Jest środa, 16 października 2024 roku, godzina 2:52. Dzień roku 290.
   Imieniny Ambrożego, Emila, Grzegorza, Walentego.

   Polish Version English Version



Dragon Ball NaoForum

Newsy
Zarząd
Reklama
Księga gości
Linki
Historia strony

Recenzja Dr. Slump

Bohaterowie [63]
Jedzenie
Manga
Miejsca [14]
Nazwy polskie
Wynalazki [23]

Galerie [86]
Gify animowane [15]
Inne multimedia [11]
Screeny [80]
Tapety / tła [03 / 01]

Seiyū
Teksty piosenek [04]

Quiz
Sonda

Osób on-line: 302
 Zarejestrowanych: 0
 Ukrytych: 0
 Gości: 302

Użytkowników: 11.693
Tematów: 13.139
Postów: 233.004
 (31,77 postów/dzień)
Komentarzy: 487

Strona istnieje: 8.367 dni

AnimePhrases
   cytaty z anime i mang


Aninote.pl
   recenzje anime i mang


Informacje » Wynalazki

Główny bohater Doctora Slumpa - Sembē - jest wielkim wynalazcą. Już na samym początku serii, stworzył swoje największe dzieło - robota Arale - wyglądem zewnętrznym niczym nie różniącego się od dziewczynki. Wszystkim wmówił, że jest to jego siostra, i wszyscy bez wyjątku w to uwierzyli, mimo olbrzymiej siły tego robota, która to nieraz dawała o sobie znać.

W wielu odcinkach Slump wymyśla jakieś wynalazki, każdy inny, przeznaczony do czego innego. Poniżej przedstawiam listę większej ilości tychże wynalazków.

 
Deka chibi juu

Nazwa polska, manga: Pistolet Minimax

Jest to specjalny pistolet, który pozwala zarówno na pomniejszanie, jak powiększanie dowolnych przedmiotów, a nawet ludzi. Na górze pistoletu znajdują się dwa przyciski, jeden oczywiście do zmniejszania, drugi do zwiększania. Ten niezwykły wynalazek miał służyć do pomocy przy zakupach w sklepie, przy przenoszeniu zbyt wielkich bagaży, do chowania do kieszeni zaparkowanego samochodu, czy do powiększania jedzenia. Juras nie chciał nosić wszystkich zakupów rękoma do domu, miał zamiar po prostu pomniejszać je i dzięki temu bez żadnego wysiłku zanosić do mieszkania.

 
Mirai Camera (Kamera)

Nazwa polska, manga: Futuroaparat

Jest to specjalny aparat fotograficzny pozwalający na zobaczenie przyszłości danej osoby. Na górze aparatu znajduje się pokrętło wyboru roku, trochę niżej przycisk do robienia zdjęcia. Gdy Futuroaparat zrobi komuś zdjęcie, to na zwykłej fotografii pokaże się, kim będzie dany człowiek za ileś wybranych lat.

Okazało się, że na przykład Tarō zostanie policjantem, Aralka się nie zmieni nic a nic (robot), Pīsuke będzie wyglądał tak samo, tylko trochę wyższy, a Sembē będzie łysy ^^

 
Time Slipper (Taimu Srippaa)

Nazwa polska, manga: Czasochodzik

Zegar stworzony, by podróżować w czasie. Na samej jego górze znajduje się dźwigienka wyboru, czy ma przenieść nas w przeszłość, czy w przyszłość. Z tyłu jest tarcza wyboru roku, niżej licznik lat, a jeszcze niżej włącznik. Z boku zegara widać gniazdko na przewód łączący.

Najpierw wystarczy wybrać sobie rok, a wtedy Czasek musi przez chwilkę pobiec do przodu i w pewnym momencie koniecznie poślizgnąć się na czymś śliskim. Gdyby Sembē nie stworzył tego wehikułu czasu, to w rodzinie Norimakich nie byłoby Gajiry.

 

Budzik

Jest to mówiący budzik, stworzony po to, żeby budzić Sembē i pozostałych domowników - Arale oraz Gajirę. Mimo tego, że jest niezmiernie głośny i hałaśliwy, prawie nigdy nie potrafi obudzić wyżej wymienionych śpiochów. Jest kumplem Czaska, zegara, który może podróżować w czasie.

 

Nazwa polska, manga: Pies policyjny

Robot o kształcie psa, zrobiony "za jednym zamachem". Jego zadaniem było szybkie odnalezienie Aralki, której skończyła się energia - po zapachu jej majtek.

Był bardzo realistyczny - szczekał do kota i nawet sikał, ale w końcu zdołał odnaleźć dziewczynkę.

 
Honmono Machine (Mashīn)

Nazwa polska, manga: Prawdziwek

Maszyna, która może ożywiać to co znajduje się na zdjęciach lub jest narysowane. Na początku należy wsadzić do jej środka wycinki lub nawet całe książki i zalać specjalną ilością wrzątku, po czym Prawdziwek zajmuje się resztą. Sembē chciał sobie dzięki temu urządzeniu, ożywić jakąś ładną dziewczynę z gazety, ale zamiast tego Arale wsadziła tam bieżący fragment mangi i w ten sposób wszystko się podwoiło.

 
Henshin Ponpoko

Nazwa polska, manga: Transwolwer

Pistolet, który posiada moc zamieniania wszystkiego w co się zechce. Z przodu wystaje lufa, przez którą wydostają się specjalne promienie, a z tyłu mikrofon. Najpierw trzeba wycelować w dowolnego osobnika czy jakąś rzecz, a potem krzyknąć w co ma się zamienić. Wtedy wynalazek dokonuje przemiany.

Miał on służyć do wielu czynności, takich jak na przykład zamiana plastra szynki w stek, zamiana siebie podczas deszczu w parasolkę, czy też w mrówkę, gdybyśmy chcieli wejść gdzieś za darmo.

 
Baabaaman

Nazwa polska, manga: Robot Fryzjer "Fritz Hermann"

Robot-fryzjer, który powstał specjalnie dla Sembē, gdy do jego mieszkania miała zawitać panna Midori. Jednak niestety źle obciął włosy swojemu twórcy i strzyżenie nie powiodło się. Baabaaman prawidłowo rozpoznając czekające go niebezpieczeństwo, doprowadził się do samodestrukcji.

 

Eliksir niewidzialności

Sembē zrobił go w celu zemszczenia się na policjantce, która prawie dała mu mandat za złe zaparkowanie roweru nienależącego do niego. Dzięki temu eliksirowi jego ciało stało się niewidzialne, i poruszał się w samych gaciach. Został obrzucony kamieniami przez Aralkę, Akane i Pīsuke, po czym wpadł pod ciężarówę.

 
Pinpon-go

Nazwa polska, manga: Superpojazd "Pingpong"

Maszyna skonstruowana na specjalną okazję - Sembē musiał dostać się na pewną wyspę. Potrafi latać, pływać pod wodą czy biegać.

 
Otogi Machine (Mashīn)

Nazwa polska, manga: Wbajkowchod

Jest to robocik, dzięki któremu można przenieść się do wnętrza wybranej książki. Jest okrągły, a na głowie ma kapelusz. W jednej ręce trzyma parasol, z którego wysyła specjalne promienie, poza tym nosi śmieszne okulary. Sembē, oczywiście chciał za jego pomocą wejść do gazet tylko dla dorosłych, ale po raz kolejny nic z jego planów nie wyszło.

 

Nazwa polska, manga: Prześwietlacz ciał nieorganicznych

Prześwietlacz rzeczy martwych, w postaci okularów. Dzięki temu wynalazkowi można oglądać same żywe organizmy. Sembē chciał dzięki nim zobaczyć ciało jakiejś nagiej kobiety, ale nic z tego nie wyszło, widział za to nago kogo innego. W późniejszych odcinkach skorzystał z nich również Tsun Tsuruten - w jakim celu chyba nie muszę wyjaśniać.

 

Nazwa polska, manga: Zapalniczka na monety

Zapalniczka w formie szkatułki. Wychodzi z niej mały robocik, ale dopiero kiedy wrzuci się do monetę. W jednej ręce trzyma pudełko zapałek, zaś w drugiej zapałkę. Reszta jest chyba oczywista. Skonstruowana chyba z nudów.

 

Nazwa polska, manga: Z Łodzi Jasiek

Jest on małym robocikiem, który dzięki zwykłemu drutowi potrafi otworzyć każdy rodzaj zamka do drzwi. Na czubku głowy ma umieszczone pokrętło, a w ręce trzyma siekierkę. Pomógł on Sembē wejść do mieszkania Akane, kiedy to przebrał się za świętego Mikołaja i roznosił "prezenty" - swoje autografy.

 
Arale Vision

Nazwa polska, manga: Aralkoczowizor

Pewnego dnia Sembē wykorzystał to że Aralka śpi i wmontował jej nadajnik. Dzięki temu widział wszystko na co patrzy dziewczynka. W pewnej chwili, niczego się nie spodziewając zauważył w odbiorniku majtki panny Midori. Wolałby on jednak zobaczyć ją nagą, więc powiedział Aralce, by do niej poszła i by się razem wykąpały. Ale nie udało się, bo Aralka zdjęła okulary i obraz był zbyt rozmazany.

 
Oocha-kun

Nazwa polska, manga: Leniuhelper

Sembē w pewnym momencie miał dość życia, w którym ciągle sam musiał sprzątać, głównie po wygłupach Aralki. I dlatego skonstruował maszynę z czterema nogami i dwiema rękami, do której zaraz wsiadł. Robiła ona to co Sembē tylko pomyślał - np. zajrzała pannie Midori pod sukienkę, czego tamten oczywiście by nigdy nie zrobił. Konstruktor robił w niej wszystko, nawet spał. A w końcu po miesiącu, kiedy z niej wyszedł, okazało się, iż strasznie przytył ^^

 
Time Stop (Taimu Sutoppu)

Nazwa polska, manga: Czasie Zatrzym Sie

Jest to olbrzymia maszyna, dzięki której można zatrzymać czas. Sembē stworzył ją, bo poprosił go o to Toriyama. Jest ona tak niesamowicie skomplikowana, że autor stwierdził, że więcej jej już chyba nie narysuje. Sembē uruchomił ją, jednak ta zatrzymała wszystko, nawet jego i Toriyamę :D

 

Nazwa polska, manga: Super Juras

Jest to specjalny robot, którego zadaniem było udawanie Sembē. Był sterowany przez jego konstruktora - znajdującego się w domu, w Pingwinówku. Kiedyś stolica zaprosiła Sembē na występ w telewizji. Wtedy to naukowiec postanowił wysłać tam jedynie swojego robota, gdyż sam bał się tam iść. Niestety w pewnym momencie rozwalił niechcąco ręką urządzenie do sterowania robotem, i tamten zwariował - zaczął niszczyć wszystko wokół, na co już wcześniej wpadli Aralka, Gatchan, diabełek i prosiak.

 
Copy-kun (Kopī-kun)

Nazwa polska, manga: Wujek Kopiujek

Sporych rozmiarów maszyna, dzięki której można było skopiować na przykład samego siebie. Dany przedmiot wystarczyło postawić przed jej wielkim obiektywem, ona robiła resztę. Sembē skonstruował ją, dlatego że miał zamiar iść na randkę z panną Midori, ale dzień wcześniej obiecał Aralka i Gatchanowi, że w tym samym czasie wybierze się z nimi na karuzelę. Kiedy już doszło do skopiowania doktora, okazało się, że i kopia chciała iść na randkę z Midori. A skończyło się tak, że żaden nie poszedł, a Aralka i Gatchan powielili siebie setki razy ^^

 
Nazwa polska, manga: Eliksir odmładzający

Sembē w pewnym momencie uznał, iż panna Midori nie lubi tak starych, jak on, mężczyzn, dlatego trzeba coś zrobić, by stać się młodszym. Jednak działanie eliksiru było za mocne - doktor stał się małym bobasem wzrostu Gatchana. Tymczasem do jego mieszkania zawitała panna Midori. Malec najpierw zajrzał jej pod sukienkę, a później zobaczył jej biust podczas kąpieli - pierwszy raz. Kiedy kładli się spać - wrócił do swojej normalnej postaci, i nieźle mu się oberwało.

 
Akiko

Nazwa polska, manga: Pomoc domowa "Pani Jadzia"

Jest to robot, którego stworzył Sembē, by zalewał mu rosoły, odkurzał i inne takie. Z wyglądu jest on kobietą z twarzą podobną do występującego w serii Toriyamy. Niestety obcięła swojego twórcę na łyso, co mu się niezbyt spodobało, jedzenie jakie potrafiła zrobić, to jedynie - różne rodzaje rosołu. Wszystkim domownikom kazała wcześnie kłaść się spać i wcześnie wstawać. Nikt jej w domu nie chciał, i w końcu odeszła, po czym zatrudniła się w Coffee Pot.

 
Minichua waga ie

Nazwa polska, manga: Nasz Miniaturowy Domek

Miniaturka domu Norimakich ze znajdującymi się na niej, obok mieszkania, figurkami Sembē, panny Midori oraz samochodzikiem. To co się w nim wydarzy, będzie miało również miejsce w rzeczywistości. W ten sposób doktor miał zamiar załatwić sobie randkę z Midori, jednak jego plany pokrzyżował głodny kot (przyniosła go Aralka), który zjadł figurkę Sembē.

 
Henshin Konkon Helmet

Nazwa polska, manga: Kask Hip-Hop Przemiana

Sembē myślał, że jedzie do niego policja w celu aresztowania za molestowanie, dlatego skonstruował tę rzecz. Jest to kask, dzięki któremu można było zmienić się w dowolną osobę. W ten sposób Sembē stał się Midori, później także zamienił się w nią Gatchan, a Aralka w potwora, natomiast Akane w Sembē, po czym "bawiła się w zboczeńca", by tamten miał problemy.

 
autor:


Skomentuj [0]

Ostatnio na forum

Nameczanie to demony (6) - vegeta391
Dragon Ball Sparking! Zero (107) - Alkis
Cykl "Prawie wszystkie prace Akiry Toriy... (0) - Shounen
DB Daima odcinek 01, 11.10.2024 (7) - Alkis
[Anime] Dragon Ball Daima (61) - Shounen
Cykl "Prawie wszystkie prace Akiry Toriy... (0) - Shounen
Reklamy z Dragon Ballem (10) - vegeta391
Dragon Ball Daima na Netflixie (0) - Shounen
Cykl "Prawie wszystkie prace Akiry Toriy... (0) - Shounen
Super Dragon Ball Heroes - nowa seria (367) - vegeta391

[ POWRÓT DO GÓRY ]