Forum Dragon Ball Nao

» Bushido i sprawy honoru

Gilmore Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Gilmore
Wiek: 35
Dni na forum: 6.803
Posty: 4
Piszcie co wiecie na temat najwyższego kodeksu samuajów, Chętnie się wymienie infomacjami
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.896
Posty: 407
Ja iwem iż kodeks bushido to nie tylko zachowanie podczas walki ale "sposób zycia" samurajów.
No i wiem że atakowac nie wolno było w plecy i takie tam

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.780
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
Mówią, że Japonię stworzył miecz.Mówią, że starzy bogowie zanurzyli koralowe ostrze w oceanie...A gdy je wyciągali...cztery idealne krople spadły z powrotem do morza.
Te krople dały początek wyspom Japonii.
Ja twierdzę, że Japonia została stworzona,przez garstkę ludzi o niezwykłej odwadze.
Wojowników, gotowych oddać swoje życie za to...
co wydawało się stawać zapomnianym słowem...Honor!

To jest tekst z ostatniego samuraja Variu ma racje Bushido to ni tylko zachowanie podczas walki ale droga życia szkoda że na swiecie zostało tak mało ludzi gorliwie kierujących się Bushido :(Bushido to dążenie do perfekcji w każdej dziedzinie życia nie tylko w walce
OSU!!
Samael Kobieta
Wojownik
Wojownik
Samael
Dni na forum: 6.153
Posty: 35
Skąd: z tamtąd
kodeks bushido jest przynajmniej w części podtrzymywany przez adeptów wschodnich sztuk walki. tam doskonale widać że chodzi bardziej o filozofię życia niż walki

In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.
Thought
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Thought
Dni na forum: 6.175
Posty: 238
Skąd: ...
Nawet nie tylko w części, oczywiście, jeżeli zostanie to zaszczepione przez "senseia".
Na przykład w jednej szkole takich zasad w ogóle się nie stosuje, w innej <ekhm> są wręcz wymagane. A, moim skromnym zdaniem mają dużą wagę w dzisiejszych czasach.

When Thought looks in a mirror the mirror shatters, because not even glass is stupid enough to get in between Thought and Thought.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.720
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Tu ode mnie cytat z Budo Shoshinshu:

"Ten ,kto jest samurajem,musi przede wszystkim,dniem i nocą (...) pamiętać o tym,że umrze" - Daidoji Yuzan
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Bushido i sprawy honoru
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook