Forum Dragon Ball Nao

» Czy warto obejrzeć Dragon Ball Kai?

Czy warto obejrzeć Dragon Ball Kai?

Czy warto obejrzeć Dragon Ball Kai?
TAK 46,15% 6 46,15%
NIE 53,85% 7 53,85%
Wszystkich głosów: 13
don
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.167
Plusy: 1
Posty: 11
Czy warto Waszym zdaniem obejrzeć Dragon Ball Kai?

Czy może lepiej sobie darować i zostać przy DBZ? A jeśli przy DBZ to która wersja jest najlepsza? (widze jakieś RAW, box, remastered... pogubić się można).
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Czy warto? Raczej nie. Obejrzeć można, ale tylko w ramach ciekawostki i żeby wyrobić sobie opinię.

don napisał(a):
widze jakieś RAW, box, remastered... pogubić się można
Przy Kai też jest nieźle. 4:3 lub 16:9 z podkładem muzycznym Yamamoto lub Kikuchiego.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.007
Jeśli chodzi o Zetkę, polecam tę wersję. Jest to mieszanka tzw. Level Setów i japońskiego DragonBoksa. Całość okraszona przepięknym audio niemal bez zakłóceń, którego gdzie indziej ze świecą szukać.

Jak zaś idzie o Kaia, to wcale nie polecam.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Jeśli miałbym już polecać jakąś wersję KAI to pierwotną wersję japońską, z muzyką od Yamamoto. Zetka niechaj pozostanie Zetką, a Kai Kaiem. Wiem, że muzyka szczególnie w sadze Cella to plagiat, ale... miała jakis tam swój klimat i kojarzę ją z kai.
Indiger Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
Indiger
Wiek: 25
Dni na forum: 2.503
Plusy: 1
Posty: 536
Kai to oszczędność czasu po prostu, jak ktoś ma zamiar delektować się 4 razy dłużej to niech ogląda Zetkę, jednak ja proponowałbym obejrzenie Kaia aby nie odstraszać już na początku ilością odcinków
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Kai warto obejrzeć, gdy "szybko" chcesz poznać fabułę DBZ bez większych szczegółów (np. fillerów, które w DBZ nie przeszkadzają) oraz boisz się widoku krwi lub przeszkadzają Ci silne emocje bohaterów, które są nieraz wycięte poprzez skrócone sceny.

Jeśli chodzi o DBZ, polecam wersję polecaną przez @vegeta391 albo powstające polskie tłumaczenie napisów od grupy Mirai. Zdecydowanie wersja 4:3, bo ma więcej obrazu

Nowości od grupy DBmangi
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Indiger napisał(a):
Kai to oszczędność czasu po prostu
Tylko że Kai to jakby czytać suche streszczenie, a nie tylko fabuła się liczy. Nie ma w tej serii klimatu DBZ, jest inna muzyka (ze śmierdzącym plagiatem w tle), jedynie przedstawiona historia ta sama - oszczędność czasu tak, ale jednak coś tu nie gra. Totalnie inne wrażenia estetyczne.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Kai podobał mi się, ale ja nigdy nie widziałem oryginalnej Zetki (w sensie języka), więc to i tak był dla mnie krok naprzód, mogłem zakochać się w Bejicie Ryõ Horikawy ^^
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663

Nowości od grupy DBmangi
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Naturalnie, miałem na myśli, że w Kai miałem pierwszą okazję go usłyszeć.
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
don napisał(a):
Czy warto Waszym zdaniem obejrzeć Dragon Ball Kai?
Ja zawsze staram się zapoznać ze wszystkim, mimo krążących opinii. Nawet jeśli coś jest kompletnym dziadostwem, to warto zobaczyć, żeby się w tym przekonaniu utwierdzić
Indiger napisał(a):
Kai to oszczędność czasu po prostu, jak ktoś ma zamiar delektować się 4 razy dłużej to niech ogląda Zetkę, jednak ja proponowałbym obejrzenie Kaia aby nie odstraszać już na początku ilością odcinków
Zawsze można ominąć filery i przyśpieszać przeciągane sceny Zetka daje więcej możliwości. Można tak, albo siak. W Kai nie ma i koniec.
kinichi napisał(a):
Kai warto obejrzeć, gdy "szybko" chcesz poznać fabułę DBZ bez większych szczegółów (np. fillerów, które w DBZ nie przeszkadzają) oraz boisz się widoku krwi lub przeszkadzają Ci silne emocje bohaterów, które są nieraz wycięte poprzez skrócone sceny.
Bez większych szczegółów, bez przewybitnej muzyki, która jest prawdopodobnie najbardziej charakterystycznym elementem Dragon Balla, nadaje mu epicki klimat i czyni go unikatowym, bez po mistrzowsku dobranego składu aktorskiego w najlepszej życiowej formie [Kōhei Miyauchi, Hirotaka Suzuoki, Reizō Nomoto, Kinpei Azusa, Toku Nishio (i inni) - DB bez nich? Dziękuję, postoję], bez fragmentów, które powinny znaleźć się w anime i niektórych filerów, które wcale nie są takie złe (osobiście wiele z nich lubię), czyli fabuła podana jest w zupełnie innej formie - nie tej, która zrobiła furorę, zgromadziła rzeszę wiernych fanów na całym świecie i wytrzymała próbę czasu. Gdybym dziś po raz pierwszy usłyszał legendę Dragon Balla, w pierwszej kolejności byłbym zainteresowany oryginalną wersją. Ale co kto lubi
Łukasz napisał(a):
Zetka niechaj pozostanie Zetką (...)
Te słowa można zinterpretować następująco: „Kai nigdy nie powinien powstać”

Początkowo podchodziłem do sprawy optymistycznie. Zobaczyłem pierwszy odcinek i odpadłem. W sumie to już po pierwszych minutach stanowczo stwierdziłem, że to nie to. Po wysłuchaniu „Dragon Soul”, ręce mi opadły. Irytacja i żenada level: disco polo. Yamamotowa muzyka taka zwyczajna, płaska, bez klimatu. Pierwsze lepsze pitu pitu z przeciętnego, nowoczesnego anime (generalnie rzecz ujmując, bo kilka pojedynczych kawałków może by się nadało). Kwestie techniczne nikogo nie interesują, więc je pominę.

Podsumowując: polecam! Człowiek od razu bardziej docenia Zetkę!

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Oficer D.Z. napisał(a):
Podsumowując: polecam! Człowiek od razu bardziej docenia Zetkę!
Lepiej bym tego nie ujął.

Ale ostatnio spotkałem się z tym, jak ludzie otwarcie się przyznają, że lubią remaki, bo są lepsze, że oni są z pokolenia HD, więc nie ma opcji, że będą oglądać 4:3 (to już tak niedosłownie). I tak wygrywa Kai

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.324
Posty: 232
Skąd: Szczecin
Ja tam polecam dla tych, co chcą zapoznać się z DB właśnie na zasadzie poznania bohaterów, jeśli odstrasza kogoś ilość odcinków w DBZ. W sumie oglądam większość rzeczy związanych z DB, także tego też nie mogłabym pominąć. Czy warto? Dla niektórych scen, dla wersji oryginalnej (japońską ciężko znaleźć) - tak, ale klimatu z DBZ nie znajdziemy.

Klątwa - Dragon Ball
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Czy warto obejrzeć Dragon Ball Kai?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook