Forum Dragon Ball Nao

» [Seria] DBGT czy DB Super?

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6

Jedyna słuszna seria?

Jedyna słuszna seria?
Dragon Ball GT 33,33% 10 33,33%
Dragon Ball Super 46,67% 14 46,67%
Obie są w porządku 20,00% 6 20,00%
Wszystkich głosów: 30
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.260
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Źle mnie zrozumiałeś. Odnosiłem się do posta Byczusi i wskazywałem jej na to, że lepiej by było jakby powiedziała, że postacie w Superce są mało wyraziste, mdłe i sztampowe. Ja różnie oceniam te postacie, choć chyba cechą główną anime jst to, że interesujaće są zwłaszcza postacie drugoplanowe, podczas gdy sztampowe i przerysowane są główne. Najlepiej to widać w Naruto. W Dragon Ballu jest pod tym względem znacznie lepiej, bo postacie główne są między sobą różne, a do tego nawet te charakterystyczne cechy są wciąż wytłumaczalne i naturalne w granicach świata przedstawionego w utworze. Vegeta jest dumny, wyniosły i ambitny, ale nie jest postacią kukłą, której te cechy przypisano w rozmiarach wręcz groteskowych. Tak samo głupkowaty i niefrasobliwy Goku nie jest totalnym idiotą jakim jest Naruto.
Ale Beerus akurat jest dla mnie jednak przerysowany, niespecjalnie mi przypadł do gustu, choć nie mówię, że go nie lubię.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
florion12 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 1.525
Posty: 8
Dragon Ball GT przy Dragon Ball Super jest arcydziełem.

Wszystkie czynniki, dosłownie wszystkie są przeciwko Dragon Ball Super.
Muzyka to dno, wogle nie związana z Dragon Ballem.
Animacja wspomagana jakimiś komputerowymi sztuczkami, byle szybko, byle by było.
Szybkość akcji, charaktery postaci, nowe przemiany - nie komentuje nawet.

No i najmocniejszy argument, który miażdży Dragon Ball Super całkowicie, po prostu [ ort! ] nokautuje.
Dragon Ball Super to rzekomo kontynuacja DBZ.

To coś nie ma nic wspólnego z wydarzeniami w DBZ i w żadnym aspekcie ich nie kontynuuje.
Dragon Ball Super to totalny ODLOT od wydarzeń z DBZ, wręcz odlot w kosmos, jak najdalej się dało.
Pushea Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Pushea
Wiek: 32
Dni na forum: 4.381
Posty: 54
Skąd: Zielona Góra
Jeśli chodzi o DBS to dodałabym jeszcze, że jakiekolwiek (dobre) emocje zaczęłam czuć gdy rozpoczęła się saga z Goku Blackiem. Naprawdę wtedy zaczęło mnie to jako tako ciekawić. Do tej sagi oglądanie superki sprawiało mi fizyczny i psychiczny ból. Mówię w tamtej sadze tylko o fabule. Poza tym ogólnie nadal jest kiepsko. Kiepska grafika i animacja, kiepsko pokazane walki. I te formy...czerwone włosy, niebieskie, białe, rozowe, fioletowe, karmazynowe, limonkowe i cała paleta barw. Moim zdaniem lepiej wyglądałaby jakaś jedna zajebiaszcza forma zamiast tych wszystkich. Wisienką na torcie DBS to ten przygłupi Goku i jakieś takie zmiany w charakterach innych postaci. Taka jest moja opinia.

Jeśli chodzi o GT to nie zagłębiam się w szczegóły bo oglądałam tą serię ponad 10 lat temu i średnio ją pamiętam. Ogólnie nie podobała mi się postać Pan.
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.347
Posty: 232
Skąd: Szczecin
Obie serie nie są jakieś super, ale mimo wszystko wolę DBS. W GT mieli fajny pomysł na podróż w kosmos (chodzi mi tylko o akcję, która działa się na innych planetach), ale szkoda, że wiązało się to z pomniejszeniem Goku, lotem w kosmos irytującej Pan i Trunksa bez wyrazu. A to, co zrobili z Vegetą było okropne. Zresztą Goten i Gohan też okropnie przedstawieni.

Klątwa - Dragon Ball
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6

Forum DB Nao » » » [Seria] DBGT czy DB Super?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook