Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 460 wyników

Nawiązania do DB w innych produkcjach

gregor94

Odp.: 83
Wyś.: 15.968
To się nie liczy, bo Dan Dan nie jest piosenką typowo dragonballową.

Pojęcie dobra i zła w Biblii

gregor94

Odp.: 29
Wyś.: 2.586
Utwierdzanie się w bzdurnym niezrozumieniu tematu nie jest żadnym poszerzaniem horyzontów.

[Anime] Super Dragon Ball Heroes - nowa seria

gregor94

Odp.: 194
Wyś.: 38.411
Proszę o napisy

Dragon Ball Super (manga)

gregor94

Odp.: 554
Wyś.: 127.563
Ten schemat jest fałszywy. Ziemia Bogów Światów znajduje się w tym samym wymiarze co zaświaty. Nawet z położenia peryferyjnego we wszechświecie żywych łatwiej jest wyczuć ki w zaświatach niż po drugiej stronie Wszechświata.

Wygraj grę Dragon Ball Z: Kakarot - konkurs

gregor94

Odp.: 15
Wyś.: 2.097
Moim zdaniem najważniejszy był moment śmierci Kuririna, ale po 22 TB. To był pierwszy raz, kiedy Goku doświadczył utraty przyjaciela i zaczął wykorzystywać swoją moc do ratowania świata zgodnie z przepowiednią Wróżki Jagi, choć z początku po prostu aby się zemścić, zaczął w rezultacie traktować sztuki walki mniej jako zabawę. Potem nabrał równowagi, poczuł w żyłach krew Saiyan, a nawet w Superce popadł w coś w rodzaju kryzysu wieku średniego, ale nigdy nie zapomniał tej podstawowej rzeczy, której nauczył się doświadczając śmierci Kuririna po raz pierwszy. Widać to wyraźnie w walce z Jirenem.

Nawiązania do DB w innych produkcjach

gregor94

Odp.: 83
Wyś.: 15.968
To akurat może nie być nawiązanie do DB, tylko do herbaty.

Dragon Ball Kai a DBZ

gregor94

Odp.: 29
Wyś.: 9.813
W kontekście gry aktorskiej - w 53 odcinku Kai jest większa dramatyka w głosach w porównaniu do odpowiadających odcinków Zetki, moim zdaniem na plus dla Kai.

[Ciekawostki] Planeta Namek

gregor94

Odp.: 0
Wyś.: 281
Niezgodnie z popularnym poglądem planeta Namek nie może być częścią północnego kwadrantu Wszechświata, ponieważ Północny Król Światów nie miał w jej obrębie jurysdykcji i nie mógł sam przenieść duszy Kuririna i potencjalnie Goku. Pozostaje jednak pytanie, w którym z pozostałych kwadrantów się znajdowała.

Oryginalny przebieg wydarzeń z przybycia Freezy i Colda na Ziemię

gregor94

Odp.: 5
Wyś.: 1.055
Właśnie ja stawiam na tę drugą opcję, bo trudno mi wierzyć, że Bulma podałaby czas z kapsuły, jeżeli Goku przybyłby wcześniej. Ona tam była na miejscu i na pewno usłyszałaby o tym po fakcie, nawet jeśli nie mogłaby tego zobaczyć. Na pewno też wiedziałaby o teleportacji i powiedziałaby to Trunksowi. Więc jestem przekonany, że oni podjęli walkę z wojskami Frizera, a on po prostu wspaniałomyślnie postanowił poczekać te 3 godziny. Nietrudno to sobie wyobrazić, że ktoś, np. Gohan, mówi mu "to jest sprawa między tatą a tobą, nie mieszaj w to Ziemian", a on "Hohoho, bardzo dobrze, tyle czekałem, to zabiję wszystkich na jego oczach".
Początek walki jest prosty, Frizer chce zrobić jakiś parszywy ruch, Goku mówi "I'm sick of your shit, Frieza" i go zamienia w proch. Tylko co dalej z Koldem? Tak jak w DBM Goku z pewnością dałby mu szansę na odejście. Tylko czy on może się przemieniać? Jeżeli tak, to by to rzeczywiście zrobił, ale jego wzrost mocy oznaczałby problemy i znowu - Bulma powinna to powiedzieć Trunksowi. Więc może po prostu wyglądało to podobnie jak przy Frizerze? Kold postanawia odpalić Kulę Śmierci, a Goku go również zmiata Kamehamehą? Możliwości Kolda pozostają zagadką, on nie próbował podjąć walki z Trunksem, bo postawił na to, że miecz jest źródłem jego siły. Przy Goku raczej widziałby jego siłę i sam musiałby pójść na całość.

Oryginalny przebieg wydarzeń z przybycia Freezy i Colda na Ziemię

gregor94

Odp.: 5
Wyś.: 1.055
No ale podejmijcie dyskusję.
Jesteście w teamie teleportacja, o której nie pamiętała Bulma z przyszłości i podała Trunksowi czas przybycia pustego statku, czy w teamie brak teleportacji, gdzie początkowo chętnemu do wymordowania Ziemian Frizerowi trochę przeszło i postanowił zaczekać? Ja raczej w tym drugim.

Wygraj anime comics Dragon Ball Z: Bitwa bogów - konkurs

gregor94

Odp.: 4
Wyś.: 1.330
Szkoda, że przespałem termin...
Ja bym sugerował flaki, to jest idealna potrawa dla Piwusa. Mocno przyprawione, przyjemnie chrupkie

Dragon Ball Z: Kakarot – wyjątkowa reklama gry

gregor94

Odp.: 1
Wyś.: 228
Dziękuję przenajśliczniej

Wygraj mangę Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha - konkurs

gregor94

Odp.: 2
Wyś.: 1.042
Raczej nie jest żadną niespodzianką stwierdzenie, że Yamcha jest naprawdę interesującą postacią z wieloma tajemnicami. Począwszy od jego początków jako bandyty, przez liczne treningi, do pochodzenia jego blizn. Jednak chyba najczęstszą propozycją jest jego fillerowa baseballowa kariera, bo to byłaby naprawdę ciekawa seria, baseballista, który skrywa ogromną siłę, którą mógłby przemycać w każdym odcinku tak, by go nie wykryto. Jakieś fanki, okazyjnie Bulma, być może jej samoloty. Go Tigers

Dragon Ball Super (manga)

gregor94

Odp.: 554
Wyś.: 127.563
Ale to może wyjaśniać, dlaczego nie było go wcześniej.

Dragon Ball, Dragon Ball Z i Dragon Ball GT na Blu-ray + wydanie BGM

gregor94

Odp.: 75
Wyś.: 24.401
Szkoda strzępić ryja. Nawet zapomniałem, że to istnieje, jak dostałem powiadomienie o tym wątku, to z początku myślałem, że chodzi o meksykańskie wydanie

Oryginalny przebieg wydarzeń z przybycia Freezy i Colda na Ziemię

gregor94

Odp.: 5
Wyś.: 1.055
Czytam. Totalne dno, najgorszy rozdział poboczny obok Kakarotto, który zabija Żółwiego Pustelnika. Oczywiście w sensie sensu fabuły, bo tego, że to wciągająca akcja, nikt nie może im odmówić.

Oryginalny przebieg wydarzeń z przybycia Freezy i Colda na Ziemię

gregor94

Odp.: 5
Wyś.: 1.055
Zamierzałem ten temat rozpocząć dopiero, jak sobie spokojnie to przypomnę w odcinkach, jestem jeszcze opóźniony, ale ten temat gryzie mnie już od jakiegoś czasu.
Często powiada się, że bez Trunksa z przyszłości Goku użyłby teleportacji.
To jednak jest niemożliwe, bo Trunks powinien był wiedzieć o tym.
Dostał przecież od Bulmy dokładne dane o tym, kiedy Goku przyleci na Ziemię, a ona była świadkiem tamtej walki, nie jest też możliwe, by zapomniała takie szczegóły.
Dlatego wydaje mi się, że musimy założyć, że Freeza i Cold przybyli o tym samym czasie (bo nie ma sensu brać pod uwagę, że hocki-klocki z podróżowaniem w czasie mogłyby zmienić tu cokolwiek) i po prostu poczekali na Goku jak kiedyś Vegeta i Nappa. Wciąż jednak pozostaje pytanie - jak ta walka przebiegła. I co z Coldem? Goku nie dał mu szansy na pokazanie swojej mocy?

[Anime][1080p] Kenyuu Densetsu Yaiba (Yaiba - legendarny samuraj) [TEST]

gregor94

Odp.: 14
Wyś.: 788
Jak sytuacja na froncie?

Cykl "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy" – #438

gregor94

Odp.: 3
Wyś.: 753
I jeszcze jedno - kim jest Merus i CO ON ROBIŁ, KIEDY FREEZA BYŁ IMPERATOREM, Z TAKĄ MOCĄ?

Cykl "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy" – #438

gregor94

Odp.: 3
Wyś.: 753
Á propos, ten wygląd wymyślił sam, czy narysował, co mu kazali? Bo to, czy ten "Vegeta z wąsami" jest jego pomysłem, jest bardzo ważne.
Strony: 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2020 DB Nao
Facebook