Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 13 wyników

Pimsleur

Knup

Odp.: 7
Wyś.: 5.807
No wiadomo, że to tylko tak brzmi reklama, jednak moim zdaniem te lekcje są dobre aby poznać jakieś takie podstawowe zwroty w stylu "dzień dobry" "Do widzenia", "Nazywam się", "Ile to kosztuje?", "Gdzie znajduje się" "Która godzina", "przepraszam" "Poproszę herbatę z mlekiem i cytryną" itd. Ale zorientowałem się, że te lekcje są dość stare bo jak doszło do informowania jaka jest waluta na Ukrainie to podają że waluta na Ukrainie nazywa się Karbowaniec, którego nie ma od 1996 r.

Pimsleur

Knup

Odp.: 7
Wyś.: 5.807
Niestety nie. W internecie są dostępne jedynie wersje adresowane dla Amerykanów stąd też trzeba znać angielski jako język na który są tłumaczone słowa z innego języka.

Pimsleur

Knup

Odp.: 7
Wyś.: 5.807
Witam po dość długiej przerwie. Pracując w oddziale ds. cudzoziemców postanowiłem że na własną rękę nauczę się kilka języków a raczej tylko mówienia. W tym celu postanowiłem spróbować metodę Pimsleura (czyt. Pimslera), która wg zapewnień reklam pozwala na to aby biegle mówić w danym języku - ba nawet z akcentem po 10 dniach. Oczywiście nie wierzę w takie zapewnienia . Jednakże po 11 lekcjach Ukraińskiego zdałem sobie sprawę że mogę zamówić jedzenie w restauracji, zapytać się o drogę, zapytać ile coś kosztuje itd. Udało mi się znaleźć paczkę z chyba wszystkimi językami jakie zostały ta metodą opracowane. W tym rzecz jasna japoński. Jeśli ktoś byłby zainteresowany mogę tu go zapodać.

Napiszę coś po krótce o metodzie Pimsleura. Jest to metoda nauki języka opracowana przez amerykańskiego doktora Paula Pimsleura. Ów doktor zauważył, że najlepszą metodą nauki języka nie jest mozolne wyuczanie na blachę słówek na papierze ale słuchanie ich. Tak bowiem języka od swoich rodziców uczą się dzieci i przez to opanowują dany język bardzo szybko. I na tym właśnie bazuje ta metoda - na odsłuchiwaniu sylaba po sylabie danych słów przez native speakera. Są też do tego jakieś nauki pisania jednak ich nie znalazłem jeszcze.

Zasady nauki są następujące (ja nie zawsze się do nich stosuję )
1. W zależności od języka składa się on z od 1 do 3 sekcji (1 sekcja to podstawy a 3 to poziom najbardziej zaawansowany)
2. Każda sekcja ma po 30 lekcji
3. Każda pojedyncza lekcja trwa 30 minut
4. Nauka polega na słuchaniu lekcji i powtarzaniu usłyszanych słówek
5. Jeśli dobrze opanujesz daną lekcję możesz przejść do następnej (przy każdej następnej poznajesz nowe zdania i powtarzasz wcześniejsze)
6. Dobrze opanowana lekcja to lekcja opanowana w 80%. Jeśli Ci się nie uda, musisz lekcję powtórzyć.
7. Nie można stosować żadnych przerw w nauce. Należy opanowywać jedną lekcję w jeden dzień a do kolejnej przejść następnego dnia.
7. Efekt końcowy to (w zapewnieniach) biegłe komunikowanie się w danym języku.

Jeśli będzie zainteresowanie to chętnie się podzielę .

Neon Genesis Evangelion Platinum Collection + End of Evangelion

Knup

Odp.: 0
Wyś.: 1.461
Neon Genesis Evangelion Platinum Edition (1995)
Obraz

Dla większości nie trzeba tego anime przedstawiać, choć dla porządku należy o nim coś opowiedzieć niewtajemniczonym .

Neon Genesis Evangelion - kontrowersyjne i bardzo popularne anime, emitowane premierowo w latach 1995-1996. Reżyserem i scenarzystą jest Hideaki Anno, producentem – studio Gainax. W Polsce anime było emitowane na kanale Hyper w wersji z polskim lektorem, którym był Piotr Borowiec.

Anno Domini 2000 - w Antarktydę uderza meteoryt o wielkiej masie. Tę największą w historii katastrofę nazwano "Drugim uderzeniem". Podnosi się poziom wód, świat nękają klęski żywiołowe, upada gospodarka, konflikty narodowościowe wywołują wojny domowe... Nagle populacja zmniejsza się o połowę. Po 15 latach, gdy widoczne są już pierwsze oznaki odrodzenia, ludzkość staje w obliczu nowego kryzysu."Anioły" - olbrzymie, niezwyciężone maszyny bojowe o nieznanym pochodzeniu atakują jeden po drugim, wymordowując większość już i tak nielicznej populacji. Ludzkość przewidując kolejne ataki, tworzy broń wielozadaniową, która jako jedyna jest w stanie podjąć równą walkę z obcym najeźdźcą. Są to biomechaniczne roboty o kodowej nazwie "Eva". Ich pilotami mogą być jednak tylko osoby urodzone po "Drugim Uderzeniu". Organizacja NERV, odpowiedzialna za pracę nad Evangelionami wybiera "Trójkę Dzieci". To w nich dorośli pokładają swoje nadzieje, to w nich świat widzi swoją jedyną szansę przetrwania. Ich ogromnie odpowiedzialna walka o być albo nie być ludzkiego gatunku właśnie się rozpoczyna.

Pomimo iż serial rozpoczyna się jak zwykłe anime z gatunku mecha, akcja szybko zaczyna skupiać się na wspomnieniach i analizie postaci głównych bohaterów, szczególnie jednego z nich – Shinjiego Ikari. Twórca serialu, Hideaki Anno, przed stworzeniem Neon Genesis Evangelion przez długi czas cierpiał na depresję. Wiele wątków serialu opartych jest na jego własnych doświadczeniach związanych z radzeniem sobie z depresją i na teorii psychoanalitycznej, z którą miał styczność podczas psychoterapii. W rezultacie postaci w anime doświadczają problemów ze zdrowiem psychicznym, a w szczególności depresją, traumą oraz zaburzeniami lękowymi.

Kiedy Evangelion został po raz pierwszy pokazany w Japonii w czasie przeznaczonym dla nastolatków, nie zyskał szczególnej popularności. Jednak kiedy został pokazany jeszcze raz w czasie pasującym bardziej dorosłym, jego popularność eksplodowała i rozpaliła w wielu dorosłych zainteresowanie anime.

Edycja Platinum Collection zawiera nie tylko oryginalne anime, na które składa się 26 odcinków ale także wiele dodatków w tym wersje reżyserskie odcinków 21, 22, 23 oraz 24.

Format: MKV (Dual Audio - Angielski + Japoński)
Napisy polskie: Brak

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion (1997)
Obraz
Po zakończeniu emisji serialu w telewizji Gainax i Hideaki Anno otrzymali liczne listy i e-maile od fanów, zarówno z gratulacjami, jak i krytykujące ostatnie dwa odcinki. Wśród tych ostatnich znajdowały groźby i listy wyrażające zawiedzenie fanów, którzy uważali, że Anno zrujnował serial. Z powodu tych odpowiedzi Gainax rozpoczął projekt, aby stworzyć film z „właściwym” zakończeniem. Gainax wydał najpierw Shitō shinsei (Neon Genesis Evangelion: Death and Rebirth), zawierający skondensowany serial TV (Death) i połowę „właściwego” zakończenia (Rebirth). Projekt został ukończony w rok później, zawierał kompletną część Rebirth, pod tytułem Air/Magokoro wo, kimi ni (The End of Evangelion). Film zarobił w Japonii około dwunastu milionów dolarów, co – jak na panujące tam warunki – można uznać za sukces. Jednak pomimo sukcesu, zakończenie "The End of Evangelion" przez wielu fanów uważane jest za kontrowersyjne.

Format: MKV (Dual Audio - Angielski + Japoński)
Napisy polskie: są

* zaloguj się, aby zobaczyć link *

Gundam Seed Destiny

Knup

Odp.: 0
Wyś.: 531
Gundam Seed Destiny (2004)
Obraz
Wojna wreszcie się skończyła. Echa wystrzałów ucichły, silniki gundamów ostygły, miliony poległych spoczywają w spokoju. Mamy wreszcie upragniony pokój. Kwiatki kwitną na łąkach, dawni żołnierze prowadzą spokojny żywot, wychowując sieroty wojenne. Czysta sielanka. W końcu stare przysłowie ludowe mówi, że człowiek uczy się na błędach. Czy zatem udało się wreszcie osiągnąć etap, na którym słowo „wojna” odnosi się jedynie do zamierzchłej historii? Oczywiście nie. Przecież konflikty zbrojne od zawsze towarzyszyły człowiekowi, nie wypada zrywać z tradycją, liczącą sobie ładnych kilka tysięcy lat, zwłaszcza, że o powód do nowej wojny w społeczeństwie, w którym niemal każdy poniósł jakieś straty i żywi jakieś urazy, nietrudno. Z bazy ZAFT zostają (w dość spektakularny sposób) skradzione trzy najnowsze roboty bojowe. To w zupełności wystarcza, żeby na nowo rozniecić ledwo co przygasły płomień pożogi wojennej. Oczywiście politycy „robią, co mogą”, żeby nie dopuścić do eskalacji konfliktu, ale nie można się oprzeć wrażeniu, że niezbyt się do tego przykładają. Nowi piloci na nowych statkach znów przygotowują się do walki, a starzy z niepokojem patrzą w niebo, modląc się o cud. Ale cuda zdarzają się rzadko, a historia lubi się powtarzać…

Katalog zawiera
1. Gundam Seed Destiny - serial składający się z 50 odcinków i 2 odcinków specjalnych
2. Gundam Seed Destiny Special Edition - serial skompresowany w 4 filmy pełnometrażowe


Format: MKV/AVI
Język: Angielski + Japoński
Napisy: Angielskie

* zaloguj się, aby zobaczyć link *

Gundam Seed

Knup

Odp.: 0
Wyś.: 564
Jako, że w sumie daaawno tu nie zaglądałem ze względu na brak czasu postanowiłem dać coś od siebie. Dlatego utworzyłem sobie darmowe konto na MEGA. W sam raz na wstawienie 3 anime. Ale na początek zapodaje pierwszy:

Gundam Seed (2002)
Obraz

Serial został wyreżyserowany przez Mitsuo Fukuda (Future GPX Cyber Formula i Gear Fighter Dendoh) i jest pierwszą produkcją z serii Gundam osadzoną w świecie Ery Kosmicznej. Akcja rozpoczyna się w czasie Wojny Krwawych Walentynek (Bloody Valentine War) między Ziemią i koloniami. Wojna przypomina Jednoroczną Wojnę (One Year War) z oryginalnej serii Gundam 0079, z dodatkowymi elementami zaczerpniętymi z New Mobile Report Gundam Wing i After War Gundam X. Po jednej stronie występuje Sojusz Ziemski, po drugiej kolonie kosmiczne z ZAFT (Zodiac Alliance of Freedom Treaty). Ludzkość jest podzielona z powodu inżynierii genetycznej. Zwykli ludzie są określani jako "Naturalni", podczas gdy zmodyfikowani są znani jako "Koordynatorzy". Podobnie jak w oryginalnej serii, ZAFT jako pierwszy wprowadził kombinezony bojowe (mobile suit). Sojusz Ziemski szybko nadrabia straty produkując pięć prototypowych Gundamów. Po tym, jak ZAFT kradnie cztery z nich, młody Kira Yamato przez przypadek zaczyna pilotować Strike Gundam (piąty z prototypów) i jest zmuszony walczyć ze swoim dawnym przyjacielem Athrunem Zalą. Żaden z nich nie przypuszcza, że siły stojące za wybuchem wojny doprowadzą do niewyobrażalnej eskalacji.

Serial był bardzo dobrze przyjęty i wywarł znaczny wpływ na społeczność otaku w Japonii i poza nią. Część głównych bohaterów wciąż znajduje się na czele listy ulubionych postaci magazynu Newtype, a artykuły związane z serią sprzedały się w dużych nakładach.

W założeniach serial miał być remakiem Gundam 0079. Aby dopasować się do oczekiwań współczesnych nastolatków, historia mocno koncertuje się na stosunkach między bohaterami, co skutkuje przedstawieniem wielopoziomowych i romantycznych przyjaźni. Głównym wątkiem historii jest traumatyczna przyjaźń Kiry i Athruna.

Uwzględnienie w fabule problemów takich jak rasizm i dążenie do genocydu dodatkowo uwspółcześniło serial i dostarczyło materiału do komentarzy społecznych i przemyśleń. Genetycznie zmodyfikowani Koordynatorzy stanowią wizję przyszłości w świecie zaangażowanym obecnie w dyskusje nad żywnością modyfikowaną genetycznie i klonowaniem.

Stopień zbieżności między Gundam SEED i oryginalną serią Gundam wzbudził wiele kontrowersji w środowisku fanów. Część z nich krytykowała skupienie się na relacjach między bohaterami kosztem szerszego obrazu wojny oraz styl animacji, bardziej poszarpany niż w wcześniejszych seriach. Inni z kolei docenili zaadaptowanie tradycyjnych wątków i ich rozwinięcie w nowych kierunkach.

Katalog zawiera
1. Gundam Seed - serial składający się z 50 odcinków
2. OAVy:
a) Between the stars - epilog serialu
b) Gundam Seed Astray - 2 krótkie odcinki dziejące się obok Gundam Seed
c) Gundam Seed C.E. 73: Stargazer - 3 kolejne odcinki osadzone obok Gundam Seed
3. Gundam Seed Special Edition - serial skompresowany w 3 filmy pełnometrażowe.

Format: MKV/AVI
Język: Angielski + Japoński
Napisy: Angielskie

* zaloguj się, aby zobaczyć link *

Jak dodać link do MEGA

Knup

Odp.: 2
Wyś.: 2.710
Dzięki. Już ogarnąłem jak to działa

Jak dodać link do MEGA

Knup

Odp.: 2
Wyś.: 2.710
Pytanie jak w temacie - chcę wrzucić 3 anime na darmowe konto MEGA, które założyłem specjalnie po to by tu je zapodać, ale nie wiem jak tu stworzyć link do całego katalogu a nie pojedynczego odcinka.

Prawo japońskie

Knup

Odp.: 4
Wyś.: 4.148
Jako, że moje "zboczenie zawodowe" nie pozwala mi żyć, natrafiłem swego czasu w internecie na 2 artykuły a niedawno na kolejne dwa związane z prawem japońskim. Jeśli ktoś jest ciekawy to zapodam je tu.

* zaloguj się, aby zobaczyć link *

* zaloguj się, aby zobaczyć link * - ks. prof. dr hab. Antoni Kość SVD (1949-2011)

* zaloguj się, aby zobaczyć link * - dr hab. Jacek Izydorczyk, prof. nadzw. Uniwersytetu Łódzkiego, Prokuratura i Prawo 5/2008

* zaloguj się, aby zobaczyć link * - dr hab. Jacek Izydorczyk, prof. nadzw. Uniwersytetu Łódzkiego, Prokuratura i Prawo 5/2008

* zaloguj się, aby zobaczyć link * - dr hab. Jacek Izydorczyk, prof. nadzw. Uniwersytetu Łódzkiego, Prokuratura i Prawo 5/2008

* zaloguj się, aby zobaczyć link * - dr hab. Jacek Izydorczyk, prof. nadzw. Uniwersytetu Łódzkiego, Prokuratura i Prawo 4/2007

Jeśli chodzi o polska literaturę traktującą o prawie japońskim nie jest ona bogata można jednak wymienić między innymi:

Prawo konstytucyjne
K. Karolczak, System konstytucyjny Japonii, Warszawa 1999;
K. Karolczak, Kokkai - parlament Japonii, Warszawa 1995

Prawo karne
B. Hołyst, Japonia – przestępczość na marginesie cywilizacji, Warszawa 1994
J. Widacki, Przestępczość i wymiar sprawiedliwości karnej w Japonii – zarys problematyki, Lublin 1990
J. Izydorczyk, Hanzai znaczy przestępstwo, Warszawa 2008

Prawo administracyjne
L. Leszczyński, Gyoseishido w japońskiej kulturze prawnej. Nieformalne działania administracji a prawo, Lublin 1990

Teoria i filozofia prawa/Doktryny polityczno-prawne
R. Tokarczyk, Współczesne kultury prawne, Warszawa 2012
L. Dubel, Historia doktryn politycznych prawnych do schyłku XX wieku, Warszawa 2009
R. Tokarczyk, Filozofia prawa, Warszawa 2012

[Cześć!] Uszanowanko

Knup

Odp.: 13
Wyś.: 7.703
Rany. Dzięki za powitanie. ja tam nie uważam, że są rozmowy o niczym. Każda dyskusja nawet na płytkie tematy jest komuś potrzebna. A to że sami weterani to mnie specjalnie nie przeraża. A jeśli o mindfucki, to "moja Pani" uważa mnie za zdrowo rąbniętego . Tzn., żeby rozładować napięcie albo po prostu się pośmiać rzucamy sobie jakieś absurdalne gadki albo absurdalne rozmowy i stwierdza, że ja jestem większym porypańcem niż ja . Ale żeby nie było - nie boję się rozmów poważnych .

[Cześć!] Uszanowanko

Knup

Odp.: 13
Wyś.: 7.703
Nie, nie robię masy.

Wiesz, jak na mnie wpłynął.....może chodzi raczej nie o treningi tylko powiedzmy o motywację do walki z wyznaniami:

Brolly: Nie potrafisz się poddać?
Son Goku: Tak właściwie, nigdy nie nauczyłem się jak to robić

Oglądałem też Gundam Seed, Gundam Seed Destiny, Daimosa, Pokemony, Teknomana. Nie miałem wcześniej czasu oglądać anime.

Znalazłem to forum przypadkie. Nikt mi go nie polecał.

[Cześć!] Uszanowanko

Knup

Odp.: 13
Wyś.: 7.703
Ukończyłem UMCS a z aplikacją mi w tym roku nie wyszło . Próbowałem na notarialną do izby lubelskiej.

[Cześć!] Uszanowanko

Knup

Odp.: 13
Wyś.: 7.703
Dobry wieczór. Postanowiłem pójść za ciosem i zarejestrować się tutaj by poznać fanów różnych anime z DB na czele. Nazywam się Michał. Urodziłem się 2 września 1987 r. Mieszkam w Lublinie. Jako dzieciak wychowałem się na Dragon Ballu, Yaibie, Czarodziejce z Księżyca, Tygrysiej Masce, Gigim, Yatamanie oraz Daimosie. Generalnie ubóstwiam anime z udziałem mechów, ale innymi anime też ni pogardzę, zwłaszcza gdy są ambitne (obecnie wciągam z dziewczyną Death Note, wcześniej wciągnęliśmy Neon Genesis Evangelion a później być może Samurai 7). Mam ambitny cel zgromadzić całego Gundama . Nick wziąłem z wyczesanej bajki jaka swego czasu leciała na Cartoon Network (dawno). Chodzi oczywiście o Megasa XLR.

Skończyłem w tym roku studia prawnicze (2 lata temu również administracyjne) i póki co wiodę sobie szczęśliwe życie bezrobotnego . Poza anime lubię historię no i prawo - zwłaszcza jeśli chodzi o regulacje związane z nieruchomościami. Noszę się z planem stworzenia jakiegoś bloga prawniczego, ale niestety mam ciągoty do pisania "podręczników" niż krótkich postów (może vblog?). Tudzież był plan stworzenia kanału gdzie we 3 osoby zajmujemy się historią z okresu II Wojny Światowej.

W czasie wolnym czytam sobie książki (mam w końcu tyle wolnego czasu po skończeniu studiów, że nie muszę już tak często oczytać podręczników do prawa ). Na dzień dzisiejszy mam na tapecie "Archipelag GUŁag" Aleksandra Sołżenicyna.

No i jeszcze tak na zakończenie - mam nadzieję, że miło będzie tu gościć i pozdrawiam.
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook