Forum Dragon Ball Nao

» Made in Abyss

paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 5.062
Posty: 1.031
Pierwszy sezon anime miał premierę w zeszłym roku (13 odcinków z czego ostatni jest podwójny, trwa 40 minut), sezon drugi jest planowany na 2019 lub później, manga publikowana jest w nieregularnych odstępach czasu, zasadniczo w systemie "when its done". Dotychczas ukazało się 45 chapterów, pierwszy sezon serialu zamyka się na 26 chapterze.

Trailer serialu:
http://www.youtube.com/watch?v=vcuCPFddeF8

Trailer raczej nieiele zdradza, prawda? Czym więc jest Made in Abyss? Zaskoczeniem. Urocza kreska i kolorowe otoczenie to tylko z wierzchu. Ta "bajka" jest nie dla dzieci na co najmniej dwóch poziomach. Nie chcę spojlerować, ale trochę Full Metal Alchemist i trochę Madoka Magica. To nie jest typowy shonen.

No i oprawa dźwiękowa. Istne arcydzieło. Głosy postaci dobrane perfekcyjnie, dźwięki otoczenia, odgłosy zwierząt, wszystko. Utwory są zasadniczo orkiestralne ale z elektronicznym podkładem, skomponowane przez australijskiego kompozytora Kevina Penkina. Koles zrobił niesamowitą robotę, serial brzmi jakby go robili w studio Ghibli. Każdy utwór pasuje tam gdzie trzeba, istnieje wspólny motyw ale zasadniczo każdy utwór jest inny. Łącznie nagrano blisko 2 godziny muzyki, soundtrack zajmuje dwie płyty audio a i to bez uwzględnienia openingu i endingu! Po odsłuchaniu części utworów na jutubie wiedziałem, że muszę to obejrzeć.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Made in Abyss
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2020 DB Nao
Facebook