Forum Dragon Ball Nao

» Jak budować masę mięśniową? Czy istnieje złoty środek?

Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Tak jak w temacie. Proste pytanie i nie skomplikowana odpowiedź na odwieczne pytanie adeptów budowania i rzeźbienia masy mięśniowej. Jak do tego podchodzimy ? Jak się z tym obchodzimy ? Czy jak z roślinami albo jak z chwastami tyle że te są pożądane.
Kiedyś miałem opinię, że jak z roślinami, dziś moja opinia zmieniła prawie o połowę w kierunku, by traktować je jak chwasty (na zasadzie budowania). I widzę, że na tym dobrze wychodzę. Ale do rzeczy. Mówią, że ważne jest białko, a najlepiej izolat serwatki czy kaizen jak to się zwie (chodzi o przyswajanie) Jest ważne, ale to dopiero początek dyskusji. Więc białko, ja mówię okej, serwatka izolat no pewnie ale to suplement, nie jest zamiennikiem pożywienia. Trening, jak trenować, no właśnie. I tu zaczyna się moja teoria odnośnie chwastów. Czyli plenić po przez trening, ale niektórzy twierdzą, że to złe. Ja natomiast, XD przestań. A zakwasy ? To aspirynka albo ibuprofen (przeciw zapalny lek) i do tego aspiryna z kawą daje efekt pompy. Temat jest złożony. Dobra, teraz następna rzecz. Ale jak trenować ? Dzielić trening na różne grupy czy ogólnorozwojówka.
Zależy na jakim etapie masy mięśnia jesteś. Po co robić trening dzielony jak nie mamy wyraźnie wykształconych mięśni ? Przecież nie mamy tej mapy/schematu w ciele, która ułatwia nam budowanie masy i rzeźbienie. Jak mamy to czemu nie ? I maszyny w celu poprawek kosmetycznych. Teraz najważniejsze, Masę budujemy na wolnych ciężarach. I teraz zakończę wstęp do dyskusji. Jak budować masę, czy jest jakiś złoty środek na to ? Uważam, że nie. I nie ma co szukać rewelacji w suplach, chyba że sterydy ale wziąć koks nie wystarczy tylko. Więc nie ma prostej odpowiedzi. Ja coś znam, i wiem jak budować. Dlatego pytanie sam każdy powinien sobie zadać. Czy chcę z budowaniem masy obchodzić się jak z roślinkami czy chwastami ? Pytanie pozornie nie jest głupie i wymaga zastanowienia po przez przeanalizowanie sobie tego co widzimy w przyrodzie.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Jest głupie nie tylko pozornie, ale i faktycznie. Pierwszym powodem jest osoba pytającego. Drugim, w ogole nie zrozumiałe pieprzenie o roślinkach i pożądanych chwastach.
Chwalisz się znajomością z zawodowym kulturystą i tak mało z niej wyciągłeś, że nawet nie wiesz jak zapisać dane słowo związane z tematem.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Bo to szeroki temat. Tego zwięźle nie da się powiedzieć. Metafora z rośłinami ma dać do zrozumienia, czy będziesz budować przez suplementacje i właściwe pożywienie oraz trening.

Dodano po 2 minutach
I nie jest głupie człowieku. To nie nauka ścisła by mieć gotowy wzorzec.Medycyna nie jest nauką ścisłą, a przyczynia się do budowania masy pośrednio.

Dodano po 25 minutach
Zawodowy kulturysta, będzie w pierwszej kolejności namawiał cię na izolat serwatki i inne suple. Ale jak trenować to nie, najwyżej to powie ci jaki on ma plan. Nie chodzi o to byś tego nie robił, ale każda osoba jest inna i inaczej raguje na wszystko. Doświadczenie zdobywasz z czasem, metodą prób i błędów. Oni też tak robią i robili. Robert Kiesz mi tylko powiedział o aspirynie i kofeinie. Widzę, że to jest dobre. Ale nie tylko o to chodzi. Ja napisałem też o sposobie trenowania czyli czy trening dzieliny czy ogólny. Moim zdaniem ogólny jest właściwy. Jest taka zasata treningu intuicyjnego i dezorientacj mięśniowej. Nie można liczyć na to, że tymi samymi ćwiczeniami i zwiększając ciężar można spowodować by mięśnie rosły, a większość tak sądzi. Mało tego jest jeszcze taka zasada regresji albo treningu jakościowego, który mówi o tym by skracać przerwy, a też ćwiczenie powtarzać tylko po to by więcej krwi "płókało" mięsień ćwiczony.
Trello Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Trello
Wiek: 30
Dni na forum: 4.025
Posty: 66
Skąd: P2Mforum.info
Wypowiem się w tym temacie na dniach bo ćwiczę już prawie 2 lata, z małymi przerwami spowodowanymi np chorobą czy tzw leniem żeby nie było off topu, nie biorę żadnych supli, wspomagaczy, jem po 21
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.891
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
dezorientacji mięśniowej
- czyli zwykła zmiana ćwiczeń, ilości powtórzeń, ilości serii, kolejności ćwiczeń i zmiana czasu przerwy

naprawdę nic z tej znajomości nie wyciągnąłeś

Nie istnieje nic takiego jak złoty środek, podstawą jest dieta, a przecież każdy jeden organizm reaguje inaczej, podobnie zresztą z ćwiczeniami. Każdy początkujący powinien ułożyć dietę patrząc z początku jedynie na makroskładniki i kalorie, z czasem może eksperymentować, aby znaleźć to, co jemu ciału najbardziej pasuje - identycznie z ćwiczeniami: okres zakwaszania > podstawowy trening siłowy > eksperymenty.

Tak mnie naszła myśl gordonie, może powinieneś zatrudnić się gdzieś na siłce jako instruktor?

Grenardo napisał(a):
i do tego aspiryna z kawą daje efekt pompy
Jedz arbuzy po treningu.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
To jest zasada treningu jakościowego Cyc, a dezorientacja to warianty ćwiczenia. Czyli jak wykonujesz ruch. I nie chce być instruktorem Cycu, bo uważam za zbędne doradzanie ludziom. Po prstu chciałem poruszyć ten temat i jestem ciekaw opinii trenujących.

Dodano po 11 minutach
Zasada dezorientacji mięśniowej
Warunkiem stałego rozrostu jest niedopuszczanie do stanu, w którym mięśnie i cały organizm w pełni przyzwyczaiłyby się do określonego programu treningowego. Mięśnie nigdy nie powinny osiągnąć stanu przystosowania. Aby się rozrastały, muszą być poddawane zmiennym naprężeniom. Jeżeli ciągle zmienia się ćwiczenia, wielokrotność serii i powtórzeń oraz kąty ciągnięcia na wyciągach, to mięśnia nigdy nie mogą się przystosować i przyzwyczaić do naprężeń, jakim są poddawane.


Zasada treningu instynktownego
Jest to nadrzędna zasada treningowa w kulturystyce. Tylko samemu można poznać co najskuteczniej oddziałuje na nasz organizm. Każdy kulturysta musi opanować sztukę układania programów treningowych, dobierania ćwiczeń oraz ustalania liczby serii i powtórzeń, które w jego przypadku dają najlepsze rezultaty. Jeśli się tego nie nauczycie, nigdy nie wykorzystacie swoich możliwości. Każda osoba inaczej reaguje na różne sposoby odżywiania czy schematy treningowe. W miarę nabierania doświadczenia, będziecie w stanie instynktownie określić, w jaki sposób ćwiczyć, aby uzyskiwać najlepsze rezultaty.

Zasada treningu jakościowego

Trening jakościowy oznacza, że stopniowo skraca się przerwy odpoczynkowe pomiędzy seriami, próbując nadal wykonywać tę sama co poprzednio lub nawet większa liczbę powtórzeń w seriach. Trening jakościowy, zwany też przedstartowym, jest świetną metodą na poprawienie definicji i unaczynienia mięśni

Zasada treningu izometrycznego

Izometria charakteryzuje się sterowaniem pracą mięśni. Zasadę tę można stosować poprzez napinanie mięśni bez wykonywania ruchu – po prostu napinając mięśnie, przytrzymując je w szczytowym napięciu przez 3-6 sekund i powtarzając tę procedurę trzykrotnie. Mistrzowie stosują tę metodę, napinając wszystkie mięśnie trzy razy w tygodniu, ponieważ częste izometryczne napinanie mięśni pozwala lepiej neurologicznie sterować nimi, a także umożliwia uzyskanie lepszej separacji mięśniowej i pełniejszego szczytowego napięcia mięśni podczas pozowania w zawodach.

To sązasady o których cały czas mówiłem.
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.891
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Grenardo napisał(a):
To jest zasada treningu jakościowego Cyc, a dezorientacja to warianty ćwiczenia.
Grenardo napisał(a):
Zasada dezorientacji mięśniowej
Warunkiem stałego rozrostu jest niedopuszczanie do stanu, w którym mięśnie i cały organizm w pełni przyzwyczaiłyby się do określonego programu treningowego. Mięśnie nigdy nie powinny osiągnąć stanu przystosowania. Aby się rozrastały, muszą być poddawane zmiennym naprężeniom. Jeżeli ciągle zmienia się ćwiczenia, wielokrotność serii i powtórzeń oraz kąty ciągnięcia na wyciągach, to mięśnia nigdy nie mogą się przystosować i przyzwyczaić do naprężeń, jakim są poddawane.
No? Napisałem to samo, tylko, że w jednym zdaniu i nie powiedziałem jedynie, dlaczego się to stosuje.
Debilu ty.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Wypier...na siłkę zamiast się tłumaczyć.
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.891
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Nie siebie, tylko Tobie u-łomie.

Trello napisał(a):
z małymi przerwami spowodowanymi np chorobą czy tzw leniem żeby nie było off topu, nie biorę żadnych supli, wspomagaczy, jem po 21
Ja mam na odwrót, krótko ćwiczę, długo się !? i nic nie jadam. Jak już ćwiczę, żadnych odżywek, żadnych supli, ani wspomagaczy i też jadam po nocach, w sumie to głównie właśnie o tych porach spożywam zapotrzebowanie.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Łomem to cię zrobili na ławce skośnej, wspomagaczu lol
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.891
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
upiles sie

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Jak budować masę mięśniową? Czy istnieje złoty środek?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook