Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 48 wyników

Dragon Ball Super (manga)

Harry

Odp.: 677
Wyś.: 178.580
Szkoda, że już opanował UI. Myślałem, że ta transformacja jednak będzie rozciągnięta na przynajmniej jeszcze jeden arc. W tym tempie niedługo skończą im się pomysły na transformacje. Bo nie wiem co może być już dalej. W następnym arcu Goku będzie musiał walczyć już z jakimś Bogiem Zniszczenia. A tak to rozdział na plus, bardzo fajne momenty. Końcówka słaba bo znowu popełniają ten sam błąd. Nigdy się chyba nie nauczą. Chyba, że ma to na celu dać jeszcze szansę Vegecie na wykończenie Moro.

Dragon Ball Super (manga)

Harry

Odp.: 677
Wyś.: 178.580
Jak dla mnie świetny rozdział. Akcja bardzo ruszyła do przodu (Whis, Dende, Merus) i ta brutalność! Wreszcie coś czego brakowało mi od bardzo dawna. W fajny sposób wybrnęli z niemożnością skorzystania z fuzji. Jestem bardzo ciekawy jak dalej się to potoczy.

Dragon Ball Super (manga)

Harry

Odp.: 677
Wyś.: 178.580
Końcówka faktycznie dziwna. Gęba Moro z czegoś unikalnego stała się bardzo generyczna dla DB. Nie spodobał mi się też motyw z Nameczanami, którzy leżeli sobie tak miesiącami i odżyli. Widocznie jeszcze będą mieli jakieś znaczenie dla fabuły. Znowu po cichu liczę, że złączą się z Piccolo. A na koniec jak pokonają Moro to Vegeta ich rozdzieli Nie rozumiem też czemu Moro zabił Shimorekkę.

Ogólnie widać było, że za łatwo wszystko idzie i będzie jakiś zwrot akcji. Fajnie, że villain podobnie jak Freeza, Cell i Buu przechodzi jakieś przemiany i ma powerupy, ale jednak jest ona mało oryginalna.

Dragon Ball Super (manga)

Harry

Odp.: 677
Wyś.: 178.580
Oby. W DBS brakuje mi tego co było w starym DB (głównie Zetce) - główny przeciwnik ujawniał się dopiero po jakimś czasie. Wątek rozwijał się powoli i mieliśmy na początku do czynienia z kompletnie innymi przeciwnikami. Przy Freezie byli to Sayianie, przy Cellu - Androidy, przy Buu - Babidi i Dabura. A co mamy w DBS? Beerus jest od razu, Golder Freeza też. Ale OK. To kinówki (jak Broly) więc można to zrozumieć. Ale co mamy dalej? Turniej 6. i 7. Wszechświata, gdzie Hit jest od razu kreowany na tego najsilniejszego, Black - od razu znany, Jiren - podobnie jak Hit od samego początku kreowany na głównego złodupca. I w tej sadze jest niestety to samo... Spokojnie dałoby się zrobić jakiś zwrot/przekierowanie wątku bez naruszania starego zakończenia.

Wygraj tom 9 Dragon Ball Super - konkurs

Harry

Odp.: 3
Wyś.: 1.698
Mam nadzieję, że się spodoba: link

Wygraj tom 8 Dragon Ball Super - konkurs

Harry

Odp.: 5
Wyś.: 2.136
Ja bym zaprosił Krillina. Przecież on ma łeb jak pączek A te sześć kropek to skórki pomarańczy

Wygraj tom 6 lub 7 Dragon Ball Super - konkurs

Harry

Odp.: 7
Wyś.: 2.938
Mnie przerażał Freezer najpierw swoją brutalnością, potem tym zimnym spokojem i opanowaniem. W drugiej formie kiedy nadział Krillina na swój róg, a krew lała się soczyście. Potem przyszła trzecia, podobna do Obcego, forma, gdzie przerażała mnie jego długa głowa i wredny wyraz twarzy. Aż wreszcie pojawiła się ostateczna (w tamtych czasach ) przemiana, której design był rewelacyjny, zupełnie inny niż wyobrażał sobie Krillin Toriyama rozegrał to idealnie. Przeciwnik był mniejszy, nie był napakowany detalami w stylu rogi czy kolce, a jednak siał grozę swoją siłą. Nawet "wzmocniony" Vegeta padł w krótkim czasie. Czuć było, że to zupełnie inna liga i każdy kto stanie na jego drodze będzie martwy. Podobała mi się też oryginalna kreska, twarz pozbawiona emocji, minimalizm ruchów, inteligencja. Czasem właśnie takie cechy napastnika potrafią wywołać większą grozę niż "dziwny" wygląd.

Potem trochę to zepsuli tą jego przemianą na 100% siły, lekką zmianą kreski (kształt głowy zrobił się bardziej okrągły) i większa liczbą akcentów komediowych w DB Super. Ale też Superka miała jedną scenę kiedy Freeza wywołał u mnie podobne emocje jak za dzieciaka. A było to wtedy kiedy 9 Wszechświat nasłał swoich asasynów, a Freeza bez skrupułów i wbrew zdaniu Goku zabił ich z zimną krwią, a potem opanował kulę zniszczenia Sidry.

Tomy dla mnie obojętne. Może być zarówno 6 jak i 7. Najlepiej oba

Manga Dragon Ball Super - rozdział 53 w Manga Plus

Harry

Odp.: 5
Wyś.: 1.241
Zgadzam się z poprzednikami. Piccolo miał swoje 5 minut na leszczy, których pokonałby Raditz, a potem dostał wpiernicz od cyber-Hita. Szkoda, mógł mieć jeszcze jednego silnego przeciwnika, któremu dałby radę.

A Tenshinhan to dobry cichociemny jak go nawet po Ki nie są w stanie wykryć

Ogólnie też podoba mi się wątek na Ziemi bez Goku i Vegety i mam nadzieję, że wrócą dopiero jak Moro obije gęby reszcie. Brakowało jakiejś bitki na pustkowiu na Ziemi. Ostatnia to była walka Goku z Blackiem i to tylko w anime.

Manga Dragon Ball Super - rozdział 52 w Manga Plus

Harry

Odp.: 3
Wyś.: 932
Wreszcie Piccolo miał jakiekolwiek znaczenie w DBS. Kiedy nie ma Goku i Vegety jest głównym obrońcą planety. Również mam nadzieję na więcej scen z jego udziałem. I może Nameczanie po ożywieniu stwierdzą, że oni sami i Smocze Kule są zagrożeniem i złącza się z nim w jedność.

Ja czekam tylko na wyjaśnienie czemu Yardraczanie tak się od siebie różnią i czemu Jimeze z U2 wyglądał tak młodo a w U7 albo są gładcy albo pomarszczeni.

Manga Dragon Ball Super - rozdział 51 w Manga Plus

Harry

Odp.: 4
Wyś.: 1.077
Indiger napisał(a):
Mam nadzieję, że Goku nigdy na stałe nie opanuje Ultrainstynktu i pozostaną tego jedynie pojedyncze przebłyski. Jeśli ciało działa instynktownie i samowolnie, to nie widzę już innej furtki, która mogłaby go jeszcze ulepszyć. Goku obecnie posiada moc zdolną do zniszczenia lub zachwiania równowagi wszechświata. Pełne opanowanie Ultrainstynktu byłoby przełamaniem i końcem jakichkolwiek barier.
Co do kolejnych ulepszeń - masz rację, też nie mam pomysłu. Ale zawsze mogliby wymyślić przeciwników, którzy mogliby blokować moc Goku. Coś jak Moro teraz i jego wysysanie mocy. Coś na co zwykła czysta moc nie da sobie rady. Już w ToP szli w tym kierunku. Większość miała jakieś unikatowe umiejętności chociaż niekoniecznie byli silni. I potrafili sprawić problem.

Właściwie już od Sagi Buu nie ma nikogo silniejszego w 7 Wszechświecie. Beerus - bóstwo. Inni siłacze - z innych Wszechświatów (wliczając kolejne bóstwo jak Zamasu, który sam w sobie i tak był cienki). Tylko Freeza cudownie dostał boosta, żeby urozmaicić ten pusty świat. No i jeszcze dali do kanonu Broly'ego z całkiem wiaroygodnym wytłumaczeniem. Dlatego to mi się podoba w tej sadze. Zagrożenie jest "rodzime", ale nie polega na sile tylko na magii. Coś innego, oryginalnego. W dodatku w przeciwieństwie do Buu, pokazane jest, że Moro ma realne zagrożenie dla całego Wszechświata, rozbudowując przy okazji ten Wszechświat.

Trochę odbiegłem od tematu, ale po prostu cieszę się z drogi jaką idzie seria

Manga Dragon Ball Super - rozdział 51 w Manga Plus

Harry

Odp.: 4
Wyś.: 1.077
Dobrze zrozumiałem, że Merus zna Ultra Instynkt? Wydawało mi się, że Whis wspominał (bodajże w sadze Freezy), że Goku i Vegeta są jeszcze zbyt słabi, żeby go opanować. A Merus przecież nie jest siłaczem. W każdym razie rozdział na plus. Buu jest już niestety wyłączony z akcji ale miał swoje 5 minut. I walka powoli przenosi się na Ziemię. Liczyłem, że Vegeta doleci już do Yardrat, ale trzymają w napięciu. Teraz przetrwać kolejny miesiąc

Manga Dragon Ball Super - okładka dziesiątego tomu

Harry

Odp.: 2
Wyś.: 753
Nie podoba mi się cieniowanie, ale cieszy mnie, że uniwersum DB rośnie w siłę oraz fakt, że manga znowu stała się nr 1. Wciąż ubolewam, że saga Freezy i Brokuły nie jest w mandze, a twórcy zachęcają po prostu do zakupu anime comicsa.

Dragon Ball Super (manga)

Harry

Odp.: 677
Wyś.: 178.580
Świetny odcinek, tego ten arc moim zdaniem potrzebował. Już problemem nie jest tylko Moro ale i jego pachołki co daje szansę, że odwiedzi on Ziemię i część ekipy Z znowu będzie mogła coś pokazać.

Vegeta pewnie wiedząc, że mieszkańcy Yardrat znają fajne techniki, poprosi ich o nauczenie jednej z nich. Jakaś odporność na magię czy coś. Na pewno nie będzie to IT.

Może Freeza też będzie miał problemy z Moro i pojawi się w tym arcu.

Manga Dragon Ball Super - rozdział 49 w Manga Plus

Harry

Odp.: 5
Wyś.: 1.238
Ten nowy arc jest całkiem przyjemny jednak mnie zaczyna on już męczyć. Ciągle liczą się tylko Goku i Vegeta. Reszta postaci nie ma znaczenia i została pokazana na chwilę w innych chapterach. Wprawdzie rozwinęli trochę postać Buu, ale cały arc jak dla mnie to jak na razie ganianie się Goku i Vegety z Moro. Arc z Freezą był lepszy bo akcja powoli się rozwijała i trzeba było trochę czasu żeby dojść do tego głównego "złola". W Superce wszyscy sa od razu podawani na tacy nie licząc turniejów.

Nie mam pomysłu czym będzie trzecie życzenie, raczej nie chodzi o nieśmiertelność. Mam jednak nadzieję, że arc zakończy się tym, że ożywią Nameczan i ci stwierdzą, że Smocze Kule ściągają na nich problemy i je zniszczą + połączą się wszyscy z Piccolo dając mu power-up.

Dragon Ball Super (manga)

Harry

Odp.: 677
Wyś.: 178.580
Ja mam propozycję dla tłumaczy. Wprawdzie Cranberry to po angielsku żurawina, ale jak nazwiecie go Maliniak to śmiechnę

Osobiście wolę schemat jak w sagach DBZ gdzie główny przeciwnik nie pojawiał się od razu, a pierwotne zagrożenie było czymś innym i napięcie/zagrożenie stopniowo rosło.

Anime Super Dragon Ball Heroes - saga wszechświatowego konfliktu

Harry

Odp.: 4
Wyś.: 1.161
Myślę, że prędzej czy później podobny motyw pojawi się w Superce. Nie mogą tak szybko lecieć z tymi najbardziej banalnymi motywami bo szybko skończyły by się pomysły i kolejne sagi były by nudne. Niech na razie rozbudowują wszechświaty (wliczając 7 - patrz nowa saga) i dopiero potem jakiś "globalny" konflikt. Potem włączyć 4 światy, które nie brały udziału w turnieju i może powrócić do motywu usuniętych wszechświatów o których wspominał kiedyś Whis. Może naprawdę życzenie 17 również je przywróciło?

Wygraj tom 4 Dragon Ball Super - konkurs

Harry

Odp.: 6
Wyś.: 2.841
Jeśli miałbym taką możliwość to robiłbym wszystko, żeby nie ograniczać się do tylko jednej rodziny. Przecież konflikty Goku i Vegety o żarcie to byłby najpiękniejszy widok Nawet to, że miałbym potem zdemolowane mieszkanie to nic - i tak planuję remont A jeżeli już naprawdę musiałbym wybrać to miałbym potężną zagwozdkę. Rodzinna swojska atmosfera u Sonów czy może spotkanie dumnego Vegety i ścisłego umysłu Bulmy, z którą na pewno mógłbym zamienić parę słów na interesujące mnie tematy. Myślę, że wybrałbym jednak Goku z rodziną. Najbardziej pasują mi do klimatu świąt.

Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)

Harry

Odp.: 550
Wyś.: 119.696
Właśnie nie wiem jak to z tym jest. Szczerze to myślałem, że należy to traktować jako oficjalne informacje. Przydało by się coś takiego - oficjalna książka przedstawiająca faktyczny stan uniwersum, wydarzenia, postacie, chronologia. Wiadomo by było co jest spinoffem, fillerem, kanonem

Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)

Harry

Odp.: 550
Wyś.: 119.696
Ale to była by już kolejna zmiana tego co zostało wcześniej ustalone. Nie rozumiem po co ciągle naginać i zmieniać uniwersum do potrzeb nowych serii/filmów. Całe uniwersum na tym cierpi bo w pewnym momencie nie wiadomo co jest prawdą a co fałszem i wszystko robi się niespójne. Wg Dragonballowej wiki różnica między Goku a Vegetą to ~5 lat (na podstawie databooków). Mam nadzieję, że w filmie będzie zachowany sens.

Projekt specjalny: Toyotarō rysuje! - #10

Harry

Odp.: 1
Wyś.: 1.009
Przy tych rysunkach Toyotaro szczególnie widać jak jego styl różni się mimo wszystko od stylu Akiry. Niby to samo ale jednak jakieś inne.
Strony: 1, 2, 3  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2021 DB Nao
Facebook