Forum Dragon Ball Nao

» Linkin Park vs Metallica :)

Strony:   1, 2

Który zespół jest wg Was lepszy :) ?

Który zespół jest wg Was lepszy :) ?
Linkin Park 62,50% 5 62,50%
Metalica 37,50% 3 37,50%
Wszystkich głosów: 8
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.856
Posty: 549
Jestem za Linkin park.
Jest o niebo lepsze od metallici.

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
Trochę ten temat bez sensu... Nie można oceniać dwóch zespołów, krtóre w pewnym sensie są absolutnie inne.
Zauważcie, że gdyby nie metallica, iron maiden czy black sabbath- Linkini by nigdy nie powstali.
Tak samo nigdy by nie powstała metallica gdyby np nie Led zepelin itp.

NMie zgodzę sięz wypowiedzią, iz na st. anger perkusja brzmi jak by ktoś po niej skakał. Perkusja na St anger jest świetna! Jako perkusista znam się na tym, i szczerze powiem, iż jest to pierwsza płyta, na której lars pokazuje na co na prawdę go stać.

Cenię tez linkin park, gdyż ich muzyka jest bardz oinnowacyjna. Jednak pod względem techniki(przynajmniej perkusji) wygrywa na pewno mettalica. Lars gra o wiele bardziej technicznie, jego rpzejścia są bardzo charakterystyczne(np. nothing else matters, orion, unforgiven 1 i 2, sad but tru). No i świetne gitary...

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
TT.Havox Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
TT.Havox
Wiek: 31
Dni na forum: 6.730
Posty: 16
Skąd: Zza monitora... ;]
Tylko i wyłącznie Linkin' Park... dlaczego? Ponieważ Chester i jego głos, oraz piosenki, bo WSZYSTKIE TAKIE SAME... !!

Obraz
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach...
Saphira Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Saphira
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 8
Skąd: tam, gdzie nie widać już światła gwiazd...
Trochę ten temat bez sensu... Nie można oceniać dwóch zespołów, krtóre w pewnym sensie są absolutnie inne.
Zauważcie, że gdyby nie metallica, iron maiden czy black sabbath- Linkini by nigdy nie powstali.
Tak samo nigdy by nie powstała metallica gdyby np nie Led zepelin itp.
Nic dodać, nic ująć. Zgadzam się w stu procentach. Ale jadnak dla mnie zostaje Metallica, bo ma w sobie "to coś". Co prawda, Linkini teksty mają naprawdę niezłe i szanuję ich jako zespół, ale co Metalliki się nie umywa, niestety.


Cenię tez linkin park, gdyż ich muzyka jest bardz oinnowacyjna. Jednak pod względem techniki(przynajmniej perkusji) wygrywa na pewno mettalica. Lars gra o wiele bardziej technicznie, jego rpzejścia są bardzo charakterystyczne
Dokładnie. Ja, jako perkusistka i częściowo gitarzystka ( już prawie 3 lata ) zgadzam się z tym w zupełności. Lars potrafi być naprawdę "nawiedzony", jesli chodzi o grę
I tym sposobem stawiam na Metallicę, zdecydowanie. Jest starszym, a przy tym bardziej doświadczonym zespołem, który naprawdę wie, co to metal
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Zgadzam się z Variu i Sephirą, nie sposób stawiać w szranki oba zespoły. To inna muzyka, inny styl. Metallica stawia na perkusje i gitary, a Linki kreują się poprzez mieszankę rapu, metalu i Bóg wie czego jeszcze. Metallica nie gra tak innowacyjne, lecz w klimat ich utworów mogę się lepiej wczuć niż LP.

Metallica ma naprawdę świetną perkusje, z tym nie zgodzić się nie sposób. Świetne brzmienie gitary w np. Seek and Destroy (szczególnie na początku) także przemawia na korzyść tego zespołu. Nie twierdzę że LP to tzw. "Linkin Shit", ponieważ mam ich 3 płyty i słucham ich z przyjemnością. Po prostu Metallica nie jest tak "chaotyczna" i różnorodna, za to trzyma się jednego stylu, który bardzo cenię.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Hidden: 01.04.2007, 19:18
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Według mnie Linkin Park daje rade ale i tak wole czarny rap:D

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
LolnY Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
LolnY
Wiek: 30
Dni na forum: 6.594
Posty: 31
Skąd: Przemyśl
Trudno powiedzieć. Dwa bardzo dobre zespoły. Ostatecznie jednak stawiam na Linkin Park.

http://i12.tinypic.com/2edml5c.jpg
fat buu Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
fat buu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.580
Posty: 15
Eee tam nie ma co porównywac tych zespołów.tworza praktycznie dwa inne rodzaje muzyki.ale i tak jestem za metallicą

bubu Cie zjeść
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
Zauważcie, że gdyby nie metallica, iron maiden czy black sabbath- Linkini by nigdy nie powstali.
Mysle, ze to nieprawda gdyz jak wiadomo kazdy ma swoj umysl i moze grac i sluchac co chce, kazdy chce miec wlasny styl. To tak jak by powiedziec, ze kazdy za kazdym po trochu papuguje, a przeciez jak na przykladzie LInkin Park i Mettalica sa od siebie zupelnie rozne...

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.626
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Metallica to jest klasyka muzyki metalowej... Ale Sait Anger jest totalnie do bani... Ale mówiąc szczerze, to kawałki Metallicy podobają mi się, ale mówiąc szczerze mniejszość... A w Linkin Parku... No szczerze mówiąc podoba mi się wszystko... Taki fajny mix ten Linkin... Więc stawiam na LP A Hybryd Theory jest po prostu [ ort! ] boska!

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Jasne, że Meta. Pomimo dużej sympatii dla Linkin Park, to Metallica jest pod względem muzycznym zespołem bardziej utalentowanym. Linkini tworzą proste riffy, stawiają bardziej na silny efekt akustyczny niż na wirtuozerię i kreatywność. Poza tym charakteryzuję ich ten sam schemat tworzenia utworów: zwrotka, refren, zwrotka, refren itd. W kompozycjach nie umieszczają praktycznie żadnych solówek, a utwory w większości mieszczą się w 4 min, dlatego można rzec, że tworzą muzykę dla mas. Co jednak nie zmienia faktu, że lubię ten zespół.
Metallica natomiast stara się nie realizować schematu, technicznie jest o niebo lepsza od Linkinów, poza tym świetne solówki, riffy i perkusja, a porządny, silny głos Hetfielda bardziej mnie przekonuje niż wrzaski Chestera w niektórych kawałkach.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Maree
Ziemianin
Ziemianin
Maree
Wiek: 30
Dni na forum: 5.687
Posty: 17
Skąd: Łuków
Zdecydowanie bardziej wolę Metallice...(...obok Laru-Chan się ze mnie śmieje ...)
Metallica to zespół, którego jeśli usłyszę nową piosenkę potrafi mnie zaciekawić, po czym przez dłuższy czas nie mogę przestać jej słuchać . Linkin Park trochę mnie nudzi, ale też ich lubię. Ogólnie bardziej lubię poukładany metal o silnym głosie (czasem słucham też tych Granglowych kawałków ale to czasem) a nie rozdzierającego się wokalistę który zagłusza gitary i perkusję

Pozdrawiam ^^
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Maree napisał(a):
Zdecydowanie bardziej wolę Metallice...(...obok Laru-Chan się ze mnie śmieje ...)
Nie pisz tak bo wyjdzie, że śmieję się z Metallicy/i

Zgadzam się z poprzednikami, że ciężko porównać te dwa zespoły. Grają w innym stylu. Jeśli jednak już wybierać to... oba zespoły darzę szacunkiem.

Linkinów słucham od zawsze. Znam wiele ich kawałków i mają w sobie to coś. Podoba mi się wokal Chestera, oczywiście wyłączając te wrzaski. Wolę go w subtelniejszych kawałkach, np. moje ulubione "Pushing Me Away" czy chociażby "Numb". Jednak wielu z Was wie, że cenie sobie gitarowe brzmienia, a z tym u LP jest cieniutko.

Co innego z Metallicą. Gitary są genialne. Do tego świetny głos Jamesa i zapierające dech w piersiach kompozycje. Uwielbiam "Nothing Esle Matter" i "The Unforgiven". Nie lubię metalu, ale na Metallicę zawsze znajdę chwilę. Żadnego granglu czy dziwnych tekstów o śmierci. To w nich cenię.

Ogólnie ciężko mi wybrać. LP znam lepiej, ale Metallica jest o wiele ambitniejsza.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » » Linkin Park vs Metallica :)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook