Forum Dragon Ball Nao

» [Świat] Nobel dla Obamy

Strony:   1, 2
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Wszyscy poza Obamą coś dla świata zrobili i uważam, że zasłużyli.
Wałęsa, który był agentem też zasłużył ?

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
Nie rozumiecie sensu istnienia Nagrody Nobla. Ona nie istnieje po to, by uhonorować kogoś kto działa na rzecz pokoju, pojednania, tolerancji etc. Jest to nagroda, przyznawana, corocznie, przez czerwonych dla czerwonych dla ich wypromowania przed całym światem. A czym się zasłonić jak nie nazwiskiem Alfreda Nobla? No bo jak inaczej wyjaśnić fakt, że nagrodę tę dostają Gore, jego kenijska psiapsiółka, Wałęsa, ONZ, Mandela a teraz właśnie Wielka Nadzieja Czarnych?
To jest raczej jasne. Mnie jedynie !? to że do tej pory przynajmniej w uzasadnieniu padały jakieś konkrety. Już dawno nie były obiektywne, ale były. W tym roku mamy do czynienia ze stwierdzeniami "Szczerze wierzymy...." ; "Jego wizja..." ; "wyrażamy najszczerszą wiarę że nagroda ta zmotywuję...". Jednym jest interpretować fakty na swój sposób, a czym innym tworzyć nie tylko interpretacje, ale również i niezaistniałe zdarzenia, którym się od razu daje kolejną fałszywą interpretację. Taki meta poziom propagandy.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Hako napisał(a):
Wałęsa, który był agentem też zasłużył ?
Powtarzasz za innymi...
Po prosu znalazł się w dobrym miejscu i dobrym czasie i przy odrobinie cwaniactwa można było tak zbajerować, że każdy by mu nobla przyznał. Tutaj nie ma niczego czym można by uzasadnić nominację, chocby nie wiem jak !? była. A podobne tezy o pokoju i jednoczesna wojna w Iraku to jawna kpina.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Nagroda Nobla za wyimaginowane wysiłki i do tego w czasie przyszłym? Jawną wycieraczkę tytułu przyrządzili. Ja wiedziałem, że Obama na krechę, tudzież ścieżkę kokainową w szkole średniej stawiał (do czego z bólem w serduszku się niegdyś w 07' przyznawał) ale któż by podejrzewał, że jego największą porcją na krechę będzie Nobel? Kpina, smutna ludzi mina.
A jak się nikomu nie należał to rozwiązanie nasuwa się samo: wpiździec porozdawać fundusze ubogim. Skoro godnych działaczy brak, to niech będzie właśnie tak, kurde flak.
Jedyne konkretne uzasadnienie przyznania nagrody otrzymałem tutaj:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Barack_Obama
Księżyc mu zaliczę, bo prowadzi kosmiczną politykę.
Pozdrawiać.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Pytanie prowokujące dalszą dyskusję i wyrażające mój stosunek do przyznania nagrody:

Jak można dać Pokojową Nagrodę Nobla człowiekowi, który prowadzi "misję stabilizacyjną" w Iraku i Afganistanie?

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Kyasarin napisał(a):
Jak można dać Pokojową Nagrodę Nobla człowiekowi, który prowadzi "misję stabilizacyjną" w Iraku i Afganistanie?
Można, bo wartości, za sprawą Rewolucji Francuskiej, wywrócono do góry nogami.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » » [Świat] Nobel dla Obamy
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook