Forum Dragon Ball Nao

» [Anime] Dream 9 Toriko & One Piece & Dragon Ball Z Super Collaboration Special!!

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
demrumrus Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 4.449
Posty: 37
"Co, co jak? Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Byłbyś łaskaw rozwinąć?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Zapowiada się całkiem fajnie i świeżo. Zdecydowanie ostatnio DB odżywa.

Obraz
mylewy15 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
mylewy15
Wiek: 28
Dni na forum: 4.084
Posty: 47
mają coraz więcej planów co do dragon ball'a
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
redi87
Ziemianin
Ziemianin
redi87
Dni na forum: 4.126
Posty: 22
Hehe to jest zaraz dziwne i ciekawe xD. Musieli nieźle z balansować postacie z tych 3 anime, żeby reszta mogła w jakiś sposób w ogóle dorównać bohaterom z DB .

Obraz
Einstein001
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 33
Dni na forum: 4.769
Posty: 20
Skoro obejrzałem to pozwolę sobie jako pierwszy na tym forum otworzyć taki oto temat i udzielić opinii

aha i będą spoilery, więc kto nie oglądał - sio z tematu

Special obejrzałem bez żadnych napisów, ciężko więc będzie wypowiadać się o fabule.
Nie wydaje mi się ona jakaś zbyt skomplikowana.
OK!
Goku, Luffy, Toriko w jednym 40 minutowym specialu?! To może się udać!
Oprócz wyżej wymienionych bohaterów mamy do czynienia z praktycznie każdą "ważniejszą" postacią z DB, One Piece, Toriko.

Rzecz dzieje się podczas jakiegoś turnieju. Przystępuje do niego wielu zawodników i jak zapewne już się wszyscy domyślili - w finale spotykają się główni bohaterowie.
Widzimy sporo zabawnych momentów, no i najważniejsze - AKCJA!!

No właśnie akcja...................
Bardzo fajnie było zobaczyć całą trójkę walczącą ze sobą (przez całe 5 minut!), ale niestety animacja nie powala - szczególnie płynność i dynamika ruchów ( co oczywiście poprawia się w ostatniej scenie walki). Nie odnosi się wrażenia, że jest to walka gigantów. Owszem można odnieść lekkie wrażenie, że coś się dzieje, ale to zwykła sztuczka animacji, gdzie widzimy "efekt trzęsącej się kamery", co polepsza jest dynamikę.
Nie rozumiem też użycia innych dźwięków walki, bo przecież zarówno w DB, jak i OP stosowane są te same "odgłosy" - skąd pomysł, żeby wstawiać nowe?
Pomimo przeciętnej animacji postacie zostały narysowane perfekcyjnie, mamy też wszystkich seiyuu, którzy już wcześniej maczali w tych tytułach palce.
Tak jak wspominałem - animacja poprawia się w ostatniej walce z potworem, który ( z tego co wywnioskowałem) wyssał energię przyjaciół naszych bohaterów.
I tutaj też bym chciał się odnieść do ostatnio modnego, stosowanego w anime systemu animacji. Szczególnie widać to w One Piece. Przez cały odcinek widzimy bardzo słabą animację, niepodobne do siebie postacie, żółwie ruchy, dopiero kiedy dzieje się jakaś akcja - następuje obrót o 180 stopni. Zupełnie tak, jakby za odcinek wzięło się inne studio animacyjne, które potrafi zrobić tak epicką animację, że można dostać gęsiej skórki
No ale wracając do specjala...
Sytuację ratuje Genki Dama, zmasowany atak Luffy'ego i Toriko, oraz SSJ3 GOKU!
Na koniec wszyscy razem cieszą się i świętują zwycięstwo


Podsumowując - Pomimo braku jakiegokolwiek zrozumienia dialogów, nieraz miałem uśmiech na twarzy i już wiem, że specjal oceniam na bardzo dobry.
Wprowadza on coś świeżego, coś o czym marzyło wielu fanów shounena, coś na co ja sam czekałem od dawien dawna (walka Goku vs Luffy!)
Jedyne do czego ja osobiście bym się przyczepił, to zamiana tego Toriko na innego- chociażby Naruto.
No i kto by pomyślał, że po Ziemi chodzi wróg dużo bardziej niebezpieczny od Buu
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Również obejrzałem i dość niezły crossover. Ostrzegam przed spoilerami.

Postacie z DB ubrane podobnie jak w Battle of Gods. Momentami dźwięki są wręcz komiczne, jak z jakiejś kreskówki, także nie rozumiem czemu je zmienili. Kreska ładna, ale tylko chwilami jest wzorowo. Co do ostatniego antagonisty to coś w rodzaju Yakona, tylko że powiększał swoją masę.

Grupa Mirai
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Oglądałem i także zgadzam się, że wyszło nieźle. Tylko walka Luffy'ego i Toriko z Goku wyglądała jakoś naciąganie, Toriko nie znam, więc nie wiem jakie dokładnie są jego techniki no ale Luffy? ;p jak on mógł drasnąć Goku ;p

Ogólnie, to odniosłem wrażenie, że jednak więcej DB było w tej produkcji, bo jak był sceny z innymi postaciami, to zaraz do nich dołączał ktoś ze smoczych kul. Szkoda, że Vegeta nie odegrał żadnej większej roli.

Ostatnio sporo się dzieje, zrobili te anime, powstaje gra, może kiedyś zrobią pełnometrażowy film, albo serię z jumpowymi "Avenegersami" ?

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kapitalny odcinek. Z łezką w oku się ogląda. Uwzględniono chyba wszystkie wspólne elementy między postaciami z tych różnych serii, jak choćby bycie cyborgiem (#18, Franky - osobiśćie jakoś nigdy nie skojarzyłem tej relacji), pogoń za kasą (Nami, #1, pogoń za cyckami (Kame Sennin, Brook) i wiele innych, o apetycie trójki głównych bohaterów nie wspominając.

Zgrabnie to wszystko wyszło. Śmiało polecam, gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości (ale już zalecam poczekać na napisy od naszej grupy). Tylko jak ktoś nie zna którejś z serii, to podejrzewam, że wrażenia z odcinka automatycznie spadają o 33%.

Vegeta faktycznie miał mały udział, ale i tak ten jego i jego oponentów wątek niszczy. Pewnie nie chcieli go mieszać w główną historię, bo to komediowy odcinek, a on się nieszczególnie nadaje i psułby nastrój xD

Poza tym ciekawa aluzja do fabuły Battle of Gods, zauważyliście?

Einstein001 napisał(a):
Nie rozumiem też użycia innych dźwięków walki, bo przecież zarówno w DB, jak i OP stosowane są te same "odgłosy" - skąd pomysł, żeby wstawiać nowe?
Można jakieś konkrety? Ja nie zauważyłem żadnej zmiany w tej kwestii, a już zwłaszcza negatywnej.

Dodano po 22 godzinach
Ach, jeszcze ciekawostka. Obok kompozytorów muzyki dla One Piece i Toriko w czołówce wymieniono także Norihito Sumitomo, czyli gościa od Battle of Gods. Wiedziałem, że go wykorzystają gdzieś jeszcze.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Również zauważyłem te nawiązanie do Battle of Gods. Zresztą przy endingu też widać Ogólnie soundtrack z Battle of Gods występuje także tutaj.
Miuu Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Miuu
Wiek: 27
Dni na forum: 3.786
Plusy: 2
Posty: 17
Dziecko oglądało special i cieszyło się jak głupi do sera...
Jak zobaczyłam Goku to nie wiedziałam czy mam płakać czy skakać pod sufit ze szczęścia. Dziwne było tylko to, że Kakarotto został draśnięty... D: Toriko nie oglądałam i jakoś nie ciągnie mnie do tej serii, ale połączenie OP i DB w jednym odcinku jest mega
Wcale bym się nie obraziła, gdyby jeszcze kiedyś zrobili nam niespodziankę i stworzyli odcinek łączący ponownie te serie ^^
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Miuu napisał(a):
Wcale bym się nie obraziła, gdyby jeszcze kiedyś zrobili nam niespodziankę i stworzyli odcinek łączący ponownie te serie ^^
Myślę, że to całkiem prawdopodobne, a w przypadku kolejnego filmu kinowego DB więcej niż pewne. Choć można mieć wątpliwości, czy chodzi tu o promocje DB, czy raczej Toriko, które nie daje rady podbić serc fanów.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Podzielam zdanie Gociaka. Film oglądało się przyjemnie, choć fabuła nie przypadła mi do gustu

Obraz
eleneli Kobieta
Cargo
Cargo
eleneli
Wiek: 31
Dni na forum: 3.602
Posty: 29
Skąd: Przasnysz
Cóż, moim zdaniem fabuła jak na połączenie trzech anime jest i tak dobra . Wiadomo, że musiała być ona w miarę neutralna, by w żaden sposób nie wpływać na wydarzenia każdej z serii, tak więc sądzę, że odcinek daje radę. Co mogę jeszcze dodać - nie wiem, czy jest to po prostu moje zboczenie i ogólny tradycjonalizm, jednak nie dawałam rady przy niektórych animacjach (dla przykładu walka pomiędzy Goku, Luffym i Toriko, gdzie było długie zbliżenie na twarz Goku). No po prostu masakra, to nie były w ogóle jego rysy, jego mimika... tak, tak, wiem, świat idzie do przodu, DBZ powstał w minionym stuleciu i wiadomo, że obecne techniki produkcji tego typu rzeczy różnią się od tych dawnych, ja jednak nie mogłam zdzierżyć tej "nowej kreski" . Podobną złość wzbudziła we mnie przemiana Goku w SSJ, gdzie moim zdaniem jego twarz wyrażała cierpienie, a chyba nie o to w tym chodzi. To tyle mojego biadolenia odnośnie detali, ogół jednak na bardzo przyzwoitym poziomie i jak już to zostało wcześniej wspomniane, aż łezka się w oku kręci .
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Anime] Dream 9 Toriko & One Piece & Dragon Ball Z Super Collaboration Special!!
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook