Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball Super (manga) ocena: 10,00 (głosy: 3)110

Strony:   1, 2, 3, ... 46, 47, 48  
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.007
Serialu na pewno nie obejrzał. Pojęcia też nie ma, bo zapomniał. Co do reszty, może masz rację. Niektóre fillery są naprawdę ładnie pomyślane i aż kipią azjatycką mitologią (Złoty i Srebrny oraz fatalny bukłak na przykład), co może wskazywać, że to wyszło spod jego ołówka.

Jeśli zaś chodzi o fillery jako takie i nowe dzieci mistrza, to od tego ma ekipę partaczy-konsultantów, żeby mu doradzali. Zapomnieli już, jaką gafę walnęli z Gohanem SSJ w zwiastunie Kami to kami? Maniakalni fani niczego im nie darują (jednego takiego maniaka mogliby mieć w swoich szeregach, żeby im recenzował, co zrodzą, i sterylizował ze zbuków).

Dodatkowo jeszcze zaznaczę, że przecież wiele z wątku ukazanego tylko w anime Toriyama przyjął pod własne skrzydła i zaakceptował, powielając w późniejszych tworach. On projektował postacie Bardocka i jego drużyny, odrzucając to, co mu dali dizajnerzy odcinka specjalnego. On także stworzył Gregory'ego, nie?


PS skoro cały post ma charakter czepialski, to jeszcze powiem, ździebko odchodząc od meritum tego tematu, że trochę mi się smutno zrobiło, jak w czwartym odcinku serialu Trunks pokazał Gotenowi smocze kule, a tu zabrało charakterystycznego efektu dźwiękowego, kiedy kule błyszczą. Mały smaczek, a cieszy. Czekałem na niego. Również niemiła była zmiana dźwięku smoczego radaru. Też bardzo na minus, bo jak tylko Pilaf go wyciągnął, od razu miałem skojarzenie, a wraz z nim nadzieję. Takie tam przeżycia audiofila. Trudno się mówi.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Grzesia nie było ani w BoG, ani w mandze u Toyotaro, można więc przypuszczać, że w materiałach od Toriyamy też go nie było. A Toei dodało, bo zostawili go już w Kai.

Właśnie czytam polskie tłumaczenie:
"Planeta Begeta, która była zamieszkana przez Sayans".


Dalej też tragedia, trzymać się z daleka.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 05.08.2015, 17:43
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.007
Imma go pop some corn. Care to share the fun?
Link czy cóś?

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.007
Dobra, żałuję.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Ovin
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.404
Posty: 88
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.007

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Scientist Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Scientist
Dni na forum: 3.112
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Zastanawia mnie tak małe zainteresowanie tematem mangi Dragonball Super w stosunku do jej wersji animowanej.

Oglądam (ostatnio klatkuję) każdy odcinek Dragonball Super i czytam każdy nowy rozdział mangi. Jak to pierwsze nie sprawia mi już przyjemności praktycznie żadnej, to czytając mangę naprawdę dobrze się bawię.

Podsumowując wszystkie rozdziały, które do tej pory zostały opublikowane (4), uznaję wyższość mangi nad anime, ponieważ:

  • Manga nie posiada zbędnych zapychaczy - choć w wersji animowanej w pierwszych odcinkach akcje typu wizyta Vegety w parku rozrywki można przyjąć, to już kolejne i kolejne odcinki są tak bardzo na siłę! przedłużane, że zwyczajnie nudzą.
  • Manga jest wielowątkowa - anime jest nudne, bo fabuła posuwa się w sposób jednotorowy, mamy w kółko to samo (Champa nie pojawił się jeszcze ani razu!), a w mandze mamy akcję z Battle of Gods, z jednocześnie wplatającymi się przygodami Champy i jego fajowej mistrzyni.
  • Schemat walki w mandze jest przemyślany - w anime pierwsza walka została przedstawiona tragicznie pod każdym względem, a kolejne są coraz lepsze w kwestii narysowania postaci w poszczególnych scenach, lecz wciąż są tak samo nudne (nie dość, że nie przedstawiają żadnych nowych rozwiązań, to w dodatku są o wiele, wiele gorzej przedstawione niż pojedynki znane z poprzednich części Dragonballa!); w mandze walki w miarę dobrze oddają poziomy mocy bohaterów, a ich przedstawienie jest ciekawsze, czego przykładem może być nawet zwykłe ominięcie budynku przez Beerusa i Son Goku w trakcie lotu i cios z zaskoczenia zadany przez Beerusa (rozdział 4).
  • Manga jest poważniejsza - anime, jak widać m.in. po braku obrażeń, jest przeznaczone głównie dla dzieci, a odnoszę wrażenie, że z mangą jest zupełnie inaczej. Zawsze znajdzie się ktoś, kto powie "No, bo Dragonball zawsze był dla dzieci!". Tyle, że jeszcze niedawno oglądając pierwszą serię Dragonballa i końcówkę Dragonball Z, nie odczułem w tych produkcjach takiej dziecinności.
  • W mandze saga Battle of Gods jest traktowana jako wstęp do spójnej całości - w anime, jak już wspomniałem, wszystko przebiega jednotorowo i jest rozwleczone, a w mandze ostateczna walka jest przedstawiona dynamicznie, szybko i nie jest niepotrzebnie przedłużana. Battle of Gods Sagę mogę porównać z pojawieniem się Raditza w Dragonball Z (tutaj wspomniana "spójna całość" kończy się na pokonaniu Friezy przez Son Goku).

Bonusowo:
  • Niestety, w mandze też można znaleźć słabe rysunki, ale ich ilość jest znikoma.
  • Wolałbym, aby pierw sama manga była wydawana i jeśli zdobyłaby odpowiednią popularność, to dopiero wtedy utworzony zostałby serial anime na jej oparciu.

To już ode mnie wszystko.
Zachęcam do zgadzania się ze mną oraz do nie zgadzania się ze mną.

Pozdrawiam,
Scientist
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.258
Posty: 402
Tylko, ze manga w tym przypadku jest fillerem, bo nie bierze przy jej udziale Toriyama, a przy anime juz tak.
Ovin
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.404
Posty: 88
Chester napisał(a):
Tylko, ze manga w tym przypadku jest fillerem, bo nie bierze przy jej udziale Toriyama, a przy anime juz tak.
Toriyama nie bierze tez udziału w tworzeniu anime. On tylko napisał scenariusz. Toei leci wg scenariusza dodajac i przedluzajac, a mangaka zapewne leci konkretnie jak w scenariuszu.

Filler - czyli nie bedzie w anime tego?, mam tu na mysli oczywiscie wydarzenia fabularne, czyli:

- Rozłaczenie Kibitoshina
- Pojawienie sie Champy i Beerusa w swiecie Kaioshinów
- Zniszczenie statku Freezera przez Beerusa
- Champa szuka super smoczych kul.

Myslisz, że nie bedzie tych głównych watków w anime?
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Ovin to byłaby prawda, gdybyś przeczytał ten scenariusz i to sprawdził Teraz to tylko domysły.
Chester I nie ma mowy tu mowy o fillerach, skoro anime nie jest oparte na mandze Wychodzą równolegle i zawierają inne wątki.

Moje przypuszczenia: gdy pojawi się Champa to wspomni on to co było w mandze, czyli że widział wszystkie te walki Goku z DBS itd.
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.258
Posty: 402
Ovin napisał(a):
Chester napisał(a):
Tylko, ze manga w tym przypadku jest fillerem, bo nie bierze przy jej udziale Toriyama, a przy anime juz tak.
Toriyama nie bierze tez udziału w tworzeniu anime. On tylko napisał scenariusz. Toei leci wg scenariusza dodajac i przedluzajac, a mangaka zapewne leci konkretnie jak w scenariuszu.

Filler - czyli nie bedzie w anime tego?, mam tu na mysli oczywiscie wydarzenia fabularne, czyli:

- Rozłaczenie Kibitoshina
- Pojawienie sie Champy i Beerusa w swiecie Kaioshinów
- Zniszczenie statku Freezera przez Beerusa
- Champa szuka super smoczych kul.

Myslisz, że nie bedzie tych głównych watków w anime?
Wiem o tym, ze takie wątki się pojawią, ale chodzilo mi o to, ze anime nie moglo by byc tocka w tocke takie samo jak manga, bo robi to ktos inny i jego pomysly sie roznia. Np walki, dialogi itp...
Ovin
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.404
Posty: 88
Chester napisał(a):
Wiem o tym, ze takie wątki się pojawią, ale chodzilo mi o to, ze anime nie moglo by byc tocka w tocke takie samo jak manga, bo robi to ktos inny i jego pomysly sie roznia. Np walki, dialogi itp...
Jak sie tak uprzesz to nawet anime DBZ uznasz za filler, bo nie ma tego "tocka w tocka" co w mandze. Rozumiem, że uznajesz DBZ za filler.

Skoro sie pojawia takie wątkie, to dlaczego uznajesz je za filler?
Filler w moim domysle, czyli coś czego nie ma w ogóle, fabularnie, coś jak Struś w Naruto.
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.258
Posty: 402
Ok, moze troszke przesadzam z tym fillerowaniem, ale jesli manga wychodzila by jako pierwsza i to na niej wzorowali by sie to w tedy byla by pierwowzorem, a tak anime nim jest.

PS. Mange czytam i bardzo mi się podoba.
Chociaz 4 rozdział był w zbyt duzym skrócie ukazany.

PS2. Co do tych watkow z mangi, to ciekawi mnie dlaczego jeszcze nie pokazali Champy...
Przecież powinien juz sie gdzie przebrnąć po ekranie, ale niestety wola pokazywac Pilafa jak je
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.007
Jakby oprócz mnie ktoś czekał na japońskie skany, to są już na V-Jump archives.


MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.203
Posty: 497
Manga ma tempo EXPRESOWE Chyba aż za bardzo. Jak tak dalej pójdzie to całość się zakończy na III tomach


IMO jak widać są jakieś umowy między Wszechświatami zakazujące działania na czyimś terenie skoro grubasek działa względnie dyskretnie.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
W 3 tomach? Chyba w jednym, po 4 rozdziały na arc

To nie jest pełnowartościowa manga, stąd niskie nią zainteresowanie. To tak do opinii z wcześniejszych postów. Dlatego też myślę, że znikome szanse na wydanie po polsku, ale czas pokaże.

Ovin napisał(a):
Filler w moim domysle, czyli coś czego nie ma w ogóle, fabularnie, coś jak Struś w Naruto.
Filler to coś (scena/odcinek), czego nie ma w pierwowzorze. Tutaj jednak nie ma typowego pierwowzoru, tylko wszystko opiera się na scenariuszu Toriyamy, ale że jest niejawny, to nie wiadomo, co jest fillerem. Generalnie należy uznać, że w serii anime fillerów nie ma. Ta manga tylko komplikuje życie i obniża przyjemność płynącą z oglądania anime.

News dotyczący dalszych rozdziałów:
Manga Dragon Ball Super – "saga Champy"

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.203
Posty: 497
W takim przypadku to wyjdzie nam ONE-SHOT

Wcale bym się nie zdziwił jakby to była celowa strategia ze strony producentów żeby manga zbyt konkurencyjna nie była dla serii anime

Czy komplikuje życie? Na pewno szybciej wprowadza wątek z czego początek to trochę kalka akcji z filmu kinowego, a szkoda, bo rysunki są dobre i aż żal, że nie rozciągają tych walk, dialogów etc.

Przynajmniej byłaby jakaś alternatywa dla tych którzy nie zdzierżą tej paskudnej animacji
Ovin
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.404
Posty: 88
Pojawił sie 5 chapter mangi. Z chaptera dowiadujemy sie, że:

- Champa i Vados (Female Whis) sa z 6 Wszechświata.
- Vados mówi, że jest silniejsza od Whisa. Natomiast Whis odpowiada, że trenował 1000 lat i to on jest silniejszy.
- SSGSS ma nowa nazwe, teraz to Super Saiyan Blue,
- Goku i Vegeta trenuja ze soba, uzywali formy SS/N i dostali za to kare od Whisa, byli owinieci czyms ciezkim.
- Okazuje, ze 6 Wszechświat jest bliżniaczy do 7 Wszechświata, i blizniacze sa:
1 i 12, 2 i 11, 3 10, 4 i 9, 5 i 8 Wszechświat.
- Na koniec pojawia zapowiedz turnieju w którym kazdy bóg zniszczenia wybierze 5 kandydadtów.
- Ziemia z 6 Wszechświata - została zniszczona.

Innymi słowy poznamy innych bogów zniszczenia i możliwe ich mentorów. Coś jak multiverse, ale jakby inaczej, bo pewnie nie bedzie tych samych Saiyan jak z 7 Wszechświata. Kto wie, może byc w jednym z nich ktos taki jak Kid Buu.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Ovin: 18.10.2015, 0:12
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, ... 46, 47, 48  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Super (manga)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook