Forum Dragon Ball Nao

» [Dramat] Spotlight (2015)

Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Spotlight to film nagrodzony dwoma Oscarami i laureat 21 innych nagród. Opowiada o skandalu pedofilskim w Bostonie na przestrzeni ostatnich dekad, o którym dowiaduje się grupka bostońskich dziennikarzy. Po więcej odsyłam do Filmweba.

Dosyć głośny ostatnio film. Jakie są wasze odczucia? Ja obejrzałem go tej nocy i najbardziej zastanawia mnie niedowierzanie i zdziwienie wspomnianych wcześniej dziennikarzy o skali pedofilii w Kościele i zatajaniu tych informacji. Film nie zaskoczył mnie, nie zdziwił, nie poruszył. Bezsprzecznie jego temat jest ważny, ale kompletnie nie ma w nim ikry. Być może za wiele oczekiwałem, bo pewnie zaraz bym chciał, żeby taki film wywarł znaczenie na realnych wydarzeniach na świecie.

Co do technicznej strony filmu, był poprawny, ale to by było na tyle. Żadnej wyróżniającej się gry aktorskiej (nie było zresztą zbyt wielkiego pola do popisu dla aktorów).

Jedyny element zaskoczenia w tym filmie dotyczył skali pedofilii i - jak już wspomniałem - mnie ta skala nie zaskoczyła ani trochę. Może mam zbyt paskudne wyobrażenie o świecie i spodziewałem się, że to nie wszystko.

Co natomiast mnie zadumało, to dopisek tłumacza o bracie byłego papieża, Josepha Ratzingera, który przewodniczył chórowi, w którym ponad 230 chłopców było molestowanych przez duchownych, a także dalsze losy czarnego charakteru filmu - kardynała Lawa, który po skandalu bostońskim został przeniesiony do Rzymu i trzymał się blisko z Janem Pawłem II.

Oglądaliście? Co sądzicie? Słuszne Oscary?

Obraz
PALATIAL REGALIA
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Dramat] Spotlight (2015)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook