Forum Dragon Ball Nao

» Great Teacher Onizuka (GTO)

Strony:   1, 2
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Ten serial, zmienił moje zycie, a własciwie podejscie do nauczycieli.Otóż oprócz mojego wf-isty, drugim nauczycielem którego polubiałem był własnie Eikichi Onizuka.Co tu duzo gadac swietne anime świetni bohaterowie, świetne openingi fabuła rownież ciekawa, członek gangu,króty uparcie dazy do bycia najlepszym nauczycielem.epizody nazywane były lekcjami, i to dosłownie były to lekcje rozwiązywania wszelakich problemów.Taki powinien byc kązdy nauczyciel umiec przekazac wiedze uczniom, rozumiec ich i czasami strzelic kopniaka w ryj.Moja ciekawostką jest fakt ze od pierwszego openinga zainteresowałem sie L'arc~en~Ciel

ulubione postacie:
- E.Onizuka
- Yoshikawa
- Kunio Murai (ogónie caa swiętą trójce xd)
- Urumi Kanzaki
- Anko Uehara

Mangi,nie czytałem niestety wiec sie nie będe wypowiadał, tylko ogladałem anime

niewiele osób wie, ale powstał serial ''Live action'' GTO zwariowanego belfra zagrał Takashi Sorimachi.Odcinki sa do znalezienia na YT

pozdrawiam

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Obejrzałam dziś do końca:2 m-ce temu do 34 odcinka, ale brak czasu sprawił, że dziś dokończyłam oglądanie tego anime. I co mogę o nim napisać?
Anime bardzo interesujące. Sam główny bohater mnie zainteresował: na początku napisał podanie o pracę nauczyciela z błędami ortograficznymi i chciał zostać nauczycielem, by gapić się na tyłeczki licealistek . Ale że owszem był wspaniały - nauczył swoich uczniów właściwych postaw w życiu, a nie samej wiedzy z książek.
Z resztą w anime jest poruszanych wiele kwestii z życia. Poza tym czasem miałam z Onizuki ubaw po pachy.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Co mi przypomina, że miałam to przeczytać...

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Dla mnie bomba, widać że progresja w tworzeniu dramy, w tym przypadku na podstawie GTO.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Byłbym zapomniał. Od lata bodajże wychodzi nowy spin-off manga GT-R (Great Transporter Ryuiji) opowiadający o losach najlepszego kumpla Onizuki, Ryuji Danmy.

Co do samej dramy to nie polecam fanom M&A, bo jest sporo wątków pomieszanych jak np. taki, że rozwalił ścianę Ueharze, a w oryginale zrobił to w domu Nanako Mizuki. Polecam fanom samego Onizuki, bo naprawdę sama kreacja wypadła dobrze, tylko szkoda, że na potrzeby dzisiejszych czasów ograniczono jego zboczenie i papierosy.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Manga GTO powraca. Wydawana będzie od kwietnia a jej tytuł to GTO: Paradise Lost. Ponadto kontynuowany będzie wyżej wspomniany serial live-action z 2012 roku, gdzie w role Onizuki sensei wcielił się AKIRA, a opowiadać będzie o losach młodego Onizuki z czasów Shonan i jego pobytu w gangu motocyklowym. Premiera w lipcu.
http://www.animenewsnetwork.com/news/2014-03 ... nga-debuts

Fajnie, że Onizuka ciągle żyje, ale ja bardziej ucieszyłbym się z jakiejś nowej serii anime.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Ponowię w takim razie prośbę, czy nie ma ktoś dobrego źródła do tomów 24-25 spolszczonych? Niefartem złożyło się, że nie miałem dojścia do obydwu ostatnich tomów. A manga sama w sobie jest przekozacka, na długie lata pozostanie w pamięci.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
To prawda, anime by się przydało. Np. remake właściwej serii. Nie, żeby stara była zła, ale niestety się urywa w środku. Ale skoro idą w live actiony, to chyba nie ma co liczyć.

A serial muszę kiedyś ogarnąć.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ishi napisał(a):
Ponowię w takim razie prośbę, czy nie ma ktoś dobrego źródła do tomów 24-25 spolszczonych? Niefartem złożyło się, że nie miałem dojścia do obydwu ostatnich tomów. A manga sama w sobie jest przekozacka, na długie lata pozostanie w pamięci.
Bo mi jest 2 lata temu pożyczyłeś.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Manga zdecydowanie lepsza od anime, które spłyciło większość wątków i zupełnie zmieniło zakończenie. Do anime przyłożono się przynajmniej o tyle, że zatrudniono znanych seiyuu w głównych rolach, którzy wykonali świetną robotę. Jednak nazywać to anime kultowym, to pewna przesada - choć, być może, dla nastolatków ma jakiś urok. Mi osobiście podobało się przedstawienie klasy jako całości - w przeciwieństwie do większości anime szkolnych, gdzie dziewczyny i chłopaki wydają się dwiema różnymi rasami kosmitów - oraz fantastycznej solidarności panującej między uczniami.

Jeśli chodzi o postacie, to najbardziej polubiłam główną paczkę w składzie: Kikuchi, Murai, Fujiyoshi, Kusano, Yoshikawa i Kanzaki, zaś z grona nauczycielskiego największe wrażenie zrobiła na mnie dyrektor Sakurai.

Fajnie było w końcu zapoznać się z tą historią, nawet jeśli mnie jakoś szczególnie nie zachwyciła. Mangę jednak polecam, bo trzyma poziom - anime niekoniecznie.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Anime to jednak przede wszystkim komedia i pewnie na to postawiono główny nacisk, żeby rozbawiało. Manga to takie pół na pół. Wątki chyba raczej nie tyle spłycono, co złagodzono. Jeśli najpierw się ogląda anime, a dopiero potem poznaje pełną historię, czytając mangę, to zawodu nie powinno być. Poza tym jak się gagi już zna, to mniej śmieszą, dlatego ja polecam zaczynać od anime, a mangę traktować jako dopełnienie, zwłaszcza że wychodziła jeszcze po zakończeniu anime.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Dzisiaj skończyłem oglądać drugą serie tego live-action. Nie jest ona prequelem jak podawano w zapowiedziach, ale kontynuacją 1-wszej serii z lichymi bo lichymi wątkami dotyczącymi przeszłości Onizuki, które są autonomicznym tworem reżysera, nie związanymi z mangą. Jedynie co zrobili w końcu kanonicznie to to, że mieszka w szkole.

Drama tym razem bardziej jest nastawiona na dramat, aniżeli komedie czy bitkę, której jest mniej niż w poprzedniej serii bo tylko ta z 10 epa jest warta uwagi. Nie mniej dalej się fajnie ją ogląda i można się przywiązać do Oni'ego.

Polecam też GTO: Taiwan kilkuodcinkowy spin-off, jest bardziej jajcowny zwłąszcza jak Onizuka po chińsku umie tylko "ni hao" ; o

Jakby ktoś chciał obejrzeć polecam tutaj
http://www.crunchyroll.com/gto

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Zauważyłem kilka dni temu na mangapanda jakąś nową serię, w pierwszym chapterze Onizuka w pace.
Doją tę serię jak krowę.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Endzik napisał(a):
Zauważyłem kilka dni temu na mangapanda jakąś nową serię, w pierwszym chapterze Onizuka w pace.
GTO: Paradise Lost

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
W zeszłym roku na japońskim Amazonie ukazał się kolejny live-action Onizuki, tym razem (kolejna) adaptacja Shonan Junai Gumi . Długo nie było napisów, ale kilka tygodni temu ktoś w końcu zrobił i wylądowało na Tubie:
https://www.youtube.com/watch?v=yMP5XuJLoTA& ... FPcA1oBM3S

Według mnie chyba najlepsza ekranizacja tego uniwersum nie pamiętam już czy czytałem mangę czy tylko oglądałem OVA i nie powiem jak to się miało do fabuły oryginału ale oglądało się przyjemne, choćby to, że w przeciwieństwie dramy z 2012 były fajki i przemoc, nie jakieś wielkie gore ale krwi było sporo i to tandetne CGI, imitujące ponadnaturalne ruchy w bitce ale mówie oglądało się fajnie, polecam tylko 8 odcinków jest.

Opening fajny, na początku chyba inspirowany Marvelem: https://www.youtube.com/watch?v=SdNrtXudJfg

Ekh.. ciągle czekam na jakiś remake anime albo kontynuacje.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Remaku anime ani kontynuacji jak nie było, tak nie ma, ale będzie kolejny live-action, tym razem special GTO Revival, co ciekawe główną rolę zagra ponownie Takashi Sorimachi, który wcielił się w Onizuke w filmie z lat 90

https://www.youtube.com/watch?v=NUGTXo0Lryo

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » Great Teacher Onizuka (GTO)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook