardziej ciekawego, stworzy, a tu taka niespodzianka. Bardzo fajne zakończenie. Wykreowanie utopi dla Suou, która ochroni ją od zła świata rzeczywistego. Można oczywiście mówić, o ograniczeniu w ten sposób jej woli, zabraniu kawałka jej życia etc. ale pamiętajmy, że i tak dostała drugą szansę. Jest tworem sztucznym, ale autorzy pokazują, że nawet jej należy się szczęście i spokój, po tym co przeszła i czego się dowiedziała.
Hei jak zwykle odchodzi tajemniczy, skryty w sobie. Widać jednak, jakie piętno odcisnęły na nim te wydarzenia. Na przestrzeni dwóch serii, zmienia się ale w sposób delikatny, nie zatracając swojej natury.
Ciekawy mnie postać wstająca z trumny, kogo to połączenie, Yin i Julyaya?

Jest szansa na serie trzecią, jak sądzicie?
Imo, zostawili sobie furtkę ale wątpię w szybkie jej wykorzystanie. Na miejscu autora i producentów nie ryzykowałbym tworzenia czegoś, co mogłoby być nieprzemyślane. Bazowanie na świetności poprzedników do zdecydowanie zła strategia. No chyba, że mają już jakieś dobre pomysły w zanadrzu.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Darker Than Black
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook