Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball Super (manga) ocena: 10,00 (głosy: 3)110

Strony:   1, 2, 3 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48  
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Alkis napisał(a):
To to samo co z Goku w GT gdy z 52 latka stał się znów 12 latkiem
Minus wybuchająca Ziemia. No i Pilafki to się w bobasy zamieniły, a Gokūś – jak mówisz – jednak już tylko w dwunastolatka.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Hidden napisał(a):
Czy też pamięta wszystko co robiła za młodości Goku
Pamiętać pamięta o czym świadczy czwarty odcinek Superki, a w samym filmie kinowym cały gang pomylili Gotena z Goku.

Ogólnie ciekawe, że tak niektórych zaskakuje ten motyw tj. chłoptaś lecący na przekwitającą kobietę w ciele nastolatki. To taki typowy japoński fabularny standard będący w tym samym szeregu co pary typu istota ludzka i humanoidalny zwierzak, czy inny popularny przykład:

Klon tragicznie zmarłej siostry głównego bohatera zakochuje się w tymże bohaterze, a ten po wielu perypetiach i wątpliwościach koniec końców ulega gorejącemu uczuciu miłości, bo to jednak nie jego rodzeństwo tylko niezależny byt posiadający własne "tamashī"
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Kenji Harima napisał(a):
Ogólnie ciekawe, że tak niektórych zaskakuje ten motyw tj. chłoptaś lecący na przekwitającą kobietę w ciele nastolatki.
Nie jest to przypadek odosobniony, a w drugą stronę to już w ogóle byłby typowy Hollywood, zgodzę się, niemniej wydaje mi się to ździebko wydziwione. Ciekawe, jak w tym wszystkim będzie się odnajdywać teraźniejsza Mài, bo w przyszłości uczucie samo się zrodziło, walczyli u swego boku ramię w ramię i zaiskrzyło, w teraźniejszości z drugiej strony dziewczyna pewnie nie miała czasu na życie towarzyskie, bo cały czas uganiała się za smoczymi kulami dla Pilafa, więc może ulegnie pierwszemu zainteresowanemu…

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Kenji Harima napisał(a):
Ogólnie ciekawe, że tak niektórych zaskakuje ten motyw tj. chłoptaś lecący na przekwitającą kobietę w ciele nastolatki. To taki typowy japoński fabularny standard będący w tym samym szeregu co pary typu istota ludzka i humanoidalny zwierzak, czy inny popularny przykład:

Klon tragicznie zmarłej siostry głównego bohatera zakochuje się w tymże bohaterze, a ten po wielu perypetiach i wątpliwościach koniec końców ulega gorejącemu uczuciu miłości, bo to jednak nie jego rodzeństwo tylko niezależny byt posiadający własne "tamashī"
Nie wiem czy stroisz sobie żarty, ponieważ żaden z tych przykładów nic mi nie mówi i nie są to dla mnie żadne standardy. Ale może za mało (na szczęście!) czytałem mang.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Chyba zapominacie, że to jest komediowa seria, więc nie ma za bardzo potrzeby tak rozmyślać nad tym związkiem. Smok ją zmniejszył i teraz są w zbliżonym wieku. A jeśli to komuś nie wystarcza - skoro trzymała z Pilafem, to mentalnie nigdy nie była dojrzała. Oni kręcą ze sobą już od filmu z 2013 roku, więc myślałem, że wszyscy zdążyli ten wątek zaakceptować

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.548
Posty: 661
Wszyscy zdążyli o tym zapomnieć, a skoro ta saga nie oferuje problemów z poziomami mocy, zagwoatek fabularnych ani nowych form do omówienia to jedyne do czego się można przyczepić to pierdołowatych wątków bo do czego innego za bardzo nie ma jak.
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
vegeta391 napisał(a):
Ciekawe, jak w tym wszystkim będzie się odnajdywać teraźniejsza Mài, bo w przyszłości uczucie samo się zrodziło, walczyli u swego boku ramię w ramię i zaiskrzyło
Póki co zdaje się mieć na niego kompletnie "wywalone", ale prawdopodobnie będzie jakaś akcja podczas której Trunks wykaże się heroizmem np. obroni Mai przed modelem Beta i w taki sposób zmiękczy jej serce. Osobiście wolałbym jakiś zwrot akcji, który spowoduje, że jednak te postacie nie będą razem (jak było w przypadku Bulmy i Yamchy). Zupełnie inaczej niż w alternatywnej przyszłości, ale to marzenie ściętej głowy.

Mnie i tak najbardziej cieszy rozwój Gotena w tym rozdziale. Z mojej strony czołobicie dla Toyotaro, że porzucił rolę "pomagiera" dla pomysłów Trunska i mini-Goku, a uczynił go równorzędnym, a nawet dojrzalszym partnerem w tym duecie. Przynajmniej na ten moment.

Hidden napisał(a):
Nie wiem czy stroisz sobie żarty, ponieważ żaden z tych przykładów nic mi nie mówi i nie są to dla mnie żadne standardy. Ale może za mało (na szczęście!) czytałem mang.
Niektóre serie z takim "otwartym" kazirodztwem zyskały bardzo dużą popularność np. "Koi Kaze", czy "Oreimo". Bardzo często takie motywy są też przemycone na "miękko" tj. użycie genów zaginionej siostry, wspomniane klonowanie, jakieś reinkarnacje po setkach lat, przeistoczenie w bóstwo, podział duszy, androidy i tak dalej i tak dalej. Tak jakby czytelnik/widz miał odczuwać mniejszy dyskomfort przy "zakazanej" i "tragicznej" miłości.

Kombinacje z futrzakami dominują w grach, ale coraz częściej przewijają się też w nowszych produkcjach czyt. 2010+. Jak kojarzę ogrywałeś tytuły ze stajni ArcSys -> o ile w Guilty Gear nie było takich sensacji to już w drugiej najbardziej znanej grze z tego studia BlazBlue miały one miejsce. Tutaj akurat podbijały "stawkę" dramatu, więc było to smaczne.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Kenji Harima napisał(a):
o ile w Guilty Gear nie było takich sensacji
Dizzy nie jest futrzakiem? Ma ogon, ma skrzydła, chyba się kwalifikuje. W końcu Ky ją zaciążył, i do tego jak miała ile 4-5 lat, nasz Król pasuje do Generała Blue xD


Kenji Harima napisał(a):
Osobiście wolałbym jakiś zwrot akcji, który spowoduje, że jednak te postacie nie będą razem (jak było w przypadku Bulmy i Yamchy).
Pożyjemy, uwidzimy. Nie byłoby to jednak głupie, jeśli Mài po prostu będzie gasić entuzjazmy Trunksa na każdym kroku i tak będą se dalej egzystować jako gag.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nie no, żeby coś wyszło z tej ich relacji (tj. dziecko), to musi być przeskok czasowy do GT. W obecnym tempie to wiadomo, że nic się nie zmieni, przecież nie zaczną dawać sobie buziaków. W drugą stronę to też nie pójdzie, skoro jeszcze nawet nie poszło w pierwszą.

Kenji Harima napisał(a):
jakiś zwrot akcji, który spowoduje, że jednak te postacie nie będą razem
Np. któreś umrze śmiercią naturalną

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.548
Posty: 661
Zabawne to było
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Nie no, nie powiem, jest to ogółem fest głupie.
Ale z jakiegoś powodu czyta się to nawet sympatycznie. Może dlatego, że mnie licealne romansidła zawsze jakoś kupują. Lubię ten klimat.
Czy Mai nie tylko jest milfem, ale i miała wylew, że nie ogarnia, że latających dwóch kolesi o super sile to mogą być przypadkiem jej dobrzy znajomi?

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Kenji Harima napisał(a):
Tu akurat łatwo, bo mogli go spotkać jako Saiyaman X-1 i Saiyaman X-2 stąd jest opcja, że doktor Hedo inspirował się nimi do stworzenia kolejno Gammy 1 i Gammy 2. Chłopcy pokonali modele alfa, więc czeka nas gdzieś po drodze beta.
Kenji Harima napisał(a):
prawdopodobnie będzie jakaś akcja podczas której Trunks wykaże się heroizmem np. obroni Mai przed modelem Beta i w taki sposób zmiękczy jej serce
Jakie to przewidywalne wszystko Nie myślałem jednak, że akcja pójdzie aż tak szybko. Przy takim tempie to jeszcze dwa rozdziały i zacznie się historia z filmu.

vegeta391 napisał(a):
Jest jeszcze Bra, a póki co, Brief ma się dobrze, więc Bra se dorośnie
Dorosła szybciej niż się można było spodziewać także wyczułeś intencje Toyotaro Czyli Trunks na tę chwilę lebiega, choć za kilka lat może coś się "przełamać" jak to nieraz bywa z wejściem w dorosłość. Z drugiej strony odpowiednik z przyszłości też nie nie wykazywał umiejętności technologicznego geeka.

vegeta391 napisał(a):
Dizzy nie jest futrzakiem? Ma ogon, ma skrzydła, chyba się kwalifikuje. W końcu Ky ją zaciążył, i do tego jak miała ile 4-5 lat, nasz Król pasuje do Generała Blue xD
Żeby domknąć offa. Jej to do espera bliżej. Chyba w GGXX wyjaśnili, że ma "przyśpieszony" cykl dorastania zarówno fizycznego i psychicznego także jej obecna faza to chyba wiek średni. Jej potomek cierpi na to samo, więc jeszcze dziadek Frederick przeżyje i córkę i wnuka.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Rozdział głupawy, ale podobał mi się. Wincyj!

Kenji Harima napisał(a):
Jakie to przewidywalne wszystko Nie myślałem jednak, że akcja pójdzie aż tak szybko. Przy takim tempie to jeszcze dwa rozdziały i zacznie się historia z filmu.
Myślę, że spokojnie mogliby narobić z 10 rozdziałów przygód z Betą w stylu Yattamana xD


Dorosła szybciej niż się można było spodziewać także wyczułeś intencje Toyotaro
Wygląda totalnie jak Bulma w Jaco, tak że plus dla Toya.


Kenji Harima napisał(a):
jeszcze dziadek Frederick przeżyje i córkę i wnuka.
Grałeś w Strive'a/znasz fabułę? Nie chce ci spoilerować, z tym jego życiem może być różnie.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima napisał(a):
Czyli Trunks na tę chwilę lebiega, choć za kilka lat może coś się "przełamać" jak to nieraz bywa z wejściem w dorosłość. Z drugiej strony odpowiednik z przyszłości też nie nie wykazywał umiejętności technologicznego geeka.
W GT Trunks został prezesem CC i wykazywał umiejętności, więc u Toriyamy będzie odwrotnie

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 04.02.2023, 19:56
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
vegeta391 napisał(a):
Grałeś w Strive'a/znasz fabułę? Nie chce ci spoilerować, z tym jego życiem może być różnie.
Nie grałem, ale "coś tam" liznąłem fabuły

Shounen napisał(a):
W GT Trunks został prezesem CC i wykazywał umiejętności, więc u Toriyamy będzie odwrotnie
Ma predyspozycje do walki jeśli się weźmie pod lupę odpowiednik z przyszłości. Postać koniec końców ta sama tylko motywacje inne, więc skoro Trunks ma takie zapędy do działania, a jednocześnie strasznie dusi się na Ziemi to nic tylko wstąpić w szeregi Galaktycznego Patrolu. Jaco czeka
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.548
Posty: 661
Niestety ale Android 17 już go zatrudnił na kolejne sesje pilnowanie wyspy dinozaurów
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.548
Posty: 661
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.548
Posty: 661
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Czyli zgodnie z przewidywaniami, że główną częścią sagi będzie fabuła z filmu, a wydarzenia sprzed to tylko wprowadzenie. Akurat szkolne przygody to ostatnie, co chciałbym oglądać w tej serii (po Boruto mam do tego awersję), więc bynajmniej mi nie szkoda.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Super (manga)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook