Forum Dragon Ball Nao

» Medieval 2 Total War

Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Jest to już kolejna odsłona kultowej serii Total War, przypominam od początku:
Shogun Total War + dodatek Mongol Invasion
Medieval Total War + Viking Invasion
Rome Total War + Barbarian Invasion
Medieval 2 Total War

Jeżeli ktoś grał w to, to na pewno wie o co chodzi w tej strategii turowej. No, ale po krótce omówię o co w niej biega. Jak już napisałem jest to strategia turowa, w której rozwijamy swoją armię i flotę/miasta lub zamki. Zawieramy sojusze, wypowiadamy wojnę, handlujemy. W tej grze chodzi o to, by stworzyć jak najsilniejsze mocarstwo, a zarazem pozbyć się konkurencji. Mamy szereg jednostek/artylerii/floty do tworzenia. Wszystko dzieje się w Europie.
W naszej kampanii przeżywamy najazd Mongołów, Tymurydów, odkrycia geograficzne(Nowy Świat). Grając rzymsko-katolickim państwem możemy liczyć na ekskomunikę ze strony papieża, tworzenia krucjat na tereny islamu lub tereny eskomunikowanego państwa lub Jihadów(u muzułmanów).
Do wyboru mamy:
Portugalię, Hiszpanię, Francję, Anglię, Danię, Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego, Sycylię, Milan, Wenecję, Polskę, Węgry, Rosję, Bizancjum, Turcję, Egipt, Arabowie (mam nadzieję, że nie zapomniałem o czymś)

Zapomniałem dodać, że dowódcy umierają ze starości, jest elekcja papieża(tylko u katolickich państw), są szpiegowie, zabójcy itp.

Jest także jak w każdej odsłonie możliwość prowadzenia osobistej walki(niestety tylko na lądzie, może za jakiś czas zrobią i na morzu), która oferuje nam tworzenie przeróżnych taktyk. Walki w przeróżny sposób, oblężenie zamku, walka w terenie lub być oblężonym.

Ktoś może gra? Jeżeli tak to napiszcie czym?

PS. Zachęcam do tej gry.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shiro: 02.12.2006, 15:46
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
heh, ja w to gram, lecz nie w Medieval 2, lecz pierwszą część...
Powiem, że gra jest świetna.
Jednak nadal nie wiem jak przewozić ludzi drogą morską oraz jak prowadzić handel statkami ...
Ps.
Shoguna, przeszedłem i to nie raz. (Ulubiony klan to ten w którym, łucznicy są najtańsi, kolor niebieski na mapie )
Medieval, przeszedłem jak na razie Anglią i Polską. Aktualnie pobieram dodatek.
Rome, miałem przyjemność grać tylko w Demo
Medieval 2, wiele się naczytałem o tej wspaniałej grze, i chyba sobie zainstaluje demo.
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Jeżeli chodzi o przewóz drogą morską jednostki w Medieval TW, to musisz każde może zablokować własnym statkiem(te przerywane kreski na wodzie, to części ;p), które jest w obrębie wyspy.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shiro: 05.12.2006, 20:54
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
Hmmm grałam tylko w Rome Total War i powiem ze swietna jest ale niekiedy jest ciężka szczególnie [ ort! ] gdy w twoim głównym państwie dzieją się złe rzeczy to już reszta podbitych państw/miast tez podupadają więc trzeba się niżle namęczyć przy tej grze
S1mon Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
S1mon
Wiek: 32
Dni na forum: 6.293
Posty: 62
Skąd: Wałbrzych
Ostatnio grałem w Mediavala gra bardzo fajna .Wreszcie można rozgrywać prawdziwe bitwy na wielką skale .Nawet po 3tyś jednostek a w kampanii tyle ile sie ma kasy w grze jest ukazane prawdziwe brutalne średniowiecze .Takie jakie lubię a kiedyś sie zachwycałem Twierdzą

[img50.imageshack.us/img50/5836/gok51copyykv3.jpg]
Podziękowania dla moich małpeczek Avensusa i Ematiego Dziubasy !!!
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Tak zdarzyło się, że niedawno pobrałem (a co ;p) Medieval II, i jestem zachwycony, gra świetnie rozbudowana, wspaniałe podboje, co prawda wolałem, grać we własne bitwy (te są naprawdę warte zachodu ), jednak próbowałem swoich sił i w kampanii, która jednak okazała się wspanialsza niż mogę sobie wyobrazić , tyle opcji, jak mianowanie szlachcica, czy przekupienie wojska.
Jednak nie podoba mi się, że na polu bitwy znajdować się może jedynie tak mało wojska ( ok. 10 tys, choć i tak w rzeczywistości jest to 3-5 tys.), tak uważam, to za mało, gdyż nie można porządnie obsadzić murów ni ulic miasta, a zostaje jeszcze 2 a czasem nawet i 3 mur (nie licząc wielu bram). Al, jest ogólnie świetny, jednak przez jego strategie, te 30 min. czekania na szturm zamku jest nudne (Zrobi wyrwy w murze, moi łucznicy oddadzą większość naboi, a nadal stoi i czeka, aż skończy mu się amunicja...), w dodatku nie korzysta poprawnie z przewagi jaką daje mu teren oraz liczba zrobionych przezeń wyrw. (na ogół wali w 3-2 wbijając się klinem w piechotę).
Jednak to tylko mały błąd a grę podsumuje: obowiązek każdego szanującego się stratega.
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Pozostaje nam czekać na dodatek do Medieval 2 TW.
Trochę nowych jednostek, zamek w Malborku i więcej prowincji.
To lubię, mogliby trochę na wschód ruszyć.

Swoją drogą chciałbym, żeby kiedyś zrobili Total Wara z Azją, to dopiero byłaby zabawa ;p

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
No dobra - odkopię troszkę temat n

Pierwszy raz z całą serią TW zetknałem się u kumple - ten właśnie grał w Rome , pamiętam że bardzo mi się ta gra spodobała . Niedługo potem poinformował mnie drogą telefoniczną ze ma Shoguna. Na poczatku nic mi to nie mówiło, ale gdy przyszedłem i zobaczyłem napis na pudełku : Total War , wiedziałam że jest to kolejna , zapewme , świetna gra twórców Rome . Trochę się mimo wszystko zawiodłem, ponieważ Shogun był starszy i przynajmniej dla mnie miał gorszy interfejs poza tym mnie regionów było niż w Rome . Któregoś pięknego dnia wiosny, dostałem w swe dłonie płytkę z napisem : Medieval 2 Total War . Na początku się trochę bałem bo nie grałem w "jedynkę" , ale szybko zauważyłem że gra ta jest bardziej podobnado Rome , względem map.Przy tej grze pobiłem swój rekord , bez prawie żadnych przerw [ tylko te WC i po picie ] grałem aż 6 godzin , był to wtedy mój rekord [ do dzisiaj jest ], wyrażałem jednocześnie podziw dla gry , ze tak mocno wciąga , przynajmniej mnie , mastere RTS'ów i strategii ;p . Siedziałem nad tą grę wiele tygodni zanim mi się znudziła [ jakoś to 3 miesiące były ] , przeszedłem kampanię POlską [ hyhy , Niemcy dostali ;p ] . Sądze ze gra jest bardzo dobra , idealne dla kazdego człeka co lubi gry strategiczne , tak wiec polecam . Jednak mimo wszystko bardzo bolał mnie fakt , ze interfejs był taki sam jak w Rome , jednak jeżeli zażyjesz aspirin powinno przejśc . a w dodatek - Królestwa - nie grałem , ale mam zamiar nadrobić te piekielne braki

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Medieval 2 Total War
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook