Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 7 wyników

Niewydana muzyka Kikuchiego, której nigdzie indziej nie ma

tronk21

Odp.: 1
Wyś.: 136
Jak wiecie wiele z muzyki Shunsuke Kikuchiego do Dragon Ball'a i DBZ nie zostało wydane na albumach. 2 osoby pracowały nad niewydanymi utworami, starając się by miały jak najmniej dialogów i efektów dźwiękowych. TheWorldDBZ i TheZestanor umieścili swoje niewydane kawałki na swoich kanałach na YouTubie. Polecam tam zobaczyć ich szlachetny wysiłek. Jednak nie zrobili wszystkich utworów.

Utwory poniżej nie zostały umieszczone w żadnym innym miejscu w internecie, więc prawdopodobnie nikt nad nimi nie pracował. Pomyślałem, że sam to zrobię. Poza tymi utworami, których nigdzie indziej nie znajdziecie są też utwory zrobione przez TheZestanora i TheWorldDBZ, ale w ich wersjach brakuje fragmentów tych utworów, więc są niepełne. Uzupełniłem brakujące ich części.

Kawałki są w stratnym formacie mp3. Nie pytajcie o bezstratną wersję - nie mogę jej udostępnić i będę musiał ignorować wiadomości proszące mnie o to. Natomiast co mogę to powiedzieć skąd wziąłem te kawałki. Zdecydowana większość pochodzi z dźwięku 5.1 z DVD Dragon Ball'a. Mniejszą część przegrałem z wydań Blu-Ray'a DBZ, które też mają dźwięk 5.1. Niewydane utwory z Filmu 2 (M400) wziąłem również z niemieckiego dubbingu - znowu dźwięk 5.1. W końcu 2 utwory wziąłem z Dragon Box'a, bo zostały wydane, w jednym z filmików publicznych usług, które tylko można znaleźć na japońskim DBoxie.

Numery M, które przydzieliłem utworom poniżej nie są oficjalne i są tylko nadane w celach archiwizacyjnych. Nie wiem jakie te utwory mają prawdziwe numery. Nikt tego nie wie. To kolejny powód, aby się starać o kompletne wydanie muzyki Shunsuke Kikuchi'ego do DB i DBZ.

A oto mój wkład do pracy nad niewydanymi utworami:

A - J:

F5: * zaloguj się, aby zobaczyć link *

F9: * zaloguj się, aby zobaczyć link *

F10: * zaloguj się, aby zobaczyć link *

F12: * zaloguj się, aby zobaczyć link *

M0:

M15: * zaloguj się, aby zobaczyć link *

M22B: * zaloguj się, aby zobaczyć link *

M100:

M106A: * zaloguj się, aby zobaczyć link *

M300:

M316A: * zaloguj się, aby zobaczyć link *

M400:

M407: * zaloguj się, aby zobaczyć link *

M441-2: * zaloguj się, aby zobaczyć link *

M600:

M637: * zaloguj się, aby zobaczyć link *

M638: * zaloguj się, aby zobaczyć link *

M643: * zaloguj się, aby zobaczyć link *

M1000:

M1008-2: * zaloguj się, aby zobaczyć link *

M1500:

M1512B: * zaloguj się, aby zobaczyć link *

M1600:

M1611B: * zaloguj się, aby zobaczyć link *

M1613: * zaloguj się, aby zobaczyć link *

M1700:

M1706 Subtitle Use original: * zaloguj się, aby zobaczyć link *

A więc oto parę niewydanych utworów. Mam nadzieję, że będziecie tak się dobrze bawić słuchając ich jak ja się bawiłem je montując. A było trochę zabawy... Życzę przyjemnego słuchania!

Dragon Ball Symphonic Adventure (3.03.2018, Auditori Forum, Barcelona, Hiszpania)

tronk21

Odp.: 4
Wyś.: 190
Bardzo dobrze zagrane, nawet może lepiej niż w Paryżu. Na przykład utwór znajdujący się tu * zaloguj się, aby zobaczyć link * bardziej mi się podoba w barcelońskim wykonaniu. Troszeczkę inaczej zagrali początek tego utworu: * zaloguj się, aby zobaczyć link * Nie ma tego krótkiego przejścia zagranego na perkusji, które w Paryżu było.

Z kolei mniej mi się podoba wykonanie "motywu DUM DUM DUM": * zaloguj się, aby zobaczyć link * Pierwsze dwie serie "dum dum dum" powinny się różnić od następnych dwóch serii. W kolejnych dwóch ma dochodzić gitara elektryczna. Na koncercie tego nie odwzorowali i pierwsze 4 serie głównej melodii tego utworu nie różnią się od siebie.

Generalnie to super zagrane, godne wykonania sprzed roku.

Nie chcę już się denerwować w związku z tym, ale to powiem. Wg mnie krzyków i oklasków było jeszcze więcej niż w Paryżu. Jakby fani nie wyciągnęli żadnych wniosków, że muzyki się słucha, a nie ciągle się ją zagłusza. No, ale co po niektórzy przyszli na koncert, by pooglądać kolorowe obrazki na ekranie, a nie słuchać Kikuchi'ego. Jednak sam chciałbym kiedyś pojechać. Niech zrobią w Warszawie edycję tego koncertu. Wtedy w mgnieniu oka bym na niego pojechał!

Ulubione utwory (BGM) z Dragon Ball/Dragon Ball Z, które pojawiły się TYLKO w anime.

tronk21

Odp.: 3
Wyś.: 404
Dragon Ball odcinek 82: Pod koniec odcinka kiedy Goku zaczyna trenować z Inoshikacho (tym dzikiem fioletowym)

Utwór, który został nagrany do DB Filmu 2 (sesja M400), ale został nieużyty. Stwierdzam to, bo to ten sam motyw muzyczny co ten od Lunch.

Dragon Ball odcinek 100: Scena kiedy Tenshinhan wznosi się w powietrze, przymierzając się do Kikoho.

Kolejny utwór nagrany do Filmu 2. W filmie była użyta wersja z chórami tego kawałka (M424 EXT) i do tego wydali ten przepiękny utwór. Scena z odcinka ma utwór bez chórów, który był nieużyty w wersji filmowej.

Dragon Ball odcinek 107: Kiedy przyjechała policja pod dom, w którym Tenshinhan spotkał mężczyznę, którego poturbował w przeszłości.

Znowu Film 2. Jest to wyraźnie wersja bez chórów utworu, który jest słyszany w filmie po poprzednim utworze (po M424 EXT). Nieużyta w filmie, bo tam w utworze są chóry.

Dragon Ball Z odcinek 55: Scena w której Yamucha, Tenshinhan i Chaozu usiłują palnąc młotem Gregory w trakcie treningu o Kaio.

Długo mi zajęło odkrycie tego, ale to musi być utwór z Filmu 2 nieużyty kompletnie w nim. Melodia w utworze z odcinka jest taka sama co w motywie muzycznym Ghastela (latającego potwora, który walczy z Goku w powietrzu). Przypuszczam, że ten utwór miał być użyty w scenie jak ta walka powietrzna ma miejsce. Przez długi moment nie ma wtedy muzyki.

Cykl "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy" - #30

tronk21

Odp.: 3
Wyś.: 144
Jeśli mnie pamięć nie myli, tronk21 ma tego Shōnen Jumpa. Może podzieli się jakimiś szczegółami
Owszem mam ten numer i kilka innych (razem 16 numerów z lat 80tych i 90tych zawierających rozdziały Dragon Ball'a). Nie wiem czy szczegółami się podzielę, bo nie znam za dużo ich. Nie mam pomysłu co powiedzieć. Wszystko jest w newsie co potrzeba. Ale podzielę się skanem tej strony z tego Jumpa.

Oto ona:

* zaloguj się, aby zobaczyć link *

* zaloguj się, aby zobaczyć link *

* zaloguj się, aby zobaczyć link *

* zaloguj się, aby zobaczyć link *

* zaloguj się, aby zobaczyć link *

* zaloguj się, aby zobaczyć link *

Jakby ktoś chciał mieć nieskompresowane skany to podałem też linki do wersji TIF. Mam nadzieję, że się spodoba.

Jedyna lista kaset magnetofonowych

tronk21

Odp.: 6
Wyś.: 376
Duża zmiana!

Przyszła wreszcie nowa kaseta, którą ostatnio kupiłem i zrobiłem fotki jej!

* zaloguj się, aby zobaczyć link *

Zapraszam do obadania. Wcześniej były jakieś marne zdjęcia z aukcji internetowych.

Jedyna lista kaset magnetofonowych

tronk21

Odp.: 6
Wyś.: 376
Shounen napisał(a):
Przednia lista, chwali się. Kolekcja też niezła. Do postawienia na półkę, bo słuchać strach, jeszcze taśmę wciągnie.
Dzięki. Nie do końca tak robię, bo czasami fajnie posłuchać dla starego klimatu na magnetofonie zamiast tych samych cyfrowych kawałków. Ale za często nie słucham kaset, żeby nie forsować ich zbytnio.

vegeta391 napisał(a):
Coś mi się nie ładuje. Ani na kompie, ani na tablecie

A downforeveryoneorjustme mówi, że strona hula.
Po pierwsze to nie wiem, wczoraj też tak miałem przez moment, że jakiś komunikat był: "za dużo przekierowań", coś takiego. To chyba wynika z tego, że co chwilę coś zmieniam na tej stronie. Jak będę wylogowany i przez jakiś czas nic tam nie będę edytować to powinna działać, przynajmniej tak u mnie jest, a korzystam z Google Chrome.

Po drugie to odradzam oglądanie jej na tablecie. Tam po prostu to słabo wygląda, wszystko jest nieestetyczne i przesunięte nie w te miejsce co trzeba. Wykonuję stronę na Wordpressie i na razie mam umiejętności jakie mam i nie potrafię zrobić, by strona na tabletach dobrze wyglądała.

Jedyna lista kaset magnetofonowych

tronk21

Odp.: 6
Wyś.: 376
Cześć! Jestem nowy dla tego forum.

Tak się składa, że jestem fanem Dragon Balla i lubię kolekcjonować najbardziej kasety magnetofonowe z jego muzyką. Są rzadkie i do tego na nostalgicznym formacie i ta kombinacja mnie fascynuje! Jednak z przykrością stwierdzam, że nie ma żadnej bazy danych o kasetach z DB nigdzie w internecie. Więc jakby ktoś chciał się czegoś dowiedzieć o różnych wydaniach kasetowych, które nie miały równoległego wydania na CD albo zobaczyć czym się różnią okładki albumów na płycie od swoich odpowiedników na taśmie to miałby problem. Również jak ktoś po prostu chce posiąść kompletną wiedzę o wszystkich formatach, na których zostały wydane albumy i single z tej serii, zwyczajnie im to się by nie udało, bo w internecie jest bardzo mało informacji o kasetach i są porozrzucane po różnych jego zakątkach.

I wtedy ja wkraczam do akcji... Zacząłem robić blog o taśmach z DB! Kolekcjonuję je i dużo o nich się dowiedziałem, więc czemu by nie podzielić się wiedzą? Tu znajdziecie numery katalogowe, daty wydania, listy utworów i przede wszystkim zdjęcia. Większość zdjęć pochodzi z aukcji internetowych, z których fotografie sprzedawanych kaset zapisywałem przez lata w celu zbierania informacji. Mała część fotek pochodzi z bloga: * zaloguj się, aby zobaczyć link * W końcu trochę zdjęć jest moich własnych, które zawierają kasety z mojej kolekcji (i są najlepszej jakości spośród wszystkich dostępnych zdjęć na blogu).

Oczywiście blog jest dopiero na wczesnym etapie. Zdjęcia już zostały przygotowane w pełni, ale że powiększam czasami swoją kolekcję kaset to blog będzie się rozrastać. Na razie tylko zrobiłem pierwsze 12 kaset czyli wszystkie pierwotne taśmy z "Dragon Balla zwykłego". Resztę kaset będzie z w zdecydowanej większości z DBZ i dwie pod koniec listy będą należeć do DB. Wszystko robię chronologicznie.

A oto link do mojej strony:

* zaloguj się, aby zobaczyć link *

Zapraszam więc do swojej domeny, gdzie królują taśmy i nostalgia!

Jeśli macie jakiekolwiek pytania o kasetach magnetofonowych z DB i DBZ, proszę pytać.
Przejdź do:  
Dragon BallForum DB NaoAnime GakureAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2018 DB Nao
Facebook