Forum Dragon Ball Nao

» Teoria: Ultra Instynkt i Ultra Ego + wątek Bardocka Część 1

Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.570
Posty: 667
Tekst pierwotnie napisany przez użytkownika Yessir

Co to jest Ultra Instynkt?
To technika, która aktywuje się, gdy serce jest spokojne. Zapewnia ona połączenie między umysłem a ciałem, pozwalając na instynktowne unikanie wszelkich ataków. Jaka jest "natura" Ultra Instynktu? Cóż, to Ty twoja natura jest tym, co tworzy TWÓJ WŁASNY WIZERUNEK Ui. Pozwól, że wyjaśnię to szczegółowo. Ultra instynkt to "Sekret egocentryzmu". Skupiony na sobie to Goku w skrócie. Nie przejmuje się niczym, co się dzieje, jest zbyt zajęty doskonaleniem siebie. Jaki jest "sekret" egocentryzmu? Sekretem jesteś ty, ty jesteś Naturą! Czym się kierujesz? Dlaczego robisz to, co robisz? Gdy znajdziesz tę odpowiedź i zaakceptujesz ją, nasąpi spokój. Spokój w naturalny sposób przyniesie ukojenie, ten spokój uaktywni Ultra Instynkt.

W tym miejscu Goku utknął, nie wie, co go napędza. Ale my wiemy, jego determinacja. To sięga samego początku mangi super. Pamiętasz, kiedy Goku usłyszał "Głos SSG"? Uspokoił się, uśmiechnął i powiedział: "Silniejszy! Moja moc wciąż może być silniejsza niż ta!". Następnie powstrzymał atak Beerusa. Determinacja jest kluczem do sukcesu migatte no Gokui. Toyo czyta ponownie rozdziały. Zawsze powtarzam ludziom, żeby czytali ponownie, gdy czegoś nie rozumieją. Wrócił do "Głosu". Który znajduje się w rozdziale 4... teraz jesteśmy w rozdziale 84. Goku dwukrotnie stracił swoją determinację i słono za to zapłacił. Pierwszy raz w walce z Moro. Wciąż pytał Whisa, czy jest wystarczająco silny, potem porównał się do Merusa i stwierdził: "Chyba wciąż nie mam wystarczającej boskiej mocy". Brak determinacji doprowadził go do przegranej podczas korzystania z ultra instynktu. Za drugim razem, gdy walczył z Granolą, nie chciał nawet walczyć... chciał po prostu porozmawiać z Granolą. Brak determinacji sprawił, że Granolah wykorzystał jego słabość.

Goku nie walczy po to, by wygrać... walczy po to, by stać się lepszym. To powód, dla którego nie zabija swoich wrogów. W rzeczywistości Goku potrzebuje powodu, by wygrać.W walce z Beerusem na szali był los Ziemii, musiał powstrzymać ten atak, był zdeterminowany. W tym miejscu pojawia się Bardock. Nie chodzi o to, czy Goku uznaje się za Sayianina czy Ziemianina, w rzeczywistości UI łączy obie w najdokładniejszy możliwy sposób. Chodzi o to, by odkrył, kim naprawdę jest, co go napędza? Jego determinacja, determinacja jego ojca była jak żadna inna. Goku poprosił Gas'a, żeby "odszedł", bo nie miał powodu do walki, 0 determinacji! Bardock nie chciał odejść dopóki nie wygrał! Za dużo determinacji! Zupełne przeciwieństwa, ale Bardock jest związany z główną rzeczą, która napędza Goku - determinacją.

Determinacja napędza moc Sayian, to dla nich naturalny instynkt. Po prostu skupiają się na wygranej i na niczym innym. Prędzej zginą, niż się poddadzą. Goku jest Sayianinem... naturalnie ma też ten instynkt. Dlatego też, gdy używał boskiej mocy i miał delikatne serce z Ziemi, głos przemówił do niego. Czerpiąc z jego głównego instynktu, oznaczał początek podróży Goku po UI. Goku po raz pierwszy aktywował kompletny Ultra Instynkt dzięki swojemu naturalnemu instynktowi determinacji. Goku powiedział, że musi się rozwijać, był zmęczony tym, że wszystkich zawiódł. Wiedział, że musi wygrać i był zdeterminowany! Aktywował UI w ten sam sposób, w jaki ewoluował Bardock. "W walce na śmierć i życie, co za idiota myśli o czymś innym niż zwycięstwo?".
"Wszystko, co zrobiłem, to pozbyłem się niepotrzebnych emocji, moje serca są spokojne jak łagodne strumienie góry Paozu".

Goku aktywował Ultra Instynkt, nie będąc "idiotą", jak to określił Bardock. Przestał się martwić, uwolnił się od niepotrzebnych emocji i uruchomił UI poprzez czystą determinację, aby nie zawieść wszystkich którzy na niego liczyli. Kluczem Goku do UI jest determinacja, a Bardock ją reprezentuje. Chcesz zobaczyć więcej podobieństw? Goku zignorował "śmierć" 17 i aktywował UI. Bardock zignorował uderzenie Monaito, a nawet zrobił małą "eksplozję" podobną do tej, jaką zrobił 17, po czym wkrótce potem ewoluował. Był też spokojny, gdy ewoluował. I wreszcie, 17 i Monaito pomogli dwóm Sayianom, którzy kiedyś byli ich wrogami. Oboje wypowiedzieli życzenia, które nie były egoistyczne. Monaito powiedział, że "życzenie jest sposobem na stworzenie nadziei na przyszłość", pamiętasz Trunksa i Zamasu? 17 jest także połączony z łukiem Trunksa, dosłownie zatacza się koło.

Ultra instynkt można również nazwać "sekretem egoizmu". Sekret" egoizmu polega na tym, że nie znajdziesz odpowiedzi, której szukasz, dopóki nie zajrzysz w głąb siebie. Nikt nie może wskazać Ci odpowiedzi, musisz stać się samolubny i sam się o tym przekona.

Zapraszam do dyskusji i mam nadzieję że ktoś to przeczytał do końca
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Teoria: Ultra Instynkt i Ultra Ego + wątek Bardocka Część 1
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook