Forum Dragon Ball Nao

» Kuchnia japońska

Strony: 1, 2, 3, 4  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
A co sadzicie o japonskiej kuchni?

Ja jadlem kiedys sushi i mi smakowalo.

A Wy jedliscie jakies japonskie dania?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Majin_Vegeta Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Majin_Vegeta
Wiek: 67
Dni na forum: 7.040
Posty: 501
e no w sumie jadłem nie wiem jak to sie nazywalo, ale dobre bylo, ogolnie lubie japonska kuchnie pochwale sie ze nawet umiem pałeczkami bic

END
forager
"Rōnin
Rōnin
forager
Dni na forum: 7.056
Posty: 67
Skąd: Kraków
z kuchni japonskiej najbardziej lubie sake poza tym to nie orietuje sie za bardzo. Miesza mi sie kuchnia japonska z chinska.

dbvictory.prv.pl - All about Dragon Ball
Majin_Vegeta Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Majin_Vegeta
Wiek: 67
Dni na forum: 7.040
Posty: 501
eee ale sake to jest vodka z ryzu bodajze, a nie potrawa

END
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Hehe z japońskich dań to nigdy nic nie jadłam więc o ich smaku nie będe sie wypowiadac, ale jedzenie surowych ryb itp chyba by mi nie odpowiadało...
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
Nie jadlam japonskich dan ale surowy losos tez jest jakby suhi nie?
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.034
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
No... nie do końca, ale niewiele brakuje (trzeba to jeszcze przyprawić). Ja tam kuchnię japońską o niebo wolę od innych kuchni z tamtej okolicy. Japońska wołowina należy do najlepszych na świecie (he, he, byczki sobie piwo piją ), suchi jest całkiem niezłe, a ryż gości na mym stole bardzo często i to w wielu dość egzotycznych formach. Za to gdy patrzę, jak Chińczyk przyrządza rybę (wyjmuje z wody, rozcina w okolicach skrzeli, przejeżdża po rozgrzanym tłuszczu i żywą podaje na stół, wcześniej w skrzelach umieściwszy owoce) lub małpę (właściwie jej się nie przyrządza, lecz zjada żywcem - ot upić takową (kiedyś tego nie robiono, lecz po prostu kneblowano i związywano) i zeżreć), to mi się rzy... chce.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.034
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Majin napisał(a):
małp sie nie je(tzn, to nei jest kuchnia japonska) w japoni tak do twojej wiadomosci
Wiem:

Xan, czyli ja, napisał(a):
Chińczyk przyrządza rybę (...) lub małpę
Co prawda to nie należy całkowicie do tego tematu, jednak ja po prostu chwalę Japończyków, że nie żrą wszystkiego, co się rusza (lub nie) i na drzewo nie ucieka (albo i nawet ucieka) jak niektórzy Azjaci.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Nigdy nie spróbowałem japońskiego jedzenia i chyba nigdy nie spróbuję No, ale kto wie, cuda się zdarzają
Tara Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Tara
Wiek: 34
Dni na forum: 6.843
Posty: 118
Skąd: Planeta Warion
ja nie jeadłam ale czytalam ksiązke kucharską z japońskimi daniami:] Dość ciekawe mają tam przysmaki ale wole kuchnię hinduską

Tak naprawdę do szczęścia niewiele nam trzeba. Jednak nie wszyscy to wiedzą.
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
Jadłem suszi i pare potraw z ryby ale nie umiem podać nazwy ale były wypaśne
Ajeżeli chodzi o jedzenie pałeczkami to Respekt dal każdego kto to potrafi!!!!!

Jak bym miał jeść paleczkami to umarł bym zgłodu

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
Ja jedyne co jadłem z japońskich potraw to potrawy na ryżu, i tez jadłem pałeczkami. Musze przyznać było dobre, jednak wiem że nie na tym polega kuchnia japońska, więc nei mnie oceniać jaka jest na prawdę.

Jednak jeżeli chodzi juz o potrawy, to mój kuzyn jadł niedawno DURIANA, czy jak to sięzwie(to na bazie czego powstało imię DODORII w DBZ).
Owoc podobno niexle capi(nie wolno go przewozić w samolotach osobowych ) a smak ma bardzo specyficzny(pierwszy gryz podobno prawie przyprawił go o wymioty, ale z każdym następnbym smakuje coraz lepiej).

Sprostowanko: Kuzyn jeździ sobie po świecie, a owoc ten to podobno uznawany jest za rarytas. W Polsce jak i w całej Europie, jest praktycznei niedostępny.

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
Łuka$h Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Łuka$h
Wiek: 34
Dni na forum: 6.747
Posty: 42
Skąd: Szczecin
Sushi nie jadłem,ale jadłem gotowany ryż (po japońsku:Gohan )i coś jeszcze....Bardzo mi smakował.VidelOtaku chyba miała przepisy na japońskie dania,ale ich tu nie zamieściła.Ogółem mówiąc japońskie jedzenie jest bardzo dobre i zdrowe.Aha,przypomniałem sobie,to były sajgonki,na pewno [ ort! ] ktoś z was to jadł...Naprawde bardzo dobre są.

-Naruto-wie czego chce i wie o co walczy...tak,to bardzo waleczny młodzieniec...
[mycgiserver.com/~SeiyaDokuga/ljpics/naruto.gif]
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
Ja jednak Sushi bym chyba nie zjadł... żal mi jest tych rybek. Wiem wiem- tysiące zwierząt ginie na codzień, jednak nie chciał bym aby na moich oczach ktoś zabijał ją specjanie dla mnie... czuł bym się jak bym sam ją zabił, a ja mimo wszystko kocham zwierzęta.

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
MajinBoo Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
MajinBoo
Wiek: 30
Dni na forum: 6.685
Posty: 97
Skąd: Ze Wszond
Ja pamietam, że jadłem żabie udka i szczurze mięso. Szczurze mięso jest na prawdę dobre. jak mięso z kurczaka. Normalnie to bym takeigo czegoś nie uszył, ale jak spróbowałem to normalnie miodzio. A tak poza tym to zjadłem również te chińskie ryże z mięsem. Też dobre. Ogólnie nawet lubię chińska kuchnię.
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Mam wujka w japonii ale niestety nigdy go nie odwiedzalem. Przysylal mi za to rozne slodycze. Zadna rewelacja. Zjadlem kilka ciastek i odlozylem bo nie smakowalo mi Bylem kilka lat temu w chinskiej restauracji i mialem okazje sprobowac sushi (czy jak to sie pisze ). Nawet dobre tylko raczej sie tym nie najadlem

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Fable Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Fable
Wiek: 34
Dni na forum: 6.530
Posty: 29
Skąd: Z innej sfery materialnej
Ja jadłem rybe fugu tylko o mało od tego nie umarłem.
bad orydżinal nick
Orydżinal person
Orydżinal person

Wiek: 32
Dni na forum: 6.536
Posty: 344
Skąd: się biorą dzieci?
Ja tam lubie japońską kuchnie, a szczególnie sajgonki lub ryż z warzywami i jakimś mięchem ,a prócz tego lubie też zupki chińskie robione w Radomiu

miłość to uczucie głupie, zaczyna się na ustach, a kończy na dupie...
MajinBoo Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
MajinBoo
Wiek: 30
Dni na forum: 6.685
Posty: 97
Skąd: Ze Wszond
ooo... zupki chińskie sa pyszne np. Vifon Curyy z kurczaka. normalnie miodzio.
ryż z warzywami i jakimś mięchem
To tesh jest dobre.
VegatZ Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
VegatZ
Wiek: 40
Dni na forum: 6.598
Posty: 151
Skąd: Lincoln
Jadlem sushi raz... zdecydowanie niesmakowalo... ponoc trzeba zjesc kilka razy aby docenic... niestety ciagle mi nie smakuje, bo zawsze kiedy w TV widzialem jak podaja lub przyzadzaja sushi to moje oczy chcialy zjesc telewizor. A tutaj takie wielkie rozczarowanie, choc zamowilem wielka mise z duzym przekrojem potraw to nic mi nie smakowalo, sos smakowal jak bulion, a ryby byly praktycznie bez smaku. Ryz tez jakis nijaki, a te wodorosty to juz w ogole. Fajne jest wasabi, ale cholernie ostre, nie bez kozery jest nazywane najostrzejsza potrawa swiata.
Znakomite bylo natomiast podgrzewane sake i te zupki gotowane bezposrednio na stole, naprawde bardzo pycha mniami znakmita byla rowniez wieprzowinka mmm

co do jedzenia pałeczkami, na poczatku mialem z tym problemy ale teraz nawet sobie radze, najtrudniej jesc sliskie i malutkie rzeczy, ale jak sie to mowi, trening czyni mistrza.

co ciekawe jesli w restauracji japoskiej bierzesz sushi do ust i cos spadnie Ci na stol, np. troszke ryzu to jest to zniewaga dla kucharza/gospodarza

pozdrawiam

You seek a God to stand above you,
wrapping healing arms around you.
You'll find another God of pain,
a God of suffering and tears.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » Kuchnia japońska
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook