Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 76 wyników

Nowelizacja ustawy o IPN dot. obozów śmierci

Rombowiec

Odp.: 18
Wyś.: 6.807
Te hasła, które głoszą popieram jak najbardziej. Obecnie rządzą nami judeofile, którzy za każdy oddech i pierd polskich narodowców będą przepraszać Izrael i tłumaczyć się tym, że Polacy nie są antysemitami. Pytanie tylko czy takie hasła powinno się głosić kiedy Polska nagle znalazła się w defensywie, moim zdaniem nie. Pewne hasła należy głosić tylko z pozycji silnego.

Wasze pierwsze anime

Rombowiec

Odp.: 23
Wyś.: 11.600
W sumie to tak jak wyżej, nie licząc Basilisk.

Nowelizacja ustawy o IPN dot. obozów śmierci

Rombowiec

Odp.: 18
Wyś.: 6.807
Skoro jest ustawa, która daje podstawę do karania za kłamstwo oświęcimskie, to obecna będzie sprawiedliwym jej uzupełnieniem.

Młody papież

Rombowiec

Odp.: 1
Wyś.: 1.428
Oglądałem parę odcinków ( i to nie całych ) jeszcze jak miałem HBO i wyglądało całkiem przyjemnie. Był oczywiście poruszony wątek pedofilii w kościele czego chyba nie dało się uniknąć. Co zrobiło na mnie wrażenie, to świetna ścieżka dźwiękowa i momentami wręcz surrealistyczne sceny młodego papieża rozmawiającego z podwładnymi w ogrodach, czy przemawiającego z balkonu. Planuję obejrzeć cały serial, bo niestety, ale nie miałem woli do regularnych seansów.

Patriotyzm a nacjonalizm

Rombowiec

Odp.: 5
Wyś.: 2.535
Jeśli nacjonalizm zdefiniujemy tak jak mówi Michalkiewicz, czyli, że każdy naród powinien mieć swoje państwo, to ta idea jest już w zasadzie wyczerpana w Polsce. Dzisiaj Ci którzy określają się nacjonalistami zazwyczaj już w niepodległym państwie swój nacjonalizm definiują jako chęć zmiany prawa, które im się nie podoba, bo rzekomo nie sprzyja narodowi. Gdyby większość nacjonalistów myślała zdroworozsądkowo, to może nawet przyznawałbym się do bycia nacjonalistą, ale większość z nich myśli dokładnie tak samo jak lewica - "pomagać", wtrącać się, zabezpieczać przed, wszystko to, ale uprzywilejowanemu białemu Polakowi, interwencjonizm i tworzenie prawa pod białego Polaka.

Nacjonalista w chwili obecnej kojarzy mi się z prymitywnym osiłkiem mający dziwne wyimaginowane pojęcie męskości, co kończy się podbudowywaniem nienawiści wobec ludzi, którzy kryteriów takiej męskości nie spełniają, no i eskaluje rzadziej przemocą fizyczną. Dlatego nie utożsamiam się z polskim nacjonalizmem, chociaż chciałbym.

Dlaczego wierzymy...?

Rombowiec

Odp.: 16
Wyś.: 7.082
Wgląd, który reprezentuje głębię tajemnej i nieludzkiej wiedzy. Wiedzy prowadzącej do szaleństwa i jednocześnie będącej błogosławieństwem.

Europejski kryzys emigracyjny

Rombowiec

Odp.: 11
Wyś.: 4.665
Największą winę ponoszą słabe państwa europejskie, które nie są w stanie bronić swoich granic, ale nie bez winy są duże mocarstwa światowe i regionalne, jak USA, Rosja, Turcja, Iran i Arabia Saudyjska, które uczyniły sobie z Afganistanu, Libii, Iraku i Syrii pole wojny. Sam fakt istnienia uchodźców i emigrantów ma właśnie przyczynę w tych konfliktach, ale z drugiej strony bez takiego hojnego zaproszenia do Europy, nie przyszłoby tylu ludzi, no i sam fakt, że państwa europejskie nadal nie potrafią bronić swoich granic - tęczowa lewica rozmiękczyła przez lata politykę i tak to już jest, że nikt nie chce się postawić zdecydowanie.

[Świat] Wybory prezydenckie w USA 2016

Rombowiec

Odp.: 16
Wyś.: 8.089
Głosowałbym na Trumpa. Nie podobały mi się za bardzo jego debilne prowokacje w stronę Clinton i Obamy - chociaż jeśli należą do pedofilskiej siatki tak jak mówi popularna ostatnio teoria spiskowa, to nie mam nic przeciwko temu żeby wsadzić ich za kraty.


Osobiście liczę na storpedowanie próby konfliktu z Rosją, chociaż Rosja nie jest naszym przyjacielem, ale konfrontacja z nią i jej izolowanie też nie jest nam na rękę.

[Świat] Syria

Rombowiec

Odp.: 6
Wyś.: 3.985
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commo ... ar_map.svg

Obecna sytuacja w skrócie:

* Kurdowie pod postacią SDF czynią ogromne postępy przeciwko Państwu Islamskiemu zajmując strategiczne miasto Manbij na szlaku zaopatrzeniowym IS - Turcja. Teoretycznie i praktycznie Kurdowie już dawno przekroczyli czerwoną linię, którą Erdogan ustanowił na Eufracie, aczkolwiek żadnej większej reakcji z jego strony nie było. Być może nie chce ruszać SDF, które ma wsparcie USA.

* Strategicznym miejscem obrony dla sił rządowych jest miasto Aleppo w prowincji o tej samej nazwie, gdzie rebelianci/dżihadyści przerwali oblężenie nałożone przez lojalistów. To największe miasto w Syrii, jego zdobycie wzmocni zwycięzcę i może zadecydować o losach wojny.

* Trwają walki między kurdyjskimi oddziałami a lojalistami w miejscowości Hasaka. Według mnie walki tam nie są lojalistom w żaden sposób potrzebne, powinni oni zachować swoje terytorium np do czasu wyzwolenia Deir Ezzor spod oblężenia terrorystów i ogólnego pokonania IS. Terytorium kontrolowane przez lojalistów przyda się Asadowi w każdym miejscu w Syrii. Niestety obawiam się, że te walki skończą się na przegranej lojalistów i zabraniem ich terytoriów przez Kurdów, to najbardziej prawdopodobna opcja.


Generalnie w tej wojnie nie widać przyszłego zwycięzcy, Stanom Zjednoczonym bardziej zależy na pokonaniu kalifatu w Iraku, a w Syrii na odcięciu ich od Turcji, co jednak nie załatwia sprawy, bo terytorium kontrolowane przez nich jest ogromne. Kurdowie mogą wcale nie mieć ochoty iść na Rakkę, która będzie 100x lepiej ufortyfikowana niż takie Manbij, w dodatku całkowicie arabska. Lojaliści są obecnie zajęci Aleppo i generalnie obroną bardziej strategicznych części kraju. Rosja bardzo zawiodła przy ostatnim przerwaniu oblężenia lojalistów przez rebeliantów, nie mam pojęcia dlaczego tak się to potoczyło, ale zawiedli i to straszliwie. Generalnie widać, że Rosjanie są mniej zaawansowani w robieniu nalotów niż USA, Syria to dla nich przede wszystkim obrona swojej jedynej bazy nad Morzem Śródziemnym i zdobycie doświadczenia, które w krótkiej przyszłości może im się bardzo przydać. Już można powiedzieć, że docenili rolę dronów w wojnie.

Berserk

Rombowiec

Odp.: 46
Wyś.: 26.904
Sporo CGI, ale wygląda klimatycznie. Mam nadzieję, że uda się im jak najwięcej materiału zanimować i że będzie to miało ręce i nogi. Może po tamtych filmach poprawią co nie co i będzie lepiej.

Berserk

Rombowiec

Odp.: 46
Wyś.: 26.904
Przecież już są wydane tomy. Nazwa to po prostu "Berserk" Ja mam na razie tylko pierwszy tomik, ale jak będę miał trochę pieniędzy, to kupię sobie następne.

[Polska] Rząd vs KOD

Rombowiec

Odp.: 22
Wyś.: 12.809
Po stronie rządu i nie jestem za PiSem, demokratycznie zdobyli władzę i robią porządki po swojemu. Ciekawe, bo jak PO postępowało co najmniej kontrowersyjnie, to nikt poza krajem się tym nie interesował, a jak teraz do władzy doszło "średniowiecze", to cały "cywilizowany" świat się burzy. KOD i ci śmieszni skoczkowie są bardzo szkodliwi i mogą doprowadzić do rozwalenia państwa, dlatego lepiej żeby się uspokoili.

Berserk

Rombowiec

Odp.: 46
Wyś.: 26.904
Łał, no i to jest dobry news. Ostatnio regularnie wychodzą epizody mangi, więc coś się przynajmniej dzieje wokół tego tytułu.

Nous apprendons français - uczymy się francuskiego.

Rombowiec

Odp.: 27
Wyś.: 32.904
Francuski to język robactwa, nie warto się go uczyć, już lepiej angielskiego.

Aktualności

Rombowiec

Odp.: 374
Wyś.: 148.814
Bo Rosji nikt nie lubi.

[Polska] Wybory 2015

Rombowiec

Odp.: 52
Wyś.: 26.409
Dobrze ze masz taka a nie inna koncowke nicku glosujac na takich ludzi.

[Polska] Wybory 2015

Rombowiec

Odp.: 52
Wyś.: 26.409
Al Ed Upek napisał(a):
Jak to bez lewaków?
Niektórym się wydaje, że definicje można sobie dowolnie zmieniać. Zresztą taki PiS nawet dobrze swojej Biblii nie zna, bo tam pisze, że kto nie pracuje, niech też nie je. PiS myśli dokładnie na odwrót - kto nie pracuje dostanie ??? zł, a na dziecko 500 zł Wiadomo przecież, że tych 500 zł nie wykorzystają Polacy, ale tacy np Arabowie już tak.

[Polska] Wybory 2015

Rombowiec

Odp.: 52
Wyś.: 26.409
Na nikogo, ale jakbym glosowal, to chyba na PO, bo zrobili z Polski potege gospodarcza.

Czego teraz słuchasz?

Rombowiec

Odp.: 15.651
Wyś.: 3.248.807
Ajnad Media - The Land of Sinai

Wiedźmin 3: Dziki Gon / The Witcher 3: Wild Hunt

Rombowiec

Odp.: 143
Wyś.: 93.370
Chodzi o ta latke co ma 7gb? Na czym grasz? Ja na PS4 i mialem ja pobierac, teraz juz sam nie wiem.
Strony: 1, 2, 3, 4  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook