Forum Dragon Ball Nao

» Czemu Goku przegrał z Granolą oraz czemu poległ, używając Ultra Instynktu

Alkis Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Alkis
Wiek: 20
Dni na forum: 870
Posty: 243
Istnieje kontrowersja związana z 73 rozdziałem mangi DBS, mówię tu oczywiście o porażce z Granolą, oraz to że niby w sadze Więźnia galaktycznego patrolu nie miał z tym problemu. Cofnijmy się do turnieju mocy gdy Goku walczył z Jirenem, Whis wtedy mówi, że ciało Goku po prostu reaguje, i odbija się to na nim, ponieważ Goku nie opanował Ultra instynktu, w rzeczywistości wszystkie jego słabości wynikają z tego, że nie opanował UI.

Goku nie opanował używania UI w bazowej formie, więc jego ciało zmusza się do „po prostu reagowania”. Jego ruchy nie są naturalne, nie płyną, są wymuszone. To dlatego wywiera na niego taki wpływ i zabiera wytrzymałość. To dlatego Whis zaproponował mu trening Ultra Instynktu w swojej bazowej formy.

Dlatego też Goku UI przegrał przeciwko Moro który połączył się z ziemią, jego ciało po prostu reagowało. Trenował, więc jego ciało robiło to na zawołanie, gdy używał UI, również absorbcja energii Moro dolała oliwy do ognia, podobnie jak kolejna słabość Ui. Dokładność i Spokój, To był powód porażki Goku z Granolą, teraz zwrócę się do części grupy która mówiła, że Goku nie miał problemu z dokładnością w sadze Moro, czas wyjaśnić wam problem

Spójrzmy na panikę Goku, podczas gdy powinien mieć spokojne serce, Jego serce nie jest spokojne, jest chaotyczne. Jego celność stale spada, zobaczmy miny Goku i jego wysiłki, po prostu nie przestał odpychać Planety Moro, traci swoją dokładność. Teraz spójrz na Whisa stojącego obok Goku, zauważ, jak spokojny jest Whis, i potem porównajmy go z Goku. Goku nie potrafi kontrolować swoich emocji oraz serca używając Ultra Instynktu, dlatego jego dokładność spada, jest to też nawiązanie do nauk Pana Popo z pierwszego DB. Szczególnie że spokój ducha wobec kryzysowej sytuacji to jeden z bodźców aktywujących technikę aniołów.
gabrielwojownik Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 18
Dni na forum: 119
Posty: 3
Granolah przewidywał jego ruchy (chyba tym czymś)
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Czemu Goku przegrał z Granolą oraz czemu poległ, używając Ultra Instynktu
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2022 DB Nao
Facebook