Forum Dragon Ball Nao

» Ulubione książki

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.470
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
-J.R.R.Tolkien "Władca Pierścieni: Dwie Wieże" - Tolkiena przedstawiać nie trzeba, czytam po parę razy wiele jego książek, nikt nie stworzył tak wspaniałego i ciekawego świata fantasy.
-G. Masterton "Zaklęci" - Jego horrory straszą, uwielbiam jak buduje grozę i nie boi się wykorzystać "mocnych" obrazów oraz erotyzmu.
- W. Golding "Władca much" - Jak młodzi ludzie stają się bezwzględnymi drapieżcami,książka szokująca, ale odkrywająca ciemną stronę ludzkiej natury.
- E. Zola ''Germinal" - Do czego prowadzi rewolucja, genialne pokazanie tego na biednej, harującej grupie pracowników kopalni. Uwielbiam ten naturalizm w opisach.
- C. Paolini ''Eragon" - Paolini stworzył ciekawe przygody Smoczego Jeźdźca, jest dużo akcji, smoków, elfów, dziwnych wędrowców, mnie wciągnęła.
- S. King "Pod kopuła" - Jeden z mistrzów horroru, nawet pisząc prawie 1000 stron nie zanudza, a czyta się to z zapartym tchem.
Mogę wymienić jeszcze H.Mankella, S.Larssona, A. Rice oraz J.Grishama- jednak u tych autorów nie mam jakiejś ulubionej pozycji, czytam wiele z zainteresowaniem.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Miyu napisał(a):
J.Grishama
Kiedyś dostaliśmy z baraćmi po książce tego pana. Było tego 4 sztuki, i każda zaczynała się: "Młody, ambitny, uzdolniony i dobrze zapowiadający się prawnik...". Jak kiedyś na sraczu przejrzałem kilka stron, wcale nie było lepiej. Gorszej masówki, pisanej z założeniem że i tak prawdziwa kasa przyjdzie po ekranizacji trudno znaleźć.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.470
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Cóż... Grisham ma różne książki te mniej ciekawe i pisane wg wzorca, i te bardziej wciągające, jednak uważam, że te najstarsze są najlepsze i mogą zainteresować czytelnika, ponieważ z nowszych tylko "Apelacja" była zaskakująca. Choć autor też wyszedł poza wzór, przy np. "Ominąć święta" oraz "Malowany dom" i te dwie pozycja są naprawdę inne. Co kto lubi, mnie interesuje tematyka prawnicza, więc często sięgam po jego książki. Jest podobnie jak u Cooka, tylko tam zaczyna się od "młody, uzdolniony lekarz..." można przeboleć taką kalkę o ile reszta jest ok.
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.773
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Miyu napisał(a):
- C. Paolini ''Eragon" - Paolini stworzył ciekawe przygody Smoczego Jeźdźca, jest dużo akcji, smoków, elfów, dziwnych wędrowców, mnie wciągnęła.
Wut de fuk? Właśnie tam nie ma zbyt wiele ciekawych przygód, bo to przetarte i oklepane podane w innym sosie. Dwu tomowe zakończenie mnie rozczarowało bardzo bo nie było tam zbyt wiele ciekawych rzeczy.

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Ojej. Przeczytałam swoje posty w tym temacie i przypomniały mi się czasy gimnazjum i gdy jeszcze byłam nastolatką xD

Oczywiście moje typy ulubionych książek znacznie się zmieniły i spoważniały.

Nie ukrywam, że jestem fanką panów Murakamiego i Cejrowskiego.

Jeśli chodzi o pana Wojciecha, to uwielbiam obie jego słynne pozycje "Gringo wśród dzikich plemion" jak i "Rio Anaconda". Polecam każdemu. Nawet tym, którzy tego pana nie lubią i zwykle nie czytają książek podróżniczych. Naprawdę warto.

Co do Murakamiego, to ciężko mi określić jego najlepszą książkę. Jak już się na coś zdecyduję, to zaraz trafiam na nowe dzieło, które przewyższa poprzednika Zcwanię się i podam tytuł opowiadania "Pan Żaba ratuje Tokio" ze zbiorku "Wszystkie boże dzieci tańczą"

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Jakiś czas temu zaczęłam zapoznawać się z twórczością Chucka Palahniuka. Przeczytałam "Fight Club", "Udław się", "Opętanych" i "Dziennik". Ta ostatnia pozycja zdecydowanie zasługuje na wielką uwagę.
Palahniuk jest dość kontrowersyjnym pisarzem, posługuje się często wulgaryzmami, brutalnymi i dobitnymi opisami, czarnym humorem, stosuje niedopowiedzenia i powtórzenia. Podobno w zamyśle miało to odzwierciedlać sposób w jaki ludzie opowiadają historie, w sumie osiągnęło całkiem ciekawy efekt. W większości jego książek odnajdujemy krytykę konsumpcjonizmu.

Dlaczego akurat "Dziennik"? Ponieważ ta książka ma nie tylko wszystkie cechy oryginalnego stylu Palahniuka, a jeszcze dodatkowo, genialną fabułę, czego niestety często mu brakuje. Historia wciąga, niepokoi, w zasadzie do samego końca trzyma w napięciu. Zdecydowanie polecam.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.470
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Shihouin napisał(a):
Wut de fuk? Właśnie tam nie ma zbyt wiele ciekawych przygód, bo to przetarte i oklepane podane w innym sosie. Dwu tomowe zakończenie mnie rozczarowało bardzo bo nie było tam zbyt wiele ciekawych rzeczy.

Nie złapałam jeszcze ostatnich tomów, ale pierwsze trzy były ok. Na tle innej literatury, przeznaczonej głównie dla młodzieży na pewno były ciekawymi pozycjami. Po prostu mam sentyment do tych książek, nie przeszkadzają mi niedociągnięcia. Parę lat temu naprawdę świetnie mi się to czytało.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Forum DB Nao » » » » Ulubione książki
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook