Forum Dragon Ball Nao

» Czerwony deszcz w Kerali

Czym był czerwony deszcz w Indiach?

Czym był czerwony deszcz w Indiach?
Algami 50,00% 1 50,00%
Zarodnikami alg 0,00% 0 0,00%
Pyłem 0,00% 0 0,00%
Bakteriami 0,00% 0 0,00%
Archeonami 50,00% 1 50,00%
Nowym organizmem 0,00% 0 0,00%
Wszystkich głosów: 2
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Nie powinnam zadawać takich pytań (to nie nauka a paranauka), ale co sądzicie o zjawisku czerwonego deszczu w Indiach, w Kerali, podobno zawierał pozbawione DNA i RNA komórki zdolne do posiadania procesów życiowych. Zdarzenie miało miejsce latem 2001 r. Czy to prawda, czy creepypasta? Jak myślicie? Napiszcie. Czy to mikroskopijne algi Haematococcus pluvialis, zarodniki innych alg np. Trentepohlia annulata czy pył przeniesiony z pustyń labo bakterie lub archeony, a internauci dorobili do tego legendę? Może nowy organizm? Tak przedstawiono zjawisko w Kerali: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czerwony_deszcz_w_Kerali

Proszę dodajcie do ankiety opcje bakterie, archeony i nowy organizm.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ciekawe nie słyszałem o tym wcześniej.

Z tego co pamiętam z biologii, na Ziemi istnieją komórki, a w zasadzie to białka, które nie mają RNA ani DNA, są to priony, mogą one wpływać na inne organizmy i namnażać się.

Poza tym uważam za prawdopodobną teorię, jako że życie na Ziemi pochodzi z kosmosu.

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Mnie bardziej od tego, czym były te czerwone substancje zastanawia to, że mieszkańcy okolic rzekomo słyszeli uderzenie podobne do uderzenia meteorytu. Mówimy o Indiach, kraju gęsto zaludnionym i ciężko wierzyć w to, że nikt nie poszedł za głosem meteorytu żeby sprawdzić co się stało. Przez 15 lat nie znaleziono śladu uderzenia?
Może wybuchł jakiś zakład spożywczy i rozrzucił produkt po okolicy.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Co roku znajduje się nowe gatunki organizmów, tu nie wiemy czy to wydarzyło się naprawdę. Pisze w linku, że one rozmnażały się w temp. 120 st. C, w kominach hydrotermalnych są temp. ponad 300 st i żyja tam nie tylko bakterie czy priony, ale i gąbki, skorupiaki, skorupiaki czy pierścienice. Chyba nigdy nie dowiemy się czy ta sytuacja zaistniała naprawdę.

Dziękuję za dodanie opcji
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


To może być tylko plotka, nie musiało się wydarzyć Podoba mi się teoria o awarii zakładu spożywczego.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Czerwony deszcz w Kerali
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook