Forum Dragon Ball Nao

» Praca?

Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.821
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Nie wiedziałem gdzie zamieścić owy temat, który jest bardzo dziwny. Otóż mam dosyć istotne plany na wakacje i chciałbym dowiedzieć się czy ktoś z was nie mając ukończonych 18 lat pracował w wakacje i zarabiał jakieś ciekawe pieniądze. Nie wiem gdzie przyjmą takiego nieletniego delikwenta jak ja a powoli kasa mi będzie potrzebna. Wiem, że jeszcze kupa czasu, ale chcę z góry wiedzieć. Dodam, że potrzebne będzie mi koło tysiąca naszych zielonych.
Z góry dzięki.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.794
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.705
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
to póki jeszcze otwarty to odpiszę

1.musisz mieć skończone gimnazjum
2. mieć 16 lat
3.posiadać świadectwo lekarskie stwierdzające, że praca którą masz wykonywać nie zagraża twojemu zdrowiu.
4.Nie będziesz mógł pracować więcej niż 6 godzin
5. Pisemna zgoda rodziców
6. Chyba ale nie jestem pewien musisz mieć NIP

Jeżeli masz poniżej 16 lat to też można dostać pracę. Np jak dzieciaki z "Rodziny Zastępczej", one miały specjalne pozwolenia i były pod nadzorem rodziców

szczecin
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.537
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Na budowę na czarno . Co prawda dostaniesz stawkę mniejszą niż miałbyś skończone lat 18, no ale zawsze coś.

Moja siorka pracowała w fast foodzie, a ma 17 lat. Również pogibaj się i popytaj.

Pójdź jeszcze do klubu dla homoseksualistów, podobno na brak kasy to byś na pewno nie narzekał .
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.617
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Żeby dostać jakąkolwiek pracę, którą będzie Ci rozliczał ZUS musisz mieć ukończone 16 lat, to jest najważniejsze, bo NIP możesz wyrobić sobie w trakcie, a zaświadczenie lekarskie rządają jedynie przy takich pracach jak ochrona obiektu, budowa etc.
Na czarno raczej na budowę go nie wezmą, ale na ulotki, rozdawanie gazet czy w jakimś rzeczywiście fastfoodzie możesz spróbować i jeśli będzie im zależeć na pracowniku, to możliwe, że dogadasz się z BHPowcem czy kimś tam dowodzącym

BTW. a tematu nie zamykam, bo dotyczy pracy sezonowej, którą chce zdobyć nieletni, co może się niektórym przydać.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.821
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Czyli w te wakacje to se raczej nie popracuje, bo 16 lat skończę dopiero w Grudniu, ale dzięki za wyjaśnienie!

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.617
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
A więc teraz dopiero mogę zamknąć.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Praca?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook