Forum Dragon Ball Nao

» Psychologia

Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 34
Dni na forum: 3.329
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Psychologia ze starogreckiego (język klasyczny) psyche = dusza logos= słowo, myśl i rozumowanie. Z rozwinięcia słów klasycznych (storogreckiego) dowiadujemy się, że psychologia zajmuje się słowem, myślą a nawet rozumowaniem duszy. W temacie będziemy rozmawiać o "głębszym" znaczeniu tych słów (nauki) zwykłego człowieka, gdyż osobowości mamy różne. Czym dla was jest nauka ? Wiemy, że ta zajmuje się zdrowiem człowieka, więc ma swoje standardy leczenia, ale może być nauką, która zamiast tylko leczyć, zajmiuje się badaniami i eksperymentami - oczywiście dla rozwoju.
Na koniec - pytanie - powiedzcie, czy psychologia jest/nie jest stosowana w życiu codziennym np. marketing czy marche desing ? Nie chodzi o kwestie samej sprzedaży czy coś tam, ale w kierowaniu ludzmi ich poglądami itp. - New World Oder - zapraszam do rozmów XD
Ps. Właśnie rozkminiam na wiki, co to jest psychologia i moją uwagę przykuła psychologia ewolucyjna, - jeden z nowszych obszarów badań psychologii, tłumaczący ludzkie zachowania jako wynik ewolucji biologicznej i kulturowej.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Psychologia
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2020 DB Nao
Facebook