Forum Dragon Ball Nao

» Saiyanie a Spartiaci - luźne porównanie itp.

Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Saiyanie podobnie jak Spartiaci , byli świetnymi wojownikami , nigdy się nie cofali , ich życiem była walka , byli dumni , waleczni , walczyli do końca. Saiyanie tak jak Spartiaci od najmłodszych lat ćwiczyli , byli przygotowywani do walki . Można powiedzieć ze są dość do siebie podobni, jak myślicie ? a z Saiyanami jest tak ze co ich nie zabije to ich wzmocni , czyli nawiązanie do Friedrich Wilhelma Nietzschego , oczywiscie jest to luzne skojarzenie , podobnie było moim skromnym zdaniem ze Spartiatami, że co ich nie zabiło, to ich wzmocnił, stawali sie po prostu bardziej zaprawieni w wojaczce ,tak jak Saiyanie .Tyle moich wywodów :) pozdrawiam
GoKeTeNkS
Nameczanin
Nameczanin
GoKeTeNkS
Wiek: 30
Dni na forum: 6.012
Ostrzeżenia: 1
Posty: 85
Skąd: Legnica
Nom masz racje
Tak samo,Raditz,Vegeta,Goku i Nappa rozwalili by całą ziemie,a spartanie rozwalili całych persów,czy kogo tam.Ich było trzystu,a persów ponad milion,a więc? Można ich porównać,chociaż Saiyanie nie mają nic do reali,a spartanie?
Prawda....
Ogólnie charakter ten sam
Jaka jest wasza specjalność? ......

Obraz
Mrok powoli zatacza krąg,naznacza nas przysięgom krwi,nie pozwole by ktoś na drodze stanął mi...... Nigdy....
W owocu tym zobaczyłem przyszłość swą,taką jak moje sny....
Tak doskonałą,kiedyś zobaczysz pokaże ci jak ten świat lśni.
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
GoKeTeNkS napisał(a):
Nom masz racje :)
Tak samo,Raditz,Vegeta,Goku i Nappa rozwalili by całą ziemie,a spartanie rozwalili całych persów,czy kogo tam.Ich było trzystu,a persów ponad milion,a więc? Można ich porównać,chociaż Saiyanie nie mają nic do reali,a spartanie?
Prawda....
Ogólnie charakter ten sam :P
Jaka jest wasza specjalność? ......
Chodzi raczej mi o porównanie w sensie bojowym a nie kogo by rozwalili , masz racje ze Raditz ,Goku , Vegeta , Nappa mogli by rozwalić ziemie , odnośnie Spartan to oni nie rozwalili wszystkich Persów , lecz w trzystu sie bronili , ale mniejsza z tym, miało byc o Saiyanach jeżeli chodzi o charakter widać pewną zbieżność z wojownikami Sparty , chęć walki , jedni i drudzy byli kastą wojowników , oczywiście sa to inne realia , ale analogia nasuwa się sama czyż nie ?
GoKeTeNkS
Nameczanin
Nameczanin
GoKeTeNkS
Wiek: 30
Dni na forum: 6.012
Ostrzeżenia: 1
Posty: 85
Skąd: Legnica
Tak ogólnie to masz racje,ale jeżeli chodzi tak ja mówisz o chęć walki,to ja za dużej różnicy nie widzę.Nawet nasz słynny "Goku" lubił się bić.
Nie wspominając Nappy i Vegety.Więc wychodzi z tego,że cię popieram xD

Obraz
Mrok powoli zatacza krąg,naznacza nas przysięgom krwi,nie pozwole by ktoś na drodze stanął mi...... Nigdy....
W owocu tym zobaczyłem przyszłość swą,taką jak moje sny....
Tak doskonałą,kiedyś zobaczysz pokaże ci jak ten świat lśni.
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
GoKeTeNkS napisał(a):
Tak ogólnie to masz racje,ale jeżeli chodzi tak ja mówisz o chęć walki,to ja za dużej różnicy nie widzę.Nawet nasz słynny "Goku" lubił się bić.
Nie wspominając Nappy i Vegety.Więc wychodzi z tego,że cię popieram xD
No przeciez chodzi o porównanie, a Goku był Saiyanem , chodzi mi o to ze oba ludy walczyły bo lubiły ,najprościej mówiąc , tą analogie widać gołym okiem , Saiyanie mieli swojego króla tak jak Spartanie , który byl silny dumny , waleczny itp , mozna tutaj porównać Leonidasa i króla Vegete , oczywiście są to luzne skojarzenia , które nic zapewne nie wnoszą do tematu , ale temat wydaje mi sie dość ciekawy, więc czekam na wasze przemyslenia i opinie . pozdro
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Saiyanie a Spartiaci - luźne porównanie itp.
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook