Forum Dragon Ball Nao

» [Pytanie] Stare fora Dragon Ballowe

Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.547
Posty: 660
Czy macie pojęcie czy istnieją jeszcze jakieś polskie fora o tematyce DB, z okresu lat 2000-2003?

Chciałbym poczytać stare dyskusję, i wpisy fanów by poczuć ten klimat polskiego fandomu DB z czasów gdy DB jeszcze był nadawany na RTL7.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Popularny wtedy skrypt forum phpBB 2.0.0 miał premierę dopiero w 2002 roku, więc mam wątpliwości, czy już w tamtym czasie istniały polskie fora. Poza tym niewielu ludzi w Polsce miało stały dostęp do internetu.

Znalazłem jedno w archiwum:
http://web.archive.org/web/20010409052436/ht ... m/comcopic

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
tronk21 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 36
Dni na forum: 2.255
Plusy: 1
Posty: 55
Skąd: Białystok
W 2000 roku jak poznałem Dragon Ball'a w trakcie transmisji serialu na RTL7 rozmawiało się o serii zwyczajnie na podwórku z koleszkami. W latach 2001 - 2002 kiedy już więcej osób miało Internet się siedziało na IRCu i tak się komunikowało z polskimi fanami DB. Chociaż takich konstruktywnych rozmów tam nie pamiętam. Później w 2003 roku już gadałem z zagranicznymi fanami na DC (Direct Connect), a tam gadka głównie była o tym gdzie ściągnąć odcinki w oryginalnej, japońskiej wersji. Tak czy siak nie było jeszcze w Polsce mody na fora. Jestem na tyle stary, że pamiętam te czasy.
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.547
Posty: 660
tronk21 napisał(a):
W 2000 roku jak poznałem Dragon Ball'a w trakcie transmisji serialu na RTL7 rozmawiało się o serii zwyczajnie na podwórku z koleszkami. W latach 2001 - 2002 kiedy już więcej osób miało Internet się siedziało na IRCu i tak się komunikowało z polskimi fanami DB. Chociaż takich konstruktywnych rozmów tam nie pamiętam. Później w 2003 roku już gadałem z zagranicznymi fanami na DC (Direct Connect), a tam gadka głównie była o tym gdzie ściągnąć odcinki w oryginalnej, japońskiej wersji. Tak czy siak nie było jeszcze w Polsce mody na fora. Jestem na tyle stary, że pamiętam te czasy.
W obecnych możliwościach technologicznych internet to jedyny sposób, niestety nie można cofnąć się w czasie do 2001 roku by tam z kimś pogadać o DB.

Dodano po 3 minutach
Shounen napisał(a):
Popularny wtedy skrypt forum phpBB 2.0.0 miał premierę dopiero w 2002 roku, więc mam wątpliwości, czy już w tamtym czasie istniały polskie fora. Poza tym niewielu ludzi w Polsce miało stały dostęp do internetu.

Znalazłem jedno w archiwum:
http://web.archive.org/web/20010409052436/ht ... m/comcopic
Dziękuje mimo wszystko, na DB Nao w ciągu tych paru lat tutaj przeczytałem większość starych wątków, dlatego szukam też innych takich nostalgicznych rzeczy.
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Widzę, że https://ssjpower.net (z layoutem strony, który ja robiłem! xD) nadal istnieje!
Forum też. Ale poziom raczej niski. Wiem co mówię, byłem tam moderatorem!

SSJCenter, przemianowane potem na cośtamcośtam... To chyba było spore forum? My mieliśmy z nimi jakąś kosę wtedy?

Było forum na UltimateMajin... Tam udawałem Xana jak się uczył na egzamin gimnazjalny.

No i było forum .naszeAnime (tam byłem redaktorem piszącym recenzje gier anime), ale niewiele sie działo.

Tak, ja wiem, że to nie pomaga, ale przez ten temat odbyłem sentymentalną podróż!

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Większość starych stron można znaleźć na archive.org, ale wymienione aż tak stare nie były (tj. sprzed 2003), a nawet jeśli któreś już wtedy istniały (choćby nasza), to bardzo rzadko miały jakiekolwiek forum.

Sam swego czasu szukałem takich miejsc, żeby dowiedzieć się i mieć pewność, kiedy wyemitowano ostatni odcinek DB na TVN 7, ale próżny trud.

Tak mi się przypomniało, że w tamtych latach bardzo popularne (wśród internautów nieogarniających IRC-a) były czaty otwierane w przeglądarce. Oczywiście żadnych ogólnodostępnych kopii z tego nie ma.

Hidden napisał(a):
My mieliśmy z nimi jakąś kosę wtedy?
Coś tam było, ale raczej nic zaawansowanego

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Shounen napisał(a):
Hidden napisał(a):
My mieliśmy z nimi jakąś kosę wtedy?
Coś tam było, ale raczej nic zaawansowanego
Mamy nawet temat na... ten temat

viewtopic.php?t=1642&highlight=ssjcenter

Shounen napisał(a):
Tak mi się przypomniało, że w tamtych latach bardzo popularne (wśród internautów nieogarniających IRC-a) były czaty otwierane w przeglądarce. Oczywiście żadnych ogólnodostępnych kopii z tego nie ma.
Kurde, ja od zawsze na DB Nao siedziałem, od pierwszego dnia posiadania Neostrady. Pierwszy wynik w góglu zrobił swoje. Jakie IRCe, jakie chaty, o czym Wy mówicie?

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Pytanie] Stare fora Dragon Ballowe
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook