Jest niedziela, 14 lipca 2024 roku, godzina 3:36. Dzień roku 196.
   Imieniny Damiana, Franciszka, Izabeli, Kamila.

   Polish Version English VersionDragon Ball NaoForum

Newsy
Zarząd
Reklama
Księga gości
Linki
Historia strony

Recenzja Dr. Slump

Bohaterowie [63]
Jedzenie
Manga
Miejsca [14]
Nazwy polskie
Wynalazki [23]

Galerie [86]
Gify animowane [15]
Inne multimedia [11]
Screeny [80]
Tapety / tła [03 / 01]

Seiyū
Teksty piosenek [04]

Quiz
Sonda

Osób on-line: 403
 Zarejestrowanych: 0
 Ukrytych: 0
 Gości: 403

Użytkowników: 11.620
Tematów: 13.082
Postów: 232.759
 (32,15 postów/dzień)
Komentarzy: 487

Strona istnieje: 8.273 dni

AnimePhrases
   cytaty z anime i mang


Aninote.pl
   recenzje anime i mang


Informacje » Bohaterowie
Norimaki Sembē, 則巻千兵衛

Inne spotykane nazwy: Norimaki Senbē, Norimaki Senbei, Norimaki Sembei

Nazwa polska, manga: Doktor Jurek Spadkowski

Nazwa polska, anime: Doktor Slomp

"Wspaniały" Doctor Slump, jeden z głównych bohaterów serii, w pierwszym odcinku ma 28 lat. Właśnie dzięki niemu powstała Arale i dużo innych znakomitych wynalazków. Jest bardzo inteligentnym, nigdy jednak niedocenionym naukowcem.

Ciągle chciałby oglądać gazety dla dorosłych, czego nie kryje, a każdy mu to wytyka i nazywa "zbolem". Wiele ze swoich wynalazków wykorzystuje do nieprzyzwoitych celów, a niektóre tylko po to konstruuje. Mogłoby się wydawać, że nic więcej mu do życia nie potrzeba, jednakże postanawia znaleźć sobie żonę i zakochuje się w pannie Midori. Jego marzeniem jest początkowo zobaczenie jej majtek, a później obejrzenie jej nago, i w pewnym momencie nawet mu się to udaje. Wychodzi za nią (Toriyama mu to obiecał) dopiero pod koniec serii, i wkrótce rodzi im się synek Turbo.

Z reguły występuje jako niski i gruby mężczyzna z bujną czupryną. Z reguły, gdyż może on przemieniać się na któtki okres czasu w znacznie przystojniejszego mężczyznę, ale w takim stanie nie utrzymuje się dłużej, jak trzy minuty. Najczęściej robi to, gdy jest w towarzystwie panny Midori czy innych kobiet.

Jego jedyną rodziną jest dziadek, który po 2-letniej podróży przyjeżdza do Pingwinówka. Rodzice Sembē umarli, gdy ten był jeszcze młody. Panicznie boi się on wielkich miast, gdyż gdy był mały wmawiano mu, że żyją tam straszne potwory. Poza tym nie znosi psów - uraz z dzieciństwa. Na obiad jada zawsze rosoły Ramen, bo nic innego nie umie sobie przygotować.

 
Norimaki Arale (Arare), 則巻アラレ

Nazwa polska, manga: Aralka Spadkowska

Nazwa polska, anime: Arelka

Niezbyt rozgarnięty, ale za to baaardzo silny robot, skonstruowany w pierwszym odcinku serii, oczywiście przez Sembē, wyglądający jak zwyczajna dziewczynka. Oficjalnie jest siostrą Jurasa i ma 13 lat, chociaż na tyle nie wygląda. Uwielbia wyższą matematykę.

Ciągle udaje jego młodszą siostrę, by prawda nie wyszła na jaw, chociaż rodzice Slumpa umarli, gdy ten był jeszcze młody, ale nie każdy o tym wie. Jej na zachowaniu tej tajemnicy nie zależy, ale "ojcu" bardzo.

Ulubionym zajęciem Arale jest zabawa z Gatchanem oraz pacanie kupek ("pac pac"), walających się po całej wsi. Lubi się także bawić z wszelkimi napotkanymi potworami, czy innymi straszydłami. Chciałaby mieć Gamerę. Chyba największym marzeniem Arale jest nareszcie dorosnąć, co jednak w sposób normalny stać się nie może, gdyż nie została "zaopatrzona" w taki mechanizm.

Nie odżywia się ona, jak inni, normalnym jedzeniem, ale specjalnym płynem Robofrutem, który przygotowywuje Sembē, a gdy o tym zapomni, to po prostu się wyłączy. I nieraz się tak działo, ale dzięki interwencjom doktorka czy Gaciusia, zawsze wychodziła z tego cało.

Posiada ona swojego największego idola - jest to Suppaman, z którego śmieje się cała wioska. Podziwia go za to co wyrabia.

Arale na początku chodzi do szkoły podstawowej w Pingwinówku, później do liceum, między innymi razem z Pīsuke i Akane. W ławce zawsze siedzi ze swoją najlepszą przyjaciółką - właśnie Akane. A ich nauczycielką jest cudowna panna Midori. Jako że Arale jest robotem, potrafi doskonale liczyć i rozwiązywać zadania, co bardzo wszystkich zaskoczyło, podczas jej pierwszego dnia w szkole.

Dodać jeszcze trzeba, iż zawsze, gdy widzi w okolicy radiowóz z policjantami Garą i Pagosem, to w niego szybko wbiega i robi "buuum".

 
Norimaki Gajira / Gatchan, 則巻ガジラ / がっちゃん

Inne spotykane nazwy: Gacchan, Ga-chan

Nazwa polska, manga: Gaciuś Spadkowski

Nazwa polska, anime: Wszystkojedz

Pewnego razu wyszedł z jaja, które zabrała Arale podczas podróży w czasie. Jest on aniołopodobny, ma słodziutki wygląd, zielone włoski i małe skrzydełka, dzięki czemu bez problemu potrafi się unosić, co nieraz uratowało skórę Slumpowi i Aralce. Poza tym na głowie ma dwie "antenki", z których potrafi strzelać niebiezpiecznym porażającym promieniem.

Jest wszystkożerny - może zjeść prawie wszystko - poczynając do meblów, kończąc na statkach kosmicznych, zawsze jednak, nie wiadomo czemu. w nienaruszonym stanie zostawia gumę.

Posiada on swój "język", który składa się z słów typu "kupipo pipi po", jednak Arale, jako jedyna, go rozumie.

Gaciuś bardzo lubi zabawę z Arale, szczególnie w wyżej wymienione pacanie kupek i udawanie potworów. W nocy śpi zawsze w jamie gębowej doktora. Gdy Arale przechodzi z podstawówki do liceum, Gaciuś także zaczyna tam uczęszczać.

Pewnej nocy, wstał i zeżarł masę rzeczy z wioski (słupy, domy, samochody), ażeby później stworzyć tajemniczy kokon. Przesiedział w nim kilka dni, aż w końcu, kiedy kokon się otworzył, wyszło z niego już dwóch lewitujących Gatchanów.

 
Yamabuki Midori, 山吹みどり

Nazwa polska, manga: Zofia Zawierucha

Nazwa polska, anime: Panna Bominua

Panna Midori jest ładną (chyba najładniejszą kobietą we wsi) nauczycielką w szkole podstawowej w Penguin Village. Uczy ona tam czternastoletnie dzieci, jednak na takim poziomie, jakby chodziły do zerówki czy przedszkola.

Od początku serii, Sembē robi wszystko by zobaczyć jej majtki oraz nagą, i pragnie ją poślubić. Panna Zofia słyszy jego oświadczyny i je przyjmuje, gdy akurat przebywa w toalecie, podczas gdy Sembē idzie korytarzem i głośno zastanawia się, jak się oświadczyć. Wkrótce za siebie wychodzą i tworzą szczęśliwą parę. Podróż poślubna im nie wychodzi, gdyż Midori zostaje porwana przez jakieś małe potworki, w celu zjedzenia, ale dzięki Aralce, Gaciusiowi i Jurkowi wszystko się szczęśliwie kończy. Po jakimś czasie rodzi im się synek Turbo.

 
Norimaki Turbo (Tābo), 則巻ターボ

Nazwa polska, anime: Turbik

Mały synek Sembē i Midori, niestety nie występujący w polskiej edycji. Ma wielki iloraz inteligencji, a do tego potrafi latać i posiada nadprzyrodzone moce. Umiał poprawnie mówić już w wieku dwóch miesięcy. Później z łatwością opanował telekinezę, czego dowód dał między innymi w Dragon Ball, gdy do Pingwinówka zawitał Goku.

Początkowo Turbo był zwykłym dzieckiem, niestety w pewnym momencie pewien statek kosmiczny zderzył się z nim i prawdopodobnie zabił. Kosmici zabrali więc go do siebie na pokład i dali mu nowe życie oraz, i co bardzo istotne, superinteligencję, po czym zwrócili jego rodzicom.

 
Obotchaman, オボッチャマン

Nazwa polska, manga: Paniczynek

Bardzo silny robot, skonstruowany przez Doctora Mashirito, według dokładnie tej samej konstrukcji co Arale (podpatrzonej aparatem do robienia zdjęc roentgenowskich), jednak na wzór chłopca. Był on czwartym robotem tego doktora i początkowo nazywał się Karmelman 4. Jak Aralka, i on nosi okulary, ale w przeciwieństwie do niej, jest bardzo dobrze wychowany i grzeczny.

Zostaje wysłany przez swojego twórcę, aby zniszczyć Aralkę, która chce ponoć opanować świat. Zrozumiał jednak, że Arale nie jest wcale zła, ale nawet miła, dobra i fajna. Zbuntował się więc przeciwko swojemu konstruktorowi, który z domu i tak go wyrzucił. Nie wiedział, gdzie ma iść, więc zamieszkał w Pingwinówku, gdzie zdobył już wielu przyjaciół. Dosyć szybko zakochuje się w Arale.

 
Kimidori Akane, 木緑あかね

Nazwa polska, manga: Pamelka Zielony

Nazwa polska, anime: Akan

Jest ona największą przyjaciółką głównej bohaterki - Aralki. Ma, tak jak ona, 13 lat. W szkole siedzą zawsze w jednej ławce. Bardzo nie lubi się uczyć, chciałaby być wreszcie dorosła. Jest ładną nastolatką o kręconych blond włosach. Mieszka w Kawiarni Czajnik (Coffee Pot) wraz ze starszą siostrą o imieniu Aoi oraz rodzicami.

Po pewnym czasie od przybycia z Chin rodziny Paców do Pingwinówka, jej chłopakiem staje się Ping Pong Pac.

Uwielbia robić głupie kawały Slumpowi czy wprowadzać go w błąd, przez co później doktorek ma problemy, i w ogóle lubi sprawiać wszelkie kłopoty mieszkańcom wioski. Bardzo chętnie wypija sobie nie raz szklankę alkoholu czy je cukierki z nim.

Pewnego razu przebrała się za pannę Zawieruchę i poszła do Slumpa w odwiedziny, a kiedy indziej przemieniła się w Jurasa (za pomocą jego wynalazku), i narobiła takich rzeczy, że trafił do więzienia ^^

 
Kimidori Aoi, 木緑葵

Nazwa polska, manga: Tekla Zielony

Jest ona starszą siostrą Akane, ale prawie zawsze zachowuje się jak jej matka. Mieszkają razem z rodzicami w kawiarni. Jest raczej miła i uprzejma. Od czasu do czasu powiadamia Sembē o miejscu przebywania Aralki.

Gdy pierwszy raz zobaczyła Aralkę, dużo o nią wypytywała, i właśnie wtedy Slump "na poczekaniu" wymyślił imię swemu robotowi.

Jest bardzo ładna i do niej należy jedyny bar w Pinginówku, czyli Coffee Pot, do którego Slump i reszta całkiem często zachodzą.

 
Kimidori Kon, 木緑紺

Nazwa polska, manga: Zenon Zielony

Ojciec Pameli i Tekli. Bardzo rzadko występuje, znacznie częściej w anime.

 
Kimidori Murasaki, 木緑紫

Nazwa polska, manga: Zdzisława Zielony

Matka Pameli i Tekli, siostra Gochy Groch. Chodząc lubi kręcić tyłkiem. Bardzo rzadko występuje.

 
Soramame Tarō, 空豆タロウ

Nazwa polska, manga: Jaśko Groch

Nazwa polska, anime: Taro

Jest synem jedynego fryzjera w Pingwinówku. Mieszka, razem z rodzicami i niskim bratem Piciu Grochem, w zakładzie fryzjerskim UFAsoli. Kolega Aralki. Jest od niej starszy o 2 lata, chodzi do liceum. Ubiera się w niezłe ciuchy, nosi ciemne okulary i pali papierosy.

Uczniem nie jest zbyt dobrym, ale po jakimś czasie spełnia się jego największe marzenie. Kończy szkołę średnią, wstępuje do policji i dostaje pistolet.

Gdy rodzina Paców ląduje awaryjnie w Pingwinówku, Tarō zaczyna umawiać się na randki z Ciang Ciong Pac, która jest tego samego wieku.

 
Soramame Pīsuke, 空豆ピースケ

Nazwa polska, manga: Piciu Groch

Nazwa polska, anime: Pizuki

Kolejny przyjaciel Aralki. Młodszy brat Jacha, syn fryzjera. Nie lubi zbytnio swojego brata, bo ten często mu dokucza, głównie z powodu wzrostu.

Na początku serii ma 13 lat, jednak wcale na tyle nie wygląda. Jest bardzo niski, jak Aralka, a na głowie zawsze nosi zabawną czapkę ze zwierzęcymi uszami. Największym jego marzeniem jest być wyższym.

Jego ulubionym zajęciem jest zbieranie wszelkich autografów. W każdej chwili próbuje jakiś zdobyć, nieważne czy od przestępcy, bohatera czy policjanta albo nowego ucznia w szkole.

W pewnym momencie zakochuje się w znacznie wyższej od siebie dziewczynie imieniem Hiyoko. Arale powiedziała, że może ją zmniejszyć (wynalazkiem Sembē), i zmniejszyła, ale do rozmiaru mrówki. Wtedy Pīsuke uratował dziewczynę przed żukiem, który właśnie szedł w jej stronę.

 
Soramame Kurikinton, 空豆クリキントン

Nazwa polska, manga: Karol Groch

Ojciec Picia i Jaśka. Jest właścicielem zakładu fryzjerskiego, bardzo lubi Aralkę. Z wyglądu przypomina amerykańskiego aktora Clinta Eastwooda (nosi poza tym to samo imię).

Jak mówi Pićko, kiedyś był on gliniarzem, stąd pewnie jeden z jego synów też chce nim zostać.

 
Soramame Mame, 空豆まめ

Nazwa polska, manga: Gocha Groch

Matka Picia i Jaśka, siostra Zdzisławy Zielony. Jest trochę gruba i niska, zawsze uśmiechnięta. Na główie nosi, podobnie jak jej młodszy syn, czapkę ze zwierzęcymi uszami. Pojawia się bardzo rzadko.

 
Tsun Tsukutsun, 摘突詰

Nazwa polska, manga: Ping Pong Pac

Chłopak w wieku Picia i innych, z chińskiej rodziny Paców (Tsun), której statek kosmiczny utknął nagle przy mieszkaniu Sembē, po tym jak Aralka w niego strzeliła swoim Doberkiem. Od tamtego czasu mieszka w Pingwinówku. Zna kung fu i styl tai chi.

Uważa się za najnormalniejszego w rodzinie, jednak gdy dotknie go dziewczyna, to zamienia się w wielkiego tygrysa, i aby wrócić do "normalności" musi dotknąć go mężczyzna.

Zaczął chodzić do 1 klasy liceum. W późniejszym czasie spotykał się z Akane.

 
Tsun Tsururin, 摘鶴燐

Nazwa polska, manga: Ciang Ciong Pac

Dziewczyna z rodziny Tsun, 2 lata starsza od brata, jest śliczna. Posiada różne nadprzyrodzone zdolności, na przykład potrafi się unosić, teleportować czy przenosić różne przedmioty, nawet ludzi, co wykorzystywała w licealnych zawodach lekkoatletycznych.

Chodziła do 3 liceum, zaczęła umawiać się na randki z Jachu Grochem.

 
Tsun Tsuruten, 摘鶴天

Nazwa polska, manga: Mało Pac

Tata Ciang Ciong i Ping Pong Paców. Jest łysy, nosi czapeczkę i okulary. Jest on wielkim wynalazcą, skontruował rakietę, którą razem z rodziną wyruszył z Chin, w stronę księżyca. Jednak przez Aralkę rakieta się nieco zniszczyła i spadła obok domu Spadkowskich.

Jest jeszcze większym świntuchem od Jurasa, dotyka każdej kobiety, jaką napotka, za co mu się zawsze później dostaje. W pewnym odcinku, razem ze Slumpem, założyli okulary prześwitujące przez materiały, i oglądali przez nie dziewczyny pół dnia.

 
Tsun Tsuntsunodanoteiyūgō, 摘詰角田野廷遊豪
Nazwa polska, manga: Czyng Wartong Pałacang Niewiadomong Jak Aleng Pac

Mama Ciang Ciong i Ping Pong Paców. Zaraz po tym, jak wystartował ich statek kosmiczny, powiedziała, żeby zawracali, bo musi rozwiesić pranie, o którym później ciągle wspomina.

 
Suppaman, スッパマン

Nazwa polska, manga: Kwaskoman

Nazwa polska, anime: Supermen

Jego imię jest prawdopodobnie złożeniem angielskich słów Sour+Man (Sour - kwaśny), co może brzmieć jak Superman.

Do Pingwinówka przybywa z bardzo odległej planety Kwaśnych Śliwek. Największy idol Aralki. Nikt, oprócz niej i Gaciusia, w Pingwinówku go nie znosi. Na co zień chodzi w garniturze i okularach, udając dziennikarza.

Chce on, żeby na Ziemi panowała sprawiedliwość i porządek. Jest "obrońcą wdów i sierot". Kiedy w wiosce dzieje się coś złego, Suppaman natychmiast wchodzi do najbliższej budki telefonicznej i się w niej przebiera w swój specjalny kostium, żeby go nie rozpoznano, po czym wkracza do akcji, zwykle powodując jeszcze większe szkody, niż by wynikły bez jego interwencji. Gdy zaś budka jest zajęta, bo ktoś dzwoni po pomoc, ten go z niej wyrzuca. Nie raz walczył z ośmiornicą, biorąc ją za kosmitę, albo z morza wyławiał ryby, sądząc, że się topią.

Jego ulubionym jedzeniem są suszone śliwki, które trzyma zawsze przy sobie, i je po jednej przed każdą akcją. Zakłada wtedy także szkła kontaktowe. Często "lata" leżąc na odpychanej rękoma deskorolce. Gdy ktoś go zdenerwuje, to podrzuca mu granat czy dynamit.

 
Bubibinman, ブビビンマン

Nazwa polska, manga: Bzykoman

Kosmita, który na Ziemię przybył z odległej galaktyki. Superbohater, znajomy Suppamana, chodzi w kostiumie muchy, potrafi latać.

Pierwszym mieszkańcem Ziemi jakiego spotkał była Aralka, która przerwała jego lot, rzucając w niego beczką. Upokorzony wyzwał robota na pojedynek i oczywiście go przegrał.

Kiedy zobaczył i poczuł kupkę pacaną przez Aralkę, wziął ją na rękę i zapytał, co to za potrawa, po czym postanowił trochę takich ze sobą zabrać.

 
Pāzan, パーザン

Inne spotykane nazwy: Paazan

Nazwa polska, manga: Tażan

Król Dżungli. Początkowo miał u boku małpę Czitę, wkrótce zmienił ją na żabę Czitę. Po "zabawie" z Aralką i Gatchanem, zwołał zwierzęta - przybyły robale, królik i żółw. Gdy to zauważył, postanowił zrzec się tronu władcy zwierząt.

Nie lubił się z wzajemnością z Suppamanem - dlatego ubierał się jedynie w kawałek skóry "pantery", by go z nim nie mylono.

 
Niko-chan Daiō, ニコチャンだいおう

Nazwa polska, manga: Śmieszko Wielki

Nazwa polska, anime: Kosmita

Niko-chan Kerai, ニコチャン家来

Nazwa polska, manga: Sługa Śmieszka

Nazwa polska, anime: Kosmita

Dwaj kosmici. Śmieszko Wielki ma zielony kolor skóry, a jego sługa pomarańczowy. Osobnicy należący do ich rasy charakteryzują się szczególną budową ciała - sama twarz. W głowie mają brzuch, a na jej górze tyłek i dwie antenki, które są nosem, zaś uszy mają w stopach. Niko-chan Daiō jest królem swojej planety, która ma nawet kształt jego osoby, i liczy zaledwie 83 mieszkańców.

Kiedyś Arale i Gatchan, po przyprowadzeniu ich na statek kosmiczny, zniszczyli go całkowicie. Z tego powodu razem ze sługą musiał wylądować awaryjnie na Ziemi. Sembē chciał im się zrekompensować i skonstrował dla nich pojazd. Wsiedli do niego i odlecieli, jednak był to samochód, toteż nic z tego nie wyszło. Od tego czasu ciągle poszukują jakiegoś statku kosmicznego albo zbierają na niego pieniądze, żeby go kupić. A pieniądze zbierają zarabiając na bardzo różne sposoby, na przykład jako szambonurkowie, sprzedawcy ptaków, czy patatów z ośmiorniczkami ^^

W końcu znowu dostali statek od doktora Slumpa, który dał im go, by sprawdzić czy działa, sam nie chciał ryzykować. W ten sposób wrócili nareszcie na swoją planetę, która, jak się okazało, była terroryzowana przez potwora zwanego Haraczow - który co miesiąc rządał 1000 rzepek. Aralka, która z nimi przyleciała, rozprawiła się z nim i na planetę wrócił pokój.

 
Sarada Kinoko, 皿田きのこ

Nazwa polska, manga: Grzybasia Genowefa Sałatkowska

Mała pięcioletnia dziewczynka. Interesuje ją, jak ubierają się ludzie w stolicy i tym podobne rzeczy, gdyż chce być zawsze na topie. Mieszka razem z rodzicami w domku o kształcie grzyba. Jeździ trójkołowym rowerkiem, chodzi w ciemnych okularach i często nosi ze sobą włączone radio. Często popuszcza czy "moczy" swoje prześcieradło.

Kiedyś postanowiła uciec ze swojego domu i zostać chuliganem, po tym, jak ojciec zjadł jej, zostawioną na koniec, truskawkę z ciastka. Na początek kupiła sobie paczkę papierosów, ale wyrzuciła je, bl nie chciała, żeby jej zęby szczerniały. W końcu zgłodniała i szybko wróciła do domu.

 
Toriyama Akira, 鳥山明

Nazwa polska, manga: Toriyama Akira

Jest to uosobienie autora serii, czyli Akiry Toriyamy. Zwykle przedstawiony jest on jako ptak-robot ("tori" z jego nazwiska oznacza właśnie "ptak") - gdy ma wizytę u Spadkowskiego. Ręce ma zakończone szczypcami i zabawnie wygląda. Często nosi czapkę z napisem "Tori".

Nigdy nie ukazuje swego prawdziwego oblicza. Kiedy przemawia do mieszkańców całej wioski ("Ludu wsi i lasu") - przybiera postać człowieka, ale pokazuje się w masce, czapce i okularach przeciwsłonecznych.

Ma zainteresowania podobne do Jurasa - lubi oglądać nieprzyzwoite gazetki.

 

Nazwa polska, manga: Dyrektor szkoły podstawowej

Dyrektor jedynej w Pinwinówku szkoły podstawowej. W szkole zwykle jeździ na wrotkach, czasem wchodzi na jej dach.

 

Nazwa polska, manga: Dyrek i Wicek liceum

Dyrektor i Wicedyrektor jedynej w Pinwinówku szkoły średniej. Dyrek jest gadającym dzikiem, a Wicek raczej normalnym człowiekiem - synem Wiochny (Haru).

 
Kurigashira Daigorō, 栗頭大五郎

Nazwa polska, manga: Dionizy Kasztanołebski

Nowy nauczyciel w liceum w Pingwinówku. Został nauczycielem pierwszaków - do których akurat należała Aralka i reszta. Bardzo dziwił się wielu rzeczom z wioski, chociaż sam jest dziwny - ma głowę znacznie większą od reszty ciała. Jeśli ktoś mu podpadnie, to atakuje on "Główką miłości" - czyli uderza czołem.

 
Gara, ガラ
Pagos (Pagosu), パゴス

Dwaj policjanci, zawsze razem jeżdzą swoim radiowiozem, który gdy tylko Aralka widzi - od razu rozwala.

Gara to niski czarnoskóry człowieczek, z zawsze takim samym wyrazem twarzy. Jego imię prawdopodobnie jest przerobieniem nazwy potwora Garamon, który w pewnym stopniu przypomina Garę.

Pagos tymczasem to wysoki, chudy policjant.

Obaj wcześniej występowali wcześniej w innej mandze tego autora - "Wonder Island".

 
Gyaosu, ギャオス

Szef policji w Pingwinówku. Niski, z bokobrodami.

 
Polly Bakettsu / Pony Tail, ポリー・バケッツ / ポニー・テール

Jedyna policjantka, w dodatku nieco agresywna. Zawsze nosi ze sobą karabin maszynowi, i dosyć często z niego strzela.

Raz dała Sembē mandat za złe zaparkowanie roweru, który nie należał do niego, ale do małej Kinoko Sarady. Ten postanowił się zemścić, wypijając płyn, dzięki któremu stał się niewidzialny, ale na niewiele się to zdało.

 

"Stormtrooper"

Niski policjant. Bardzo przypomina Szturmowca z Gwiednych Wojen.

 

Nazwa polska, manga: Bolesław Nadętousty, Superczłowiek Ptocke

Zabawny osobnik należący do "Specjalnie Specjalnych". Na głowie nosi kask i lata w samolocie przypominającym właśnie ten kask. Owy samolot posiadał jedną broń - rzucanie kamieniami. Ptocke potrafił zamianiać się w kogoś w stylu Ultramana... ale tylko na 3 minuty.

 
Charmy (Chami) Yamada, チャーミー山田

Mały człowieczek, który dołączył do policji w Pinwinówku w ostatim tomie serii. Jest krótko obcięty i nosi okulary. Porusza się na bardzo szybkim motorze, zawsze ma przy sobie karabin maszynowy. Nie znosi brudu, i kocha pokój - dlatego aresztował wszystkich mieszkańców wioski.

Unchi-kun, うんちくん

Nazwa polska, manga: Kupka

Kupki - coś co pojawia się w każdym tomie Dr. Slumpa. Każda wygląda tak samo, jednak mogą różnić się wielkością, potrafią mówić, chodzić, posiadają twarz, ręcę i nogi. Po Pingwinówku wala się ich bardzo dużo, zawsze są radosne. Aralka i Gatchan lubią je pacać, a Bzykoman je zbiera (w końcu to niby-mucha).

 
Butaberu

Nazwa polska, manga: Chrumski prosiak

Prosiak, który często towarzyszy naszym bohaterom. Zawsze nosi przeciwsłoneczne okulary i zarzucami niezłymi tekstami. Jest zakochany w Betty z sąsiedniej wsi.

 
Haru, はる

Nazwa polska, manga: Wiochna

Staruszka zawsze nosząca okulary, jest sprzedawczynią papierosów. Pojawia się od czasu do czasu, zwykle ma przy sobie woreczek z ciasteczkami czy sucharami. Matka Wicedyrektora liceum.

 
Kuma-san

Nazwa polska, manga: Michu

Niedźwiedź trzymany w klatce, przeznaczony do wypchania. Aralka postanowiła go uwolnić - zakradła się tam, i wydostała go na zewnątrz, zabierając do swojego domu, a na jego miejsce podstawiając kukłę.

Po małym treningu (by się przystosował do życia na wolności), pożegnał się ze Spadkowskimi i poszedł do lasu. Zaraz jednak został zastrzelony przez kłusowników. Aralka się wkurzyła i wyrzuciła ich daleko w powietrze, a Juras w niedługim czasie przerobił prawie nieżywego Micha na cyborga, bo nie było innego sposobu na jego uratowanie.

 
Kaijū Hakase

Nazwa polska, manga: Doktorek Potworek

Wielki fan potworów. Chciał kupić "Encyklopedię potworów dla wszystkich", ale nie miał tylu pieniędzy. Postanowił więc je zdobyć włamując się do domu - akurat padło na Spadkowskich. Ale gdy to robił, zmienił plan i porwał Aralkę dla okupu. Związał ją, a sam poszedł do budki telefonicznej zadzwonić do Jurasa. Znalazł numer, ale tamta była już w domu, i nic z tego nie wyszło. Daj jej malutkiego żółwia, mówiąc iż to Gamera, a później ona jemu wysłała jaszczurkę - "malutką Godzillę".

 

Nazwa polska, manga: Bandyta

Złoczyńca, który chciał okraść bank, ale zamiast do niego, weszło mu się na komisariat. Kiedy okrążyła go policja, postanawił wziąć Aralkę i Gaciusia jako zakładników, i przyprowadził ich do swojej kryjówki. Tam dwójka przyjaciół swoimi zabawami doprowadza go do stanu rozpaczy i przestępca z własnej woli decyduje oddać się w ręce policji, której jednak nie mógł już znaleźć.

 

Nazwa polska, manga: Chłopek Roztropek

Rolnik zamieszkujący Pingwinówek. Zawsze ma ten sam wyraz twarzy, a z nosa wiecznie zwisa mu glut. Zwykle chodzi z grabiami, na głowie nosi kapelusz, nie ma pojęcia o osiągnięciach współczesnej techniki.

 
Dombe, ドンベ

Nazwa polska, manga: Żegnalis

Lis o ludzkich cechach potrafiący przemieniać się w dowolne żywe stworzenia bądź przedmioty. Na swej drodze spotkał Aralkę i postanawił przestraszyć ją transformując się w potwora. Jednak po chwili to ona go przestraszyła robiąc minę. Lis postanowił odejść, ale wpadł w sidła, które skaleczyły mu nogę. Aralka zaniosła go do Sembē, który opatrzył Żegnalisowi kończynę. Dombe zmienił swoje nastawienie do robota i ogólnie ludzi, po czym odszedł.

 

Nazwa polska, manga: Wielki Potwór Łubudupiec

Potówr przybyły do Pingwinówka nie wiadomo skąd. Był małego wzrostu, trochę większy od Aralki. Posiadał jedno oko, ale za to dwie paszcze - jedna mała normalna z przodu, druga z tyłu głowy, której używał do straszenia bądź atakowania rakietami. Oddział policji pokonał bez problemu, jednak z Aralką miał już kłopoty.

 

Nazwa polska, manga: Świerszcz Grotołaz

Świerszcz, który postanowił udawać kreta, i trenował kopanie dziur. Stanął na twarzy śpiącej Aralki, a ta przez sen, wciągnęła go językiem do swojego organizmu. Przez to zmienił się jej charakter o 180 stopni, stała się uczynna, grzeczna i zaczęła się uczyć. Świerszcz wyszedł dopiero, gdy ta zaczęła się śmiać.

 
Gyāsuka Daimaō

Nazwa polska, manga: Wielki Diabeł Ajajarski

Diabeł zamieszkujący wyspę. Jego łza była jednym ze składników wywaru, którego Sembē miał zamiar przygotować - wywaru, który powodował, że ten kto go wypije od razu się zakocha. Juras chciał podać go pannie Zofii, ale Aralka pomyłkowo go wylała i na jego miejsce nalała wody ^^

 

Nieżyjący ojciec Sembē

Zostawił on synowi nagranie na kasecie wideo, które Sembē znalazł w gazetach dla dorosłych (dlatego tam się znajdowało, żeby właśnie znalazł). Zapytał on w niej czy jego syn znalazł już sobie żonę. Następnie podał przepis na specjalny eliksir miłości - potrzebne były łza Wielkiego Diabła Ajajarskiego i własny glut. Później taśma uległa samodestrukcji.

 
Dorampaia

Inne spotykane nazwy: Doranpaia, Doranpire

Ładna wampirzyca zamieszkująca zamek z dwoma innymi straszydłami. Wysysa krew, jednak bardziej interesują ją pieniądze. Nocą zakradła się do domu rodziny Norimakich. Ugryzła Aralkę, ale że te robot, nic z tego nie wyszło. Później kolega niespecjalnie uruchomił rakietę, i oboje w niej wylecieli, ale zaraz spadli, nadal będąc bez krwi czy pieniędzy.

 

Nazwa polska, manga: Mamka

Nazwa polska, manga: Tatko

Rodzice Kinoko Sarady. Zawsze jednakowo uśmiechnięte człowieczki z niezmiennym wyrazem twarzy. W przeciwieństwie do ich córki, występują bardzo rzadko.

 

Nazwa polska, manga: Niezły Kozak

Koza, właściciel jedynego szpitala w Pinwinówku, w którym leżała między innymi panna Midori.

 

Nazwa polska, manga: Piesek Kupka

Sembē i reszta grali w baseballa, a Gatchan podawał im piłeczki, i w pewnym momencie zamiast piłki przyniósł małego pieska. Postanowili więc go przygarnąc, tylko Juras miał początkowo opory. Aralka nadała mu imię Kupka. Później okazało się, iż rodzice wyrzucili małego kapsułą ratowniczą, kiedy lecieli statkiem kosmicznym i zauważyli, że zbliża się do nich jakiś inny pojazd. Odnaleźli go na Ziemi, podziękowali za opiekę, po czym odlecieli z dzieckiem.

 

Nazwa polska, manga: Spokuś

Uczeń z miasta, który przeprowadził się do Pingwinówka i uczęszczał tam do gimnazjum, do tej klasy, co Aralka i reszta (bo tam tylko jedna klasa była). To co pierwszego dnia tam zobaczył - działania typu "3 razy 6" - bardzo go przeraziło. Dlatego rozwiązywał własne "zarąbiście trudne zadania". Jednak zmienił się, kiedy zobaczył, że Aralka rozwiązała parę tych zadań.

 
Hiyoko, ヒヨコ

Nazwa polska, manga: Luśka

Dziewczyna z podstawówki, w której zakochał się Pīsuke. Jest od niego młodsza o 2 lata, ale mimo to znacznie wyższa. Przez Aralkę, za pomocą wynalazku Sembē, została zmniejszona do rozmiarów mrówki. Kiedy w niecnych zamiarach zbliżał się do niej skarabeusz, Pīsuke uratował ją kopniakiem. I w ten sposób zostali parą.

 
Suzume

Młodsza siostra Hiyoko, mieszkająca w tym samym domu. Jest bardzo mała, w buzi trzyma smoczek, a w ręku buteleczkę. Porusza się na jakimś latającym dywanie.

 
Mashirito, マシリト

Nazwa polska, manga: Amihsirot

Jego imię powstało poprzez przestawienie literek w nazwisku opiekuna Toriyamy z wydawnictwa - Torishimy. Doktor Mashirito jest naukowcem, wielkim przeciwnikiem Sembē, którego nie znosi. Konstruował roboty, które miały zniszczyć niepokonaną Aralkę, jednak nic z jego planów nie wyszło. Między innymi dzięki niemu powstał Obotchaman, chłopiec o sile porównywalnej z siłą Aralki.

 
Chibiru-kun

Nazwa polska, manga: Popuszczek

Nazwa polska, anime: Czarny Diabełek

Diabeł, który wyleciał na swoim smoku z krateru wulkanu. Jest wzrostu takiego co Gatchan. Ma rogi, ogonek i skrydzełka. Miał on za zadanie zdobyć jak najwięcej dusz, a zaczął od rzucenia dynamitem w Bzykomana. Później zaprzyjaźnił się z Aralką i Gatchanem.

 

Nazwa polska, manga: Zmoczucha

Starsza siostra Popuszczka. Lata na miotle, a na głowie nosi czarny kapelusz. Szybko się zakochuje, najpierw w Sembē, później przyszedł czas na Tarō, a na końcu na jego ojca. Lubi także latać samolotem i strzelać z niego do ludzi.

 
Fly Milk

Nazwa polska, manga: Fly Milk

Banda Harleyowców składająca się z trzech osobników - jeden podobny do Toriyamy. Za zadanie mieli roznoszenie świeżego mleka.

Lider bandy kumpli karał linczem - kulką z nosa. Później Fly Milk, kiedy ludzie przestali kupować mleko i ich firma upadła, postanowili zostać bandziorami i po wiosce zaczęli jeździć glebogryzarką. Za nimi siała ziarna Aralka z Gatchanem, więc założyli warzywniak.

 
Miyamoto Musashi, 宮本武蔵

Nazwa polska, manga: Miyamoto Musashi

Nazwa polska, anime: Samuraj

Najwybitniejszy samuraj, w krótego czasy przeniesli się Aralka, Gatchan i Tarō. Pragnął on im pokazać, że jest najlepszy, więc grał z Aralką w papier, kamień, nożyce, jednak ciągle przegrywał. Później w pałeczki do jedzenia złapał latającą muchę, ale Aralka podniosła takimi samymi byka. A tymczasem ciągle czekał na niego największy rywaj - samuraj Kojiro Sasaki. Musahi postanowił zostać uczniem Aralki i wrócił z nią i resztą do ich czasów, zaczął uczęszczać tam do szkoły.

 
Betty

Nazwa polska, manga: Betty

Z sąsiedniej wsi. Jest w niej zakochany Butaberu. W licealnych zawodach lekkoatletycznych nastąpił remis, i sędzie - Butaberu - musiał zadecydować czy wygrali pierwszoklasiści czy trzecioklasiści. Wybrał on jednak Betty, po czym razem uciekli.

 

Nazwa polska, manga: Dziadek i jego wnuk Franuś

Pewnego dnia, po dwóch latach podróży, do Pingwinówka przybyli dziadek Sembē wraz ze swoim wnukiem. Przyjechali z wielkiej prowincji, na powozie ciągniętym przez byka. Dziwili się wszystkiemu co zastali, a wnuczek robił zdjęcia zdobyczom techniki. Do swojej wioski zostali odwiezieni helikopterem Sembē, po czym uznano ich tam za kosmitów.

 

Nazwa polska, manga: Porucznik Borewik

Kosmita należący do policji międzyplanetarnej. Jest bardzo niski - jak Aralka. Podczas ścigania złoczyńcy wylądował w Pingwinówku. Zauważając wielką siłę naszych bohaterów, poprosił ich o pomoc, bo na jego planecie panoszył się ród Purpurowego Pająka i nękał ją na tysiąc różnych sposobów. Aralka i reszta polecieli więc z nim, i pokonali bestie.

 
autor:


Skomentuj [1]

Ostatnio na forum

Dragon Ball Super (manga) (977) - Shounen
Cykl "Prawie wszystkie prace Akiry Toriy... (0) - Shounen
Był ktoś z Was w Japonii? (55) - Hayato
Cykl "Prawie wszystkie prace Akiry Toriy... (0) - Shounen
Otrzymuj to, co najlepsze w polskiej muzyce (0) - Gray Winonah
Dragon Ball Super Gallery #36 - Takehiko Inou... (0) - Shounen
Guilty Gear (4) - vegeta391
Makafushigi Adventure w wersji hardrockowej/m... (1) - NekReni
Cykl "Prawie wszystkie prace Akiry Toriy... (0) - Shounen
[Anime] Dragon Ball Daima (37) - Yasiek

[ POWRÓT DO GÓRY ]