Forum Dragon Ball Nao

» Neon Genesis Evangelion

Strony: 1, 2  

Co sądzisz o NGE?

Co sądzisz o NGE?
NGE? A co to w ogóle jest? 17,39% 8 17,39%
Jest beznadziejne... 6,52% 3 6,52%
W sumie spoko :) 28,26% 13 28,26%
Taak... rewelacja :) 32,61% 15 32,61%
Nie czytałem, nie oglądałem 15,22% 7 15,22%
Wszystkich głosów: 46
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
NGE to zdecydowanie jeden z najbardziej znanych tytułów świata m&a.
Jakie jest wasze zdanie na jego temat?
Dołączam małą, prosta ankietę
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
sorki boy nie znam tego niestety a czytam sporo mangi...

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
maku304 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
maku304
Wiek: 34
Dni na forum: 6.661
Posty: 94
Skąd: kalisz pomorski
Oglądałem jedynie na hyper ale anime jest zajebiste, z neta zasałem End of evangelion mistrzostwo POLECAM te anime!
fanatyczka
Saiyanin
Saiyanin
fanatyczka
Wiek: 32
Dni na forum: 6.568
Posty: 188
Jak dla mnie to jest całkiem spoko, najbardziej lubie Rei Ayanami i 17 anioła (czyli ten w ludzkiej postaci)
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
postaram sie z tym zapoznac...

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
przesadziles, ze jest to jedno z najbardziej znanych tytulow, aczkolwiek godne uwagi. ja za bardzo nie trafie tego typu mang. czyli z rodzaju 'fiction', ale te polecam ze wzgledu na swietne postacie i moim zdaniem dobrze rozbudowana fabule.

ps. swietna krecha w anime!

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez eMate: 26.05.2006, 12:39
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
przesadziles, ze jest to jedno z najbardziej znanych tytulow
Nie wydaje mi się, aby ta opinia była przesadzona...
Ale to oczywiście moje zdanie
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Manga jest znakomita, jednakże jeszcze anime nie oglądałem. Ciekawe, czy jest tak samo świetne jak manga? I ile ma odcinków , i czy wiecie skąd można te odcinki sciagnac z http? Bez megauploadu , bo wedlug mnie jest to badziewn , bardzo wolno sie pliki przez to sciagaja
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
Wlasnie sciagnelam wszystkie odcinki i OVA i powiem szczerze ze serio bylo warto:) swietne anime

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Leciało na Hyperze i obejrzałem sobie parenaście odcinków, jak nie miałem co robić. W sumie może być, ładna kreska i w ogóle, ale mnie nie kręci taka tematyka Anime

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.034
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Kto mnie zna, ten wie, jakiego świra mam na punkcie tego anime. Alternatywna interpretacja Biblii, doprawiona filozofią i psychologią. Niezwykle skomplikowana fabuła, nie tracąca przy tym na spójności. Rekordowo mała liczba błędów. Podziwu godna poprawność naukowa. Mnogość interpretacji... Przy tych wszystkich zaletach znakomite rysunki i seiyuu tracą nagle swą wagę. Szkoda, że manga nie jest tak dobra... Ogółem, NGE polecam każdemu, kto nie boi się trudnych, zawiłych anime. Bo niektóre odcinki to istne pranie mózgu. Inne osoby po prostu się znudzą, gdyż akcja często toczy się z prędkością otyłego ślimaka.

fanatyczka napisał(a):
Jak dla mnie to jest całkiem spoko, najbardziej lubie Rei Ayanami i 17 anioła (czyli ten w ludzkiej postaci)
Nie spojleruj, proszę.

Pozdrawiam serdecznie.
A.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Hiroshi
Ziemianin
Ziemianin
Hiroshi
Dni na forum: 6.402
Posty: 18
Skąd: Konoha
Bardzo pokręcone anime, trochę na początku się gubiłem i kiedy myśłałem że wiem już o co chodzi to nadeszły dwa ostatnie odcinki. Boshe co to ma być?! Dopiero za piątym razem z kumałem. Śiwtne anime jeżeli wie się o co chodzi
aangel of darkness Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
aangel of darkness
Wiek: 36
Dni na forum: 6.349
Posty: 1
Skąd: hell
witam wszystkich! zgadzam się z xan... po prostu moje mysli wsadzone w jego usta... albo raczej w palce piszace ten tekst... czy jakos tak... never mind... oczywiscie najbardziej upodobalam sobie koncowke... niezwykle wrazenie kilka refleksji wlasnych moze nadejsc... chociaz nie powiem opinia innej osoby lekko sprowadzila mnie na ziemie (a raczej mnie w nia wbila) ale to oczywiscie wolny wybor... kazdy ma prawo do wlasnej interpretacji.
szogi
Wojownik
Wojownik
szogi
Wiek: 36
Dni na forum: 6.348
Ostrzeżenia: 3
Posty: 47
całkiem nizła kreska i dosyć ciekawa fabuła ale ogółem to trochę przynudne
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Pamiętam jak odpaliłem na kompie pierwszy odcinek (nie wiem której serii, nie miałem okazji wszystkiego obejżeć). Nie pamiętam o czym był, bo wtedy jeszcze nie umiałem po angielsku więcej niż "Start new game" i "Load/Save" Tak jak Shogi mówi: kreska nie jest zła, a nawet jest niezła, "praca kamery" jak należy. Trudno mi było połapać się o co chodziło, bez przerwy jakieś retrospekcje wrzucali. Ogólne wrażenie jednak pozytywne. Wie ktoś gdzie po Necie znależć parę odc? Zobaczyłbym jak to z Evangelionem jest.... (tylko bez torrentów bym prosił, bo nie mam dostępu przez Cenzora- serfuję ze szkoły...)
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.288
Posty: 197
Skąd: World Below
Naprawdę przypadło mi do serca!Ekstra anime, z naprawde świetną fabułą i portretami postaci...każde z nich miało inny charakter i do tego bardzo realistyczny!

I was buried alive...
I was born dead...
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.814
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Jestem właśnie po obejrzeniu całej serii i muszę powiedzieć, iż jest to obecnie moje ulubione anime ... Dlaczego ? Otóż, jak już wielu z was wspomniało NGE pobudza do wielkiej refleksji, na temat swojej osoby, postrzegania świata, interpretacji Biblii. Posiada moim skromnym zdaniem wspaniałą, niezwykle zawiłą fabułę, osadzoną w realiach biblijnych. Neon daje możliwość zatrzymania się na chwilę w swym życiu i zadumania, jak postępujemy, czy dobrze postepujęmy, uczy jak pokonywać własne słabości, dzięki różnorodności problemów głównych postaci. Walki są dynamiczne i przemyślane, jednakże mnie najbardziej urzekła końcówka i motyw Dopełnienia Ludzkości ... Wielu ludzi narzeka na ów końcówkę, twierdząc, że nie wyciąga żadnych wniosków, lecz dla mnie ... taka końcówka jest najlepszą, jaka mogła być, nie zmieni to film, czy inne wersje zakończenia. Jestem szczęśliwy, że trafiłem na tak wspaniałe anime. Pozdrawiam i gorąco zachęcam.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
konto usunięte
Saiyanin
Saiyanin


Jak dla mnie to ładna kreska, dobra muzyka, interesująca fabuła i ciekawi bohaterowie
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Tak jak Focus już obejżałem Neona. Końcówka faktycznie nietypowa była, trzeba przyznać, nie sądziłem jednak, że tak się skończy cała ta historia. Wyszło na to, że to nie opowieść, tylko studium na temat ludzkiej psychiki. W ogóle się tego nie spodziewałem. Zdecydowanie końcówka była tak przepełniona symbolami, że musiałbym ze 4 razy ją obejrzeć, żeby to wszystko ogarnąć.
Smigolx Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Smigolx
Dni na forum: 5.964
Posty: 15
NGE to drugie z moich ulubionych anime ! Wydaje mi się, że zrozumiałem serię, choć pewnie się mylę ! Przeczytałem 10 (all) tomów mangi i obejrzałem 24 odcinki anime oraz enda, który jest najlepszym filemem anime jaki widziałem . Zaczynając mange, a tym bardziej anime nie miałem nawet pojęcia, że akcja rozwinie się na aż taką skale .
Mimo, że jest to "interpretacja" bibli i budzi do refleksji, sposób przedstawienia jest łatwy .
Amen. Polecam !
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Neon Genesis Evangelion
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook