Forum Dragon Ball Nao

» Saiyanin+Człowiek dlaczego silniejszy

Strony:   1, 2, 3, 4, 5  
Ramzes Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Ramzes
Wiek: 37
Dni na forum: 6.252
Posty: 119
Skąd: Kraków
Może Gohan odbywałwyczerpujące treningi ale za dużo ich nei było. Owszem, kiedy Piccolo był jego trenerem wiele się nauczył i sporo wycierpiał. Jednak ani w sadze Freeza, Cell'a czy Buu nie trenował ciężko. W Room of spirit time jakoś nie dało się zauważyć wielkiego wysiłku, a jeśli już to na pewno nie większego od vegety czy future Trunksa. Albo Gohan się już taki uzdolniony urodził co by potwierdzało również siłę Trunksa czy Gotena albo był na prawdę wyjątkowy. Jednak jeśli tych dwóch ostatnich osiągnęlo poziom w bardzo młodym wieku i bez większego wysiłku to skłaniam się ku temu pierwszemu. Potwierdzało by to fakt, że im geny od lepszego - silniejszego wojownika tym lepszy efekt końcowy a mianowicie potomek, którego matka jest ziemianinem a ojciec Saiyanem.

Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.
Uriel Tuwor Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Uriel Tuwor
Dni na forum: 6.211
Posty: 20
Skąd: się biorą dzieci??
co do Gohana to się mylisz
chyba chodziło Ci o Gotena Freeman

Obraz
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Hmmm... najprostsze wytłumaczenie jest takie, że tak chciał autor i koniec. Ale jeżeli chcemy sobie to racjonalnie wytłumaczyć, może być problem bo kilka kwestii się wyklucza. Ja myślę w ten sposób: jak Toriyma tworzył część DB najprawdopodobniej nie myślał jeszcze o jako takiej rasie Saiyan, a już na pewno nie o stopniach SSJ i dalszych. Stąd może pochodzić teoria, że Son Gohan jest silniejszy od ojca.
Teoria, że więcej trenował raczej odpada, vide: SSJ Son Gotena w wieku siedmiu lat. I tutaj sprawa wydaje się być jeszcze bardziej interesujaca. Jak wiemy Son Gotena trenowała Chi Chi, ktorej możliości są mierne w porównaniu z mocą reszty bohaterów. Więc można przyjąc, że początkowe możliwości krzyżówki zależą od mocy rodziciela (moim zdaniem obojetnie jakiego) w chwili poczęcia.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
m_l_o_d_y Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
m_l_o_d_y
Wiek: 32
Dni na forum: 6.176
Posty: 18
Pół saiyanie byli silniejsi ponieważ w momencie zapłodnienia dostawali już część mocy swoich ojców, zaś czystaj krwi saiyanie także dostawali moc lecz o wiele mniejszą. No bo jak porównać Bardocka do Goku. Goku na pewno był silniejszy więc część tej siły oraz potencjału otrzymali Gohan i Goten.

http://s18.bitefight.pl/c.php?uid=41514
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
m_l_o_d_y napisał(a):
No bo jak porównać Bardocka do Goku. Goku na pewno był silniejszy
zauważ, że o Bardocku (przynajmniej z serii) wiemy tyle co nic i Bardock nie trenował u takich mistrzów jak Kaio czy nawet Kamesennin(nie czarujmy się- on dał Goku podstawy i nauczył Kamehameha). Poza tym, Bardock nie żył już w wieku, w którym był Goku, kiedy urodził się Goten. Gdyby Bardock trenował, może, może był by silniejszy. Poza tym, jak ktoś już kiedyś mądrze powiedział:
Był dowódcą oddziału
to musi oznaczać dużą siłę.
--------------------------------------
Twoja teoria wydaje mi się troszkę niejasna- mógłbyś ją rozwinąć?
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Zastanówmy się nad nazwą tematu "Saiyanin+Człowiek dlaczego silniejszy".
A więc ja zadam pytanie, dlaczego od razu silniejszy ?
Przecież ostatecznie DBZ zakończyło się, na ukazaniu najsilniejszego jako Goku. Vegeta również nie pozostał w tyle, i gdyby nie Rou Dai Kaio, byłby drugim najsilniejszym wojownikiem (z grupy Saiyan, do których kwalifikują się Saiyanie i półsaiyanie) we wszechświecie !
Tak więc powiedzieć nie możemy, że półsaiyanie byli najsilniejsi. Idąc więc drogą dedukcji, myślę sobie, że przez kombinację genów ziemskich i Saiyańskich, półsaiyanie, mają lepszy start, z czasem jednak stają się gorsi, tzn. mniej aktywni i zmotywowani do walki. Najlepszymi przykładami są synowie Goku, Gohan, który tak szybko stał się najsilniejszy, tracił i tracił swoją moc, zręczność szybkość. Mogli oni co prawda osiągnąć poziomy takie jak nawet SSJ2, jednak przez ograniczone geny nie mogli osiągnąć poziomu takiego jak SSJ3. Powiecie mi zapewne, a co z Gotenksem, który jednak osiągnął SSJ3, a więc moja teza zakłada, że Ci dwaj półsaiyanie uzupełnili swoje niepełne dotąd Saiyańskie geny podczas fuzji.
Podsumowując, półsaiyanie wcale nie byli lepsi, dostali tylko od życia lepszy start, zapewne dzięki ludzkim genom, jednak ludzkie geny zaczęły w okresie dojrzewania dominować i wypychać geny Saiyańskie co uniemożliwiało półsaiyanom dalszy rozwój.
Mam dość szaloną teorię, ale jednak jest to moje własne zdanie, i chciałbym usłyszeć od was krytykę na jej temat.
m_l_o_d_y Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
m_l_o_d_y
Wiek: 32
Dni na forum: 6.176
Posty: 18
kasia_kame napisał(a):
m_l_o_d_y napisał(a):
No bo jak porównać Bardocka do Goku. Goku na pewno był silniejszy
zauważ, że o Bardocku (przynajmniej z serii) wiemy tyle co nic i Bardock nie trenował u takich mistrzów jak Kaio czy nawet Kamesennin(nie czarujmy się- on dał Goku podstawy i nauczył Kamehameha). Poza tym, Bardock nie żył już w wieku, w którym był Goku, kiedy urodził się Goten. Gdyby Bardock trenował, może, może był by silniejszy. Poza tym, jak ktoś już kiedyś mądrze powiedział:
Był dowódcą oddziału
to musi oznaczać dużą siłę.
--------------------------------------
Twoja teoria wydaje mi się troszkę niejasna- mógłbyś ją rozwinąć?
oki już rozwijam. Nie zaprzeczam że gdyby Bardockiem zajeli sie mistrzowie byłby silniejszy niż Goku. Ale tak się nie stało. Dlatego uważam że Sayianie przekazywali swoją siłą synom. Np. Gohan w dzieciństwie był słabszy od Gotena dlatego że gdy Goku Spłodził Gohana był słabszy niż wtedy gdy spłodził Gotena.

http://s18.bitefight.pl/c.php?uid=41514
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Ale zauważ, że Gohan i Goten wiedzieli, jak się zmieniać w SSJ i do tego dązyli. Nire przeczę, że Trunks i Goten są silniejsi od reszty, kiedy owa reszta była w ich wieku. Vegeta nawet powiedział, że on w wieku syna robił zamki z piasku, a ten już jest SSJ. I może masz rację.
----------------------------------------
Old Shatterhand napisał(a):
z czasem jednak stają się gorsi, tzn. mniej aktywni i zmotywowani do walki
Old Shatterhand napisał(a):
zakłada, że Ci dwaj półsaiyanie uzupełnili swoje niepełne dotąd Saiyańskie geny podczas fuzji.
Old Shatterhand napisał(a):
Podsumowując, półsaiyanie wcale nie byli lepsi, dostali tylko od życia lepszy start, zapewne dzięki ludzkim genom, jednak ludzkie geny zaczęły w okresie dojrzewania dominować i wypychać geny Saiyańskie co uniemożliwiało półsaiyanom dalszy rozwój.
Szczerze to zgadzam się. Też zauważyłam spadek zainteresowania walką i u Gohana, i u Gotena.
Na wszystkie nasze pytania jest zdolny odpowiedzieć jeden człowiek: Akira Toriyama.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Old Shatterhand napisał(a):
Podsumowując, półsaiyanie wcale nie byli lepsi, dostali tylko od życia lepszy start, zapewne dzięki ludzkim genom, jednak ludzkie geny zaczęły w okresie dojrzewania dominować i wypychać geny Saiyańskie co uniemożliwiało półsaiyanom dalszy rozwój.
Mam dość szaloną teorię, ale jednak jest to moje własne zdanie, i chciałbym usłyszeć od was krytykę na jej temat.
Wedle życzenia.
Sens jakis na pewno w tym jest, ale chyba nie do końca masz rację. Jak wszyscy słusznie zauważyli półsaijanie w młodym wieku przewyższali potencjałem mocy swoich rodziców, ale dalej obserwuje się u nich spadek formy? Dlaczego tak się dzieje? Nietrudno jest zauważyć, że charakter samych Saijan, ich usposobienie i cel w życiu to nieustanna walka, ciężki trening i inne im pokrene dziedziny. Niestety półsaijanie już się tak nie zachowują. Kestia ich mocy to kwestia przekazanych im już zdolności. Nie widać żeby Son Gohan, Son Goten czy Trunks trenowali z takim samym zamiłowaniem i poświęceniem jak Son Goku lub Vegeta. Wyniki widzieli wszyscy (końcówka części Buu). Nie mozna też wiele wymagać od dzieci i nastolatków. Saijanie w ich wieku mogli tylko marzyć o takiej sile.
Jeżeli zaś chodzi o część GT wiele rzeczy jest niezgodnych z poprzednimi częściami DB. Ale jeżeli chodzi o podtrzymanie teorii wygląda to tak samo. Wystarczy poczytać Wasze posty co ogólnie sadzicie o GT: z Son Gohana zrobili naukowca, z Son Gotena casanowę, a z Tunksa grzecznego dyrektora firmy. I jak ktoś taki ma trenować?

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Drakan: 14.05.2007, 21:40
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
hmmmm, otóż uważam, że półsaiyanie tracili formę właśnie przez wypychanie genów Saiyańskich. U półsaiyan dominują geny ludzkie co zauważyć możemy na podstawie zainteresowań półsaiyan, u Gohana nauka u Gotena zabawki. Natomiast Saiyanie marzyli ciągle o walce, nie byli oni nawet naukowcami na swojej planecie, i to było ich jedną rozrywką i celem w życiu. Półsaiyanie marzą o cechach coraz bardziej ludzkich, Gohan mimo zamiłowań do treningów (patrz młodość w Cell Sadze), przestaje trenować. A ogonek ?
U Gohana widzimy ogonek tylko raz, a pamiętamy (na podstawie osoby Goku), że geny Saiyańskie cały czas go odnawiają.
Pamiętajmy, że Goku, który przez swą naturę nigdy nie był dobrym rodzicem, i mężem nigdy się nie zmienił. A Gohan, będąc coraz starszy, aż w końcu dorosły, przestał interesować się walką i został świetnym ojcem.
Czy nie pasuje to do mej tezy, że Geny saiyańskie są stopniowo wypierane, przez Geny ludzkie, co prowadzi do coraz bardziej ludzkiego zachowania półsaiyan ?
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Old Shatterhand napisał(a):
U półsaiyan dominują geny ludzkie co zauważyć możemy na podstawie zainteresowań półsaiyan, u Gohana nauka u Gotena zabawki.
No tak, tylko, że to ChiChi chciała zrobić z Gohana naukowca, a Goten miał 8 lat. Nie przeczę, że mieli inne zainteresowania od swojego ojca. Bardzo się różnili. Gohan (od tego trzeba zacząć) nie lubił walczyć. Goten natomiast wolał zabawki(później dziewczyny) od walki.
Ale, ale! Nie wziąłeś pod uwagę Trunksa. Przecież on nawet w tym pożal się Boże GT walczył i (z tego, co pamiętam) szło mu całkiem dobrze. A on też był półsayaninem, półczłowiekiem. (wpływ Vegety????)
*Oczywiście chodzi mi o walkę podczas poszukiwania Smoczych Kul.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
kasia_kame napisał(a):
Ale, ale! Nie wziąłeś pod uwagę Trunksa. Przecież on nawet w tym pożal się Boże GT walczył i (z tego, co pamiętam) szło mu całkiem dobrze. A on też był półsayaninem, półczłowiekiem. (wpływ Vegety????)
*Oczywiście chodzi mi o walkę podczas poszukiwania Smoczych Kul.
Skupiałem się na razie na synach Goku.
Trunksa, w GT nie bierzemy pod uwagę. Jednak jeżeli chodzi o DBZ, zarzucić można, że pod uwagę nie brałem prawie dorosłego Future Trunksa. A więc czy zauważyliśmy, że Trunks jako kolejny półsaiyan powinien na Cell Game, bądź szybciej, zdobyć również SSJ2. Czemu to się nie stało ?
Otóż wg. mojej tezy komórki Saiyan zostały na tyle wyparte u prawie dorosłego już osobnika, że nie był w stanie osiągnąć poziomu, w którym potrzeba tak wiele Saiyańskich genów. Jednak wg. mnei mimo iż stracił już większość Saiyańskich komórek, zostało mu ich na tyle, by wykrzesać z siebie USSJ.
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Geny Saiyan są potrzebne, aby osiągnąć SSJ, więc wywnioskowałeś (tak się domyślam), że im więcej genów Saiyan, tym łatwiej jest osiągać (albo inaczej- można osiągnąć) kolejne poziomy SSJ. Rozumiem to, ale (idąc Twoim "tropem"), czy chcesz przez to powiedzieć, że im młodszym półsaiyaninem się jest, tym łatwiej osiągać USSJ itd? Oczywiście, potrzebny jest trening.
Podsumowując:
Moja teoria na ten temat:
Chłopaki, gdy zaprzestali treningu, po prostu "zastali się" i ich moc zmalała. Goki i Vegeta cały czas "zapieprzali" Goku u różnych mistrzów, Vegeta sam. Gohan/ Goten przestali trenować, bo dla nich nauka, później rodzina/ dziewczyny były ważniejsze, niż ciągły trening.
Pytanie:
Czy(przy takim samym treningu) młodszym półsaiyanom jest łatwiej osiągnąć USSJ?
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
kasia_kame napisał(a):
Geny Saiyan są potrzebne, aby osiągnąć SSJ, więc wywnioskowałeś (tak się domyślam), że im więcej genów Saiyan, tym łatwiej jest osiągać (albo inaczej- można osiągnąć) kolejne poziomy SSJ. Rozumiem to, ale (idąc Twoim "tropem"), czy chcesz przez to powiedzieć, że im młodszym półsaiyaninem się jest, tym łatwiej osiągać USSJ itd? Oczywiście, potrzebny jest trening.
Nie mam na myśli konkretnego poziomu, bo raczej skłaniałbym się, że granicą mocy dla półsaiyana jest SSJ2. Ale zgadza się, skoro weźmiemy pod uwagę tezę, że komórki Saiyan mogą stopniowo zanikać, i pozostawać tylko do poziomu który dany półsaiyan osiągnął, to im młodszy Saiyan tym łatwiej mu osiągnąć dany poziom. Ale jak wiemy na osiągnięcie kolejnych poziomów nie wystarczały wyłącznie komórki, więc nie zinterpretujcie źle mojego zdania.


Moja teoria na ten temat:
Chłopaki, gdy zaprzestali treningu, po prostu "zastali się" i ich moc zmalała. Goki i Vegeta cały czas "zapieprzali" Goku u różnych mistrzów, Vegeta sam. Gohan/ Goten przestali trenować, bo dla nich nauka, później rodzina/ dziewczyny były ważniejsze, niż ciągły trening.
Pytanie:
Czy(przy takim samym treningu) młodszym półsaiyanom jest łatwiej osiągnąć USSJ?
hmmm, Goku z tego co pamiętam stwierdził, że prawie wcale nie ćwiczył podczas pobytu w zaświatach. Ale nie to jest istotą tego pytania.
A więc jeżeli masz na myśli moją teorię, odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, jednak biorąc pod uwagę DBZ, do osiągnięcia USSJ potrzebne są również inne czynniki jak "Room S & T".
Ania Kobieta
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 38
Dni na forum: 6.584
Posty: 181
Skąd: Olsztyn
Drogi Old Shatterhand!
Niestety muszę cię zmartwić, ale pod względem genetyki (jeśli choć w podstawowym stopniu twórca DB z nią się zgadzał) to twoja teza o zanikaniach komórek Saiyanskich u półsaiyan jest w 100% błędna, a to dla tego, że wszystkie komórki w "hybrytach międzygatunkowymi" mają identyczne kody DNA, a to oznacza, że w przypadku półsaiyan są one w połowie ludzkie, a w połowie Saiyanskie.

Serdecznie pozdrawiam!
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Ania napisał(a):
że w przypadku półsaiyan są one w połowie ludzkie, a w połowie Saiyanskie.
Oczywiście brałem pod uwagę i ten szczegół/argument, jednak musi istnieć jakieś inne wyjaśnienie jeżeli chodzi o zanikające oznaki rasy Saiyan w półsaiyanach, nie mogę znaleźć innego wyjaśnienia niż zmiana komórek itp.
dlatego jednak nadal próbowałbym rozwinąć w oparciu o wasze zdania tą tezę.
Ale wracając do wcześniej podanych przeze mnie argumentów, czy skoro nie chcecie lub nie potraficie ich inaczej wyjaśnić, więc czy nie jest to przyznanie mi częściowo racji ?

Drogi Old Shatterhand
-'dzie, przy ostatnim, badź przy obu członach.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Old masz tylko częściowo rację. Według praw genetyki (i samch reguł logicznego myślenia) im dalsze pokolenie tym mniej cech swoich przodków. Ale w tej dziedzinie nauki nie mozna niczego wykluczyć, bo i nawet po kilkunastu pokoleniach może urodzić się osobnik niezwykle podobny do przodka. W DB jak na razie mamy raptem dwa pokolenia, więc jeszcze nie wiadomo czy ta hipoteza ma sens.
kasia_kame napisał(a):
Geny Saiyan są potrzebne, aby osiągnąć SSJ, więc wywnioskowałeś (tak się domyślam), że im więcej genów Saiyan, tym łatwiej jest osiągać (albo inaczej- można osiągnąć) kolejne poziomy SSJ. (...)Chłopaki, gdy zaprzestali treningu, po prostu "zastali się" i ich moc zmalała. Goki i Vegeta cały czas "zapieprzali" Goku u różnych mistrzów, Vegeta sam. Gohan/ Goten przestali trenować, bo dla nich nauka, później rodzina/ dziewczyny były ważniejsze, niż ciągły trening.
Na co Old Shatterhand napisał(a):
Nie mam na myśli konkretnego poziomu, bo raczej skłaniałbym się, że granicą mocy dla półsaiyana jest SSJ2.
Zapytam się skąd ta pewność (chociaż "pewność" to niewłaściwe słowo)? W DBZ owszem półsaiyanie dotarli do poziomu SSJ2, ale dalej DBZ się kończy i nie wiemy co się wydarzyło (nie licząc czteroletniej Pan-nie było okazji sprawdzić mocy oraz DBGT). Być może gdyby Son Gohana i resztę poddać dalszym treningom, coś mogłoby się stać.
Old Shatterhand napisał(a):
A więc czy zauważyliśmy, że Trunks jako kolejny półsaiyan powinien na Cell Game, bądź szybciej, zdobyć również SSJ2. Czemu to się nie stało ?
Po pierwsze Trunks to syn Vegety, a nie Son Goku i nie ma takich możliwości, ażeby w genach Vegeta przekazał mu taki potencjał jak uczynił to prawdopodobnie Son Goku Son Gohanowi.
Po drugie teoria wieku. Nie wymagajmy cudów przy siedemnastolatku. Fakt, że jak na swój wiek jest bardzo silny, o czym część może tylko marzyć, jednak nadal pozostaje tym kim jest. Może to dziwnie wyglądać w zestawieniu z Son Gohanem, wyjasnienie dalej.
Po trzecie trening. Porównując liczbę i jakość treningów Trunksa i Son Gohana, ten pierwszy wypada dosyć mizernie. Usprawiedliwionym więc jest to dlaczego Trunks osiągnął tylko USSJ.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Ania Kobieta
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 38
Dni na forum: 6.584
Posty: 181
Skąd: Olsztyn
Old Shatterhand napisał(a):
Oczywiście brałem pod uwagę i ten szczegół/argument, jednak musi istnieć jakieś inne wyjaśnienie jeżeli chodzi o zanikające oznaki rasy Saiyan w półsaiyanach, nie mogę znaleźć innego wyjaśnienia niż zmiana komórek itp.
dlatego jednak nadal próbowałbym rozwinąć w oparciu o wasze zdania tą tezę.
Ale wracając do wcześniej podanych przeze mnie argumentów, czy skoro nie chcecie lub nie potraficie ich inaczej wyjaśnić, więc czy nie jest to przyznanie mi częściowo racji ?
Chodzi o to, że z wiekiem coraz "wolniej" zyskiwali na sile i zaprzestawali interesować się walką. Ja to rozumiem w następujący sposób, że brakowało im takiego dużego zainteresowania walką i tego zacięcia do treningów jakie mieli 100% Saiyanie. Podejrzewam, że "zainteresowania" odziedziczyli w większej mierze po przodkach ludzkich, a ich "ludzki" charakter był coraz lepiej widoczny jak stawali się starsi.
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


to jest tak:
-byli silniejsi, bo np. ich DNA połączone było mocniejsze
-z wiekiem słabsi - jako half-saiyan.half-human nie był "istotą stworzoną do walki, z saiyańską dumą"
Son Mati Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Kaeshi ]
Son Mati
Wiek: 32
Dni na forum: 5.726
Plusy: 1
Posty: 360
Skąd: Czerwionka-Lesczyny
Loganek napisał(a):
-byli silniejsi, bo np. ich DNA połączone było mocniejsze
-z wiekiem słabsi - jako half-saiyan.half-human nie był "istotą stworzoną do walki, z saiyańską dumą"
WTF are you talking about?
Bullshit.

Pierwsza i najważniejsza rzecz, Akira wcale nie przewidywał, że manga DB dotrze tak daleko jak Cell saga czy Buu saga, więc taka nieścisłość oczywiście się pojawiła. Gohan, Trunks i Goten musieli nadążać za coraz większym poziomem walk - co by dobrego wyszło w walce z Radditzem gdyby Gohan nie miał wielkiej siły? Albo ani Goten ani Trunks nie dostali by żadnej większej roli w Buu sadze, gdyby mieli siłę choćby na poziomie Freezy.
Jak bym powiedział tak: Saiyanin + człowiek = SŁABSZY. To, że Gohan, Trunks, Goten i reszta spółki byli o wiele mocniejsi niż powinni wynika z innych rzeczy. Przede wszystkim niezmienna zasada i prawo "Każde kolejne pokolenie jest silniejsze" Gohan-tachi należeli do niego, więc tacy są. Po drugie - talent i siła po ojcach. Ja nie widzę racjonalnego wyjaśnienia, że Trunks w wieku 8 lat był o wiele, wiele silniejszy niż jego odpowiednik z przyszłości o 9 lat starszy, który więcej trenował. Czyżby moment zapłodnienia i ówczesna siła rodziców decydowała o potencjale ich dziecka? Może to tak.
Uznałem, że hybryda Saiyanina i Ziemianina jest słabsza, dlatego że Saiyanie mają wrodzony instynkt do walki. Goku i Vegeta do późnych lat trenowali i uwielbiali walczyć, byli coraz mocniejsi, a Gohan, Goten i Trunks zaczęli się po prostu obijać i wiele stracili. Geny ludzkie robią swoje.

"Najpiękniejszy uśmiech posiadają ci, którzy rzadko się uśmiechają"
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » Saiyanin+Człowiek dlaczego silniejszy
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook